Podmiana silnika z nowszej generacji

Dodatki i przeróbki do Virago
rafal_urb
Posty: 2
Rejestracja: 30 listopada 2021, 19:28
Motocykl: Yamaha XV750SE (5G5)
Status: Offline

Podmiana silnika z nowszej generacji

Post autor: rafal_urb »

Witam,
mam prośbę o udzielenia pomocy w temacie wymiany silnika w Yamaha XV 750 z 82 na silnik od Yamaha z 98 tej samej pojemności? Czy silnik z nowszej generacji będzie pasował do ramy z pierwszej generacji? Z moich obserwacji, głównie analizy zdjęć, wynika, że powinien pasować ale chciałbym się upewnić zanim kupię. Czy ktoś może robił już taką modyfikację?
Pozdrawiam.
RU.
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Podmiana silnika z nowszej generacji

Post autor: vinny »

Silnik będzie pasował do ramy , gażniki też będziesz mógł zaadoptować . Możesz mieć problemy z ECU , w starszych modelach jest sterowany minusem a w tych nowszych plusem , ale można go przesterować , poza tym trzeba sprawdzić impulsator czy jeden czy dwa . Najpewniej to kupić silnik , ecu i gażniki w komplecie z silnikiem :) . Nie robiłem takiej przekładki . Jeszcze :mrgreen:
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
rafal_urb
Posty: 2
Rejestracja: 30 listopada 2021, 19:28
Motocykl: Yamaha XV750SE (5G5)
Status: Offline

Re: Podmiana silnika z nowszej generacji

Post autor: rafal_urb »

Dzięki za odpowiedz:)
Co do gaźnika to chce zamontować single, już zamówiłem z dolotem od KJS. Co do sterownika to spodziewałem się, że może być różnica ale nie sądziłem, że aż tak istotna - dzięki za cenną uwagę! Co do impulsatora to się okaże jaki będzie w konkretnym modelu silnika bo z tego co się orientuje, to w różnych rocznikach były różne rozwiązania. I w związku z tym mam pytanie, czy impulsator musi być dopasowany do konkretnego ECU?
Bo z tego co się zorientowałem, to pojedynczy ma wtyczkę tylko z dwoma pinami a w ECU chyba każdym jest wejście na wtyczkę z 4 pinami. Czy każdy ECU z drugiej generacji virago będzie współpracował z każdym tempem impulsatora?
ODPOWIEDZ