jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Dodatki i przeróbki do Virago
uki
Status: Offline

jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: uki »

Witam panowie kupiłem sobie virago 535 chciałem w niej zmienić pare rzeczy np.tylne koło na szersze ale już mi to forumowicze wybili z głowy ale nie to mnie męczy to sie dzisiaj dowiedziałem nie spodobałomi sie,otóż podobno moja virago ma 34km czyli ok 25kw.ręce mi opadły,jest to dla mnie chore zeby z 535poj.wyciagnać 34km.prosze o pomoc czy jest ten motor jakoś zablokowany?czy można z niego wycisnąc pare kucyków?jak tak to jak?jakie koszta? itp.Oczywiście zadaje sobie sprawe ze to nie scigacz bo miałem juz pare i zdaje sobie sprawe ze nigdy taki nie bedzie i nie o to mi chodzi to dla tych którzy lubią sie wymadrzac chodzi mi raczej o najprosztrze metody.CWANIAKOM DZIEKUE pytanie kieruje dla tych którzy niosą pomoc.dzieki wielkie dodaje ze to rok 1992 :chopper:
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: leszekk »

Ja bym użył funkcji "szukaj" ale niestety należę do grona określanych przez Ciebie jako cwaniacy. Gdyby to jednak nie stanowiło problemu, to sprawa opisana jest kilka razy w różnych wątkach
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: strazak »

zwężki w tłumiku i zwężki w króćcach do gaźników no i jeszcze niektóre miały moduły inne ale tego to ja już ci nie powiem bez wizji lokalnej
ADAM
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: EDDIE »

Sugerujesz, że na forum są CWANIAKI :?: No nie wiem, czy to jest może do mnie skierowane... :?:

W sprawie mocy podaj 3 pierwsze znaki z numeru silnika albo sam sprawdź na tej stronie - http://www.vogel-motorradzubehoer.de/ty ... UJAHR=1995


PS Znacznie by usprawniło rozumienie twojego tekstu gdybyś pisał z polskimi znakami i interpunkcją :grin:
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
uki
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: uki »

co do tłumików to mam rozwiercone ale środki jeszcze są....nie wiem czy dobrze planuje ale mam zamiar je wybebeszyć,po drugie to sam nie jestem w stanie powiedzieć nic na temat tych krućców w kranikach,gażnikach nie jestem mechanikiem ani znawcą moja dziedzina to car audio ale do rzeczy powiedzmy że pozbęde sie tych środków w tłumiku i tychzwęrzeń czy jesteście w stanie mi powiedzieć ile to kucykó 2 3 lub 10 15 :pomocy: chodzi mi o to abym wiedział czy warto,proszę o wyrozumiałość jestem zielony w tych sprawach a nie chce korzystać z rad moich pseudomechaników co do modułu to już całkiem leże :lol:

[ Dodano: Sro Sie 26, 2009 12:45 am ]
jeszcze jedno czy jak przedstawię foto motocykla a co najważniejsze tego modułu to czy to w jakiś sposób pomoże postawić diagnozę :roll: ????????
Awatar użytkownika
mad91K
Posty: 721
Rejestracja: 27 maja 2009, 11:26
Motocykl: Suzuki Bandit 650 06
Lokalizacja: Bishops Stortford
Wiek: 32
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: mad91K »

Daj fotkę modułu , można postawić diagnozę po oznaczeniu literowym na obudowie.
Są moduły P,M,O ( nie jestem pewien jakie jeszcze , to są te o których słyszałem ) i mają one różne restrykcje.

Moduł P - przynajmniej u mnie w 125 nie ogranicza osiągów. M i O ograniczają odpowiednio do 100 i 80 kph.

W tłumikach znajdziesz tuleje zwężające odpływ spalin , miałem kiedyś foto ale kurna zgubiłem w plikach. Znajdziesz je przy samym łączeniu kolanka kolektora z cylindrem , ta przy tylnym garze jest bodajże luźno włożona , a ta przy frontowym jest tam na stałe znaczy wymaga usunięcia flexem.
Szable do boju lance w dłoń? bolszewika goń goń goń !

ETZ 125 88' --> XV 125 99' --> VL 125 01' --> GPZ 500s '00 --> GSF 650S K6 06'
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: ParamonoV »

Najprościej od razu tłumiki przelotowe dać
uki
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: uki »

roczej wole zostać przy orginalnych tłumikach ale powiem tak nie zaszkodzi jak by ktoś zostawił link zobaczyłbym sobie jak one wyglądają i ile kosztują....ale nie odbiegając od tematu proszę jeszcze abyście mi powiedzieli gdzie może sie znajdować ten moduł zazwyczaj w moich moto znajdował sie pod siedzeniem a jak jest w virago 535?
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: ParamonoV »

Również szukam;p tzn nie sprawdzałem jeszcze nigdzie ale chyba coś było pod siedzeniem jak bezpieczniki zmieniałem. Ewentualnie te boczne pokrywy.
Awatar użytkownika
mad91K
Posty: 721
Rejestracja: 27 maja 2009, 11:26
Motocykl: Suzuki Bandit 650 06
Lokalizacja: Bishops Stortford
Wiek: 32
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: mad91K »

Moduły są zamontowane na tylnym błotniku , pod siedzeniem - tuż za akumulatorem patrząc od przodu motocykla.

Jest on osadzony w błotniku na takiej półeczce i przykręcony od góry jedną śrubą.
Szable do boju lance w dłoń? bolszewika goń goń goń !

ETZ 125 88' --> XV 125 99' --> VL 125 01' --> GPZ 500s '00 --> GSF 650S K6 06'
uki
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: uki »

ok.panowie jutro wrzucę fote chociaż nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić abyście mogli ją normalnie otworzyć ale postaram się,czyli podsómowując są trzy rzeczy moduł ,zwęrzki gażnik i zwężki tłumik?gdy zrobie z tym co trzeba to na ile kucyków więcej mogę liczyć?jutro fota :lol:
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: strazak »

jak to wszystko uporządkujesz to masz całe 46 km czyli max w tej wersji
ADAM
uki
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: uki »

panowie bardzo proszę o cierpliwość i wyrozumiałość,sprawa wygląda tak znalazłem coś z boczkiem prawym jest to małe okrągłe i ma takie napisy HITASCHI MS5D-191 12V
bardzo blisko akusia mam fote ale naprawde nie mam pojęcia jak ją mam wrzucić

[ Dodano: Czw Sie 27, 2009 7:58 pm ]
kukłem na necie z ciekawości i moduł bez ograniczenia obrotów kosztuje do virago 535 91-93r.637zł. :-( mam nadzieje ze mam dobry :???:
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: elrychu »

pierwsze słyszę żeby w 535 były moduły z jakimiś ograniczeniami...ale mogę się mylić
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: ParamonoV »

Mogę się mylić ale chyba znalazłeś regulator napięcia:D Moduł masz pod siedzeniem przykręcony do błotnika
uki
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: uki »

nie mam nic do błotnika rzykręcone jutro sprawdze drugą klapke boczną czyli lewą ale wątppie aby tam coś było i wyjme akumulator,dam znać mam pytanko czy ktoś wie gdzie dokładnie są te zwęzki w gażnikach i jak dokładnie je usunąć bo tłumiki mam jż z głowy pora na krok 2 GAŻNIKI.pozdro :mrgreen:

[ Dodano: Pią Sie 28, 2009 10:45 pm ]
i nic,gdzie skośnookie żółtki to schowali?już mam puł moto rozebrane
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: elrychu »

Chłopaki do niczego nie dojdziecie jak będziecie porównywać budowę 535 i 125. Różnice w budowie są na pewno. W 535 moduł zapłonu jest chyba pod prawą chromowaną osłoną zaraz pod górnym zbiornikiem paliwa. To chyba ta największa "kostka".
Jeśli chodzi o króćce (bo w samych gaźnikach nie ma żadnych zwężek) to zdejmujesz gaźniki, odkręcasz króćce i patrzysz jakie mają otwory przelotowe. Jeśli otwór jest taki jak średnica wylotowa otworu w gaźniku to nie ma żadnego dławienia. Jeśli otwór się zmniejsza to to jest ta zwężka, którą można łatwo wyciąć nożykiem. I jeszcze gwoli zakończenia...króćce to te czarne gumy między gaźnikami a cylindrami.
Awatar użytkownika
thomek13
Posty: 773
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 17:49
Motocykl: BMW C600 Sport
Lokalizacja: Dreieich - Słubice
Wiek: 42
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: thomek13 »

Kolego uki, jak masz 3BR oznaczenie to znaczy że masz inne wałki rozrządu i takie odblokowanie jest stosunkowo drogie. Jeżeli masz 2YL to znaczy że masz zablokowany motocykl poprzez wspomniane powyżej króćce wydechowe. Zacznij sprawdzanie od tego jak zaczyna się Twój nr silnika a o modułach pierwsze słyszę w virago 535 żeby były jakieś wersje P czy M. :rock:
- sprzedaż samochodów osobowych, dostawczych oraz motocykli
- pomoc w zakupie pojazdu w Niemczech
- załatwienie wszelkich formalności i transport pod dom
uki
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: uki »

oj jak ja lubie gdy docieramy do sedna wiedz tak napewno mam 2ly czy jak tam to nazwałeś wiedz już wiem co robić i dzieki za podpowiedz co do tych krućców działam jak skończe dam znać.pozdro

[ Dodano: Nie Sie 30, 2009 12:45 am ]
małe sprostowanie chodziło mi oczywiście o 2yl
Awatar użytkownika
thomek13
Posty: 773
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 17:49
Motocykl: BMW C600 Sport
Lokalizacja: Dreieich - Słubice
Wiek: 42
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: thomek13 »

małe sprostowanie chodziło mi oczywiście o 2yl
no właśnie

czyli odzyskanie pełnej mocy nie sprawi Ci kłopotu. Bardzo prawdopodobne, że była sprowadzona z Niemiec, podobnie jak moja. Niemcy mają ograniczenia i nie można od razu po zdaniu prawka wsiadać na mocne sprzęty, trzeba zdobywać stopniowo doświadczenie i dlatego motocykle u nich są osłabione. U nas też ma się coś zmienić w tej kwestii.
- sprzedaż samochodów osobowych, dostawczych oraz motocykli
- pomoc w zakupie pojazdu w Niemczech
- załatwienie wszelkich formalności i transport pod dom
uki
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: uki »

dziś kombinuje przy tych krućcach tylko jeszcze jedno mam pytanko czy te zwężki sa w tym krućcu bardziej od strony gażnika czy od strony cylindra może i to głupie pytanie ale jak dla mnie istotne.pozdrawiam
szary444
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: szary444 »

Możesz napisać jaki koszt całego odblokowania i ile przy tym roboty. Ja też mam 2YL i jeszcze mniej bo 20KW
uki
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: uki »

koszt żaden nie licząc oczywiście modułu bo jeszcze tego nie przerabiałem a co do czasu i roboty to jeden dzien powinien wystarczyć... :mrgreen:

[ Dodano: Wto Wrz 01, 2009 3:45 pm ]
powiem tak moje 34km czyli 25kw wystarczało mi w zupełności ale skoro nie wielkim kosztem samemu można zwiększyć moc o (prawdopodobie z tego co mowili tutaj na forum 12km)to czemu nie 46 km to już naprawde dużo jak na tego typu motocykl :shock:

[ Dodano: Wto Wrz 01, 2009 10:40 pm ]
panowie dowiem sie prawdy o tym module czy faktycznie ogranicza on moc czy nie ma takiego co ogranicza moc,pytam ogolnie nie tylko o mój .....pytam bo chce wiedzieć czy mam go zmieniać czy nie....zdania sa podzielone jedni mówią ze nie ma w 535 modułu ograniczającego a drudzy że jest więdz jak jest na serio?? :roll:

[ Dodano: Sob Wrz 05, 2009 3:45 pm ]
i jak wie ktoś na 100%coś na temat tego modułu?????
Awatar użytkownika
thomek13
Posty: 773
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 17:49
Motocykl: BMW C600 Sport
Lokalizacja: Dreieich - Słubice
Wiek: 42
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: thomek13 »

nic nie ma z modułami
- sprzedaż samochodów osobowych, dostawczych oraz motocykli
- pomoc w zakupie pojazdu w Niemczech
- załatwienie wszelkich formalności i transport pod dom
uki
Status: Offline

Re: jak zwiększyć moc i osiągi virago 535

Post autor: uki »

dużo osób tak mówi czyli widocznie to prawda dzięki.
ODPOWIEDZ