Virago bobber 535

Dodatki i przeróbki do Virago
Korsap
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:31
Motocykl: Yamaha Virago 535
Wiek: 31
Status: Offline

Virago bobber 535

Post autor: Korsap »

Witam,

Chciałem się pochwalić swoim projektem który rozpocząłem miesiąc temu. nie będę się rozpisywał po prostu na bieżąco będę wrzucał foto z postępów prac. Proszę o oceny te negatywne jak i pozytywne.Obrazek to jest Baza którą kupiłem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
To jest stan na dzień 23.06.2016 myśle, że w przeciągu następnego tygodnia będę już miał siodło, lampy i zbiornik paliwa wraz z resztą drobnych elementów. Postaram się wszystko poskładać i wrzucić zdjęcia z dalszych postępów.
Ostatnio zmieniony 24 czerwca 2016, 14:52 przez Korsap, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: 2007XV1700 »

Wypadało by się przywitać, może przeczytać regulamin a nie tak z gruszki jeb.

aha
zdjęcia nie banglają
Awatar użytkownika
zbródel
Posty: 222
Rejestracja: 11 czerwca 2015, 11:48
Motocykl: Wild Star 1600
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: zbródel »

2007XV1700 pisze: zdjęcia nie banglają
Bo linki są takiej postaci:

Kod: Zaznacz cały

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/xuOfOnmNvoR0QgvNtoLLUt3HmHd299
czyli do usuwania zdjęcia.
ciekawe co autor miał na myśli.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur

tłoczno w busie i w pociągu, a ja jadę na motongu... :chopper:
Korsap
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:31
Motocykl: Yamaha Virago 535
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: Korsap »

2007XV1700 pisze:Wypadało by się przywitać, może przeczytać regulamin a nie tak z gruszki jeb.

aha
zdjęcia nie banglają
Zdjęcia już poprawiłem a czy "Witam" nie jest przywitaniem ?
Awatar użytkownika
zbródel
Posty: 222
Rejestracja: 11 czerwca 2015, 11:48
Motocykl: Wild Star 1600
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: zbródel »

Korsap pisze: Zdjęcia już poprawiłem
W poście dalej nie widzę, dopiero jak się zrobi "Otwórz grafikę w nowej karcie".
Jeśli chodzi o moto to wygląda ciekawie choć ja specem nie jestem. Dałbyś zdjęcie z profilu (to jedno co jest, jest też trochę od góry).
a czy "Witam" nie jest przywitaniem ?
Jest zwyczaj że witamy się w Przywitalni.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur

tłoczno w busie i w pociągu, a ja jadę na motongu... :chopper:
Korsap
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:31
Motocykl: Yamaha Virago 535
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: Korsap »

zbródel pisze:
Korsap pisze: Zdjęcia już poprawiłem
W poście dalej nie widzę, dopiero jak się zrobi "Otwórz grafikę w nowej karcie".
Jeśli chodzi o moto to wygląda ciekawie choć ja specem nie jestem. Dałbyś zdjęcie z profilu (to jedno co jest, jest też trochę od góry).
a czy "Witam" nie jest przywitaniem ?
Jest zwyczaj że witamy się w Przywitalni.
Przeczytałem regulamin ale nic o powitalni nie widziałem.
Jestem nowy i nie przywitałem sie tam jedynie z niewiedzy.
A może ktoś mi pomoże i powie jak wrzucić zdjecie aby było Ok?
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: tylust »

Klikasz prawym klawiszem myszy na swoje zdjęcie i wybierasz z listy "kopiuj adres obrazu". następnie jak piszesz posta wciskasz pod ramką na tekst kalwisz PEŁNY EDYTOR i dalej wybierasz kafelek z napisem Img i pomiędzy Obrazek wklejasz to co skopiowałeś. Gotowe

Jak chcesz przed zamieszczeniem zdjęcia je zmniejszyć to jest fajna stronka, z której zawsze korzystam http://www.zmniejszacz.pl Tam w łopatologiczny sposób zmniejszysz każde zdjęcie jakie chcesz i jednocześnie od razu stamtąd możesz je wklejać na forum w sposób opisany powyżej bez bawienia się w kopiowanie go do znowu innych serwisów.

A co do moto, to tak jakoś dziwnie pokadrowałeś te zdjęcia, że trudno wyrobić sobie zdanie bo ja przynajmniej niewiele na tych zdjęcia samej sylwetki moto widzę. Jakieś pokombinowane ujęcia z lotu ptaka :P

Obrazek
Tomek
Awatar użytkownika
Frync
Posty: 50
Rejestracja: 26 czerwca 2013, 00:04
Motocykl: xv125, xv750, VT1100
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: Frync »

Fajnie się zapowiada. Wrzucaj więcej zdjęć, jestem ciekawy efektu końcowego :)
Też się przymierzam do boberka z mojej 750, ale to taki projekt na sezon jesienno-zimowy raczej.
Mimo wszystko trzymam kciuki bo projekcik zacny i jak coś to będę uderzał o poradę :)
Awatar użytkownika
1000eyes
Posty: 15
Rejestracja: 25 kwietnia 2013, 12:08
Motocykl: XV535, 1990r.
Lokalizacja: Szczytno, warmińsko-mazurskie
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: 1000eyes »

pacze, pacze... i zastanawiam się o co chodzi z tym filtrem powietrza? :)
gdzie i do czego go zamontowałeś? przydałaby się jakaś fotka bom strasznie ciekaw :)
pozdro!
Korsap
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:31
Motocykl: Yamaha Virago 535
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: Korsap »

1000eyes pisze:pacze, pacze... i zastanawiam się o co chodzi z tym filtrem powietrza? :)
gdzie i do czego go zamontowałeś? przydałaby się jakaś fotka bom strasznie ciekaw :)
pozdro!
Nie wiem czy to dobry pomysł czy nie, ale filtr jest tylko dla estetyki :) Taki miałem pomysł i tak zrobiłem, mi się podoba wiem że trochę (wiocha), że to tylko atrapa. Ale tak jak mówię miałem pomysł więc zrealizowałem.
Chciałem podłączyć żeby był głównym filtrem ale nie widzę realnej możliwości w Virago żeby to zrobić.
Korsap
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:31
Motocykl: Yamaha Virago 535
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: Korsap »

Witam prace powoli posuwają się do przodu.
Zostały skrócone rury i owinięte taśmą termiczną w kolorze czarnym.
Obrazek
Zamontowałem mocowanie wraz z tylnym światłem oraz podłączyłem cała elektrykę (lampa, kierunkowskazy).
Obrazek
Póki co czekam na zbiornik i boczki oraz w ten weekend będę sam wykonywał hydrografikę reszty drobnych elementów jak: nerka boczna osłony cylindrów. A tutaj wrzucę jeszcze parę zdjęć niestety podczas jazdy próbnej połamałem osłonę pod siodło, muszę wykonać nową :(. A i zamontowałem jeszcze lusterko.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Oraz zacząłem jeszcze wymienieać śruby na nowe.
Obrazek
Jak oceniacie postępy?
adrpok
Posty: 23
Rejestracja: 10 listopada 2015, 15:36
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: adrpok »

wydech mi się nie podoba szczerze mówiąc ... zrobiłbym dłuższy i skoro robisz w bieli to czemu nie biały?

każdy w boberze robi taśmą terminczną skoro robisz tak mocno indywidualny projekt dlaczego nie dać temu więcej temperamentu?

dodałbym jeszcze jakies czarne naklejki ... np. zwykłe czarne pasy
Korsap
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:31
Motocykl: Yamaha Virago 535
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: Korsap »

adrpok pisze:wydech mi się nie podoba szczerze mówiąc ... zrobiłbym dłuższy i skoro robisz w bieli to czemu nie biały?

każdy w boberze robi taśmą terminczną skoro robisz tak mocno indywidualny projekt dlaczego nie dać temu więcej temperamentu?

dodałbym jeszcze jakies czarne naklejki ... np. zwykłe czarne pasy
Pasy mam w planie zrobić ale naklejane ponieważ mój brat ma profesjonalną drukarkę do takich rzeczy i ma coś wymodzić będą czarne z delikatną czerwienią w środku.
A rury chciałem zrobić białe ale pomyślałem, że szybko się zabrudzą?
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1829
Rejestracja: 22 września 2013, 23:00
Motocykl: Czarny :)
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: Maruda »

Ogólnie projekt dość przyjemny... :) Choć już teraz współczuję Twoim czterem literom... :P :boks: Mnie zupełnie nie leży ten filtr powietrza, ale to Twoja baja... :) Dodatkowo pomyślałbym coś o silniku, malowanie? polerowanie? no i kardan tak samo... Wydech też jakoś mnie nie przekonuje, no i jakoś półki w kolorze białym... Moto jeszcze nie skończone więc zobaczymy efekt końcowy, może to co masz w głowie w efekcie końcowym będzie się fajnie komponowało, a czepialstwo teraz okaże się bezpodstawne... :) Niemniej jednak fajna zajawka i tak trzymaj... :) Będę zaglądał śledząc postępy... :)
...żyj tak jakby jutra miało nie być...
Korsap
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:31
Motocykl: Yamaha Virago 535
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: Korsap »

Maruda pisze:Ogólnie projekt dość przyjemny... :) Choć już teraz współczuję Twoim czterem literom... :P :boks: Mnie zupełnie nie leży ten filtr powietrza, ale to Twoja baja... :) Dodatkowo pomyślałbym coś o silniku, malowanie? polerowanie? no i kardan tak samo... Wydech też jakoś mnie nie przekonuje, no i jakoś półki w kolorze białym... Moto jeszcze nie skończone więc zobaczymy efekt końcowy, może to co masz w głowie w efekcie końcowym będzie się fajnie komponowało, a czepialstwo teraz okaże się bezpodstawne... :) Niemniej jednak fajna zajawka i tak trzymaj... :) Będę zaglądał śledząc postępy... :)
Silnik i koła będą pomalowane proszkowo na czarno kardan tak samo. Nie boje się złych opinii, jedynie mnie zmotywują jest to mój pierwszy projekt, następny na pewno będzie o wiele lepszy bo człowiek uczy się na błędach ( na własnych najwięcej):). Prace na razie zatrzymały się ponieważ jestem na urlopie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomasz77
Posty: 1160
Rejestracja: 13 grudnia 2014, 11:40
Motocykl: Bananowy Song
Lokalizacja: Częstochowa tysiąclecie
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: tomasz77 »

Zapowiada się fajnie , masz widać jakieś pojęcie . Podoba mi się pomysł z tym siedzeniem . Ale wachlarz tylnego koła za wąski , nie pasuje do reszty . Zrób bardziej od szerokości siedzenia wynikiem na boki to będzie miało spójną całość. Pozdrawiam
Marzenia trzeba realizować bo życie jest jedno. .i nikt go za Ciebie nie przeżyje...
Jak Ciezko byc idealnym ,i borykać się z myślą iż nikt nigdy Ci nie dorówna

Obrazek
Korsap
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:31
Motocykl: Yamaha Virago 535
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: Korsap »

tomasz77 pisze:Zapowiada się fajnie , masz widać jakieś pojęcie . Podoba mi się pomysł z tym siedzeniem . Ale wachlarz tylnego koła za wąski , nie pasuje do reszty . Zrób bardziej od szerokości siedzenia wynikiem na boki to będzie miało spójną całość. Pozdrawiam
Tak tak, też mi nie pasuje dlatego zamówiłem nowy i będę wycinał jeszcze raz dokładnie w taki sposób jak mówisz kolego szerszy i dłuższy. Mój błąd bo nie zrobiłem wcześniej żadnej przymiarki kartonowej tylko wycinałem na bieżąco (wycinałem, przycinałem nadal przycinałem szukając odpowiedniego kształtu i nagle powstało to) dlatego na ostatnich zdjęciach już go nie ma i powstanie nowy.
Korsap
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:31
Motocykl: Yamaha Virago 535
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: Korsap »

Witam za 3 dni wracam z urlopu i w tym czasie urodził mi sie pomysł na zmianę malowania z białego na czarny półmat z czerwonymi kołami i drobnymi elementami. Co o tym sądzicie ? Będzie pasowało? Nie będą sie gryzły ?
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: 2007XV1700 »

IMHO biały miał swój urok. jak zrobisz czarno-czerwony to będzie wyglądało to jak wszystkie inne sprzęty tego typu :paw: jest już takich do zarzygania
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
tomasz77
Posty: 1160
Rejestracja: 13 grudnia 2014, 11:40
Motocykl: Bananowy Song
Lokalizacja: Częstochowa tysiąclecie
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: tomasz77 »

2007XV1700 pisze:IMHO biały miał swój urok. jak zrobisz czarno-czerwony to będzie wyglądało to jak wszystkie inne sprzęty tego typu :paw: jest już takich do zarzygania
Łukaszu masz rację. Ja tez bym nie malował. :D ja mam bananowy i mnie się podoba. Każdy wokoło ciemny. Bądź oryginalny. A jeśli zechcesz malować. To generalnie zrób to. To Twoje moto i tobie ma się podobac. Pamiętaj o tym.
Marzenia trzeba realizować bo życie jest jedno. .i nikt go za Ciebie nie przeżyje...
Jak Ciezko byc idealnym ,i borykać się z myślą iż nikt nigdy Ci nie dorówna

Obrazek
Korsap
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:31
Motocykl: Yamaha Virago 535
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: Korsap »

Witam,prace powoli posuwają się do przodu pozostało mi jeszcze tylko zrobić rury wydechowe, pomalować koła i kardan, wymienić tylny błotnik oraz ostateczna kosmetyka.
Wrzucę parę zdjęć które ukazują aktualny stan prac.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak się podoba?
goral
Posty: 411
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:57
Motocykl: 700 1985 serce 1,1o
Lokalizacja: Meszna/Irlandia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: goral »

Fajne moto ale ten filtr to ni z gruszki ni z pietruszki :-))
Awatar użytkownika
RAFFEN
Posty: 634
Rejestracja: 01 września 2014, 18:19
Motocykl: Shadow 750 AERO
Lokalizacja: Jasło
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: RAFFEN »

bobber to jedynie z wysoką kierownicą wygląda dobrze.chociaż cały projekt fajne sie zapowiada
Z motocyklem jest jak z kobietą , pokochaj, zrozum a potem rozbieraj.
Korsap
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:31
Motocykl: Yamaha Virago 535
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Virago bobber 535

Post autor: Korsap »

Witam,Aktualnie są robione wydechy do Virażki, jak wyszły poinformuję za około tydzień jak już wszystko będzie poskładane.
ODPOWIEDZ