Zbiornik paliwa

Dodatki i przeróbki do Virago
ben
Posty: 91
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 23:29
Motocykl: Harley Davidson XL 1200 Custom Sport
Lokalizacja: Rzeszów/Londyn
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: ben »

dyzioo w dziale giełda(części motocyklowe sprzedam)kolega maslak ma do sprzedania poszerzony zbiornik do 535.Nie wiem tylko czy on jest powiększony objętościowo czy tylko wizualnie ale wygląda super Pozdrawiam :chopper:
maslak
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: maslak »

Ja przerabiałem oryginał. Wyszedł super. Jest na allegro pod nr aukcji 948244822.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: kyller »

maślak
zbiorniczek wyglada ładnie
ale ty go ciałes posrodku a wiec zysk na pojemnosci bedzie minimalny
Awatar użytkownika
ziółko1961
Posty: 456
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 16:10
Motocykl: była 535 jest vt1100
Lokalizacja: Kiszewy / Konin
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: ziółko1961 »

no i powstanie szczelina pomiędzy tą częścią ramy, której znajduje się filtr powietrza
a przednim mocowaniem zbiornika paliwa,
być może nie zepsuje to wyglądu yamaszki,ale pewnie trzeba będzie w jakiś sposób
tę szczelinę zamaskować.
Jeśli dobrze pokombinujesz ,motor niewątpliwie zyska na wyglądzie...
zawsze jest właściwy czas na zrobienie tego co należy
Awatar użytkownika
peter1376
Posty: 118
Rejestracja: 01 października 2009, 15:14
Motocykl: Yamaha virago 535
Lokalizacja: Milicz
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: peter1376 »

Jak dobrze że ja mam z 97 r. A ten dolny zbiornik to dopiero niedawno odkryłem , jak filtra paliwa szukałem , myślałem że mam tylko górny zbiornik , a to żelazne coś co jest pod siedzeniem to jakieś tam żelazne coś
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: kyller »

peter1376 pisze:Jak dobrze że ja mam z 97 r. A ten dolny zbiornik to dopiero niedawno odkryłem , jak filtra paliwa szukałem , myślałem że mam tylko górny zbiornik , a to żelazne coś co jest pod siedzeniem to jakieś tam żelazne coś
:shock: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: Blunio »

peter1376 pisze:a to żelazne coś co jest pod siedzeniem to jakieś tam żelazne coś
Może chodzi Ci o silnik ... dla ujednolicenia poglądów to takie coś co robi : brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :mrgreen:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: -waldi- »

peter1376, Twoja sygnaturka mi się podoba :)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
peter1376
Posty: 118
Rejestracja: 01 października 2009, 15:14
Motocykl: Yamaha virago 535
Lokalizacja: Milicz
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: peter1376 »

Nie Blunio , silnik to ja jeszcze wiem gdzie jest :lol : Jest to mój pierwszy chopper i moglem nie wiedzieć że mam dwa zbiorniki , sprzedający nie wspomniał o tym ani slowa , zresztą on nic nie mówił co gdzie jest , tylko że to motocykl dla konesera , ta mhm ,, chyba dla naiwniaka takiego jak ja . Ale to już zupełnie inny temat
Awatar użytkownika
jojo80
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 23:05
Motocykl: yamaha virago 535' 2YL. 46ps.91'
Lokalizacja: wadowice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: jojo80 »

peter1376, chyba nie powiesz ze wiekszosc z nas to naiwniacy,jak sam okresłiłes?
w swojej lali mam dwa zbiorniki, tez mi nikt nie mowił jak kupowałem,dopatrzyłem i wyczytałem na tym swietnym fmyv. dlaczego niby moto z 97'roku. ma byc dla konesera,mnie sie zawsze wydawało ze to stare maszyny są dla koneserow. moja lala ma 19latek to juz weteran byłby,niewspomne o kolegach co mają wspaniałe roczniki i maszyny rowniez z lat 80-tych. trzeba przyznac ze ten co ci sprzedawał moto,gadane miał. pozdro!
ucz sie swojej maszyny. :rock:
by jezdzic trzeba zyć...
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: Blunio »

peter1376 pisze:tylko że to motocykl dla konesera
Dokładnie tak. Niekoneserzy przynoszą reklamówkie szmalu do salonu Yamahy, Suzuki czy Harleya Dawidsona* i każą sobie wystawić cóś najdroższego, (czego inni jeszcze nie mają), najszybciejszego i żeby inni pękali z zazdrości a laski mdlały na sam widok takiego konesera inaczej. Tak że tu panie same konesery, bo nie mamy reklamówek ze szmalcem, a przynajmniej zdecydowana większość. Za to umiemy cieszyć się tym co posiadamy i znajdować przyjemność obracania się w towarzystwie nam podobnych.
Pozdrawiam :bikersmile: :motorcycle:

*niepotrzebne skreślić
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
peter1376
Posty: 118
Rejestracja: 01 października 2009, 15:14
Motocykl: Yamaha virago 535
Lokalizacja: Milicz
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: peter1376 »

jojo80 Ale ja nie mówię że tu są sami naiwniacy , wręcz odwrotnie to tu dowiedziałem się więcej o swojej maszynie niż bym sam szukał , co gdzie jest jak naprawić samemu usterkę i masę innych rzeczy . Ja byłem naiwniakiem że gościu wcisną mi zniszczoną zerdzewiałą maszynę za takie pieniądze .. Ale jest z tego jeden pożytek im więcej siedzę przy tym więcej się uczę
Awatar użytkownika
jojo80
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 23:05
Motocykl: yamaha virago 535' 2YL. 46ps.91'
Lokalizacja: wadowice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: jojo80 »

peter1376, respect! stary! teraz jest ok! moze ja jakos inaczej odebrałem twoją wypowiedz,moze jakis inny jestem :smile: :oops: no nic. w kazdym bądz razie jest to rorum miłosnikow i nimi zostanmy.Blunio, dobrze to wytłumaczył,dosadnie.
peter1376 pisze:Ale jest z tego jeden pożytek im więcej siedzę przy tym więcej się uczę
bo to jest własnie miłosnik maszyn. :chopper: pozdro!
by jezdzic trzeba zyć...
Bielin
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: Bielin »

Ja mam Virago z 88r. i też się zastanawiam nad drugi zbiornikiem. Jednak, jak pisaliście wcześniej, zyskam tylko 4 litry. Nie wiem czy warte to zachodu :?: . A czy sam zbiornik pod siedzeniem od nowszych modeli jest większy czy tylko rurkami się różni?

Pozdro
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: wojok »

tylko 4? przy pojemności całkowitej i spalaniu to aż 4 litry:)
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: kyller »

Bielin pisze:Ja mam Virago z 88r. i też się zastanawiam nad drugi zbiornikiem. Jednak, jak pisaliście wcześniej, zyskam tylko 4 litry. Nie wiem czy warte to zachodu :?: . A czy sam zbiornik pod siedzeniem od nowszych modeli jest większy czy tylko rurkami się różni?

Pozdro
heheh....zyskujesz 50% czy to mało ?
ale róznic kilka jest i trzeba sie sporo napracować
bylo opisywane na forum poszukasz znajdziesz
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: pisior »

Bielin, rób efekt jest zajebisty ,troszke pracy i szykuj z kafla na podzespoły ,już nielubie ekspedjetek z cpn :mrgreen:
jak cos pisz na pw pomoge :mrgreen: (a mnie pomagał ekspert kyller i wszystko działa jak nalezy) :bravo:
mlodyOSW
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: mlodyOSW »

witać a ja mam swój poszerzony o 4,5cm na stronę cięty bokami na razie może się nie będę chwalił ale wyszedł super lakier czarny jak smoła bo tylko taki do mojej czarnuli pasuje nabrał znakomitego kształtu jest ocynowany wiec na pewno nie będzie się pocił teraz czyszcze go w środku chemią i będę malował środek żeby rdza go nie zżerała :razz: efekt porównawczy czekam na komentarze :rock:

postaram się przyjechać na zlot i pochwalić się całą robotą a zdjęcia i tak tu się pojawią

http://picasaweb.google.com/roberttosml ... 4782491186
Bielin
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: Bielin »

gregor010478, mógłbyś opisać jak w końcu zrobiłeś? Zaspawałeś wlew od dolnego zbiornika czy wstawiłeś trójnik?
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: kyller »

mlodyOSW pisze:witać a ja mam swój poszerzony o 4,5cm na stronę cięty bokami na razie może się nie będę chwalił ale wyszedł super lakier czarny jak smoła bo tylko taki do mojej czarnuli pasuje nabrał znakomitego kształtu jest ocynowany wiec na pewno nie będzie się pocił teraz czyszcze go w środku chemią i będę malował środek żeby rdza go nie zżerała :razz: efekt porównawczy czekam na komentarze :rock:

postaram się przyjechać na zlot i pochwalić się całą robotą a zdjęcia i tak tu się pojawią

http://picasaweb.google.com/roberttosml ... 4782491186
no młody zajebiaszacza :rock: robota czyli poszerzałeś z dwoch stron?
mlodyOSW
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: mlodyOSW »

kyller, tak jest
Przemysl
Posty: 332
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 19:27
Motocykl: Yamaha virago 250
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: Przemysl »

Super wyszło-pogratulować. Widziałem dziś virażke 535 jakąś starą u mechanika to bardzo mi się nie podoba kształt a dokładniej wielkość tego zbiornika.Tutaj już jest wypas :smile:
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: pisior »

bezkombinacji ,kup sam zbiornik dolny koszt 50 zł :mrgreen: Bielin, bede miał chwile to ci wszystko opisze :rock:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: Pixa »

mlodyOSW pisze:witać a ja mam swój poszerzony o 4,5cm na stronę cięty bokami na razie może się nie będę chwalił ale wyszedł super lakier czarny jak smoła bo tylko taki do mojej czarnuli pasuje nabrał znakomitego kształtu jest ocynowany wiec na pewno nie będzie się pocił teraz czyszcze go w środku chemią i będę malował środek żeby rdza go nie zżerała :razz: efekt porównawczy czekam na komentarze :rock:

postaram się przyjechać na zlot i pochwalić się całą robotą a zdjęcia i tak tu się pojawią

http://picasaweb.google.com/roberttosml ... 4782491186

Moglbys wstawic zdjecia jak jest zamontowany na moto? Z gory, z boku i z przodu? Spawales z dwoch?
mlodyOSW
Status: Offline

Re: Zbiornik paliwa

Post autor: mlodyOSW »

nie spawany byl jeden tylko wstawiana blacha byla i ciety byl moj stary zbiornik
ODPOWIEDZ