Kranik w 535 wg. pomysłu TomWoo

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
R63
Posty: 124
Rejestracja: 27 lipca 2016, 15:13
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Kwidzyn GKW
Wiek: 60
Status: Offline

Kranik w 535 wg. pomysłu TomWoo

Post autor: R63 »

Witam. Przy okazji wyjmowania dolnego zbiornika do konserwacji przerobiłem kranik na ręczne przełączanie rezerwy. Sam kranik/ elektrozawór da się wyjąć bez demontażu zbiornika (zbiornik - demontaż skrzynki aku + koło). Przeróbka b. prosta, ja zrobiłem tylko otworek 5mm, blaszkę (szyldzik) dorobił mi Tomek z kwasówki, ale można dopiłować tą która jest. Wszystko ładnie opisane ze zdjęciami, polecam zmyślna przeróbka, Tomek modernizuje już któryś tam kolejny motocykl. Pozdrawiam - Rysiek.
https://virago.com.pl/viewtopic.php?f=22&t=32870
Załączniki
kranik 535 dodatkową ręczną rezerwą
kranik 535 dodatkową ręczną rezerwą
Awatar użytkownika
R63
Posty: 124
Rejestracja: 27 lipca 2016, 15:13
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Kwidzyn GKW
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Kranik w 535 wg. pomysłu TomWoo

Post autor: R63 »

W końcu fizycznie dokonałem tej przeróbki przy okazji po zimowej konserwacji zbiornika. Wszystko przebiegło gładko poza... cieknięciem paliwa po zalaniu zbiornika. Niestety stare uszczelki po przekładce okazały się za twarde, po zamówieniu zestawu naprawczego jest OK. Tak więc polecam zaopatrzyć się zawczasu w zestaw naprawczy, bo jak słusznie koledzy uważają, jak się ruszy to cieknie. Śrubki kranika dokręcone i dla sporadycznego użycia (gdyby nawalił elektrozawór) dobrze byłoby popuscić. Nie mniej jednak ryzyko pchania pomimo rezerwy w baku nam nie grozi. Pozdrawiam - Rysiek.
ODPOWIEDZ