Zamiana przedniego koła 18 na 19

Dodatki i przeróbki do Virago
KazooIshii
Posty: 5
Rejestracja: 03 stycznia 2015, 15:36
Motocykl: Virago
Status: Offline

Zamiana przedniego koła 18 na 19

Post autor: KazooIshii »

Siemka.
Mam pytanko. Chciałbym w mojej virce 250 wstawić większe przednie koło. Wiecie może czy 19 z 535 będzie pasowało czy zaplatać samą felgę na orginał??
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Zamiana przedniego koła 18 na 19

Post autor: Blunio »

KazooIshii pisze:Wiecie może czy 19 z 535 będzie pasowało czy zaplatać samą felgę na orginał??
Ja tam bym zostawił oryginał. Przy innym rozmiarze koła będą zafałszowane wskazania szybkościomierza i drogomierza. To tyle po stronie pasywów. A możesz wymienić jakieś aktywa wynikające z tej wymiany ?
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Zamiana przedniego koła 18 na 19

Post autor: leszekk »

Wygląd ?
Nie od dziś wiadomo, że samochody i motocykle służą facetom do przedłużania męskości. A jak by nie patrzeć cal dodany do długości ...
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 262
Rejestracja: 29 lipca 2013, 14:15
Motocykl: CX500, BMW-R71
Status: Offline

Re: Zamiana przedniego koła 18 na 19

Post autor: Artur »

leszekk pisze:Wygląd? A jak by nie patrzeć cal dodany do długości ...
To nie do długości to do średnicy a to robi dużą różnice :lol:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Zamiana przedniego koła 18 na 19

Post autor: Blunio »

leszekk pisze:samochody i motocykle służą facetom do przedłużania męskości
No tak, ale kto się pozna na tym dodanym calu ? A jak się trafi jakiś znający na rzeczy, to na nim na pewno ta zmiana nie zrobi wrażenia. Cała para w ... gwizdek. :kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
MorePain
Posty: 1166
Rejestracja: 15 marca 2012, 18:08
Motocykl: Suzuki LS 650
Lokalizacja: Mazowieckie, Modlin
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Zamiana przedniego koła 18 na 19

Post autor: MorePain »

Artur pisze:
leszekk pisze:Wygląd? A jak by nie patrzeć cal dodany do długości ...
To nie do długości to do średnicy a to robi dużą różnice :lol:
Fakt, cal do średnicy, pół cala do długości
Ale więcej niż pół cala długości dadzą wibracje od silnika :chopper: :mrgreen:
KazooIshii
Posty: 5
Rejestracja: 03 stycznia 2015, 15:36
Motocykl: Virago
Status: Offline

Re: Zamiana przedniego koła 18 na 19

Post autor: KazooIshii »

Chodzi wyłącznie o efekt estetyczny. Pytam o konkrety a nie o gusta. Przeklamanie wskaznikow tez mnie mnie interesuaje. Mysle ze niejeden z was zmienial felgi w aucie np z 14 na 15. Czemu? Sami wiecie. Albo opony na wieksze w 4x4 i co z tego ze sa przeklamania. ?
Jak sie da to o konkrety prosze.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Zamiana przedniego koła 18 na 19

Post autor: leszekk »

KazooIshii pisze:Mysle ze niejeden z was zmienial felgi w aucie np z 14 na 15.
No cóż, może nie z 14 na 15 (bo Toyota Yaris już od dawna na 14-kach nie jeździ) a z 16 na 18 lub 19. I tu jest to sprawa wyłącznie okazania swojego statusu finansowego (opona o większej średnicy i niższym profilu przy zmianie o dwa rozmiary zwykle podnosi cenę opony ponad dwukrotnie). Niektórzy robią to ze względów funkcjonalnych - nowe, mocniejsze tarcze hamulcowe nie mieszczą się w starych felgach. To też robi się w celach okazania, że mnie stać.

Sama zamiana obręczy na większą niewiele optycznie wniesie. Trzeba zastąpić tego standardowego kartofla jakąś subtelniejszą oponką. Zamiast 100/90 trzeba myśleć o np. 90/90 czy 80/90. Niestety, obie te opony mają niższą nośność. Więc żeby odciążyć przednie koło należałoby je wysunąć w przód. Wówczas uzyskujesz rzeczywistą i widoczną zmianę optycznej prezentacji pojazdu ale ... żeby to prawidłowo zrobić wydasz więcej, niż warta jest każda 250-ka. Więc może zamiast rzeźbić (trzeba się trochę znać i mieć kupę kasy z przewagą kasy) pomyśl o zmianie motocykla na coś, co z definicji wygląda jak motocykl Ghost Ridera
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Zamiana przedniego koła 18 na 19

Post autor: Blunio »

KazooIshii pisze:Chodzi wyłącznie o efekt estetyczny. Pytam o konkrety a nie o gusta.
Musisz się zdecydować, o co Ci chodzi ? Jak o efekt estetyczny to możesz nawet zamontować koło od taczki, do wyboru do koloru w Castoramie. Tylko na miłość Boską nie pytaj co o tym sądzimy. :kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
KazooIshii
Posty: 5
Rejestracja: 03 stycznia 2015, 15:36
Motocykl: Virago
Status: Offline

Re: Zamiana przedniego koła 18 na 19

Post autor: KazooIshii »

O co mi chodzi to ja dokładnie wiem:)
Pytanie brzmiało: Chciałbym w mojej virce 250 wstawić większe przednie koło. Wiecie może czy 19 z 535 będzie pasowało czy zaplatać samą felgę na orginał??
Może się mylę ale wydaje mi się że pytanie jest dość konkretne. Nie dotyczy gustów szanownych kolegów, ani też co o tym sądzicie( nie wiem skąd kolega Blunio to wziął???)
Pytanie odnosiło się raczej do waszej ewentualnej wiedzy na temat mojego zapytania. Oczekiwałem raczej odpowiedzi w stylu -wiem pomogę, lub -nie będę udawał ze wiem i pisał o kołach od taczki, hehe.
Z tymi felgami do aut to był tylko przykład który niestety sprowadził rozmowę na ślepy tor.
A po zmianie felgi na 19 raczej oczywiste że oponkę też trzeba;) i dajmy spokój Ghost Riderowi bo zaraz dowiemy sie ile żon miał Nikolas Cage.
Wiem że koledzy są tu stałymi bywalcami a ja tylko świeżakiem. Ale To nie chat ogólny z pogaduchami tylko konkretna zakładka Tuning.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Zamiana przedniego koła 18 na 19

Post autor: leszekk »

Konkretnie to chyba nikt się nie porywał na tego typu przeróbkę - jeśli o to pytasz. Chcieliśmy Cię uświadomić czemu taka przeróbka ma mały sens (jeśli w ogóle jakiś).
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
KazooIshii
Posty: 5
Rejestracja: 03 stycznia 2015, 15:36
Motocykl: Virago
Status: Offline

Re: Zamiana przedniego koła 18 na 19

Post autor: KazooIshii »

I to jest konkretna odpowiedz:))
KazooIshii
Posty: 5
Rejestracja: 03 stycznia 2015, 15:36
Motocykl: Virago
Status: Offline

Re: Zamiana przedniego koła 18 na 19

Post autor: KazooIshii »

Wiem że są tacy którym wystarczy to co kupują i tacy którym to absolutnie nie wystarczy i chcą swoją maszynką, czy małą czy dużą, wyrazić siebie. I nie chodzi tu o przedłużanie męskości bo tego nie potrzebuje,hehe
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Zamiana przedniego koła 18 na 19

Post autor: leszekk »

Każdy tak mówi !!!
Ale zmieniając koło na większe a oponę na lżejszą pamiętaj o jej nośności - to ma znaczenie dla Twojego bezpieczeństwa
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Zamiana przedniego koła 18 na 19

Post autor: tylust »

Widziałem kiedyś wątek o przeróbce xv 250 na viragotechforum.com tylko tamtemu kolesiowi chodziło głównie o poprawę przednich hamulców i CAŁY przód przeszczepił z Yamahy FZR 250. Jak chcesz sobie poczytać to masz linka (niestety in english), ale przynajmniej dotrze do Ciebie ile to wymaga pracy i kombinowania, a końcowy efekt i tak pozostaje niewiadomą.

http://viragotechforum.com/viewtopic.ph ... a0f2e0b682

poniżej foto rzeczonego motocykla

Obrazek
Tomek
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Zamiana przedniego koła 18 na 19

Post autor: Blunio »

KazooIshii pisze:są tacy którym wystarczy to co kupują i tacy którym to absolutnie nie wystarczy i chcą swoją maszynką, czy małą czy dużą, wyrazić siebie
To nader chwalebne że masz pragnienia i chęć ich realizacji. Skoro jednak je upubliczniasz, powinieneś liczyć się z różnymi opiniami, bo konkretnej pomocy trudno udzielić z powodu wyłuszczonego przez leszkka.
W każdym razie będziemy kibicowali Twoim modom o ile zechcesz podzielić się z nami relacjami z postępu prac.
A na marginesie się nie dziw, że koledzy trochę wydziwiają i kręcą nosami. To głównie efekt paromiesięcznego rozstania z ulubionymi maszynami. Ale jużjuż niedługo koniec flauty i marazmu :chopper:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zamiana przedniego koła 18 na 19

Post autor: 2007XV1700 »

można założyć nawet 20" (jeśli wejdzie przed kolano wydechowe) przerobić mocowanie błotnika i szukać miejsca na opone między lagami. oczywiście trzeba przeplatać felgę bo nie znajdziesz 20" felgi z piastą do XV250.
pomyśl na ile zmienią się parametry pojazdu. moto nie będzie się prowadziło poprawnie.
różnica wizualna między tyłem 15" a przodem 20" będzie to to wyglądało jak Jolly king łoś.

masz łeb i chuj - kombinuj
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
grzała
Posty: 739
Rejestracja: 09 listopada 2011, 07:10
Motocykl: XF650 98'
Lokalizacja: Ciechanów
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Zamiana przedniego koła 18 na 19

Post autor: grzała »

Właśnie miałem zaproponować 21 cali, niestety nikt tu chyba nic takiego nie robił. Konieczne byłoby tak jak Łukasz pisze przeplatanie felgi (np: od Shadow, jeśli się ilość otworów na szprychy zgadza) do piasty virago, myślę że na szerokość by wlazło, niestety przeróbka błotnika nieunikniona. Dołóż 4 cm (przy 21") na promieniu i już będziesz widział gdzie będą kolizje. Problemem mogą być szprychy, ale myślę że to też do rozwiązania. Licz się niestety ze zmianą wysokości przodu, trakcji i pogorszeniem hamulca przedniego.
Wiedz, że taka przeróbka wiąże się z pewną ilością pracy i nakładów jeśli zrobisz to sam, ewentualnie zleć takie zadanie odpowiednim ludziom, zapłać i ciesz się, będziesz pionierem. Nie licz, że kupisz koło od 535 (lub innego moto) założysz i po robocie, nie ma tak lekko w życiu.
Swego czasu jak nie miałem jeszcze moto (mając 17 lat) - grzebałem trochę w rowerach i zrobiłem koło rowerowe z przesuniętą mimośrodowo piastą, ciąłem i gwintowałem szprychy bo brakowało odpowiednich rozmiarów, więc da się cuda robić, ale ja nie liczyłem na innych, po prostu siedziałem, dłubałem i zrobiłem, by potem mieć frajdę.
KazooIshii, i nie obrażaj się na chłopaków, bo sporo było już tu fantastów, którzy tu przychodzili z różnymi pomysłami zakładali temat i znikali, zrób więc swoja przeróbkę, pochwal się i już wtedy na pewno będziesz traktowany poważnie, choć na pewno krytycznie też.
Do dzieła więc.
"białe ręce, czarny blues"
ODPOWIEDZ