Światła postoju i stop - Virago 535

Dodatki i przeróbki do Virago
AsuraONI
Posty: 4
Rejestracja: 30 lipca 2015, 11:25
Motocykl: Yamaha Virago XV 535
Status: Offline

Światła postoju i stop - Virago 535

Post autor: AsuraONI »

Witam!

Jeśli temat już jest gdzieś na forum to poproszę o szybką i konkretną odpowiedź i od ręki usunę wątek. Moje pytanie dotyczy drobnych przeróbek w mojej wirówce. Jak na załączonym zdjęciu zmieniłem miejsce tablicy rejestracyjnej. Cała konfiguracja polega na tej zasadzie, że nad rejestracją mam TYLKO i wyłącznie światło postojowe, a w oryginalnej lampie na błotniku zostawiłem JEDYNIE światła stopu. Kierunkowskazów chwilowo nie ma, ale normalnie są w miejscu oryginalnego położenia. :D Moje pytanie: czy jest taka konfiguracja zgodna z prawem czy raczej nie bardzo i mogę zarobić mandat lub nawet mieć zatrzymany dowód rejestracyjny?

Będę szczerze wdzięczny za konkretną pomoc. :cool:
:chopper:

https://zapodaj.net/14d9cb9a67e3d.jpg.html
Awatar użytkownika
Doniu
Posty: 255
Rejestracja: 21 lutego 2016, 13:39
Motocykl: Yamaha xv 1100 virag
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Re: Światła postoju i stop - Virago 535

Post autor: Doniu »

http://www.scigacz.pl/Przerobki,motocyk ... ,8144.html
Proszę,tutaj masz wszystko ładnie opisane co i jak !
Pozdrawiam
Ale dane niech mi będzie. Wał kardana mieć w napędzie...
Awatar użytkownika
kapitanwasyl
Posty: 592
Rejestracja: 13 października 2011, 21:27
Motocykl: WSK , Junak...XV 250
Lokalizacja: Wszędzie blisko ... bo prawie z samego centrum :)
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Światła postoju i stop - Virago 535

Post autor: kapitanwasyl »

Ja wsadziłbym tam led ,osłonił od środka klosz ,lampa jako atrapa i zostawił tylko oświetlenie tablicy ,lampa na błotniku oryginalnie .
Kierunkowskazy powinny znajdować się ,o ile dobrze pamiętam na wysokości tylnego światła i po jego bokach .

A swoją drogą ciekawe jak to jest z dodatkowym światłem stop ....
AsuraONI
Posty: 4
Rejestracja: 30 lipca 2015, 11:25
Motocykl: Yamaha Virago XV 535
Status: Offline

Re: Światła postoju i stop - Virago 535

Post autor: AsuraONI »

Dziękukę serdecznie za błyskawiczną odpowiedź motocyklowa braci. :motorcycle: Po przeczytaniu całego artykułu wnoszę, że mój "tununig" jest w pełni zgodny i nie narusza przepisów o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Niestety prawda jest taka, że faktycznie wszystko w dużej mierze zależy od "widzi mi się" kontroli drogowych. W związku z tym dokonam jeszcze kilku modyfikacji i faktycznie przerobię lampy w styl: oryginalna lampa + tylko oświetlenie tablic. Jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc i życzę szerokości na drogach przyjaciele. :drunksmile:
ODPOWIEDZ