szyba do virazki 535

Dodatki i przeróbki do Virago
warrior_trooper
Status: Offline

szyba do virazki 535

Post autor: warrior_trooper »

jak tuning to i do szyby tez tzreba w koncu dojsc :wink: wiec mam pytanie do tych ktorzy takowa posiadaja ile tzreba za takie cudo dac? bo ja znalazlem szybe do choperow za cos powyzej 4 stowek. macie jakies namiary na cos tanszego? i co myslicie wogole o idei montowania szyb w virazkach? zbedny wydatek?? :roll: pytam na zas bo najpiwerw pomysle nad gmolami.
Unix
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: Unix »

na allegro sa takie chopperowe szyby po 250zl.

mam pytanie, czy ktos probowal zamontowac taka owiewke do virazki ?
http://moto.allegro.pl/item239823378_un ... zysta.html

na liscie nie ma virazki, ale ciekaw jestem dlaczego i czym tak bardzo sie rozni od tych wszystkich sprzetow.. jedyne co mi sie rzuca na mysl to fakt ze virazka ma duzo mniejszy reflektor ..

a co do sensu szyb/owiewek to zrozumiesz jak pojezdzisz w trasy po kilkaset km... szczegolnie na autostradach i w chlodniejsze dni
Awatar użytkownika
Szymon001
Posty: 290
Rejestracja: 05 września 2007, 15:47
Motocykl: Suzuki Bandit 1200N
Lokalizacja: Kobyłka
Wiek: 41
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: Szymon001 »

Wydaje mi sie ze taka szyba w virago nic nie da bo jest za mała! A dla ozdoby to chyba nie ma sensu jej zakładać ;-)
Awatar użytkownika
mariusz757
Posty: 580
Rejestracja: 04 września 2007, 20:32
Motocykl: R 1
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 48
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: mariusz757 »

dokladnie na allegro sa po 250 zeta szyby
wysokosc 45 cm, wystarczy na virago

bzyk z wawy mial szybe od skutera
dal duzo taniej, ale nie pamietam jaka to byla szyba
tez taka mniejsza i nawet to wygladalo
warrior_trooper
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: warrior_trooper »

mmm757 pisze:dokladnie na allegro sa po 250 zeta szyby
wysokosc 45 cm, wystarczy na virago

bzyk z wawy mial szybe od skutera
dal duzo taniej, ale nie pamietam jaka to byla szyba
tez taka mniejsza i nawet to wygladalo
no ja w przyszlym roku planuje troche pojezdzic po kraju jak kasa bedzie wiec moze sie przydac a szyby sa tutaj http://www.emotos.pl/index.php?d=katalog&k_id=62
i tez 43 cm weic mala roznica a w cenie spora :cool:
Awatar użytkownika
Szymon001
Posty: 290
Rejestracja: 05 września 2007, 15:47
Motocykl: Suzuki Bandit 1200N
Lokalizacja: Kobyłka
Wiek: 41
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: Szymon001 »

http://www.allegro.pl/item242448568_szy ... ykla_.html
Ja mam taką i jest całkiem spoko i niedroga. Wada: mocowana w dwóch punktach do kierownice więc sie troche telepie ale jak sie dorobi dodatkowe 2 uchwyty to sie sprawdza!
warrior_trooper
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: warrior_trooper »

Szymon001 pisze:http://www.allegro.pl/item242448568_szy ... ykla_.html
Ja mam taką i jest całkiem spoko i niedroga. Wada: mocowana w dwóch punktach do kierownice więc sie troche telepie ale jak sie dorobi dodatkowe 2 uchwyty to sie sprawdza!
no ladna jest 2x tansza od tamtej chyba sobie taka sprawie w przerwie zimowej a uchwyty sie jakos dorobi no problem :cool:
Awatar użytkownika
mariusz757
Posty: 580
Rejestracja: 04 września 2007, 20:32
Motocykl: R 1
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 48
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: mariusz757 »

ja mam akurat szybe montowana do lag nie do kierownicy
i mam wlasnie 4 uchwyty
Unix
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: Unix »

przyczailem temat tej owiewki dzisiaj, i raczej nie ma mozliwosci zeby przypasowala do virago :(

wiec w moim przypadq szyba odpada, bo te chopperowe bleee
warrior_trooper
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: warrior_trooper »

tak wiec problem rozwiazany... co kto lubi jak nie podobaja Ci sie wieksze to po prostu jezdzij bez :smile:
Awatar użytkownika
zundapp600
Posty: 285
Rejestracja: 09 września 2007, 12:34
Motocykl: Virago Xv-750
Lokalizacja: Biłgoraj
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: zundapp600 »

Zakładałem taką z allegro u siebie . Po pierwsze uwaga na plastiki na kierownicę - u mnie strzelił.Kupiłem piękne uchwyty metalowe i po kłopocie , ale dodatkowy koszt. W zamian otrzymałem pewne mocowanie,a nie tak na słowo. Dodatkowo dwa punkty mocowania ,i nawet dzisiaj przy tak wietrznej pogodzie i prędkościach rzędu 100-120 szyba jest na swoim miejscu :smile:


http://www.zundapp.net.pl
Awatar użytkownika
Szymon001
Posty: 290
Rejestracja: 05 września 2007, 15:47
Motocykl: Suzuki Bandit 1200N
Lokalizacja: Kobyłka
Wiek: 41
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: Szymon001 »

Mi też strzelił ale skleiłem kropelką a zamiast tych plastikowych podkładek wyciełem z dętki gumowe i sie elegancko trzyma ;-)
HARM
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: HARM »

Zundapp600 powiedz gdzie kupowałeś te dodatkowe uchwyty metalowe i jak wyglądają może dasz foto jeśli będzie to możliwe, jestem zainteresowany także kupnem takiej szyby jak i tych dodatkowych uchwytów
DA REK
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: DA REK »

warrior_trooper pisze:jak tuning to i do szyby tez tzreba w koncu dojsc :wink: wiec mam pytanie do tych ktorzy takowa posiadaja ile tzreba za takie cudo dac? bo ja znalazlem szybe do choperow za cos powyzej 4 stowek. macie jakies namiary na cos tanszego? i co myslicie wogole o idei montowania szyb w virazkach? zbedny wydatek?? :roll: pytam na zas bo najpiwerw pomysle nad gmolami.
Pozwolisz że się dołącze. Po pierwsze im dłużej będziesz szukać, tym więcej ofert znajdziesz, ale w przypadku nowych szyb to wydatek rzędu 250zeta i więcej.
Ja kupiłem taką szybę 2 lata temu właśnie na allegro. Poprzednia szyba dostała kamieniem, który odskoczył spod przedniego koła ciężarówki. Wyprzedzałem wtedy i jechałem jakieś 80km/h. Szyba pękła i chyba uratowała mnie przed poważnymi kłopotami. Zresztą jeśli nawet przy 120 zderzysz się z dużym chrabąszczem albo szerszeniem, to też ucieszysz się, że to szyba dostała a nie Ty...
warrior_trooper
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: warrior_trooper »

Pozwolisz że się dołącze. Po pierwsze im dłużej będziesz szukać, tym więcej ofert znajdziesz, ale w przypadku nowych szyb to wydatek rzędu 250zeta i więcej.
Ja kupiłem taką szybę 2 lata temu właśnie na allegro. Poprzednia szyba dostała kamieniem, który odskoczył spod przedniego koła ciężarówki. Wyprzedzałem wtedy i jechałem jakieś 80km/h. Szyba pękła i chyba uratowała mnie przed poważnymi kłopotami. Zresztą jeśli nawet przy 120 zderzysz się z dużym chrabąszczem albo szerszeniem, to też ucieszysz się, że to szyba dostała a nie Ty...[/quote]

hehe to akurat sobie latwo wyobrazic :) a Da rek jest jeszcz estare forum virago jakbys był ciekaw i go nie znał to podaje adres http://www.virago.fora.pl/index.php :cool:
Awatar użytkownika
zundapp600
Posty: 285
Rejestracja: 09 września 2007, 12:34
Motocykl: Virago Xv-750
Lokalizacja: Biłgoraj
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: zundapp600 »

Ja nie kupiłem dodatkowych uchwytów , tylko oryginalny ,, strzlił '' bo jest z plastiku i zastał zastąpiony metalowym . Kupiłem to w sklepie z akcesoriami motocyklowymi. Natomiast dodatkowe mocowanie to kawałek płaskownika z nierdzewki w kształcie litery L. Jeden koniec pod śrubę szyby ,drugi pod śrubę półki.

GOTOWE

http://images29.fotosik.pl/83/ec5073fe0f3da4a5.jpg
http://images27.fotosik.pl/83/027c20b28d86456d.jpg

Zdjęci biedne ,ale córka zabrała na wycieczkę aparat wiec ratuje się telefonem.
Sadzę jednak że widać o co mi chodziło :mrgreen:

http://www.zundapp.net.pl
diablik.ez
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: diablik.ez »

Moja szyba i jej mocowanie jest wykonana własnoręcznie z pleksiglasu. Można go kupić w sklepach chemicznych, supermarketach budowlanych itd. Możesz wtedy wykonać ją sobie jaka Ci się najbardziej podoba.Najpierw wycinasz formę z kartonu taką jaką pragniesz,odrysowujesz na plastiku i wycinasz delikatnie brzeszczotem do metalu.Potem obrabiasz pilnikami i doszlifowujesz papierem ściernym dosyć gładkiej granulacji.Następnie polerujesz wodnym papierem ściernym min.400 lub 600.Jeżeli chcesz mieć giętą możesz ją podgrzać opalarką ale uważaj aby nie przegrzać.Zamocowałem ją w sześciu punktach, z obu stron na gumowych podkładkach które amortyzują wszelkie drgania.Co ona daje to się można przekonać jadąc nocą lub w deszczu z silnym wiatrem.Mocowanie to już inwencja twórcza każdego właściciela. Koszt takiej szyby jest niewspółmiernie mniejszy od kupionej, a ile w tym satysfakcji.
DA REK
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: DA REK »

diablik.ez pisze:Moja szyba i jej mocowanie jest wykonana własnoręcznie z pleksiglasu. Można go kupić w sklepach chemicznych, supermarketach budowlanych itd. Możesz wtedy wykonać ją sobie jaka Ci się najbardziej podoba.Najpierw wycinasz formę z kartonu taką jaką pragniesz,odrysowujesz na plastiku i wycinasz delikatnie brzeszczotem do metalu.Potem obrabiasz pilnikami i doszlifowujesz papierem ściernym dosyć gładkiej granulacji.Następnie polerujesz wodnym papierem ściernym min.400 lub 600.Jeżeli chcesz mieć giętą możesz ją podgrzać opalarką ale uważaj aby nie przegrzać.Zamocowałem ją w sześciu punktach, z obu stron na gumowych podkładkach które amortyzują wszelkie drgania.Co ona daje to się można przekonać jadąc nocą lub w deszczu z silnym wiatrem.Mocowanie to już inwencja twórcza każdego właściciela. Koszt takiej szyby jest niewspółmiernie mniejszy od kupionej, a ile w tym satysfakcji.
A jakie masz teraz wymiary ? Wygiąłeś ją tak jak chciałeś ?
diablik.ez
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: diablik.ez »

Cześć Da rek. Wymiary mojej szybki to 56cm.-szerokości i 41-wysokości.Jest ona lekko przegięta na szerokości około po 1,5 cm.na stronę.
Unix
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: Unix »

a ja pokombinuje ze zrobieniem owiewki w stylu 'Cafe Racer' z wlokien szklanych... czarnej.
mholub
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: mholub »

Cześć.

A propos plexi - Diablik, jak weźmiesz opalarkę, to nie trzeba sie tak męczyć z polerowaniem boków, wystarczy "nadtopić" i się robią piękne, gładziutkie.

Jaki sklep z akcesoriami macie na myśli mówiąc o metalowych mocowaniach, na szybko nic nie znalazłem ...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
StesiU
Posty: 1244
Rejestracja: 04 września 2007, 15:10
Motocykl: WSK 125
Lokalizacja: Trzebnica
Wiek: 40
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: StesiU »

mam pytanie, co myslicie o >TEJ< szybie??
wyglada na znacznie solidniejsza (chodzi mi o mocowanie) od np >TEJ< i jest znacznie tansza!!ciekawy jestem dlaczego, miał ktos z tym doczynienia?
wiadomo ze lampa w 535 jest okragla i tez zastanawiam sie jak >TA< by mi pasowała :?:
Nie ma pogody nie na motocykl sa tylko zle ubrani motocyklisci.
Awatar użytkownika
zundapp600
Posty: 285
Rejestracja: 09 września 2007, 12:34
Motocykl: Virago Xv-750
Lokalizacja: Biłgoraj
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: zundapp600 »

Kilka wypowiedzi wyżej masz linki do fotek jak ja to zamontowałem .
Oryginalny uchwyt to plastikowe badziewie które pęka przy montażu . I tak było u mnie .
Poszedłem do sklepu z akcesoriami do motocykli i kupiłem coś co mi najbardziej odpowiadało . Link z FOTO wyżej . I skończyły się problemy :mrgreen:
Dodatkowo zamontowałem dwa punkty mocowania w/g własnego pomysłu .
FOTO tez wyżej .
I jak mówi Ferdynand Kiepski
NO I GITARA
:mrgreen:
http://www.niewiadowki.pl Forum przyczep Niewiadów

http://www.zundapp.pl Web Seite
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: wwwolti »

do każdej szyby musisz mocowanie dorobić (jak chłopaki piszą na forum)... a ta mi się naprawdę podoba... beż tych chromowanych płaskowników prezentuje się naprawdę spoko. no i nie droga. też sobie chyba taką sprezentuję.

no i wylicytowałem. :wink:
pozdr
Wojtek
Priest666
Status: Offline

Re: szyba do virazki 535

Post autor: Priest666 »

wwwolti ... jak założysz... mógłbyś zdjęcia zapuścić na forum?
Z góry dziękuję...


Z jednej strony też szukam czegoś fajnego, ale z drugiej kurcze.... nie podobają mi się szyby.... szukam wyłącznie ze względów praktycznych.. niż estetycznych.. no i się łamię w tę i w drugą stronę...

Pozdrawiam...
ODPOWIEDZ