krawat na zbiornik

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: Blunio »

ayo007 pisze:bede pewnie zastanawiał,czy to nie bedzie szkodzic
Wygląda ładnie. Mam tylko obawy, że pod "krawatem" będzie się gromadził piasek i zanieczyszczenia, które będą "szlifowały" zbiornik. No i jeszcze matecznik wilgoci. Ja bym odradzał. A od ochrony zbiornika przed klamrą paska lub suwakiem moim zdaniem są lepsze specjalne naklejki z przezroczystego, grubego plastyku.
Pozdrawiam.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 50
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: KoSS »

Blunio pisze:A od ochrony zbiornika przed klamrą paska lub suwakiem moim zdaniem są lepsze specjalne naklejki z przezroczystego, grubego plastyku.
Pozdrawiam.
I tu będę polemizował z przedmówcą, bo plastikowe naklejki nie przystoją do choppera, to jest wymysł ludzi z szlifierek, bo do plastiku skóra nie pasuje więc wymyślili jakąś naklejkę, ale żeby ją na nasze Lalunie przyklejać toż to profanacja. :frustrated: :motorcycle:

Post poprawiony (przypisales ayo007 slowa Blunia). Nastepnym razem zwroc baczniejsza uwage na edycje!
Ostatnio zmieniony 14 marca 2008, 15:22 przez KoSS, łącznie zmieniany 2 razy.
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: Blunio »

O naklejkach napisałem opcjonalnie. Każdy ma wybór, a to "krawat", a to spodnie bez paska lub kurtka bez "eklera", lub wspomniane naklejki. Są w kolorach lub przeźroczyste, ale to oczywiście indywidualny wybór każdego.
Myślę że jednak naklejki to mniejsze zło od "krawata". Zawsze można je odkleić, a szkód spowodowanych przez krawat można długo żałować. Kiedyś miałem taki pokrowiec na telefon komórkowy. Więcej się w nim telefon podrapał, niżby bez niego. Zwłaszcza wyświetlacz.
Pozdrawiam.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: GLIWICKI »

Musze tutaj stanac w obronie Blunia ...
Zwroccie uwage, iz rozmawiamy tutaj o dwoch roznych aspektach tego problemu.
Styl i funkcjonalnosc ...
Patrzac pod katem stylu, to rzeczywiscie, naklejka jest obciachowa. Jezeli jednak patrzymy na funkcjonalnosc, to sprawa wyglada zupelnie odwrotnie.
Pamietacie nasze dyskusje na temat ubran (Skora czy cordura )?. Ankieta wykazala, iz w tym przypadku wygral styl. Niemniej liczba zwolennikow funkcjonalnosci wynosila az/tylko 22% ...
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
morgana
Status: Offline

pytanko :)

Post autor: morgana »

witam jestem tu nowa, a motorek mam dopiero od kilku dni dlatego prosze o wyrozumiałość :)

chciala bym prosić o radę czy do virago 250 bedzie pasowal krawat z 535??
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: strazak »

morgana pisze:witam jestem tu nowa, a motorek mam dopiero od kilku dni dlatego prosze o wyrozumiałość :)

chciala bym prosić o radę czy do virago 250 bedzie pasowal krawat z 535??
nie mam pojęcia a swoją drogą może zacznij od powitalni tam na pewno sporo znawców sie znajdzie i pomoże
ADAM
Awatar użytkownika
tosemja
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2008, 16:31
Motocykl: ex xv 535, teraz VL 1500
Lokalizacja: Częstochowa/ Wrocław
Wiek: 39
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: tosemja »

czy do virago 250 bedzie pasowal krawat z 535??
Z tego co sie orientuję to krawat do 250 jest taki sam co do 125, a 535-1100 maja inne. Polecam kupowac na motobazarze. Ja za swoj dalem tyle co na allegro, ale mialem spory wybor kieszonek (duzo wiekszych od tych kupowanych na allegro).
Zawsze kiedy piszesz głupie posty Bóg zabija kotka !
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1027
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: ZWIERZAK »

morgana pisze:witam jestem tu nowa, a motorek mam dopiero od kilku dni dlatego prosze o wyrozumiałość :)

chciala bym prosić o radę czy do virago 250 bedzie pasowal krawat z 535??
co do krawatów to nie mam pojęcia ale zajrzyj do powitalni zobaczysz jak fajnie będzie, mówie ci nie pożałujesz :mrgreen:
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: pytanko :)

Post autor: pestek »

morgana pisze:witam jestem tu nowa, a motorek mam dopiero od kilku dni dlatego prosze o wyrozumiałość :)
chciala bym prosić o radę czy do virago 250 bedzie pasowal krawat z 535??
wyrozumiale zachęcam Cię do przeczytania regulaminu, a tam jest także wspomniane o powitalni ;)
co do krawata, polecam niedługo motobajzel w warszawie, można tam podjechać, kupić, przymierzyć w razie czego zamienić.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
TOM
Posty: 1434
Rejestracja: 18 sierpnia 2008, 00:47
Motocykl: pies..zły - BT 1100
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: TOM »

jest ktos moze z Sochaczewa ,albo okolic... podobno jest tam firma co robi , np takie krawaty w cenie 75-100 zł ... ( przeciętnie na bazarze widziałem 120-150)... chciałbym potwierdzić... plota czy nie?
SYNU coś Ty qrwa zrobił !!!
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 50
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: KoSS »

Tu masz link do producenta http://www.sakwy.pl/pl/katalog.php?id_c=4 ma po 70zł tylko nie pamiętam czy z torebką czy bez. Nie daj sobie wmówić że pasy są jednakowe do 535 i większych, co prawda otwór na wlew pasuje ale do 535 jest krótszy.
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
Husky
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: Husky »

Kupowałem u tego : http://www.allegro.pl/item413640317_pas ... sakwy.html pasuje super, cena bez saszetki 70 pln. ... polecam bo wszystko było idealnie.
Awatar użytkownika
mikelaxel
Posty: 472
Rejestracja: 08 marca 2008, 23:55
Motocykl: XV 535 '98
Lokalizacja: Pruszków
Wiek: 52
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: mikelaxel »

mój też jest od nich jeno kupiony na motobajzlu
czy po wodzie da się śmigać na moto?
Plumek
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: Plumek »

Kaczor-Motorock pisze:I co?????? Temat zdechł. Pytałem się o Krawat na zbiornika skończyło się na wydechach. Co prawda, one też mnie interesują, ale podpowie mi ktosik czy nie????
Z tego, co ja się zorientowałam w temacie krawatów, to 535/750/1100 jest ten sam.
Do 250 i 700 jest inny.
morgana pisze:chciala bym prosić o radę czy do virago 250 bedzie pasowal krawat z 535??
Nie będzie pasował. Do 250 krawat ma Terys na przykład. Ćwiekowany za 120, a niećwiekowany za 110. Akurat jestem w temacie, bo też na kupnie :D
woyo
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: woyo »

http://www.afyon.pl/- kupiłem tu krawat z ćwiekami i z saszetką za 100 zeta,produkują wszystkie typy krawatów,sakwy,kufry,piórniki i co tam kto chce ze skóry do motąga,ceny naprawdę przystępne,polecam,pozdro!!! :wink:
Chriso
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: Chriso »

Takie pytanie jedno - akurat ten temat :)

Z przodu krawata są rzemyki i ok, da się ładnie przywiązać, ale co z tyłem ?
Włożyłem między zbiornik a siedzenie, ale jak jadę ponad 100km/h to potrafi mi go stamtąd wyciągnąć i trochę podczas jazdy mnie to stresuje :)

Macie na to jakieś pomysły? Przecież go tam nie przykleję :/
Awatar użytkownika
jojo80
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 23:05
Motocykl: yamaha virago 535' 2YL. 46ps.91'
Lokalizacja: wadowice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: jojo80 »

no z tyłu powinny tez byc jakies wisiory coby przywiazac. jak szyłem swoj to na obu koncach przyszyłem sznury.
Obrazek
bez tego trudno nawet krawat naciagnać.
by jezdzic trzeba zyć...
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: hunter of wind »

KrzysiekHudek pisze:Z przodu krawata są rzemyki i ok, da się ładnie przywiązać, ale co z tyłem ?
Włożyłem między zbiornik a siedzenie, ale jak jadę ponad 100km/h to potrafi mi go stamtąd wyciągnąć i trochę podczas jazdy mnie to stresuje
Jeśli jest na tyle krótki, to nie pozostaje nic innego jak zrobić na końcu dwa otworki, przeciągnąć przez nie rzemyk i przywiązać do jakieś stałego elementu pod siedzeniem. Ja mam krawat z AFYONA, który jest na tyle długi, że wchodzi pod siedzenie na jakieś 15 cm i mimo, że nie jest przywiązany to nic mi go nie wyciąga, a jechałem ze 150km/h.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Chriso
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: Chriso »

Jest to jakiś pomysł. Pewnie tak zrobię. Dzięki!
Awatar użytkownika
rembrandtin
Posty: 493
Rejestracja: 25 czerwca 2008, 15:10
Motocykl: 535
Lokalizacja: Pilawa
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: rembrandtin »

Ja mam przykręcony śrubą mocującą zbiornik.
bledy w pisowni sa poto zeby je popelniac a i tak wszyscy wiedza oco chodzi wiec poco pisac poprawnie niejestem dumny z tego ze w kraju zadza sami ...... wiec pisze tak jak oni zadza jak bedzie git to bede pisal jak nalezy a puki co pisze jak jest
Chriso
Status: Offline

Re: krawat na zbiornik

Post autor: Chriso »

to też jest jakiś pomysł :)
ODPOWIEDZ