podświetlenie silnika

Dodatki i przeróbki do Virago
gluzik
Status: Offline

podświetlenie silnika

Post autor: gluzik »

Widziałem niedawno VIRAGO zpodświetlonym na niebiesko śilnikiem może nawet któregoś z forumowiczy. Czy może mi ktoś powiedziec gdzie takie podświetlenie można dostać i jak go podłączyć?
Ostatnio zmieniony 10 września 2008, 23:28 przez gluzik, łącznie zmieniany 1 raz.
Berek
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: Berek »

bleeee w życiu czegoś takiego bym nie zrobił.
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 111
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Berek pisze:bleeee w życiu czegoś takiego bym nie zrobił.
Kolega nie pytał o nasze wrażenia estetyczne tylko gdzie można kupić i jak podłączyć ;P

Na zlocie w Szklarskiej Porębie stał taki Harley Road King gdzie podświetlenie płynnie przechodziło z jednego koloru w inny kolor w pełnej palecie barw chyba ;). Nawet nagrałem filmik :) Wyglądało to naprawdę ekstra ale ponoć podświetlenie tego w ten sposób kosztowało go ponad 2 tysiące. Podświetlenie jednokolorowe robi się po prostu diodami. Pełno tego w tuningu motoryzacyjnym na Allegro.
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: Szymon »

rzeznia_numer_5 pisze:podświetlenie płynnie przechodziło z jednego koloru w inny kolor
rzeznia_numer_5 pisze:kosztowało go ponad 2 tysiące
W ikei sa listwy diodowe z automatem ktory steruje kolorami - 1 listwa 150 PLN. Mysle ze przerobienie z 220 na 12 v to nie problem. Troszku koles przeplacil :roll: . Ale ma HD :rock: , a to kosztuje....
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 111
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: rzeznia_numer_5 »

mszyma pisze:
rzeznia_numer_5 pisze:podświetlenie płynnie przechodziło z jednego koloru w inny kolor
rzeznia_numer_5 pisze:kosztowało go ponad 2 tysiące
W ikei sa listwy diodowe z automatem ktory steruje kolorami - 1 listwa 150 PLN. Mysle ze przerobienie z 220 na 12 v to nie problem. Troszku koles przeplacil :roll: . Ale ma HD :rock: , a to kosztuje....
No przestań, jakby miał kupić za głupie 150 zeta w IKEA to by do harleya nie zakładał bo koledzy by się smiali i byłby obciach :oops: ;) a tak kupił ze znaczkiem HD i jest OK :grin: Na allegro ktoś ten gadget sprzedawał za 1200 niedawno. Montaż wiadomo jak nic 8 stówek bo to Harley ;)

Na marginesie kolega niedawno obdzwaniał sklepy w poszukiwaniu akumulatora do swojego Volvo S80. Jak mówił że szuka akumulatora do S80 to kosztowały 8 stów, a jak pytał czy są akumulatory takie a takie: marka, parametry to były po 3 stówy, hehe, podobna analogia ;)
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Choinka :-)

Post autor: Blunio »

Widziałem kiedyś na Piotrkowskiej takie Harleyopodobne motocykle (kilka sztuk), jak stały podświetlone. Efekt conieco festyniarski, ale nie powiem, przyciągają uwagę. A o to chyba chodzi właścicielom. Wszak Harleye nie są do jeżdżenia, tylko do szpanowania :mrgreen:
Z drugiej strony, takie podświetlenie z prawnego punktu widzenia ma rację bytu tylko na postoju. Prawo o ruchu drogowym dokładnie określa oświetlenie zewnętrzne pojazdów i smerfy mogą mieć do właściciela trochę pretensji.
Pozdrawiam :-)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
mikelaxel
Posty: 472
Rejestracja: 08 marca 2008, 23:55
Motocykl: XV 535 '98
Lokalizacja: Pruszków
Wiek: 52
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: mikelaxel »

gluzik pisze:Widziałem niedawno VIRAGO zpodświetlonym na niebiesko śilnikiem może nawet któregoś z forumowiczy
być może był to KATAN :roll: on chyba coś takiego posiada
czy po wodzie da się śmigać na moto?
Awatar użytkownika
Ordynator
Posty: 218
Rejestracja: 21 sierpnia 2008, 12:59
Motocykl: Virago 750 '96
Lokalizacja: Gryfino
Wiek: 43
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: Ordynator »

Widziałem w Szczecku takie coś niedawno na jakimś cruiserze, ale jakoś serduszko mocniej mi nie zabiło na ten widok.
ZF Kolektyw
Piotrek
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: Piotrek »

rzeznia_numer_5 pisze:Na zlocie w Szklarskiej Porębie stał taki Harley Road King gdzie podświetlenie płynnie przechodziło z jednego koloru w inny kolor w pełnej palecie barw chyba ;) . Nawet nagrałem filmik :) Wyglądało to naprawdę ekstra ale ponoć podświetlenie tego w ten sposób kosztowało go ponad 2 tysiące. Podświetlenie jednokolorowe robi się po prostu diodami. Pełno tego w tuningu motoryzacyjnym na Allegro.
Podświetlanie z płynnie zmieniającymi się barwami też robi się na diodach, a jeśli koleś zapłacił za coś takiego 2000 to nieźle go wyruchali, bo koszt takiej instalacji, to koszt diod i mikrokontrolerka, kilku tranzystorów i drutów. Całość szacuję na jakieś 50-100 PLN.
demid
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: demid »

to niebieskie podświetlenie to moje:)
Berek pisze:bleeee w życiu czegoś takiego bym nie zrobił.
no widać że nie każdemu się podoba

zrobienie bajecznie proste- może być listwa diodowa... ale w Virago ciężko o miejsce na nią, ja mam po prostu obudowę z 4 diodami
prąd z lampy łatwo można sobie poprowadzić pod bakiem- najlepiej od świateł postojowych
można przykręcić albo przykleić... i już
smoke
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: smoke »

A fe. Czy za taka "estetyke" nie karaja? Albo nie powinni zaczac?

;)
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 111
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: rzeznia_numer_5 »

smoke pisze:A fe. Czy za taka "estetyke" nie karaja? Albo nie powinni zaczac?

;)
Kolego. Wolnoć Tomku przy swoim motorku. Wydawało mi się to oczywiste ale widzę nie dla każdego. Ja mam podświetlenie i zgadnij gdzie mam fakt czy się tobie podoba.




Obrazek
Awatar użytkownika
Motokris
Posty: 368
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 23:05
Motocykl: FLSTF
Lokalizacja: Otwock
Wiek: 54
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: Motokris »

A mnie się podoba i też bym tak chciał! :chopper: :bravo:
Awatar użytkownika
ziółko1961
Posty: 456
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 16:10
Motocykl: była 535 jest vt1100
Lokalizacja: Kiszewy / Konin
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: ziółko1961 »

Virago nie potrzebuje upiękrzeń w formie np:podświetlenia itp.chyba,że jest to jakieś suzuki :wink:
zawsze jest właściwy czas na zrobienie tego co należy
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: Marcin »

Dla mnie to Festyn i wioska :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 111
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: rzeznia_numer_5 »

ziółko1961 pisze:Virago nie potrzebuje upiękrzeń w formie np:podświetlenia itp.chyba,że jest to jakieś suzuki :wink:
I to jest sensowny argument :wink:
Awatar użytkownika
Szymon001
Posty: 290
Rejestracja: 05 września 2007, 15:47
Motocykl: Suzuki Bandit 1200N
Lokalizacja: Kobyłka
Wiek: 41
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: Szymon001 »

Jak dla mnie to troche wioska, ale jak komuś sie podoba jego broszka.
Awatar użytkownika
VIKING
Posty: 1765
Rejestracja: 12 października 2008, 12:43
Motocykl: Custom 1400 xt350 DL
Lokalizacja: Wieruszów
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: VIKING »

Moja to ma się świecić w słońcu po prostu piękna i zadbana :rock:
ale światełka kuszące
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2010, 19:10 przez VIKING, łącznie zmieniany 1 raz.
smoke
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: smoke »

No przeciez szacunek. Ja pisalem to z perspektywy doskonalej "535". Podswietlenie w 535 to tak jakby uznac, ze "Rzeznia numer 5" nie jest klasyka i trzeba ja poprawic. A jest, wiec zostawmy rzecz w spokoju.

pozdro "Rzezniku" ;)
Awatar użytkownika
KATAN
Posty: 273
Rejestracja: 08 października 2007, 09:56
Motocykl: YAMAHA VIRAGO XV 700
Lokalizacja: Szczawinek/PIASTÓW
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: KATAN »

Ku..a mać!!!!!!!!!
Czy w temacie nie ma jasno napisane co autor wątku miał na myśli?!!!!!!!!

Debatę sobie zrobili!!!!

Nie wiesz to nie pisz!!!

Jakby się zapytał: "co o tym myślicie?" to co innego!!!
Wiadomo że każdy ma inny gust i inne zdanie!!!

Trzymajmy się TEMATU!
Chyba że z czytaniem i ze zrozumieniem problem...

POZDRAWIAM WSZYSTKICH :bravo:

[ Dodano: Nie Lut 01, 2009 2:34 pm ]
Ja osobiście mam podłączone Neonki-UV!!!
Po 1 z każdej strony silnika.

Jest to na Alle..o i bardzo tanio(więcej przesyłka kosztuje).
Wpisz sobie NEONKI i jest....

Podłączenie bezpośrednio pod 12V (z obydwu stron NEONKA podłączamy zasilanie) !

Ja kupiłem 2szt, ale kup 4 będzie lepszy efekt!

POZDRO!
WITAM BRACTWO VIRAGO !!!
Damian
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: Damian »

Piotrek pisze:Podświetlanie z płynnie zmieniającymi się barwami też robi się na diodach, a jeśli koleś zapłacił za coś takiego 2000 to nieźle go wyruchali, bo koszt takiej instalacji, to koszt diod i mikrokontrolerka, kilku tranzystorów i drutów. Całość szacuję na jakieś 50-100 PLN.
Nikogo nie wyruchali, bo tyle kosztuje wiedza i umiejętności za coś, czego Ty zrobć nie potrafisz.

Jeśli umiesz połączyć cały ten układ w jedną solidną całość to oki. Jeśli nie to płacisz i tyle. Nikt nie potrafi zrobić wszystkiego. Prędzej czy później każdy gdzieś zostawi kase. Gdyby każdy umiał zrobić tłumik, wyremontowac moto, wyhodować coś do jedzenia, a przy tym byl lekarzem, prawnikiem i księdzem, to bylibyśmy całkowicie samowystarczalni.

Do autora wątku- jeśli chcesz to zrobić naprawdę dobrze i nie masz o tym pojęcia to odpuśc, bo koszty będą niewspółmiernie wysokie do uzyskanego efektu.

Pzdr!
rabw
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: rabw »

Damian pisze: Gdyby każdy umiał zrobić tłumik, wyremontowac moto, wyhodować coś do jedzenia, a przy tym byl lekarzem, prawnikiem i księdzem, to bylibyśmy całkowicie samowystarczalni.

Do autora wątku- jeśli chcesz to zrobić naprawdę dobrze i nie masz o tym pojęcia to odpuśc, bo koszty będą niewspółmiernie wysokie do uzyskanego efektu.

Pzdr!
Jest jeszcze opcja: "znajomy spec". Dzięki takiemu można mieć coś nie dość, że tanio, to jeszcze solidnie. A to, że każdy umie coś innego to sprzyja wymianie przysługa za przysługe, a potem :nazdrowie: i :drunksmile:
Damian
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: Damian »

Jest jeszcze opcja: "znajomy spec". Dzięki takiemu można mieć coś nie dość, że tanio, to jeszcze solidnie. A to, że każdy umie coś innego to sprzyja wymianie przysługa za przysługe, a potem :nazdrowie: i :drunksmile:
Czyli wszystko sprowadza się do jednego. Do ZAJOMOŚCI! :twisted: :wink: :mrgreen:
rabw
Status: Offline

Re: podświetlenie silnika

Post autor: rabw »

Damian pisze: Czyli wszystko sprowadza się do jednego. Do ZAJOMOŚCI! :twisted: :wink: :mrgreen:
...w naszym kraju popularna sytuacja ;) Ale na szczęście radzenie sobie w celach hobbystycznych nie jest naganne :cool:
motocyklista 45
Status: Offline

podswietlanie

Post autor: motocyklista 45 »

:chopper: witam,motocykl moim zdaniem nie choinka, a chopperek traci swoja klasyke i majestatycznosc :nazdrowie:
ODPOWIEDZ