czwarta lampka w 535

Dodatki i przeróbki do Virago
zaor
Status: Offline

czwarta lampka w 535

Post autor: zaor »

Witam.

Czy są jakieś ciekawe pomysły na wykorzystanie czwartego miejsca na lampke pod prędkościomierzem?
Najbardziej oczywista wg mnie byłaby rezerwa paliwa (ale z drugiej strony po co skoro jest przełącznik?).
Czy ktoś ma lub widział jakieś ciekawe zastosowania?
michael
Status: Offline

Re: czwarta lampka w 535

Post autor: michael »

chyba lepiej już kontrolkę świateł mijania, bo jest tylko długich, a bez niej można czasem zapomnieć.
Piotrek
Status: Offline

Re: czwarta lampka w 535

Post autor: Piotrek »

Ja zastanawiałem się nad wykonaniem prostego czujnika temperatury, który po przekroczeniu pewnego zadanego progu zapalałby lampkę. Nie wiem tylko gdzie należałoby umieścić czujnik i jaki jest bezpieczny dla silnika zakres temperatur.
warrior_trooper
Status: Offline

Re: czwarta lampka w 535

Post autor: warrior_trooper »

a ja bym wlasnie poswiecil ja na kontrolke rezerwy paliwa bo uwazam ze akurat by mi sie to przydawalo.O sw. mijania pamietam wiec kontrolka mi niepotrzebna :razz:
Piotrek
Status: Offline

Re: czwarta lampka w 535

Post autor: Piotrek »

warrior_trooper pisze:a ja bym wlasnie poswiecil ja na kontrolke rezerwy paliwa bo uwazam ze akurat by mi sie to przydawalo.O sw. mijania pamietam wiec kontrolka mi niepotrzebna :razz:
Dlaczego nie korzystasz z przełącznika na kierownicy (RES. i ON)? Z kontrolką rezerwy byłby chyba problem związany z umieszczeniem pływaka w zbiorniku, bo trzeba by go wsadzić do tego pod siodłem. On jest chyba plastikowy i nierozbieralny? Poza tym ja osobiście miałbym opory związane z wkładaniem kabli do zbiornika paliwa :mrgreen: , no chyba żeby zastosować jakiś fabryczny czujnik np. z innego motocykla.
warrior_trooper
Status: Offline

Re: czwarta lampka w 535

Post autor: warrior_trooper »

chodzi mi o to ze jak to niektorzy koledzy mowili przelaczaja na rezerwe jak moto sie zacznie krztusic i zdarza sie ze moto im gasnie np. na swiatłach podczas ruszania .A to kwas. A ja bym wolal jakby mnie motor informowal ze paliwo zbliza sie do poziomu rezerwy wlasnie ta kontrolka np ze zostalo jakies 0,5 l + rezerwa.Nie musialbym wtedy patrzec na licznik kilometrow myslac ile to mi jeszcze paliwa zostalo itp.Tak to widze a ze ciezko byloby to zrobic to juz inna sprawa to rozwazania teoretyczne :cool:
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: czwarta lampka w 535

Post autor: pestek »

warrior_trooper pisze:chodzi mi o to ze jak to niektorzy koledzy mowili przelaczaja na rezerwe jak moto sie zacznie krztusic i zdarza sie ze moto im gasnie np. na swiatłach podczas ruszania .A to kwas. ...
A jaki kwas jak podczas wyprzedzania, miedzy pasami zgaśnie... nawet zagrożenie bym powiedział. Przydałaby sie ta kontrolka...
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
warrior_trooper
Status: Offline

Re: czwarta lampka w 535

Post autor: warrior_trooper »

dooookładnie świeta racja :grin:
mholub
Status: Offline

Re: czwarta lampka w 535

Post autor: mholub »

Niski poziom paliwa to według mnie najbardziej użyteczne zastosowanie lampki, pytanie z jekiego rozwiązania możnaby skorzystać bez rewolucji w instalacji paliwowej i elektrycznej.
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: czwarta lampka w 535

Post autor: wwwolti »

z samym czujnikiem nie ma problemu, można znaleźć w sieci na allegro do wyboru do koloru, oryginalnego zbiornika lepiej nie tykać, więc pozostaje dołożenie niewielkiego dodatkowego zbiorniczka, w który byłby wmontowany czujnik. zbiorniczek powinien być przelotowy, wylot podłączony z wylotem zbiornika głównego w moto, gdzieś nisko. tak sobie to wyobrażam, ale czy to ma sens? gdzieś zaczie cieknąć paliwko i problem. gdyby udało się znaleźć niewielki zbiorniczek nawet coś wielkości filtra paliwa od fiata 125 by pewnie wystarczyło. trzeba by pomyśleć jeszcze.
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: czwarta lampka w 535

Post autor: Arktos »

w 750 jest kontrolka rezerwy (w zegarze obrotosciomierza) ale nie wiem na jakiej zasadzie dziala wiec nie moge pomóc ale moze ktos wie :o
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
warrior_trooper
Status: Offline

Re: czwarta lampka w 535

Post autor: warrior_trooper »

jak tak dalej pojdzie to mędrcy wiragowcy cos wymysla a ja myslalem ze to niewarte zachodu i czysta teoria :smile:
demid
Status: Offline

Re: czwarta lampka w 535

Post autor: demid »

ja tam juz nie mam tego problemu bo standardowy zestaw lampek wyrzucilem...
a co do czujnika temeratury to chyba zbyteczne, bo akurat silnik od virago bylo by trudno zagrzac, bo silniki takie maja wytrzymalosc do ok 180 stopni C wiec poczulo by sie na nogach zanim dobrze by sie nawet zagrzal. pomysl z czunikiem rezerwy jest fajny, ale w sumie tez widac jak zbliza sie rezerwa... troszke moto sie dlawi :]
Awatar użytkownika
Fidel
Posty: 120
Rejestracja: 08 lutego 2008, 19:58
Motocykl: XV1100
Lokalizacja: Suwałki
Wiek: 55
Status: Offline

Re: czwarta lampka w 535

Post autor: Fidel »

Jako czwarta mogłaby być kontrolka ładowania akumulatora . Moim zdaniem wykonalne .
Na trzy Virago jakie znam , wszystkie miały problemy z ładowaniem , łącznie z moją (za niskie napięcie , w jednej alternator do przewinięcia)
Caramba!
11Lukasz
Posty: 259
Rejestracja: 09 września 2007, 08:35
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: czwarta lampka w 535

Post autor: 11Lukasz »

gurdsisifnejgjrnjjejbfjebjudekksnfkdretg
:rock: vgrfo do rotmirfymkithgf
fgfpodslmem4et
rtgjtebujtr
tlrkntjrfnjtritrtgr
gkrjrjnbjrjt
rnjrt
ejtje
ebhebfhebhwerhjeuwbudbhwebuwewbuduhbfuerujebrjerjer
e jebnfjdehburekerf
ejnfwjhr
fetgzrsg se :!: :!: :!: :motorcycle: :shock: :shock: :chopper: :chopper:
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: czwarta lampka w 535

Post autor: jaroz »

:frustrated: czy możesz to przetłumaczyć na bardziej zrozumiały język?? :frustrated:
Awatar użytkownika
tosemja
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2008, 16:31
Motocykl: ex xv 535, teraz VL 1500
Lokalizacja: Częstochowa/ Wrocław
Wiek: 39
Status: Offline

Re: czwarta lampka w 535

Post autor: tosemja »

Ja zawsze chciałem mieć obrotomierz w 535, nawet taki mały :mrgreen: :razz: :cool:
Zawsze kiedy piszesz głupie posty Bóg zabija kotka !
ODPOWIEDZ