Wskaźnik ładowania

Dodatki i przeróbki do Virago
krodos
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwietnia 2021, 10:26
Motocykl: Yamaha XV750
Status: Offline

Wskaźnik ładowania

Post autor: krodos »

Witam.
Czy ktoś z forumowiczów wie gdzie można nabyć taki gadżet jak na filmie w poniższym linku?
Chodzi mi o wskaźnik ładowania akumulatora umieszczony w manetce.
https://m.youtube.com/watch?v=GKITyw30iHs
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: Marek. »

Zapytaj pod filmem, może odpisze.
Awatar użytkownika
ki_czort
Posty: 94
Rejestracja: 17 czerwca 2021, 17:10
Motocykl: VX250 1992
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: ki_czort »

To nie jest wskaźnik ładowania, tylko grzane manetki ze wskazaniem sily grzania. Film pokazuje jak podczas grzania sterownik manetek wyłącza się i autor szuka przyczyny tego wyłączania.

Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2021, 08:30 przez ki_czort, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: Top Gun »

:lol: :lol: :lol: :nazdrowie: :motorcycle:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: Marek. »

ki_czort pisze: 18 sierpnia 2021, 08:30 To nie jest wskaźnik ładowania, tylko grzane manetki ze wskazaniem sily grzania. Film pokazuje jak podczas grzania sterownik manetek wyłącza się i autor szuka przyczyny tego wyłączania.
Podejrzewałem albo właśnie grzane manetki albo wskaźnik z roweru lub hulajnogi elektrycznej ale nic nie znalazłem.
Tak swoją drogą, to szkoda, bo bardzo fajny wskaźnik, taki mało inwazyjny w wygląd :cool:
Awatar użytkownika
ki_czort
Posty: 94
Rejestracja: 17 czerwca 2021, 17:10
Motocykl: VX250 1992
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: ki_czort »

Ja bym cholery dostal z takimi lampeczkami, wystarczy, że w manetkach oxforda miałem niebieską diodę grzania na 50% mocy, ktorego najwięcej używałem i widząc ją kątem oka ciągle miałem wrażenie, że jadę na długich. Teraz mam dodatkową awaryjną ładowarkę usb z woltomierzem przy stacyjce, pomiar V świeci na czerwono żeby nie myliło wzroku. I tak praktycznie nie zaglądam tam, więc wyłączam ją i używam tylko jak po dłuższej przerwie od jazdy sprawdzam jak tam się miewa akumulator przed startem. Działa bardzo dobrze, kupione na aliexpress za kilkanaście złotych.

Obrazek
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: Marek. »

ki_czort pisze: 19 sierpnia 2021, 17:03 Ja bym cholery dostal z takimi lampeczkami, ...
Nie no, oczywiście.
Mi chodzi bardziej o możliwość sprawdzenia, niż by było włączone cały czas, ewentualnie włączenie automatyczne, w momencie, gdy coś się dzieje np. za niskie napięcie.
Bo ustrojstwo, gdy jest wyłączone jest zwyczajnie niewidoczne i nie psuje stylistyki, jak np. wskaźnik cyfrowy, który do virago nijak nie pasuje.
Awatar użytkownika
ki_czort
Posty: 94
Rejestracja: 17 czerwca 2021, 17:10
Motocykl: VX250 1992
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: ki_czort »

Uwierz mi, że ten mój miernik z ładowarką jest tak mało widoczny, że jak jest wyłączony i z założoną klapką-zaślepką, to nawet gdybyś powiedział komuś jak wyglada i gdzie jest, to by go szukał dobrą minutę :) Jeśli ojciec będzie jezdził moją virażką z nawigacją to też mu taką ładowarke zamontuję gdzies dyskretnie przy kierownicy.
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: Marek. »

ki_czort pisze: 20 sierpnia 2021, 00:04 Uwierz mi, że ten mój miernik z ładowarką jest tak mało widoczny, że jak jest wyłączony i z założoną klapką-zaślepką, to nawet gdybyś powiedział komuś jak wyglada i gdzie jest, to by go szukał dobrą minutę :) Jeśli ojciec będzie jezdził moją virażką z nawigacją to też mu taką ładowarke zamontuję gdzies dyskretnie przy kierownicy.
Nie ze mną te numery...
Jakiś czas temu, miałem jeden martwy piksel w monitorze i chociaż bym nie wiem co oglądał, to zawsze kończyło się na tym, że sie w niego wpatrywałem :mrgreen:
Uchwyt mam taki:
Obrazek
https://pl.aliexpress.com/item/32711823 ... 6470%22%7D
I jestem zadowolony, na dwóch kulowych przegubach więc można na prawdę wygodnie ustawić.
Oczywiście z USB, nowsze wersje są z ładowaniem indukcyjnym, więc i kabelek odpada.
Co do wskaźnika, każdy montuje co mu wygodne, ja bym cyfrowego nie zamontował, bo nie...
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: MarcinS »

"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
Awatar użytkownika
ki_czort
Posty: 94
Rejestracja: 17 czerwca 2021, 17:10
Motocykl: VX250 1992
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: ki_czort »

Bardzo fajny patent, tylko pewnie bym go z luzem mylił :)

Co do uchwytu x-grip na wzór uchwytu RAM, mnóstwo osob go sobie chwali, mi się tylko forma tego krzyżaka nie do końca podoba - bez telefonu uchwyt nieco szpeci. Lubię uchwyty które da się obsłużyć jedną ręką. Nie wiem jak z wbudowaną ładowarką, ale klasyczna usb 2.0 2.4A jaką miałem w pierwszym uchwycie potrafiła być za słaba i czasem telefon nie ładował się, tylko utrzymywał stan baterii lub powolutku spadał. W przypadku telefonów iphone często ładowarka wcale nie ładowała z komunikatem na ekranie, że akcesorium nie jest obsługiwane. Po przesiadce na ładowarkę z usb 3.0 QC każdy telefon doładowuje się niezależnie od stopnia prądożerności i iphony też działają.

Z x-gripami trzeba uważać na gumki które potrafią się zsunąć, kilku golegów już miało w czasie jazdy dyndający telefon na kablu. Warto prewencyjnie wytargać te gumki z drutów i wkleić je na bardzo dobrym kleju. Jeśli drucik pod gumką jest gładki to warto go zmatowić lub pilnikiem nawet poryflować żeby klej i gumka lepiej się trzymały.
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: Marek. »

ki_czort pisze: 20 sierpnia 2021, 07:47 ...Z x-gripami trzeba uważać na gumki które potrafią się zsunąć, kilku golegów już miało w czasie jazdy dyndający telefon na kablu.
Dwa lata temu, miałem wywrotkę... telefon siedział mocno jakby nigdy nic.
Ja jestem zadowolony, zarówno z trzymania telefonu jak i możliwości ustawiania. Ale fakt, z ładowaniem u mnie nie wyrabia, tyle, że ja mam tel z 2015 roku :roll: i by mi wystarczyło prądu na 6 godzi z telefonem ustawionym na max jasność, tel musi być naładowany na full.
Moja to jakaś starsza wersja, wiem, że jest już z indukcyjnym i być może z usb 3 ale tego nie sprawdzałem.
PS
Ja z uchwytem dostałem drugi komplet gumek i druga gumę zabezpieczająca
Awatar użytkownika
ki_czort
Posty: 94
Rejestracja: 17 czerwca 2021, 17:10
Motocykl: VX250 1992
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: ki_czort »

Co do ładowania indukcyjnego, super patent na deszczową pogodę o ile telefon jest bryzgoszczelny, ale podczas ładowania indukcyjnego wydziela się trochę ciepła i w upalny słoneczny dzień może to jeszcze bardziej dogrzać nasz sprzęt. Drugi plus kabla to że stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed odfrunięciem telefonu gdyby z jakiegoś powodu się wypiął. W niektorych telefonach ramię x-gripa wypada akurat na przyciskach bocznych. Jak każdy uchwyt, ma swoje plusy i minusy :) sprawdzilem i polecam uchwyty typu imadło, np marki GUB. Nigdy mi się nie poluzował telefon w takim uchwycie, siedzi pewnie.
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: Marek. »

U mnie kabel nie stanowi żadnego dodatkowego zabezpieczenia, bo sam się wciąż wypina muszę się nieco nakombinować, by łączył :mrgreen:
Gniazdo microUSB już mocno wyrobione, ale jakoś nie mam chęci by je zmienić. Mam nadzieję, że te co teraz montują... USB 3 są wytrzymalsze.
U mnie x ramię też wypadało na przycisku, ale wystarczyło odwrócić go o 180 st. i jest ok.
Awatar użytkownika
ki_czort
Posty: 94
Rejestracja: 17 czerwca 2021, 17:10
Motocykl: VX250 1992
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: ki_czort »

USB-C trzyma jak szalone :) żeby wpiąć kabel trzeba drugą ręką telefon przytrzymać, bez problemu tel zawiśnie na kablu. Naturalnie to również kwestia samego telefonu i kabla, mój ma 3 lata i nadal ma wyraźny klik przy podłączaniu kabelka.

Bardzo jeszcze mi się podoba mocowanie typu quadlock ale niestety zabiło mi to kamerę w iphonie, mocowanie przenosiło za dużo drgań z silnika.
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: Marek. »

ki_czort pisze: 26 sierpnia 2021, 15:49 ...
Jak by mi się udało kupić oryginalna baterię go moto x play, to bym wymienił to zjechane microUSB albo i zaadoptował jakoś do USB-C niestety, te od majfrendów to kupa straszna, ale mam jeszcze jedną, więc jeszcze z rok się może z nim pomęczę :cool: .
Gdy jadę w deszczu ta nawet go nie wypinam, bo jak by wreszcie padł, to miałbym motywacje coś nowego kupić :P

Ale ja, mam do Ciebie jeszcze pytanie w sprawie sugru, który mi w innym temacie polecałeś. Czy to co jest na allegro po 15zeta, to ten "wynalazek" o którym pisałeś?
- On, ma jakiś utwardzacz, czyli np. dwa czynniki mieszamy ze sobą i to rozpoczyna reakcję, czy może reakcja następuje po wyjęciu z opakowania?
- Jak rozumiem, lepiłeś do tego taśmę 3M i trzyma dobrze?

A i podrzuć linki tych mocowań.
:chopper:
Adek 1
Posty: 32
Rejestracja: 24 maja 2021, 11:28
Motocykl: VIRAGO 750
Lokalizacja: Lubań
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: Adek 1 »

IMG-20210827-WA0012.jpg
Jestem w trakcie montażu ale ja u siebie robię w ten sposób .
Załączniki
IMG-20210827-WA0013.jpg
IMG-20210827-WA0010.jpg
IMG-20210830-WA0004.jpg
IMG-20210830-WA0005.jpg
Adek 1
Posty: 32
Rejestracja: 24 maja 2021, 11:28
Motocykl: VIRAGO 750
Lokalizacja: Lubań
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: Adek 1 »

IMG-20210830-WA0007.jpg
Zanim zamontowałem to była próba działania i dokładności pomiarów .
Awatar użytkownika
ki_czort
Posty: 94
Rejestracja: 17 czerwca 2021, 17:10
Motocykl: VX250 1992
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: ki_czort »

Sugru kupowalem bezposrednio z UK ze strony producenta bo bylo najtaniej, bez problemu przyszlo pocztą, płatność kartą jak na allegro. To jest zapakowane chyba w sreberko izolujące od powietrza, ugniatasz jak plastelinę (wyglada na 1 skladnik) i formujesz pod uchwyt, juz bez taśmy 3M, to jest zamiast tej taśmy piankowej. Odtluszczasz kask czy tam miejsce przyklejania, dajesz sugru, na to uchwyt gopro - podrapałem go od dołu nożem żeby miał więcej krawędzi które złapie masa. Ugniatasz do wlasciwej pozycji elementu, zbierasz z boków nadmiar i formujesz ladne krawedzie, po dobie trzyma elegancko.

Robiłem wg przykladu na kanale Luczyn jak montował uchwyt do kamery w kasku shoei, polecam jako punkt odniesienia:
https://youtu.be/eEosRXUcMoY

Takiego uchwytu używam, działa znakomicie:
https://allegro.pl/oferta/ladowarka-mot ... 8539020383


Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: Marek. »

Adek 1 pisze: 30 sierpnia 2021, 14:30 Jestem w trakcie montażu ale ja u siebie robię w ten sposób .
No właśnie, analogowa bardzo pasują do tych motocykli.
Miałem "pomysła", by sobie zrobić analogowy wskaźnik biegów, wszystko przygotowałem, nawet identyczny uchwyt kupiłem na zegar 52mm i dupa, bo się okazało żę w Virago 125/250 jest to inaczej rozwiązane niżw dużych Virago.
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: Marek. »

ki_czort pisze: 30 sierpnia 2021, 14:39 Sugru kupowalem bezposrednio z UK ze strony producenta bo bylo najtaniej, bez problemu przyszlo pocztą, płatność kartą jak na allegro. To jest zapakowane chyba w sreberko izolujące od powietrza, ugniatasz jak plastelinę (wyglada na 1 skladnik) i formujesz pod uchwyt, juz bez taśmy 3M, to jest zamiast tej taśmy piankowej. Odtluszczasz kask czy tam miejsce przyklejania, dajesz sugru, na to uchwyt gopro - podrapałem go od dołu nożem żeby miał więcej krawędzi które złapie masa. Ugniatasz do wlasciwej pozycji elementu, zbierasz z boków nadmiar i formujesz ladne krawedzie, po dobie trzyma elegancko.

Robiłem wg przykladu na kanale Luczyn jak montował uchwyt do kamery w kasku shoei, polecam jako punkt odniesienia:
https://youtu.be/eEosRXUcMoY

Takiego uchwytu używam, działa znakomicie:
https://allegro.pl/oferta/ladowarka-mot ... 8539020383
Pytałem , bo chcę zamówić trzy sztuki a nie wiem jaki to ma okres przydatności.
Bo jeżeli by to było dwuskładnikowe, to problemu nie ma, ale może faktycznie, powietrze inicjuje utwardzanie.
Ja mam kamerkę z boku, jak zrobię to wkleję zdjęcia ale to może potrwać lata :P
Co do tego uchwytu do kamery z linku, to u majfrendów jest coś takiego:
Obrazek

https://pl.aliexpress.com/item/10050021 ... 993ea69-26

:motorcycle:
Awatar użytkownika
ki_czort
Posty: 94
Rejestracja: 17 czerwca 2021, 17:10
Motocykl: VX250 1992
Status: Offline

Re: Wskaźnik ładowania

Post autor: ki_czort »

Miałem kamerę Sony która jest podłużna i mocowałem ją z boku kasku ale nie podobała mi się perspektywa poza osią motocykla i z kaskiem w kadrze. Te długie uchwyty nie są dobre z kilku powodów; drżą, robią dźwignię na mocowanie przez co jest ono słabsze, są podatne na przestawianie a bardzo mocno skręcone pękają. Dobry uchwyt ma jak najmniej elementów.

Ustawienie kamery na szczęce z obiektywem możliwie blisko osi motocykla daje bardzo przyjemny do oglądania materiał w którym widz może wrzuć się w jazdę, jakby sam kierował motocyklem.

Testowałem różne kamery i GoPro jest nie do pobicia w kwestii stabilizacji obrazu, łagodzi ruchy głowy czy wibracje. Używałem też xiaomi i obraz jest świetny ale stabilizacja jest słaba, powoduje efekt glowy gołębia czyli przez chwilę jest stabilnie i nagle gwałtowna zmiana kadru. Kąt też jest mniejszy i nawet na szczęce widać mało motocykla.

Co do wyswietlacza biegów to w pozostałych motocyklach mam i używam i w małej wirażce non stop szukałem szóstki ale po paru bakach przywykłem do słuchania silnika i liczenia biegów. Jak Tata będzie się męczył z biegami to poszukam jakiegoś wskaźnika dla tego modelu.
ODPOWIEDZ