Ma ktoś sakwy od Motonity?

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
Taternik
Posty: 1236
Rejestracja: 25 września 2008, 22:21
Motocykl: Yamaha XV 750 1994
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski
Wiek: 50
Status: Offline

Ma ktoś sakwy od Motonity?

Post autor: Taternik »

Jak w temacie Upatrzyłem sobie takie sakwy ale nie wiem czy są coś warte. Jakby ktoś miał to proszę o opinie.
http://www.allegro.pl/item895324756.html
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Ma ktoś sakwy od Motonity?

Post autor: Arni »

cena niska i pewnie na wysokie loty nie ma co liczyć, ale jak się ma trochę inwencji zawsze można coś pokombinować, jakiś stelażyk zrobić do środka co by nie klapły i pewnie długo posłużą
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
IŻIK
Posty: 1795
Rejestracja: 16 marca 2009, 17:57
Motocykl: Yamaha 535-Czarnula
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Ma ktoś sakwy od Motonity?

Post autor: IŻIK »

Sakwy mają objętość w sumie niecałe 38l (czyli po 19 na sztuke). Ja kufer kupowałem tu;
http://www.sakwy.pl/pl/katalog.php
i przymierzam się do sawk. Skóra gruba, wewtnątrz plastyk, także mocny i łatwy w utrzymaniu czystości.
Najlepiej to zobaczyć i pomacać co to za skóra i jaka estetyka (zdjęcie można poprawić). Tak jak piszesz niech wypowiedzą się posiadacze w/w sakw.
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Ma ktoś sakwy od Motonity?

Post autor: DAREK.S »

Zastanawia mnie jedno - czy z boku, wewnątrz sakwy wszyty jest jakiś kawałek skóry, który osłoniłby zawartość przed kurzem i wodą lecącym z przodu. Na zdjęciach tego niestety wyraźnie nie widać. Dopytaj się sprzedającego żebyś nie musiał za każdym razem pakować zawartości w nieprzemakalne worki.
Tak wiele miejsc, tak mało czasu...
:chopper:
Nasze podróże:
Słowenia, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Alpy-AT,CH,IT, Alpy-DE,CH,FR, Norwegia
Awatar użytkownika
Taternik
Posty: 1236
Rejestracja: 25 września 2008, 22:21
Motocykl: Yamaha XV 750 1994
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Ma ktoś sakwy od Motonity?

Post autor: Taternik »

Dziękuje za odpowiedzi panowie.
Podoba mi się ich klasyczny wygląd no i cena też jest fajna w porównaniu do konkurencji.
darek.s masz racje, nie wygląda na to żeby tam były jakieś patki zabezpieczające ale ma już pomysł jak sobie z tym poradzić
bryan
Status: Offline

Re: Ma ktoś sakwy od Motonity?

Post autor: bryan »

Miałem takie pudełka (nawet sygnowane IronHorse) i byłem strasznie niezadowolony - sztywna, cienka skóra, po deszczu robiły się straszne bąble i odbarwienia, osobiście nie polecam :/ Pewnie też stąd cena. Jeśli dużo jeździsz niezależnie od pogody to po sezonie będą wyglądały kiepsko i pewnie wymiana będzie konieczna. Ja mogę polecić z czystym sumieniem produkty :arrow: http://www.chopper-style.com/ - po przejechaniu z nimi 15tys. km w sezonie nadal wyglądają świetnie.
krukers
Posty: 90
Rejestracja: 28 marca 2009, 20:20
Motocykl: było 535'93 jest Hornet 600'00
Lokalizacja: Osiek
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Ma ktoś sakwy od Motonity?

Post autor: krukers »

a ja tam znowu narzekac na nie nie moge(mam nieco inny model tych sakw ale producent ten sam), wydaje mi sie że jak za tą kase to warto. I nie było ani odbarwień ani babli. Kawałki skóry sa przyczepione tymi cwiekami, widac je dopiero po otworzeniu sakwy.pozdrawiam
SebAAA
Status: Offline

Re: Ma ktoś sakwy od Motonity?

Post autor: SebAAA »

Witam
też przymierzam się do zakupu sakw, stąd moje pytanie, czy te od motronity nie są aby za wielkie do 535, mam przesunięte tylne kierunki ale od kierunku do amorka jest tylko 30 cm
Awatar użytkownika
GRISZKA
Posty: 433
Rejestracja: 24 października 2009, 23:59
Motocykl: VIRAGO XV 1000 GOLD
Lokalizacja: Ogorzelec-Kamienna Góra
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ma ktoś sakwy od Motonity?

Post autor: GRISZKA »

Ja mam sakwy od motonity
http://allegro.pl/item916448556_sakwy_n ... 4_48h.html
Dwa dni temu odebrałem przesyłkę i natychmiast wykonałem telefon do nich.Sakwy miały mieć szerokość 15 cm a mają 12,5 :-( . Powiedziano mi że może być taka rozbieżność w wymiarach.Hahaha. Powiem tyle że są w miarę tanie i z grubej skóry 2mm może nawet 3mm ale co do wymiarów podawanych na allegro to oszukują.A tak przy okazji to mają klapki skórzane przy górnej części sakwy chyba przeciwpyłowe a może i przeciwdeszczowe.Wewnątrz nie mają żadnej wkładki plastikowej do usztywnienia.Nie wiem jak się zachowaja na deszczu bo u mnie jedynie śnieg sypie. :???:
Awatar użytkownika
peter1376
Posty: 118
Rejestracja: 01 października 2009, 15:14
Motocykl: Yamaha virago 535
Lokalizacja: Milicz
Status: Offline

Re: Ma ktoś sakwy od Motonity?

Post autor: peter1376 »

Ja sobie upatrzyłem takie
http://moto.allegro.pl/item933334991_ce ... mnosc.html
Ale nie wiem czy będą pasowały na moją virażkę . Z wyglądu są dosyć ładne,
a cena nawet nawet , boję się że to podróba i po sezonie mogą się rozlecieć zwłaszcza podczas jazdy w deszczu. Co o tym myślicie
Awatar użytkownika
jacek71
Posty: 365
Rejestracja: 13 sierpnia 2009, 20:53
Motocykl: DS 1100
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Ma ktoś sakwy od Motonity?

Post autor: jacek71 »

No kolego bo skóra ekologiczna to raczej nie bedzie prawdziwa ,wiec cena atrakcyjna jest i ten wymiar to chyba do 535 za duży ,ale jak kupisz to daj cynk co to za cudo bo ja tez szukam .Pozdro Jaca.. :grin:
Bulgotanie to piekny dżwięk i doznanie.

Było Virago 535 , Drag Star 650 Classic , Yamaha Road Star 1700 ,XVS 950 MS ,Shadow 600, DL 650 V-STROM , DS 650 Custom ,znów XVS 950 ,Drag Star 1100 i Virago 125 żony
Awatar użytkownika
Raptor
Posty: 310
Rejestracja: 25 września 2007, 17:11
Motocykl: CBR 600 F3/Suzuki VX
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Ma ktoś sakwy od Motonity?

Post autor: Raptor »

hmmm... te najtańsze możecie sobie odpuścić. Kupiłem jakoś 2 lata temu wyrób Iron Horse (w mojej galerii widać, to to samo co te tutaj z "naturalnej skóry"). Sakwy niby ładne, nawet funkcjonalne dzięki suwakom. Dodatkowo wzmocniłem blachą, aby się nie odkształcały (a odkształcały się paskudnie). ALE po kilku wyjazdach w jednej zaczęły mi się pruć szwy od góry... naprawiłem raz, drugi ale nadal swoje. Po prostu nie są stworzone do przewożenia czegoś cięższego (jedna miała średnio 4-5 kg... w tym np. spodnie, buty, kamizelka, jakieś jedzonko na droge czy butelka wody, więc nic szczególnego).
Teraz planuję czymś wzmocnić ten szew (najciężej ma ten pionowy, idący od strony łączenia sakw ze sobą), bo oprócz prucia się nici, skóra też zaczyna się przedzierać.
Ale trochę mnie męczy, że co raz trzeba w nich coś poprawiać. Lepiej chyba dołożyć parę zł i kupić coś lepszego. Na niedzielne wyjazdy są ok, ale jak ktoś więcej jeździ po kraju to nie ma co oszczędzać.
ODPOWIEDZ