Moduł zaplonu virago 125

Dodatki i przeróbki do Virago
Piotr 107
Posty: 26
Rejestracja: 12 czerwca 2020, 23:47
Motocykl: Yamaha Virago 125
Status: Offline

Moduł zaplonu virago 125

Post autor: Piotr 107 »

Dobry dzień miłośnicy Virago.
Wertowałem forum i nie mogłem znaleźć podobnego tematu a raczej zagadnienia. Chodzi o moduł zapłonu do Virago 125 mój jest z oznaczeniem M . Tu na forum to każdy coś przerabiał by ich 125 ciut lepsze osiągi miały ,od przerubek gaźników po inne jeszcze modyfikacje. Gaźnik kupiłem nowy od 250 działa bez zarzutów Virażka jest zrywnieksza Ale pozostaje moduł,podobno tak wyczytałem że można zamontować od 250 i będzie git,no to kupiłem też nowy bo z literą P nigdzie nie ma . No i zong virażka nie odpala na starym odpala na Nowym nie, O i tu moje pytanie czy coś trzeba jeszcze zrobić by po podłączeniu modułu od 250 zaczęło to działalność? ?
Piotr 107
Posty: 26
Rejestracja: 12 czerwca 2020, 23:47
Motocykl: Yamaha Virago 125
Status: Offline

Re: Moduł zaplonu virago 125

Post autor: Piotr 107 »

Problem rozwiazan. :)
LOVERIDER
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2021, 22:43
Motocykl: Yamaha virago 125
Lokalizacja: Oława
Status: Offline

Re: Moduł zaplonu virago 125

Post autor: LOVERIDER »

Kolego jak to ogarnąłeś?
MrLelo
Posty: 2
Rejestracja: 12 lipca 2020, 11:34
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Moduł zaplonu virago 125

Post autor: MrLelo »

Piotr 107 pisze: 16 kwietnia 2021, 22:07 Problem rozwiazan. :)
Czy możesz podzielić się jak to ugryzłeś? Też mam sterownik od 250 i też nie działa.
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Moduł zaplonu virago 125

Post autor: Marek. »

Piotr 107 pisze: 03 kwietnia 2021, 12:55 ... Tu na forum to każdy coś przerabiał by ich 125 ciut lepsze osiągi miały ...
To akurat nieprawda.
Fakt, że też chciałem ale po przeczytaniu wszystkiego co sie dało, doszedłem do wniosku, że nie ma najmniejszego sensu, dlaczego?
- Wszelkiej maści przeróbki gaznika dodadzą może konia lub dwa ale spalanie wzrośnie niewspółmiernie do tego a jakoś dla tych 5km/h więcej nie za bardzo jest sens spalać litr więcej.
- Więc trzeba przyjąć do wiadomości, że to 125ccm, skądinąd bardzo fajne 125ccm
- Chcesz jechać szybciej, zrzuć parę kilo z siebie lub z moto, odepnij kufry i sakwy a motorkowi będzie lżej
- Chcesz więcej mocy, to rób A

Ja w tym sezonie właśnie będę zmieniał moto na coś większego, jak dobrze pójdzie ale też z lekkim żalem, bo Virago 125 jest bardzo fajna taka jak jest, tylko trzeba po prostu przyjąć to do wiadomości.
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2022, 22:49 przez Marek., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Moduł zaplonu virago 125

Post autor: MarcinS »

Marek. pisze: 07 lutego 2022, 21:24
Fakt, że też chciałem ale po przeczytaniu wszystkiego co sie dało, doszedłem do wniosku, że nie ma najmniejszego sensu, dlaczego?
- Wszelkiej maści przeróbki gaznika dodadzą może konia lub dwa ale spalanie wzrośnie niewspółmiernie do tego a jakoś dla tych 5km/h więcej nie za bardzo jest sens spalać litr więcej.
- Więc trzeba przyjąć do wiadomości, że to 125ccm, skądinąd bardzo fajne 125ccm
- Chcesz jechać szybciej, zrzuć parę kilo z siebie lub z moto, odepnij kufry i sakwy a motorkowi będzie lżej
- Chcesz więcej mocy, to rób A

Ja w tym sezonie właśnie będę zmieniał moto na coś większego, jak dobrze pójdzie ale też z lekkim żalem, bo Virago 125 jest bardzo fajna taka jak jest, tylko trzeba to po prostu przyjąć to do wiadomości.
Mądre słowa. :bravo:
:motorcycle:
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
ODPOWIEDZ