Wysokość szyby

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Wysokość szyby

Post autor: robson »

Koledzy i koleżanki :) Jedno pytanie :) Wypowiedzcie się na temat wielkości szyby zamontowanych w waszych sprzętach. A mianowicie czy wysokość ma być niższa czy wyższa. Jak jest lepiej,patrzeć przez nią czy raczej nie. I jeszcze jedno pytanie z jakiego materiału są wasze,mam możliwość dorobić ze zwykłej przezroczystej plexy,ale mi odradzono.Prawdopodobnie dostaje mikro pęknięć, i w deszczu sie odbarwia na niebiesko.Mam u siebie założoną przyciemnianą,(nie jest czarna) ale wieczorem muszę wyglądać albo z boku albo nad nią,do tego nie jest za wielka tylko 39cm wysokości i tak jest zamontowana że górna krawędź zlewa mi sie z asfaltem na tej wysokości, na której najlepiej oceniam jakość naszych nawierzchni. Pozdrawiam :) .
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
marvin
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: marvin »

ja mam szybę o wysokości ok 30 cm. nie patrzę przez nią bo zwykle mój wzrok sięga dalej, ponad szybą. moja szyba jest bezbarwna. zniekształca nieco obraz ale jej celem jest osłona od wiatru tylko i wyłącznie. kupiłem za ok 200 pln wraz z mocowaniem ale konieczne było dodatkowe mocowanie do kierunkowskazów bo przy większej prędkości się przeginała na mocowaniu.
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: Marek73 »

Ja też kukam ponad szybą. Ale mam z pleksy i powstały na niej malutkie zarysowania. Nie na tyle żeby szpecić, ale mimo wszystko estetyka trochę na tym cierpi.
Awatar użytkownika
Kaczor-Motorock
Posty: 1049
Rejestracja: 20 października 2007, 15:31
Motocykl: Suzuki Intruder 1500
Lokalizacja: Gostynin
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: Kaczor-Motorock »

Wydaje mi się że niższa szyba ladniej sie prezentuje. A mnie nie chroni wyłacznie od wiatru, ale przede wszystkim przed sporej wielkosci owadami.
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: robson »

Witam :twisted: szybę już wybrałem.42 wys i 46 szeroka bezbarwna.Chciałem większą ale mi odradzono. Dzięki wszystkim za podpowiedzi :) a tu załączam link do szybek :mrgreen: http://www.mgg.com.pl/index.html
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: GLIWICKI »

robson pisze:Witam :twisted: szybę już wybrałem.42 wys i 46 szeroka bezbarwna.Chciałem większą ale mi odradzono. Dzięki wszystkim za podpowiedzi :) a tu załączam link do szybek :mrgreen: http://www.mgg.com.pl/index.html
A ile za to zaplacisz? Szukalem tej informacji na stronie - niestety brak ...
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: robson »

http://www.mgg.com.pl/biguniwersal.html To jest dokładnie ta szybka 390zł polskich :mrgreen:
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: GLIWICKI »

robson pisze:http://www.mgg.com.pl/biguniwersal.html To jest dokładnie ta szybka 390zł polskich :mrgreen:
A widzisz - uniwersalna ... A ja szukalem dedykowanej do virago - a takiej tam nie ma ;)
Gratulacje udanego zakupu!
Nareszcie odpadnie intensywne szczotkowanie zebow po dluzszej trasie :twisted:
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: robson »

No powiem tyle około 1000zł jak nie więcej,będzie ta szybka cię kosztowała.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: GLIWICKI »

robson pisze:No powiem tyle około 1000zł jak nie więcej,będzie ta szybka cię kosztowała.
Oj chyba sie nie rozumiemy :roll:
Nie chodzi mi o to, ze kupiles szybe uniwersalna zamiast dedykowanej. To co kupiles wyglada bardzo fajnie i niechaj Ci dobrze sluzy!
Zapytalem o cene tylko dlatego, ze nie znalazlem na stronie inforacji o czyms specjalnie dla virago.
A czy nie bede zarl much dzieki szybie za 390 czy 1000 zl to juz mi nie robi roznicy :mrgreen:
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: robson »

No rozumiem cię. Ale nie słyszałem o szybie dedykowanej do Virago. W większości zdjęć znalezionych są przeważnie takie jak podałem link. Tez bym sobie sprawił takową jeżeli by była :) Jeżeli coś fajnego znajdziesz podziel sie informacjami.Jeszcze jej nie zamówiłem,wolałbym zobaczyć jak wygląda przymocowana do motocykla. Pozdrawiam
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: GLIWICKI »

Zawsze mowilem, ze rozmowa jest kluczem do zrozumienia ...
Pozdrawiam :grin:
mholub
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: mholub »

Dodam swoje pięć groszy. To znaczy, że szyby o wysokości 45 cm będą za duże ?? Dlaczego to niedobrze, kiepsko przez nie widać ??
MOTOVIR
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: MOTOVIR »

mholub pisze:Dodam swoje pięć groszy. To znaczy, że szyby o wysokości 45 cm będą za duże ?? Dlaczego to niedobrze, kiepsko przez nie widać ??
Ja dorabiałem w tym roku szybę z poliwęglanu. Kupiłem kawałek 50x50cm wyciąłem dosyć dużą jakieś 49cm.Po pierwszej jeździe skróciłem i zostało ok 40cm. Patrzę teraz ponad nią, jak była wyższa to mnie jakoś denerwowało że widzę kawałek drogi przez szybę a część nie
Myślę że wielkość szyby zależy od warunków fizycznych kierowcy oraz jego upodobań

pozdrawiam MOTOVIR
artekr
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: artekr »

http://www.starmotorcycles.com/star/acc ... all/1.aspx

ja mam ta tansza i chyba mniejsza i jestem zadowolony. wysokosc mozna regulowac.
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: robson »

No panowie a już myślałem że temat umarł.Ale ręka w nocniku. Kupiłem na moto bayzlu szybę jeszcze zostało ją przy mierzyć.A jak to wyjdzie to zobaczymy foty też się znajdą ale trzeba czasu.Też chciałem kupić samą szybę i wykonać ją samodzielnie,ale nie było gdzie dostać takowej z poliwęglanu więc sylikonową dostałem z mocowaniami za 270zł.Jeżeli mi nie spasi to prosiłbym o namiary na poliwęglan i koszty.Pozdrawiam
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
MOTOVIR
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: MOTOVIR »

robson pisze:...ł.Jeżeli mi nie spasi to prosiłbym o namiary na poliwęglan i koszty.Pozdrawiam

poliwęglan grubość ok.3mm kosztuje 149zł za metr kw.czyli niecałe 40zł za kawałek 50x50cm
kupiłem w firmie która sprzedaje pleksi elementy świetlików rynny plastikowe itp.Jak wpiszesz w googlu poliwęglan to na pewno coś znajdziesz w swojej okolicy

pozdrawiam MOTOVIR
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: robson »

Wielkie dzięki kolego za podanie kosztów tegoż poliwęglanu.Dodam tylko że mocowanie szyby widziałem w sklepie za 120zł więc nic tylko samemu kupić i zrobić :mrgreen:
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: Marcin »

http://www.starmotorcycles.com/star/acc ... etail.aspx
Ja mam taka ale bez tego graweru na dole no i jest jasna.
Obrazek
mholub
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: mholub »

Dzięki Motovir !

Właśnie rozważam zakup mniejszej lub większej, większa fajnie wygląda, ale nie mam pewności, co do tego czy jest praktyczna. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2464
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: Dono »

no ja kupiłem virówkę z szybą ale zaraz po wstawieniu do garażu to ją wywaliłem - po prostu według mojego gustu wygląda dużo lepiej bez - mało co jeździłem do tej pory i może na wiosnę jak spróbuję z szybą to będę miał porównanie i znowu ją założe - na razie nei wiem na ile t odziadostwo jest skuteczne :twisted:
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: robson »

Jak dla mnie to tylko szyba.Czym większa tym lepsza.Ale nie zawsze przy większych powiewach jest zdradliwa,chciałem sam zrobić z poliwęglanu ale kupiłem gotowca nie wiem czy dało by się ją jakoś wygiąć może ktoś zna jakieś sposoby wyginania.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
MOTOVIR
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: MOTOVIR »

robson pisze:Jak dla mnie to tylko szyba.Czym większa tym lepsza.Ale nie zawsze przy większych powiewach jest zdradliwa,chciałem sam zrobić z poliwęglanu ale kupiłem gotowca nie wiem czy dało by się ją jakoś wygiąć może ktoś zna jakieś sposoby wyginania.
Co do wyginania poliwęglanu to chyba trudne. Próbowałem nagrzewać dość mocno opalarką to nic nie dało. W moim przypadku to zakładałem szybę na stare mocowania i one ją utrzymują wygiętą.
pozdrawiam MOTOVIR
Awatar użytkownika
młody
Posty: 154
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 19:05
Motocykl: XV 750 Virago USiA
Lokalizacja: Skierbieszów
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: młody »

Ja w swoim virago mam taką jak Mini III Shield tylko bez tego orła ze znaczkiem Yamahy. Mam 193cm wzrostu i szyba bardzo dobrze się spisuje, nawet przy 140km/h
Jestem bardzo bezpośredni.
kalas
Status: Offline

Re: Wysokość szyby

Post autor: kalas »

czy ktoś ma taką szybe , i czy pasuje???
bo cena jest zadawalajaca....
http://www.agmot.pl/foto.php?i=21244
ODPOWIEDZ