Słabe światła w nocy

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
mchojecki4
Posty: 105
Rejestracja: 17 lipca 2014, 18:09
Motocykl: XV 750 92r
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Słabe światła w nocy

Post autor: mchojecki4 »

Witam.

Trochę narzekam na nocną jazdę z powodu słabego oryginalnego oświetlenia, czy ktoś z Was zmieniał lampę na inną (jeżeli tak to na jaką) lub może macie jakieś sprawdzone ledowe lightbary? Czy może warto włożyć jakąś ledową H4 do oryginalnej lampy? :motorcycle:
Awatar użytkownika
janko28
Posty: 94
Rejestracja: 14 października 2018, 16:51
Motocykl: virago 750 1998r
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Słabe światła w nocy

Post autor: janko28 »

Sprawdź napięcie na żarówce podczas święcenia, może dochodzi z 10V i trzeba poszukać gdzie się reszta zgubiła.
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Słabe światła w nocy

Post autor: 2007XV1700 »

Osram Nightbreaker Laser H4 55/60W dobra mocna żarówka tylko szybko potrafi się skończyć choć słyszałem, że w Moto czasem jeżdżą nawet 2-3 lata
Unikaj chińczyków potrafią zabrudzić odbłyśnik (ja i tak zawsze zakładałem wypalane/wygrzewane żarówki do lampy w Moto)

Jeśli LED H4 Hi/Lo to najlepiej na chipach "zes" o mocy świetlnej minimum 4000 Lumenów (dostępne są 6000Lum a nawet 8000Lum na jedną "żarówkę") i o temp barwowej 4300K
Wybieraj modele z najbardziej kompaktowym chłodzeniem jakie znajdziesz (bardzo mało miejsca w obudowie lampy)
LED nie lubi spadków i spike'ów napięcia i na za nisko ustawionych obrotach jałowego biegu lub przy słabym stanie instalacji elektrycznej/alternatora/regulatora napięcia - LED będzie mrugał na jałowym biegu.

Ja założyłem LED 4000Lum i 6000K światło jest niebieskie (turbo białe) i chwalę sobie.

W Virago mam chińskiego klona daymakera(5¾") i chociaż zakładałem ten wkład lampy raczej dla wyglądu to światła daje całkiem dużo, chociaż świeci gorzej niż H4 w oryginalnej lampie (słabo doświetla peryferia i światło drogowe ma mniejszy zasięg)
Ostatnio zmieniony 05 maja 2020, 13:35 przez 2007XV1700, łącznie zmieniany 1 raz.
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Słabe światła w nocy

Post autor: Feniks »

Czyli jakbym miał wymieniać wkład to rozmiar 5¾ , pod wzgledem rozmiaru i mocowań wkłady są normalizowane ?
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
mchojecki4
Posty: 105
Rejestracja: 17 lipca 2014, 18:09
Motocykl: XV 750 92r
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: Słabe światła w nocy

Post autor: mchojecki4 »

A podeślecie jakiś sprawdzony link do ledowej H4. I jak z policją?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
jankess
Posty: 560
Rejestracja: 01 stycznia 2017, 15:30
Motocykl: VIRAGO XV 1100
Lokalizacja: PODKARPACIE
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Słabe światła w nocy

Post autor: jankess »

Ja mam taką założoną i polecam .TUNGSRAM H4 SPORTLIGHT BLUISH +50%
ŻYJ I DAJ ŻYĆ INNYM !!!
marcinz666
Posty: 63
Rejestracja: 31 maja 2018, 08:48
Motocykl: XV 1100
Lokalizacja: Rzeszów/ całe podkarpacie
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Słabe światła w nocy

Post autor: marcinz666 »

A czy na tych mocniejszych żarówkach nie macie problemu z niszczeniem odbłyśnika?
Zdaje się, że one emitują nie tylko więcej światła, ale też ciepła.
Nie wiem jak w Virago, ale w niektórych osobówkach bywały z tym problemy.
Jeśli działa bez zarzutu, to może i ja się pokuszę o coś mocniejszego.
Awatar użytkownika
jankess
Posty: 560
Rejestracja: 01 stycznia 2017, 15:30
Motocykl: VIRAGO XV 1100
Lokalizacja: PODKARPACIE
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Słabe światła w nocy

Post autor: jankess »

Standardowa moc żarówki 60/55 W bezpieczna dla reflektorów .To nie są takie jak kiedyś do poldka się zakładało o mocy 100/90 W.Wtedy po nagrzaniu i oblaniu wodą pekały szkła a plastikowe się topiły.Ja jeżdżę na nich od wielu lat i uważam że widoczność dużo lepsza i cena niewygórowana ok.26 zł za 2 sztuki.Zakładaj i pomykaj po zmroku. :nazdrowie:
ŻYJ I DAJ ŻYĆ INNYM !!!
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Słabe światła w nocy

Post autor: _CioneK_70 »

Ja mam założone osramowskie h4 night breaker na głównej i na light barach jeżdżę od 7 lat nie pamiętam żebym zmieniał😁👍 a w nocy i tak dużo radości dają 🤪✌️.
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Oman
Posty: 103
Rejestracja: 19 kwietnia 2020, 09:39
Motocykl: Virago 250
Status: Offline

Re: Słabe światła w nocy

Post autor: Oman »

Ostatnio zmieniłem żarowke z jakiejś stockowej na Osram Cool Blue i różnica w jakości widoczna gołym okiem. Polecam.
ODPOWIEDZ