Wydechy Virago 125

Dodatki i przeróbki do Virago
Piotr 107
Posty: 26
Rejestracja: 12 czerwca 2020, 23:47
Motocykl: Yamaha Virago 125
Status: Offline

Wydechy Virago 125

Post autor: Piotr 107 »

Cześć
Takie pytanko , czy czasem rozwiercanie wydechów czy ich wybebeszenie w 125 nie powoduje utraty jej mocy . Czy takie mocne przeloty nie skutkują za szybkim rozprężeniem .
Awatar użytkownika
AndrzejJozwiak
Posty: 160
Rejestracja: 08 maja 2020, 23:07
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Gubin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Wydechy Virago 125

Post autor: AndrzejJozwiak »

Piotr 107 pisze: 22 czerwca 2020, 22:20 Cześć
Takie pytanko , czy czasem rozwiercanie wydechów czy ich wybebeszenie w 125 nie powoduje utraty jej mocy . Czy takie mocne przeloty nie skutkują za szybkim rozprężeniem .
Ja kupiłem z rozwierconymi, nie mam punktu odniesienia, moja Virażka to jedyna ważka z którą miałem do czynienia, taki lojalny i romantyczny jestem :) Ale do rzeczy, brzmi to całkiem fajnie, zwłaszcza w dolnym zakresie obrotów, w trakcie jazdy nie męczy uszu w żadnym zakresie obrotów, do licznikowych 110 km/h pozwala się rozbujać, żadnych niedogodności nie zauważyłem.
Nigdy nie jedź szybciej, niż Twój Anioł Stróż potrafi latać. :chopper: :death:
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Wydechy Virago 125

Post autor: Piotrek9007 »

Jak rozwiercisz w ostatnim dekielku po 4 dziury wiertłem 10tką to nic się nie dzieje, cały układ razem z puszką spełnia swoją rolę, a wydźwięk o niebo lepszy, ale wybebeszenie całych wydechów wg mnie napewno nie jest zdrowe, nie po to japoński inżynier siedział nocami i ciśnienia w wydechu obliczał, żeby co wszystko przez wyprucie zakłócić. Moje zdanie takie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
Awatar użytkownika
AndrzejJozwiak
Posty: 160
Rejestracja: 08 maja 2020, 23:07
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Gubin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Wydechy Virago 125

Post autor: AndrzejJozwiak »

Jak dobrze pamiętam w jednym wydechu mam 7 a w drugim 8 nawierceń, na moje oko średnica 8 mm.
Nigdy nie jedź szybciej, niż Twój Anioł Stróż potrafi latać. :chopper: :death:
Piotr 107
Posty: 26
Rejestracja: 12 czerwca 2020, 23:47
Motocykl: Yamaha Virago 125
Status: Offline

Re: Wydechy Virago 125

Post autor: Piotr 107 »

Dzięki za wypowiedź ja kupiłem swoją z rozwierconymi wydechami po trzy dziury w każdym,a dlatego się pytam bo wydaje mi się że ktoś to wszystko obliczał ja ważę 95 kg i do licznikowej 100 dochodzi a takie 90 jest bez problemu 😁
ODPOWIEDZ