Bagażnik do VIRAGO XV535

Dodatki i przeróbki do Virago
januszs0
Posty: 18
Rejestracja: 15 kwietnia 2017, 17:56
Motocykl: 535
Status: Offline

Bagażnik do VIRAGO XV535

Post autor: januszs0 »

Witam Kolegów
Bardzo doskwierał mi w mojej Virago brak bagażnika. Od kiedy kupiłem ten motor cały czas planowałem zrobienie takiego bagażnika który będzie się łatwo montował i nie wymagał przeróbek w motocyklu. Po 3 latach w końcu się za to zabrałem i zrobiłem taki prototyp. Na dzień dzisiejszy jest to pierwszy prototyp wykonany ze stali czarnej o grubości 3mm całość wycięta laserem i wygięta na prasie krawędziowej. Po wycięciu konieczne jest pospawanie bagażnika w kilku miejscach. Bagażnik montujemy w miejsce 2 śrub które mocują osłony amorków oraz do blachy podsiodłowej. Pomiędzy bagażnik a osłony montuję specjalne tulejki dlatego bagażnik nie będzie niszczył osłon amortyzatorów. W prezentowanym prototypie nie jest jeszcze skończone mocowanie do tej blachy podsiodłowej ale mam już to obmyślone i w następnym bagażniku będzie to już zrobione w sposób docelowy. Ogólnie w prototypie trzeba zrobić kilka drobnych zmian kosmetycznych tak żeby w docelowym wykonaniu wszystko było ok choć jak widać na fotce prototyp bagażnika jest zamocowany do motocykla i pasuje bez problemów. Docelowo bagażnik będę wycinał z blachy nierdzewnej. Poglądowa fotografia mojego bagażnika. Więcej fotografii umieściłem w albumie na google, poniżej linki do tego albumu: https://photos.app.goo.gl/Uo3jMFEHa7TTmhDn7. Do bagażnika zamówiłem na aliexpresie za ok 40zł to małe oparcie bo za taka cenę nie opłaci się tego robić. Proszę tylko nie śmiać się z mojego spawania, ogólnie zawsze kiepsko mi to wychodziło mam nadzieję że docelowy bagażnik z nierdzewki będzie się lepiej spawał. W tym tygodniu planuję zamówić docelowe detale jeśli ktoś by chciał taki bagażnik proszę o kontakt, cena bez tego oparcia z aliexpres powinna się zmieścić w 300 zł plus ewentualne koszty wysyłki ok 20zł. Nie planuję produkcji bagażników będzie to raczej jednostkowa akcja. Jeśli ktoś ma pomysł na wykorzystanie tego prototypu to mogę go sprzedać za 150zł plus KW.
Pozdrawiam Janusz
Załączniki
FOT.jpg
Awatar użytkownika
Steeko
Posty: 42
Rejestracja: 05 marca 2019, 12:17
Motocykl: Virago XV750 4FY
Lokalizacja: Biała Podlaska/Warszawa
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Bagażnik do VIRAGO XV535

Post autor: Steeko »

Takie akcesoria to zupełnie nie mój typ, ale robota świetna. Fajnie, że ludziom się kombinować jeszcze chce aby stworzyć coś swojego. Żebym ja miał dostęp do takich maszyn :c
Lubie szybkie samochody i bulgoczące motocykle. :x
ODPOWIEDZ