głośny wydech

Dodatki i przeróbki do Virago
mateo86
Posty: 17
Rejestracja: 15 marca 2008, 21:50
Motocykl: virago 535 87r
Lokalizacja: Wieliczka
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

głośny wydech

Post autor: mateo86 »

Siema wszystkim, temat już kilka razy był omawiany - dokładnie chodzi o głośniejszy wydech virago 535. W jednym z tematów bardzo ładna dokumentacja plus zdjęcia jeśli chodzi o wybebeszenie tłumików i podobno wówczas pięknie brzmi:0 też sobie to wyobrażam i tylko tyle. Natomiast nikt nie poruszył kwestii ominięcia puszki a zostawienia tłumików w spokoju, sorki był taki post ale za mało informacji jak dla mojej osoby. Jeśli ktoś ominął puszke a zostawił tłumiki w całości i efekt jest lepszy niż w oryginale to proszę podzielcie się fotami i jakimś małym opisem:) Wielkie dzięki za pomoc, wiecie moi mili zima się kończy i lekko trzeba podrasować sprzęt:P pozdrawiam
MRóWA
Posty: 1692
Rejestracja: 05 stycznia 2008, 13:19
Motocykl: długonoga1100
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 47
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: MRóWA »

Ja teraz mam całkowicie puste wydechy wywaliłem PUSZKĘ i jestem mile zaskoczony teraz wymiata wszystkie wydechy ,było troszkę problemów z pospawaniem rurek ale dałem radę jak się spotkamy to na pewno mnie usłyszysz :twisted: :chopper:
Awatar użytkownika
ziółko1961
Posty: 456
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 16:10
Motocykl: była 535 jest vt1100
Lokalizacja: Kiszewy / Konin
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: ziółko1961 »

Najpierw nawierciłem wydechy :???: potem wyrzuciłem puszkę :???: Potych wszystkich operacjch na moich rurach stwierdziłem,że za każdym razem odgłos przez nie wydawany był tylko i wyłącznie INNY.Teraz montuję to co było za pierwszym razem czyli ten orginalny fabryczny z puszką.Ale jesteś młody i jak masz czas i trochę kasy,możesz eksperymentować...
zawsze jest właściwy czas na zrobienie tego co należy
Awatar użytkownika
tosemja
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2008, 16:31
Motocykl: ex xv 535, teraz VL 1500
Lokalizacja: Częstochowa/ Wrocław
Wiek: 39
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: tosemja »

Moim zdaniem bez puszki za głośno chodzi. Przerost formy nad treścią...
Zawsze kiedy piszesz głupie posty Bóg zabija kotka !
mateo86
Posty: 17
Rejestracja: 15 marca 2008, 21:50
Motocykl: virago 535 87r
Lokalizacja: Wieliczka
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: mateo86 »

kiedyś mariusz757 zamieścił na forum dosyć obszerny opis jak wywalić bebechy z tłumików + dokumentacja foto:) chyba zrobie podobnie , gdyż słyszałem już virago 535 po takim zabiegu i ładnie brzmią. Interesuje mnie kwestia pewnych regulacji, są osoby które twierdzą że po takim zabiegu będę musiał regulować gaźniki, nie wiem czy to mit czy prawda. Wiem że dokonuje się regulacji ale po usunięciu puszki ale po rozwierceniu tłumików to jeszcze nie słyszałem.
MRóWA
Posty: 1692
Rejestracja: 05 stycznia 2008, 13:19
Motocykl: długonoga1100
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 47
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: MRóWA »

Powiem ci kolego że ja mam wywalone tłumniki i puszkę no i śmigam dalej jak będzie coś nie tak wtedy zawitam do mechanika ale na razie jest wszystko ok :chopper:
mateo86
Posty: 17
Rejestracja: 15 marca 2008, 21:50
Motocykl: virago 535 87r
Lokalizacja: Wieliczka
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: mateo86 »

też tak właśnie myślałem:) dzięki mrówa jak u Ciebie wszystko gra to będzie oki:) dzięki za szybką odp, zabieram się za robotę
YacoEB
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: YacoEB »

ja mam kominy AME, to jest dopiero brzmienie, muzyka dla moich uszyu...
Monika
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: Monika »

MRóWA pisze:Powiem ci kolego że ja mam wywalone tłumniki i puszkę no i śmigam dalej jak będzie coś nie tak wtedy zawitam do mechanika ale na razie jest wszystko ok
Yeah!
Ja na razie rozwiercone Mrówa bo nigdy nie zapomne jak przywaliłeś w Częstochowie pod mostem z 2 rur!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Miodzio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W katamaranach się alarmy powłączały!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bravo:

[ Dodano: Nie Sty 25, 2009 9:36 pm ]
mateo86 pisze:kiedyś mariusz757 zamieścił na forum dosyć obszerny opis jak wywalić bebechy z tłumików + dokumentacja foto:) chyba zrobie podobnie , gdyż słyszałem już virago 535 po takim zabiegu i ładnie brzmią. Interesuje mnie kwestia pewnych regulacji, są osoby które twierdzą że po takim zabiegu będę musiał regulować gaźniki, nie wiem czy to mit czy prawda. Wiem że dokonuje się regulacji ale po usunięciu puszki ale po rozwierceniu tłumików to jeszcze nie słyszałem.
hehehe
nie musisz regulować! :mrgreen:

[ Dodano: Nie Sty 25, 2009 9:37 pm ]
MRóWA pisze:Ja teraz mam całkowicie puste wydechy wywaliłem PUSZKĘ i jestem mile zaskoczony teraz wymiata wszystkie wydechy ,było troszkę problemów z pospawaniem rurek ale dałem radę jak się spotkamy to na pewno mnie usłyszysz
ja pitolę!to w Kletnie obudzisz niedźwiedzia jaskiniowego!@!!!!!!
albo tego netoperka co tam przywarł do ściany hehehehe :twisted:
nicpoń road
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: nicpoń road »

a wiecie może coś na temat wypalania się zaworów po przeróbce? miał już ktoś z tym kłopot, albo słyszał coś na ten temat? z tego co wiem po wybebeszeniu dziewiczych wydechów, należy udać się na synchronizacje gaźników gdyż nie ma odbicia spalin i silnik pracuje nie równo. :roll:
michael
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: michael »

przydaje się synchro, z tym wyjątkiem, że nierozważne jest płacić dużo kasy za to w warsztacie, skoro można samemu zrobić. to banalnie proste!
Awatar użytkownika
VIKING
Posty: 1765
Rejestracja: 12 października 2008, 12:43
Motocykl: Custom 1400 xt350 DL
Lokalizacja: Wieruszów
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: VIKING »

Przy mojej mam kominy i jest pięknie brzmi ślicznie orginały sa na pólce "Mrówa" ma racje, "tosemja" no właśnie o gustach się nie dyskutuje.
Miodzio jak ujeła Monika :rock:
Ostatnio zmieniony 28 marca 2009, 19:49 przez VIKING, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: Marek73 »

Mi się też podobają głośne rury, ale jestem chyba największym przeciwnikiem wiercenia. Najrozsądniej jest kupić drugi wydech akcesoryjny, a orginał "zapółkować". Z tego co wiem to zmieniając strumień spalin w nowym wydechu (jest on szybszy) bezwzględnie należy wyregulować i zsynchronizować gaźniki. Jeżeli tego nie zrobimy to:
1. W pierwszej kolejności moto MOŻE mieć gorsze osiągi i większe zużycie paliwa.
2. W drugiej kolejności zaczną się przebarwiać kolektory.
3. W trzeciej kolejności będą się wypalać gniazda zaworowe.

Czas w jakim to nastąpi zależy od tego jakie wydechy mamy założone i ile tysięcy km zdążyliśmy już na nich przejechać. Ale jakie to są wartości niestety nie wiem. :cry:
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: kyller »

Marek73 pisze:Mi się też podobają głośne rury, ale jestem chyba największym przeciwnikiem wiercenia. Najrozsądniej jest kupić drugi wydech akcesoryjny, a orginał "zapółkować". Z tego co wiem to zmieniając strumień spalin w nowym wydechu (jest on szybszy) bezwzględnie należy wyregulować i zsynchronizować gaźniki. Jeżeli tego nie zrobimy to:
1. W pierwszej kolejności moto MOŻE mieć gorsze osiągi i większe zużycie paliwa.
2. W drugiej kolejności zaczną się przebarwiać kolektory.
3. W trzeciej kolejności będą się wypalać gniazda zaworowe.

Czas w jakim to nastąpi zależy od tego jakie wydechy mamy założone i ile tysięcy km zdążyliśmy już na nich przejechać. Ale jakie to są wartości niestety nie wiem. :cry:
bajki panowie, bajki o żelaznym wilku
primo wydech składa sie z dwóch elementów komory rozpręznej (pucha pod wahaczem w 535 ) i tłumików, jesli nie wywalamy komory rozpręznej to cisnienia spalin w głowicy zmieniają sie w stopniu pomijalnie malym nie zmieniaja wiec dla silnika nic sie nie zmienia , dopiero przy wywaleniu komory rozpręznej warto zrobic rejetting gaznika i jego regulacje, ale nie zrobienie tego nie skutkuje negatywnymi efektami dla silnika
oczywiscie jesli ukłąd byl projektowany do osiagania wyzszych mocy silnika i obliczony na rezonans to rejetting jest konieczny ale watpie by jakis producent projektował ukłąd dla virago po to by uzyskac wyzsza moc
secundo wypalanie gniazd ?? sorry ale to nie ten przypadek
tertio co do tego ma synchronizcja gazników ??? synchro ma zapewnić jednolite podcisnienia w kanałach ssacych , nie widze powodu z którego miałoby sie rozjechac synchro po zmianach w układzie wydechowym

niedowiarkom proponuje poczytanie literatury o projektowaniu i eksploatacji układów wydechowych silników 4T
Awatar użytkownika
BORDEN
Posty: 937
Rejestracja: 01 lipca 2008, 18:05
Motocykl: była virago 750 jest vtx 1300
Lokalizacja: Legnica
Wiek: 104
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: BORDEN »

przy tak różnych zdaniach cięzko jest sie zdecydować co zrobić. Mam pomysł! Nie zrobie nic.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: kyller »

zbyszek.smola pisze:przy tak różnych zdaniach cięzko jest sie zdecydować co zrobić. Mam pomysł! Nie zrobie nic.
ty sie nie opieraj na naszych zdaniach tylko
weż poszukaj literatury poczytaj i oprzyj sie na swoim zdaniu
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: Szymon »

mam chałupnicze wolne wydechy- słyszane przez niektórych w Kletnie i na ostatniej kawie w Ciechocinku.
Marek73 pisze:1. W pierwszej kolejności moto MOŻE mieć gorsze osiągi i większe zużycie paliwa.
Ponieważ jest głośniejszy jest szybszy :mrgreen: :mrgreen: .
Pali może 0,5ltr więcej :twisted: średni 6,5 do 7 ltr/100km
Marek73 pisze:2. W drugiej kolejności zaczną się przebarwiać kolektory.
nie zauważyłem. :mrgreen:
Marek73 pisze:3. W trzeciej kolejności będą się wypalać gniazda zaworowe.
nie wiem :cry:
W opcjach z i przeciw największym plusem jest BHP. Skoro słyszy mnie facet na maszynie rolniczej typu URSUS i nerwowo sie ogląda kiedy do niego dojeżdżam (może myśli że mu sie ciągnik psuje bo nagle silnik zmienia gang :mrgreen: )- to wiem że gośc w puszce usłyszy mnie na pewno i raczej do rowu nie zepchnie przy wyprzedzaniu...
Największy minus- wieczorne jazdy po mieście (moim małym 15 tys. )- tu się robi naprawdę głośno i niekomfortowo ...
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
Awatar użytkownika
jarecki
Posty: 176
Rejestracja: 16 maja 2008, 23:27
Motocykl: była XV 1000 Gold`88
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: jarecki »

Jak by kto chciał zamówić :)

cały przegląd

http://www.viragobiker.de/01-bike/018-z ... auten.html
[you] Super Cię widzieć na forum.
MRóWA
Posty: 1692
Rejestracja: 05 stycznia 2008, 13:19
Motocykl: długonoga1100
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 47
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: MRóWA »

kyller pisze:
zbyszek.smola pisze:przy tak różnych zdaniach cięzko jest sie zdecydować co zrobić. Mam pomysł! Nie zrobie nic.
ty sie nie opieraj na naszych zdaniach tylko
weż poszukaj literatury poczytaj i oprzyj sie na swoim zdaniu
Tu się zgadzam w 100% z kolegą :nazdrowie: :motorcycle:
DZIONDZIO535
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: DZIONDZIO535 »

Mam pytanie co najlepiej zrobic z wydechem żeby pięknie brzmiał ale żeby nie przesadzić z efektem ???
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: kyller »

normalnie
mp3 wzmacniacz i głośniki
Awatar użytkownika
wuem
Posty: 495
Rejestracja: 28 marca 2008, 20:26
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Skoczów
Wiek: 35
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: wuem »

kyller pisze:normalnie
mp3 wzmacniacz i głośniki
prawie z krzesła spadłem :bravo: :rock: :bravo: :rock:
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota. Nie mam pewności co do Wszechświata."
Damian
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: Damian »

Monika pisze:hehehe
nie musisz regulować!
Bzdura!
Marek73 pisze:bezwzględnie należy wyregulować i zsynchronizować gaźniki.
Zgadza sie. U mnie po wybebeszeniu wydechów obie świeczki zrobiły się białe :shock: Pomogło wzbogazenie mieszanki
DZIONDZIO535
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: DZIONDZIO535 »

czyli co wywalic wszystko puche i tlumiki czy cos zostawic jak myslicie ??? jest ktos dac jakoś rade ????
EGON11
Status: Offline

Re: głośny wydech

Post autor: EGON11 »

witam dziondzio535
moim zdaniem to jeszcze gdzies poczytaj o dlubaniu w wydechu,bo wyrzucajac wszystko morzesz zaszkodzic silnikowi bo zmieni sie predkosc wylotowa spalin i to zmienia całoą prace silnika
ODPOWIEDZ