Pomoc w ocenie Virago 750

Potrzebujesz pomocy w ocenie i oględzinach motocykla? To jest dobre miejsce aby o tym napisać.
kamroisag
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2020, 15:18
Motocykl: Szukam Virago 750
Wiek: 29
Status: Offline

Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: kamroisag »

Cześć, poszukuję swojego pierwszego motocykla - początkowo rozglądałem się za Virago 535, ale po przeszukaniu opinii oraz oglądnięciu masę filmików chyba zostanie 750 ;)

Wracając do tematu, upatrzyłem sobie https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-vi ... CYRI7.html
Co sądzicie o ofercie, coś się Wam rzuca niepokojącego w oczy?

//Jak wspomniałem szukam motocykla Virago 750, budżet to max 10 000zł. Trzyma mnie dość mocno odległość - maksymalnie 100 km od Rzeszowa.
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: Piotrek9007 »

Po pierwsze akumulator żelowy nie jest przewidziany przez japońskiego inżyniera do Virago z tego roku, tylko kwasowy, po drugie do tego przebiegu trzeba dodać jedynkę z przodu i to bez mrugnięcia okiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: Feniks »

Z fotki to jak z fusów wróżyć.
Opony jak nowe brzmi dla mnie "stare ale bieżnik jeszcze maja"
Pod kanapą nie widze jednego elementu nr 12 na schemacie https://yama-sklep.pl/oryginalne-czesci ... spf-viewer
Krawat jest prosto ze sklepu, ten element z racji swojego położenia dość szybko nabywa oznaki uzywania.
Przebieg:
- ja takie przeżroczyste zegary mam odkąd wyzerowałem licznik i przy okazji te 30sto letnie szkiełka od srodka sobie wyczysciłem.
- lewa tarcza na moje oko ma wyrażny rant
- stacyjka zjechana dookoła jak w roburze
Lagi ciemne w zakresie skoku i jakby tłuste znaczy uszczelniacze pewnie słabe.
Tablica rejestrcyna nówka, czysciutka jeszcze od strony koła.
Brak naklejki na lewym boczku
Ładne tłumiki.
O Aku już kolega napisał aczkolwiek wiem że niektórzy zakładają żele, ja nie.

Musisz jechać obejrzeć, posłuchać, objechać. To stara i bardzo żywotna technologia jest więc nie należy jej na straty spisywać, zdarzają się jednak przypadki zużytych np. łożysk na wale, co przysparza kupe roboty, ale według mnie warto te maszyny remontować.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
kamroisag
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2020, 15:18
Motocykl: Szukam Virago 750
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: kamroisag »

Panowie, bardzo dziękuję za odpowiedzi, są dla mnie mega pomocne :)
Wiadomo, ze zdjęć można sobie jedynie powróżyć; ale osoby jak Wy, mające na co dzień styczność z takimi maszynami, więcej wyłapią ze zdjęć niż ja na żywo ;P

Na pierwszy motocykl jednak chciałbym pewny sprzęt - nie musi być igła pod względem wizualnym, ale co do silnika/przebiegu nie może być wątpliwości.
No nic, dla pewności jutro pewnie podjadę z znajomym mechanikiem obadać sprzęt na żywo, ale zapał mi mocno ostudziliście do tej konkretnej oferty(za co jeszcze raz dziękuję).
kamroisag
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2020, 15:18
Motocykl: Szukam Virago 750
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: kamroisag »

Szkoda było jechać do tego motocykla, na żywo jeszcze lepiej widać picowanie typowo na handel; silnik nierówno pracuje, słyszalne metaliczne dźwięki.


Wielka prośba o zerknięcie jeszcze na ogłoszenia:
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-vi ... D3Af3.html
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-yama ... FaiY9.html


Czy w tych ofertach rzucają się Wam w oczy jakieś niepokojące elementy?
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: Feniks »

Ja już w robocie jestem. Wieczorem lukne.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: Piotrek9007 »

Ja tez


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
Awatar użytkownika
jankess
Posty: 560
Rejestracja: 01 stycznia 2017, 15:30
Motocykl: VIRAGO XV 1100
Lokalizacja: PODKARPACIE
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: jankess »

Cześć Bryś ma fajną lalkę niestety ale odległość i cena inna.Ja u niego kupiłem też zakładałem niższy budżet i odległość do pokonania.Kumpel mnie namówił wspomógł kasą bus z firmy bo to styczeń i moto służy już czwarty sezon.Przesyłam link https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-xv ... D6aMQ.html może się przyda. :D :drunksmile:
ŻYJ I DAJ ŻYĆ INNYM !!!
kamroisag
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2020, 15:18
Motocykl: Szukam Virago 750
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: kamroisag »

Dzięki za podesłanie, patrzyłem już na oferty Brysia - mega kuszące ;) Ale o ile budżet jeszcze byłbym w stanie nagiąć, to niestety obecnie odległość dla mnie nie do pokonania :/
Jak na razie w grę wchodzą motorki w odległości maksymalnie 100km od Rzeszowa. Jeśli do końca czerwca nic nie uda mi się wyrwać, to pewnie wtedy spróbuję poszerzyć poszukiwania.
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: Piotrek9007 »

Ja kupowałem od Brysia Virago 535 dla mojej żony, moto w bardzo dobrym stanie, latamy drugi czy trzeci sezon, wszystko jak w zegarku, jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu, jeszcze 150km na podwórko busem moto dostarczył, także polecam go na pewno bo w Virago to on siedzi kilkanaście lat!
Dla ciekawych przedstawiam zakupioną wtedy maszynkę Obrazek


https://youtu.be/IF3slFkRrUc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: Piotrek9007 »

Moje zdanie dodatkowo jest takie, że odległość od Ciebie do Brysia to żadna przeszkoda to raz, bo pojedziesz obejrzeć ze trzy trupy w zasięgu 100km od Rzeszowa i na jedno wyjdzie, a dwa że poniżej 10k pln ciężko wyrwać Virago żeby nie trzeba było coś w niej poprawić, lalki zaczynają się napewno powyżej dychy, nikt kto wie że ma sprawną i piękną maszynę za bezcen jej nie odda


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: Feniks »

Obydwie sprzedawane przez ich użytkowników. Obydwie musisz obmacać i obwąchać. Ta z 94r ma dwutłoczkowe zaciski hamulcowe, podobno lepsze ale ja tak nie uważam. Przebiegi możesz pominąć bo to temat rzeka. W tych pieniądzach pewnie opony będą uznaniowe, przewody hamulcowe gumowe, trochę rdzy i słabego chromu tu i ówdzie.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: wąsaty7 »

W tej pierwszej chyba zbiornik paliwa wgnieciony.
Wąsaty7
robercik
Posty: 90
Rejestracja: 30 marca 2020, 10:47
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Ruda Śląska
Status: Offline

Re: Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: robercik »

Osobiście to pierwszą bym sobie odpuścił. Inna sprawa, że w tej cenie to coś nie tak musi być. Za tyle to ładną 535 można znaleźć.
marcinz666
Posty: 63
Rejestracja: 31 maja 2018, 08:48
Motocykl: XV 1100
Lokalizacja: Rzeszów/ całe podkarpacie
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: marcinz666 »

A ja bym nie odpuszczał, tylko jechał obejrzeć.
Sam kupiłem za jakieś 8500 dwa lata temu z rocznika 92. Nie jest to ideał, czy "nóweczka", ale technicznie bardzo dobra, a wizualnie ma kilka mankamentów. No ale nowe opony i przewody hamulcowe wpadły, trochę czyszczenia i synchronizacji gaźników i jeździ przyjemnie :)
A że ma jakieś rysy, trudno.
Tak więc, co kogo interesuje...
kamroisag
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2020, 15:18
Motocykl: Szukam Virago 750
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: kamroisag »

Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem Virago 750 :D

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, temat można zamknąć/usunąć.
Awatar użytkownika
piotrekk78
Posty: 344
Rejestracja: 20 czerwca 2020, 13:59
Motocykl: XV 1700 Road Star
Lokalizacja: woj. łódzkie
Status: Offline

Re: Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: piotrekk78 »

kamroisag pisze: 22 czerwca 2020, 13:58 Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem Virago 750 :D
pochwal się co i u kogo kupiłeś? Aktualnie u Brysia nic nie ma. Szkoda, bo ja mam do niego 25 km.
Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd 🤘
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: Piotrek9007 »

Ja dzwoniłem do Brysia i gadałem z nim. Panie potrzebuje taki i taki motur, a on do mnie ze tyle i tyle będzie to kosztować i będzie miał to na uwadze żeby taki szukać, wiec to kwestia dogadania, narazie wystawia to co ma, jak zagadasz to będzie polował na moto pod ciebie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
kamroisag
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2020, 15:18
Motocykl: Szukam Virago 750
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Pomoc w ocenie Virago 750

Post autor: kamroisag »

piotrekk78 pisze: 22 czerwca 2020, 19:22
kamroisag pisze: 22 czerwca 2020, 13:58 Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem Virago 750 :D
pochwal się co i u kogo kupiłeś? Aktualnie u Brysia nic nie ma. Szkoda, bo ja mam do niego 25 km.
Virago 750 z 92r. Właściwie na miejscu, bo jakieś 15km od mnie(Rzeszów). Wizualnie nie jest idealna, ale mechanicznie wydaje się ok. Sprzedający bardzo w porządku, wiele nie trzeba było samemu szukać, sam z siebie mówił co i jak jest z moto.
Wczoraj zaliczona trasa 230km, wrażenia z jazdy ekstra :D
Wczoraj złapał mnie deszcz, także muszę wyczyścić motocykl i wtedy zrobię jakieś fotki i się pochwalę ;)
ODPOWIEDZ