Kłopot z mocowaniem szyby Virago 1100

Dodatki i przeróbki do Virago
sendiusz
Posty: 12
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 13:36
Motocykl: Yamaha Virago XV1100
Status: Offline

Kłopot z mocowaniem szyby Virago 1100

Post autor: sendiusz »

Witam,
Mam problem z mocowaniem szyby w mojej Virago 1100. Szybę kupiłem używaną, w dobrym stanie. Problem polega w tym, że mocowanie jest za duże w stosunku do średnicy kierownicy. Jest możliwość jakiegoś zmniejszenie / wypełnienia czymś pustej przestrzeni w mocowaniu?
Załączniki
szyba 2.jpg
szyba 2.jpg (134.98 KiB) Przejrzano 1129 razy
szyba 1.jpg
szyba 1.jpg (125.61 KiB) Przejrzano 1129 razy
Awatar użytkownika
barg
Posty: 814
Rejestracja: 15 września 2011, 23:44
Motocykl: XV 700 '84 ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Kłopot z mocowaniem szyby Virago 1100

Post autor: barg »

Kup dwie gumy (na jedno mocowanie), tuleje drążka stabilizatora, przetnij na pół i z okrągłych części będziesz miał idealne wypełnienie. Szukaj takich o średnicy 22mm.
Tylko czy to będzie dobrze wyglądało? Może lepiej same mocowania dopasować z innej szyby.
Niektóre szyby mocowane są do lag. Ja mam z mocowaniem czteropunktowym i tez trochę minęło zanim ogarnąłem o co chodziło konstruktorowi.
Milczę zawzięcie i czekam na znak by mogło być pięknie, bo nie jest aż tak.
sendiusz
Posty: 12
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 13:36
Motocykl: Yamaha Virago XV1100
Status: Offline

Re: Kłopot z mocowaniem szyby Virago 1100

Post autor: sendiusz »

Zrobiłem tak jak polecał kolega BARG - kupiłem gumowe tuleje stabilizatorów, 7 zł za sztukę, 4 sztuki. Przypasowały bardzo ładnie do uchwytów :D. Skręciłem, szyba nie lata, uchwyty trzymają. Nie wygląda to może nieziemsko ale swoją funkcję spełniło :shit:. Zobaczymy przy dłuższej eksploatacji. Dziękuję bardzo za radę i pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Bemotor
Posty: 21
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 12:51
Motocykl: Yamaha Virago XV535
Status: Offline

Re: Kłopot z mocowaniem szyby Virago 1100

Post autor: Bemotor »

barg pisze:Kup dwie gumy (na jedno mocowanie), tuleje drążka stabilizatora, przetnij na pół i z okrągłych części będziesz miał idealne wypełnienie. Szukaj takich o średnicy 22mm.
Tylko czy to będzie dobrze wyglądało? Może lepiej same mocowania dopasować z innej szyby.
Niektóre szyby mocowane są do lag. Ja mam z mocowaniem czteropunktowym i tez trochę minęło zanim ogarnąłem o co chodziło konstruktorowi.
Bardzo sensowny i rzeczowy post. Ale generalnie szyby mocowane do lag są najbardziej stabilne (nie drgają w czasie jazdy itd).
Obrazek
ODPOWIEDZ