Jak dodać mocy do XV 125??

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
Budzy
Posty: 129
Rejestracja: 04 września 2007, 17:30
Motocykl: Yamaha Virago XV1100
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: Budzy »

zephyr47 pisze:
Budzy pisze:Dodanie mocy w 125 jest bez sensu :razz: , bo ile można wykrzesać z tych 11kM :wink: , 10% więcej czyli około 1,5kM. Nawet jak byś uzyskał 15kM to i tak różnicy dużej nie odczujesz. Polecam tak jak koledzy napisali 535 lub od razu 1100 tam jest mocy dostatek :mrgreen: i na mocniejszą Virażkę nie zmienisz bo nie ma. Pozdro.


1,5 km to niedużo ale zawsze coś... A gdyby mi się udało wykrzesać 15km to byłbym w niebie! Jak mogę dodać chociaż 1,5km za ok 400zł? Myślałem coś o tłumniku. Czy rozwiercenie go podniesie moc? Czy xv 125 ma jakąś blokadę?

PS: dzięki za wszystkie odpowiedzi :smile:
Jak chcesz dodać 1,5 kM za 400zł to z moich wyliczeń wynika:
Moc XV 1100 = 62 KM
62/1,5=41,33...
41,3*400zł=16520 zł

Morał: Zamiast tuningować nic nie zmieniaj, tylko zacznij odkładać na XV1100. Na pewno kupisz taniej niż za 16520zł. :mrgreen:

A tak na poważnie to wybebesz tłumiki i zamiast paliwa zalej rozpuszczalnik :mrgreen: będziesz miał prawdziwą rakietę (jednorazowego użytku oczywiście) :bikersmile:
Ignus89
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: Ignus89 »

W sumie po co moc? nie starcza tyle ile jest?to nie ma być mocny silnik ja prędzej bym ją jakos odpicowął wymalował czy coś :drunksmile:
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: pestek »

Gliwicki pisze:Zapomnij o domieszkach do paliwa! Przerabialem problem teoretycznie i praktycznie (lacznie z testami na hamowni) i czapa dupa. Cale szczescie jezeli nie obnizaja mocy ...
A w celu przeczyszczenia układu? tez ich nie polecasz? Właśnie sie zastanawiałem czy na wiosnę nie dolać tego specyfiku co na Shellu maja.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: GLIWICKI »

Preparaty do czyszczenia OK ...
Preparaty "zwiekszajace moc" passe ...

:mrgreen: :twisted: :mrgreen:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
jarrett80
Posty: 373
Rejestracja: 05 września 2007, 10:04
Motocykl: ZZR1200
Lokalizacja: Radomsko
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: jarrett80 »

zephyr47 pisze:W niedziele kupiłem Virażkę 125 i jest wszystko fajnie, wygląda pięknie, tylko że... brakuje mocy... :roll: Ma 11km. Czy ktoś wie jak dodać parę kucyków?? :?: Może ma jakąś blokadę?
Z góry sorki zephyr za to, co napiszę, ale jak dla mnie problem masz dosyć dziwny.
Masz chłopie 17 lat, kategoria p. jazdy zapewne A1 (albo nawet tylko sama karta motorowerowa), próbujesz więc być oryginalnym chcąc dodać mocy silnikowi motocykla nie przekraczając bariery prawnej 125cm3 i 11kW. Pytanie po co? Rówieśnicy na skuterach jeżdżą szybciej, niż Ty? Chcesz czymś się wyróżniać, zaszpanować? Brakuje Ci mocy, czy może troszkę rozwagi?

Powiększ najpierw swoje doświadczenie w jeździe motocyklem, a w drugiej kolejności powiększaj moc motocykla. Piszę to nie tylko z punktu widzenia motocyklisty, ale przede wszystkim z zawodowego punktu widzenia. Wierz mi, widziałem już kilku takich nastoletnich "pewniaków" i daję sobie rękę uciąć, że dałbyś wszystko aby nie być na ich miejscu.

Weź to, co napisałem pod rozwagę.

Pozdrawiam.
Ktokolwiek myśli, że życie jest sprawiedliwe, jest fałszywie poinformowany - John F. Kennedy
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: ayo007 »

pestek pisze:
Gliwicki pisze:Zapomnij o domieszkach do paliwa! Przerabialem problem teoretycznie i praktycznie (lacznie z testami na hamowni) i czapa dupa. Cale szczescie jezeli nie obnizaja mocy ...
A w celu przeczyszczenia układu? tez ich nie polecasz? Właśnie sie zastanawiałem czy na wiosnę nie dolać tego specyfiku co na Shellu maja.
Preparat o nazwie Seafoam, szeroko stosowany w USA, mający dobroczynny wpływ na układy zasilania, przede wszystkim redukujący szkodliwe zwiazki węgla, czyszczący dysze i kanały w gaznikach, redukujący wodę w paliwie, znoszący szkodliwe działanie weglowodorów powstających podczas zaplonu mieszanki w komorze spalania. Co wazne, mający swietny wpływ na kondycje swiec, redukujący do minimum absorbcję wilgoci na elektrodach co zdecydowanie przedłuża ich zywotność i sprawność. Zastanawiam sie nad takim czymś dostepnym na rynku polskim, i sprawdzonym, wg mnie nalezy coś takiego stosować okresowo raz na jakis czas, bedzie to miało doskonały wpływ na kondycję układów zasilania w silnikach naszych lalek..
Virago 1100,na razie starczy..:)
zephyr47
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: zephyr47 »

jarrett80 pisze:
zephyr47 pisze:W niedziele kupiłem Virażkę 125 i jest wszystko fajnie, wygląda pięknie, tylko że... brakuje mocy... :roll: Ma 11km. Czy ktoś wie jak dodać parę kucyków?? :?: Może ma jakąś blokadę?
Z góry sorki zephyr za to, co napiszę, ale jak dla mnie problem masz dosyć dziwny.
Masz chłopie 17 lat, kategoria p. jazdy zapewne A1 (albo nawet tylko sama karta motorowerowa), próbujesz więc być oryginalnym chcąc dodać mocy silnikowi motocykla nie przekraczając bariery prawnej 125cm3 i 11kW. Pytanie po co? Rówieśnicy na skuterach jeżdżą szybciej, niż Ty? Chcesz czymś się wyróżniać, zaszpanować? Brakuje Ci mocy, czy może troszkę rozwagi?

Powiększ najpierw swoje doświadczenie w jeździe motocyklem, a w drugiej kolejności powiększaj moc motocykla. Piszę to nie tylko z punktu widzenia motocyklisty, ale przede wszystkim z zawodowego punktu widzenia. Wierz mi, widziałem już kilku takich nastoletnich "pewniaków" i daję sobie rękę uciąć, że dałbyś wszystko aby nie być na ich miejscu.

Weź to, co napisałem pod rozwagę.

Pozdrawiam.
Mam prawo jazdy A1 a motocyklami jeżdże od 7 roku życia, chodzi mi o to, że jeździłem ostatno dość dużo na 250ccm i przyzwycziłem się do jazdy na trasie 120km/h a nie 90km/h. Troche mnie też wkurza jak mnie objeżdża kolega na Smx 50... Wiem, że to może głupi problem z punktu widzenia kogoś kto jeździ na 535 czy więcej, ale ja nie chce łamać prawa, ja chciałbym poprostu mieć moc 11kw, bo narazie mam 8,4kw... A co do odpowiedniego korzystania z piękności jaką jest Viraga to powiem wam, że na picowaniu jej spędzam średnio 3h dziennie :razz: no nic... miałem nadzieję, że poprostu jest blokada, i to nie będzie zbyt trudna akcja, no ale trudno... Pozostaje mi tylko czekać do przyszłego sezonu na 535 :bikersmile: Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: GLIWICKI »

ayo007 pisze:Preparat o nazwie Seafoam, szeroko stosowany w USA, mający dobroczynny wpływ na układy zasilania, przede wszystkim redukujący szkodliwe zwiazki węgla, czyszczący dysze i kanały w gaznikach, redukujący wodę w paliwie, znoszący szkodliwe działanie weglowodorów powstających podczas zaplonu mieszanki w komorze spalania. Co wazne, mający swietny wpływ na kondycje swiec, redukujący do minimum absorbcję wilgoci na elektrodach co zdecydowanie przedłuża ich zywotność i sprawność. Zastanawiam sie nad takim czymś dostepnym na rynku polskim, i sprawdzonym, wg mnie nalezy coś takiego stosować okresowo raz na jakis czas, bedzie to miało doskonały wpływ na kondycję układów zasilania w silnikach naszych lalek..
Preparaty amerykanskie tez mialem na tapecie :mrgreen: Ale tej "morskiej piany" akurat nie :cry:
Jezeli masz choc troche tej mikstury to musisz mi podrzucic do laboratorium. Jak bede w kraju to zrobimy analize i powiem Ci co w tym siedzi. Z doswiadczenia moge jednak przypuszczac, iz (tak jak we wszystkich ktore do tej pory badalem) bedzie to mieszanina alkoholi.
Ale moze tym razem to bedzie cos nieco odbiegajacego w skladzie od zimowego plynu do spryskiwaczy?
:roll: :roll: :roll:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
tosemja
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2008, 16:31
Motocykl: ex xv 535, teraz VL 1500
Lokalizacja: Częstochowa/ Wrocław
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: tosemja »

No nie dasz sie Gliwicki ludzia nacieszyc znaleziskiem :wink:
Jak znajdziesz tam co ciekawsze alkohole daj znac...
... przedestylujemy :wink:
Zawsze kiedy piszesz głupie posty Bóg zabija kotka !
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: strazak »

uderz w stół a nożyce sie odezwą

tylko alkoholi by szukali ?? a kiedy jeździć po spożyciu ?
ADAM
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: GLIWICKI »

Niestety - najczesciej jest to metanol i propanol ...

Sorki jak komus zgasilem marzenia. Zabawa z "ulepszaczami" zaliczana jest jednak do kategorii tuningu psychologicznego. Chociaz w moim przekonaniu bardziej pasuje tu okreslenie tuning psychiatryczny :twisted:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: ayo007 »

Gliwicki pisze:
ayo007 pisze:Preparat o nazwie Seafoam, szeroko stosowany w USA, mający dobroczynny wpływ na układy zasilania, przede wszystkim redukujący szkodliwe zwiazki węgla, czyszczący dysze i kanały w gaznikach, redukujący wodę w paliwie, znoszący szkodliwe działanie weglowodorów powstających podczas zaplonu mieszanki w komorze spalania. Co wazne, mający swietny wpływ na kondycje swiec, redukujący do minimum absorbcję wilgoci na elektrodach co zdecydowanie przedłuża ich zywotność i sprawność. Zastanawiam sie nad takim czymś dostepnym na rynku polskim, i sprawdzonym, wg mnie nalezy coś takiego stosować okresowo raz na jakis czas, bedzie to miało doskonały wpływ na kondycję układów zasilania w silnikach naszych lalek..
Preparaty amerykanskie tez mialem na tapecie :mrgreen: Ale tej "morskiej piany" akurat nie :cry:
Jezeli masz choc troche tej mikstury to musisz mi podrzucic do laboratorium. Jak bede w kraju to zrobimy analize i powiem Ci co w tym siedzi. Z doswiadczenia moge jednak przypuszczac, iz (tak jak we wszystkich ktore do tej pory badalem) bedzie to mieszanina alkoholi.
Ale moze tym razem to bedzie cos nieco odbiegajacego w skladzie od zimowego plynu do spryskiwaczy?
:roll: :roll: :roll:
..nie mam tego specyfiku, tylko czytając amerykanskie forum techniczne dotyczące Virago natknąłem sie na powszechny fakt stosowania tego specyfiku, jest wiele firm produkujących takie preparaty, chodzi o to aby wyodrebnic jakis dobry specyfik dostepny na naszym rynku, markowej firmy by móc przetestowac go na naszych maszynach.
Antek może cos na ten temat powiedziec, bo zastosował raz cos takiego przy niedomaganiu gaznika..Mysle, ze stosunkowa prosta konstrukcja silnika, niski stopień sprezania, brak jakichs skomplikowanych elektronicznych układów zasilania pozwoli na OKRESOWE stosowanie takiego preparatu dla zapewnienia maksymalnej czystości gaznika, komory spalania i elektrod świec zapłonowych, co jest wialką bolączką przede wszystkim starszych modeli naszych maszych., pozdrawiam
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1027
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: ZWIERZAK »

Całkowicie zgadzam się z gliwickim odnośnie paliwa Pb98. Czytałem kiedys artykuł w tygodniku rajdowym WRC o porównaniu paliw Pb98 i Pb95. Niestety większa liczba oktanów w paliwie Pb98 nie wpłynęła na zwiększenie mocy lecz nawet na jej obniżenie. Testy były robione na hamowni. Czego nie można powiedzieć o paliwach np Shell 99+ albo coś w tym rodzaju. Tam zwiększenie LO jest tylko efektem ubocznym dodawanych dodatków. Z chemicznego punktu widzenia uzasadnił nam to juz kolega gliwicki. :rock:
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Krecik
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: Krecik »

Powie mi ktoś czy Vira 125 ma jakąś blokadę na gaźniku lub coś??? Bo tutaj widzę że tylko o jakiś "alkoholach" gadacie. Albo coś jest z moim motorkiem albo co. Ale przy 90km/h juz nie chce isc a powinien według mnie przy tej mocy 100km/h bez niczego. Prosze o pomoc :rock: :rock: :rock:
Bogus91
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: Bogus91 »

Mam ten sam problem, niestety w niektórych 125 (sprowadzonych z Niemiec) jest blokada na gaźniku (ograniczenie mocy do 8kw i do około 85km/h), w dobrym serwisie powinni ci to odblokować, trochę podzwoniłem i dowiedziałem się że koszt to ok.200zł. pozdr.
Krecik
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: Krecik »

No sprowadziłem z niemiec. Przebieg 20 tyś, z jednej strony nie chce mi sie wierzyć ze ktoś tyle przejechał na blokadzie, chociaż był to starszy pan więc nie wiadomo. Dzięki za poprawienie mi humoru. Może uda mi sie to sciągnąć to cholerstwo. Pozdro :bravo: :bravo: :bravo:
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: wwwolti »

Krecik pisze:Przebieg 20 tyś, z jednej strony nie chce mi sie wierzyć ze ktoś tyle przejechał na blokadzie...
W Niemczech się nie oszukuje. jak miała być blokada to była. Jak kupiłeś od rodowitego niemca to możesz zaufać w to co mówił. co innego gdybyś brał w jakimś garażu czy od turka, co to kręcą że hoho... a jakie warsztaty pobudowali... z 2 beemek klepią jedną i jazda :) są jeszcze lepsi od nas. :)
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: ayo007 »

Krecik pisze:No sprowadziłem z niemiec. Przebieg 20 tyś, z jednej strony nie chce mi sie wierzyć ze ktoś tyle przejechał na blokadzie, chociaż był to starszy pan więc nie wiadomo. Dzięki za poprawienie mi humoru. Może uda mi sie to sciągnąć to cholerstwo. Pozdro :bravo: :bravo: :bravo:
..zobacz na wlot do kolanka wydechowego oraz na srednicę wylotową gardzieli gazników i tam powinieneś znaleźć odpowiedź..
Virago 1100,na razie starczy..:)
Krecik
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: Krecik »

A tak wogólę. Udało mi się jechać 115km/h z górki i z wiatrem. Ale silnik poprostu juz nie mógł więc od razu zwolniłem. Jeśli zdejmę blokady "o ile są" to nadal mi będzie motor tak buczał??? To jest niepokojące. :-(
maniek
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: maniek »

125 mają max 105km/h po zdjęciu blokady takze jeżeli idzie 100tke to niema blokady
zephyr47
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: zephyr47 »

Mam pytanie, czy też w swoich xv 125 macie na spodzie jakieś dziwne "puszki" wychodzące z silnika i wchodzące do dolnej rury wydechowej? Może mi ktoś powiedzieć co to jest? Może to ma jakiś związek z mocą?
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: GLIWICKI »

Masz na mysli tlumik? Zazwyczaj tam jest ...
:mrgreen: :twisted: :razz:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Krecik
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: Krecik »

Jezeli idzie 105 to po co jakiś baran dał licznik wyskalowany do 140??
maniek
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: maniek »

nigdy seryjnym silnikiem niezamkniesz licznika normalka tak samo jest z samochodami

[ Dodano: Sro Mar 19, 2008 11:10 pm ]
zephyr47 tak mają puszki to są tłumiki owszem można je zdemontowac ale trzeba potem regulowac gazniki
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1027
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Jak dodać mocy do XV 125??

Post autor: ZWIERZAK »

nigdy seryjnym silnikiem niezamkniesz licznika normalka tak samo jest z samochodami
nie zgodze się
xv 750 81-83 mają licznik wyskalowany do 140 i bez problemu się zamyka
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
ODPOWIEDZ