Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: Feldek »

Beatrycze pisze: czekam w Porec w Istrii (już w Chorwacji) na plaży naturystów :mrgreen:
No i teraz pewna gdzie odbędzie Pierwszy Wakacyjny Spęd Miłośników YV (chociaż czy koniecznie aby YV) hehe :D
http://profile.imageshack.us/user/Feldek - fotki z motocyklowych wojaży
Awatar użytkownika
IŻIK
Posty: 1795
Rejestracja: 16 marca 2009, 17:57
Motocykl: Yamaha 535-Czarnula
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: IŻIK »

-waldi- pisze:
Beatrycze pisze:jasne, 19go lipca czekam w Porec w Istrii (już w Chorwacji) na plaży naturystów :mrgreen:
OK to czekaj podjedziemy :) :twisted: :bravo: :cool:
a może to my podjedziemy wcześniej.... zobaczymy co i jak.....poczekamy i......... plecy poopalamy......
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
Awatar użytkownika
Andrzej S
Posty: 5546
Rejestracja: 30 września 2010, 21:43
Motocykl: GSF650S 2007r
Lokalizacja: Przyszowice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: Andrzej S »

Tylko korzeni nie zapuść przy tym opalaniu :mrgreen:
Więc chodź pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko...
Awatar użytkownika
krzycho1978
Posty: 1238
Rejestracja: 19 lutego 2010, 16:07
Motocykl: BMW1200 LT
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: krzycho1978 »

-waldi- pisze:
Beatrycze pisze:jasne, 19go lipca czekam w Porec w Istrii (już w Chorwacji) na plaży naturystów :mrgreen:
OK to czekaj podjedziemy :) :twisted: :bravo: :cool:
kto piewrszy ten lepszy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
i nagle 19 w strone istrii 6347 uzytkowników virago wali w jedna strone :lol:
Obrazek
motory nurkowanie narty
667-402-281
Awatar użytkownika
Alicjana
Posty: 664
Rejestracja: 06 stycznia 2012, 00:47
Motocykl: XV535, BMW GS650
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: Alicjana »

Goś, Hetman -
Przyszło mi coś do głowy...
Dajcie znać na PW jakie Goś ma wymiary i jak daleko od Wawki mieszkacie. Można by sprawdzić, czy mój kask, kurtka i spodnie by pasowały. Wiem, że to dziwnie brzmi, ale może warto na wyjazd wypożyczyć.
Gdzie diabeł nie może tam babę na moto pośle
Goś
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: Goś »

-waldi- pisze:Po pierwsze jak Chorwacja to nie namiot, bo to nie Polska. Za rozbicie namiotu w miejscu niedozwolonym ładują ostre mandaty.

Po dziesiąte, ubezpieczenie możesz sobie sama wykupić.


Po n-te z tego co mnie się wydaje ktoś pod sobie jaja robi :) Virago ma bezpieczniki zapasowe.... nie pada co chwilę. W ogóle bardzo dziwne to wszystko.
Niemniej powodzenia.


Ale jaja - czy to czasem nie pani pisiorowa :) bardzo dużo by z tego pasowało :) :drunksmile:
Oj tam,od razu jaja ;) Ja z tych,co wiedzą gdzie motocykl ma kierownicę i koła,nic więcej ;) Nie zgodziłabym się na rozbicie w lecie,mam słaby sen, już w Kazimierzu Dolnym byliśmy pod namiotem i nie spałam całą noc bo ciągle wydawało mi się,jak ktoś kradnie Lalkę Hetmana. A On w najlepsze chrapał ;)

A o ubezpieczeniach już się podowiadywałam i sama sobie wykupię tak jak mówisz,o!:)
Blunio pisze:
-waldi- pisze:bardzo dziwne to wszystko.
No nie dziwne - chłopak napalony jak szczerbaty na suchary a panna się boi - i ma dużo racji. Bo po pierwsze moto coś nie tego, chłopak motocykla nie bardzo ogarnia i do tego chce zrobić wycieczkę "niskobudżetową". Zapomniał, że nie wszyscy preferują spartański tryb spędzania wolnego czasu i kobieta wolałaby pojechać puszką, wziąć kilka kolekcji plażowych i balowych i brylować w Dalmacji a nie uprawiać sporty ekstremalne w orzeszku. Taka jest brutalna prawda. Dlatego ja jeżdżę sam i mam sam do siebie pretensję jak coś nie idzie po myśli. Taki ze mnie dziwak :frustrated:

Nie lubię kisić się na plaży, nie jestem z materiału co nadaje się do recyklingu. Po prostu lubię mieć cel i konkretny plan (którego nie mamy). Zawsze bałam jechać autem jako paażer, nadal tak jest,nie mam prawa jazdy bo mogłabym stanowić zagrożenie dla innych. Bardzo się bałam pierwszej przejażdżki motocyklem i ciągle mam obawy. Bo tyle ile ufam Hetmanowi,to nie ufam innym kierowcom. Puknie nas ciężarówka i po nas.
Macie wiele racji, ale strach mnie opuści dopiero jak wrócimy do domu po urlopie ;)
Dziękuję Wam za udział w mini cyrku ;)
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: hetman »

A ja was za nią przepraszam. Beti - dziękuję za słowa otuchy, Alicjana - dziękuję za chęć pomocy, ale z ubiorem nie będzie problemu. Uwierzycie, że ja swoją skórę trafiłem w ciucholandzie za 15 zl i lepszej w życiu nie będę miał ? :D

Jeszcze odnośnie tego co tu zaszło. Nie jestem stuknięty, pojadę dopiero jak będę wiedział że na dany moment podczas jazdy nie dzieje się już nic niepokojącego, co może mieć związek np z elektryką, bo w tej dziedzinie jestem osioł i na drodze mógłbym mieć problem. Codziennie tyram przy nim popołudniami po pracy, dopiero co poskładałem wszystko do kupy, nanosiłem się silnika na rękach z parkingu do domu i z powrotem, w takich warunkach to wszystko robiłem i nic i nikt nie odbierze mi przyjemności jazdy tego lata. Swój plan zrealizuję, i na pewno spotkam się z wami na ogólnym zlocie. Do Kletna już nie dojadę bo właśnie wróciłem do domu po boju z elektryką - cewki nie mają zasilania, trzeba szukać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alicjana
Posty: 664
Rejestracja: 06 stycznia 2012, 00:47
Motocykl: XV535, BMW GS650
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: Alicjana »

Hetman , to mój ostatni tekst w tym wątku.
Dla mnie jesteś hero. Facet z charakterem. Masz marzenia i konsekwentnie, własnymi rękoma realizujesz je.

Szacun.
:rock: :rock: :rock:
Gdzie diabeł nie może tam babę na moto pośle
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: hetman »

Dzięki :nazdrowie: Niedługo przygotuję jakąś foto prezentacje mojego cuda, w tym roku ma nowy kolor - niebieski morski, sam malowałem wałeczkiem :mrgreen: Niech tylko prąd wróci :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: Blunio »

hetman pisze:prąd wróci
Niech prąd będzie z Tobą :mrgreen:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
MorePain
Posty: 1166
Rejestracja: 15 marca 2012, 18:08
Motocykl: Suzuki LS 650
Lokalizacja: Mazowieckie, Modlin
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: MorePain »

Ja bym sprawdil czy akumulator jest Ok. Nastepnie sprawdzal kazdy kabelek miernikiem, sprawdzic bezpieczniki I wogole. Ostatecznie z braku miernika można kozystac z poslinionych palcy, ale nie sadze aby 12V było wyczowalne :/
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: hetman »

Wczoraj kręciłem już na dużym akumulatorze z auta bo próby trwały długo, nie ma prądu przed cewkami. Dziś zacznę poszukiwania od drugiej strony, od kostki impulsatora. Albo nawet zdejmę lewą pokrywę.
Obrazek
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: -waldi- »

hetman pisze:Wczoraj kręciłem już na dużym akumulatorze z auta bo próby trwały długo, nie ma prądu przed cewkami. Dziś zacznę poszukiwania od drugiej strony, od kostki impulsatora. Albo nawet zdejmę lewą pokrywę.
Na cewkach masz mieć stale + po przekręceniu stacyjki jeżeli go nie ma to zostaw w spokoju impulsatory bo tylko dziadostwa narobisz. Sprawdz bezpiecznik od zapłonu.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
andzik
Posty: 438
Rejestracja: 07 sierpnia 2009, 19:18
Motocykl: Virago XV 535 92r
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: andzik »

Goś- więcej wiary w swojego faceta!

Wyprawy motocyklowe nie są dla mechaników ale dla osób, które nie boją się wyjść do ludzi. Jak coś się zepsuje to Hetman naprawi, jak nie naprawi to kto inny naprawi. Luz! Niczego się nie bój. Pozytywne nastawienie i dzida do przodu!
Do sakw i rolki pakuj wszystko czego potrzebujesz: prostownice, suszarkę, suknie wieczorową... Jak coś nie wejdzie albo wypadnie po drodze znaczy będziesz musiała się obejść bez i w efekcie nie będzie potrzebne.
Jedyne co jest rzeczywiście potrzebne to zadbanie o bezpieczeństwo dlatego koniecznie:
-sensowne kaski (a nie orzeszki)
-sensowne ciuchy (a nie japonki)
-ubezpieczenie zdrowotne (to na prawdę grosze kosztuje)

Także podsumowując:
- więcej wiary w swego chłopa- na bank ma świadomość, że odpowiada za Ciebie
- więcej wiary w siebie- możesz się zdziwić jak zaradna jesteś
- więcej pozytywnego nastawienia

:D
Goś
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: Goś »

andzik pisze:Goś- więcej wiary w swojego faceta!

Wyprawy motocyklowe nie są dla mechaników ale dla osób, które nie boją się wyjść do ludzi. Jak coś się zepsuje to Hetman naprawi, jak nie naprawi to kto inny naprawi. Luz! Niczego się nie bój. Pozytywne nastawienie i dzida do przodu!
Do sakw i rolki pakuj wszystko czego potrzebujesz: prostownice, suszarkę, suknie wieczorową... Jak coś nie wejdzie albo wypadnie po drodze znaczy będziesz musiała się obejść bez i w efekcie nie będzie potrzebne.
Jedyne co jest rzeczywiście potrzebne to zadbanie o bezpieczeństwo dlatego koniecznie:
-sensowne kaski (a nie orzeszki)
-sensowne ciuchy (a nie japonki)
-ubezpieczenie zdrowotne (to na prawdę grosze kosztuje)

Także podsumowując:
- więcej wiary w swego chłopa- na bank ma świadomość, że odpowiada za Ciebie
- więcej wiary w siebie- możesz się zdziwić jak zaradna jesteś
- więcej pozytywnego nastawienia

:D
;) Dzięki ;)
Awatar użytkownika
cezar z miero
Posty: 194
Rejestracja: 21 listopada 2010, 20:53
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Mieroszów
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: cezar z miero »

Hej :rock: Hetman piszesz że w drodze powrotnej chcesz odwiedzić skalne miasto w Czechach,mieszkam niedaleko (kilkanaście km) :) więc mogę was ugościć :nazdrowie: :drunksmile: i przenocować w razie co :D Powodzenia :rock:
Zawsze pozytywnie do przodu ;)
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: hetman »

Rewelacja :) To się jeszcze zgadamy. Nigdy tam nie byłem a kiedyś przypadkiem trafiłem w necie na zdjęcia tego miejsca i mnie oczarowało.
Obrazek
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: sart »

hetman, a nie myślałeś może o czymś bliżej?
Ja się zastanawiam nad taką wyprawą:
http://mapy.google.pl/maps?saddr=Wa%C5% ... ls&t=m&z=6
tylko ponad 800km (oszczędzasz jakieś 400km w jedną "mańkę" niż do Cro, czyli w obydwie, masz powrót gratis), odpadają Ci opłaty za autostrady w Cro i paliwo. Za winietę w Słowenii i tak musisz zapłacić, a: klimat ten sam, ceny noclegów porównywalne z Chorwackimi, a żarcie podobno tańsze - tak piszą na forach. I jeszcze jedno, do Wenecji jest "rzut beretem" :
http://mapy.google.pl/maps?saddr=Izola, ... ls&t=m&z=9
?Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.?

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: hetman »

Hmm, to nawet dobra propozycja optymalnej trasy dojazdu a potem można poruszać się wzdłuż wybrzeża, do Chorwacji również, przy takiej trasie prę dodatkowych km nie robi większej różnicy. Niegłupie rozwiązanie, bo jak się przejedzie tyle kilometrów w głębi lądu to przyjemnie się potem trzymać linii brzegowej.
Obrazek
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: hetman »

Plany będę precyzował myślę w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że najpóźniej w weekend uda mi się przywrócić iskrę i zagrają trąby Jerycha :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
krzycho1978
Posty: 1238
Rejestracja: 19 lutego 2010, 16:07
Motocykl: BMW1200 LT
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: krzycho1978 »

dam ci dobra rade zamiast wenecja jedz tu:
http://mapy.google.pl/maps?saddr=Izola, ... s&t=m&z=10


jest to takie tamtejsze pobierowo tansze od wenecji o 60%
a z tamtad motorem na parking i promik :
http://mapy.google.pl/maps?saddr=Punta+ ... s&t=m&z=12
i z tego miejsca juz tanim promem do wenecji czy na wyspy-szkla burano murano piekniejsze niz wenecja
Obrazek
motory nurkowanie narty
667-402-281
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: hetman »

Słuszna uwaga. Kiedyś byłem w Wenecji ale wjeżdżałem mostem. Kosztów już nie pamiętam ale niedawno czytałem jakąś relację i podobno zaraz za mostem jest jakiś bezpłatny parking a wszyscy pchają się dalej i tam już jest jakiś za który trzeba słono zapłacić.
Obrazek
Awatar użytkownika
krzycho1978
Posty: 1238
Rejestracja: 19 lutego 2010, 16:07
Motocykl: BMW1200 LT
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: krzycho1978 »

zatrzymasz sie w poddobnej okolicy do pobierowa i bedziesz miał do dyspozycji:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

z tamtad do punta sabionni masz jakies 22 km , pieknymi drogami z pięknymi widokami i urokliwymi miasteczkami, przez pola wzdłuż rzeczek i cichych regionalnych knajpek.w punta sabionni masz kilkanascie promów w rózne miejsca:

wenecja wg mnie w wiekszosci szara i smutna:
Obrazek

lub wyspy szkła :burano murano z ciasnymi uliczkami, knajpkami :
Obrazek
Obrazek
motory nurkowanie narty
667-402-281
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: hetman »

krzycho1978 pisze:pieknymi drogami z pięknymi widokami i urokliwymi miasteczkami, przez pola wzdłuż rzeczek i cichych regionalnych knajpek
Fuck yea' :rock:

..znajdę ten prąd, k...a...
Obrazek
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Pierwsza daleka podróż - proszę o pomoc

Post autor: DAREK.S »

sart pisze:Za winietę w Słowenii i tak musisz zapłacić, a: klimat ten sam, ceny noclegów porównywalne z Chorwackimi, a żarcie podobno tańsze - tak piszą na forach.
Sart nie wiem skąd masz te informacje o cenach w Słoweni, ale nasze zeszłoroczne doświadczenia (viewtopic.php?f=5&t=15117) pokazały zupełnie coś innego. Słowenia, wg. nas była z półtora raza droższa niż Chorwacja, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych. Nie byliśmy co prawda na samym wybrzeżu, ale w miejscach które odwiedziliśmy ceny były zdecydowanie bliższe tym w Austrii niż cenom chorwackim. Oczywiście wszystko zależy też od rejonu Chorwacji bo na Istrii ceny są odpowiednio wyższe, i np. za kemping który w rejonach Zadaru kosztuje 60-70zł (2osoby z moto) płaciliśmy ok. 100-120 zł.
Tak wiele miejsc, tak mało czasu...
:chopper:
Nasze podróże:
Słowenia, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Alpy-AT,CH,IT, Alpy-DE,CH,FR, Norwegia
ODPOWIEDZ