Ukraina

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: podbiel »

HaCaT pisze:nogę jeno mam do dupy
Ja myślałem że obie są do dupy.
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: HaCaT »

słuszna uwaga :bravo:

dobra nie róbmy offtopu
Awatar użytkownika
ALBINERO
Posty: 1091
Rejestracja: 21 marca 2011, 19:55
Motocykl: Yamaha Virago XV1000
Lokalizacja: Wrocław/UK
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: ALBINERO »

Fakt że dawno temu byłem w Ukrainie ale co do milicji to prawda. Czaja się wszędzie i naprawdę są chciwi. Co do jedzenia to ja byłem zadowolony , chociaż co się dziwić jak kelnerka dostała ode mnie napiwek który jak się okazało wynosił jej miesięczną pensje :mrgreen: . Poprosiłem wtedy o więcej surówki i przyniosła dużą miskę taką jak moja babcia miała do mycia :shock: . Wtedy tam były kupony i ruble i było naprawdę tanio.
Awatar użytkownika
Tatar
Posty: 156
Rejestracja: 07 września 2008, 12:56
Motocykl: XV 535
Lokalizacja: Pomorze/Mazowsze
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: Tatar »

Niestety, taniocha już się skończyła. Ceny takie jak wszędzie: Litr paliwa to około 11 hrywien, przy czym 1 UAH = 0.397 PLN. Resztę można sobie dośpiewać :(
Zdjęcia wrzuce jak wrócę do domu i je wywołam (część jest na kliszy)
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: wojok »

a z ciekawości tankowałeś ich 92? bo wybieram się w wakacje na ukrainę i zastanawiałem się, jakiej jakości jest ich paliwo
Awatar użytkownika
MorePain
Posty: 1166
Rejestracja: 15 marca 2012, 18:08
Motocykl: Suzuki LS 650
Lokalizacja: Mazowieckie, Modlin
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: MorePain »

chyba zły pomysł z tą Ukrainą na wakacje. Ceny pójdą w górę bo euro. Lepiej jedź do np Estonii :D
Awatar użytkownika
Tatar
Posty: 156
Rejestracja: 07 września 2008, 12:56
Motocykl: XV 535
Lokalizacja: Pomorze/Mazowsze
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: Tatar »

Tankowałem 95 i raczej nie ma się do czego przyczepić. Przynajmniej na trasach wyremontowanych na Euro.
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: wojok »

tylko, że ja mam zamiar jechać we wrześniu i docelowo na Krym, więc mam nadzieję na obniżkę po Eurową. a o paliwo pytam, bo według instrukcji 750 jest projektowana na paliwo powyżej 91, więc 92 powinna spełniać normy i umożliwić lekkie oszczędności (gaźniki i tak czyszczę co sezon :P )
Awatar użytkownika
Ragnar
Posty: 1384
Rejestracja: 27 sierpnia 2008, 21:30
Motocykl: Suzuki VL 1500
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: Ragnar »

wojok pisze:więc 92 powinna spełniać normy
pewnie tak, tylko czyje te normy, w/g naszych to jakieś 85 będzie
Awatar użytkownika
frytura
Posty: 2385
Rejestracja: 04 stycznia 2009, 14:57
Motocykl: Fajzer / Von z Ton
Lokalizacja: ZK / ZS / RLS
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: frytura »

Bardzo fajny plan wycieczki i przyznam, że teraz jak zbieram informacje o Ukrainie od miejscowych z Bieszczad, to wychodzi na to, że lepiej tam wogóle nie jechać, nie pokazywać się itp itd... No i wychodzi na to, że tak... najlepiej siedzieć w domu, bi tam jest niebezpiecznie, niepewnie i mogą okraść, zgwałcić i Bóg wie co jeszcze zrobić... aa wiem.. w łeb można zarobić :D

No, ale sama Ukraina kusi. Znajomi jakoś byli w zeszłym roku - wprawdzie Endurakami, ale jak widać dało się i wrócili cali. Mało tego znaleźli też życzliwe osoby, co im pomogły, jak kumpel łańcuch zerwał:D

Przygoda to przygoda, często jest tak, że człowiek dopiero będąc w jakimś innym kraju przekona się, że wcale nie tak strasznie jak malują w telewizji.

Powodzenia w wyprawie i czekam na relację :D
1 metr to droga jaką pokonuje światło w próżni w czasie 1/299792458sek.

http://motocyklemprzezzycie.pl/
http://smazalniastron.pl

GRUPA ŚLĄSK oddział Koszalin :D
Awatar użytkownika
ELVIS
Posty: 1624
Rejestracja: 15 lipca 2010, 08:54
Motocykl: STRATOLINER XV1900
Lokalizacja: Pruszcz Gd.
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: ELVIS »

Rodzice byli rowerami na tydzień.
Nie polecali wyprawy na moto, chyba że na enduro :?
WILD DOGS GDAŃSK

Przed ELVISEM nie było nic - John Lennon
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: elrychu »

Ja bardzo polecam wyjazd na Ukrainę, na Krym. Byliśmy samochodem 4 lata temu. Podejrzewam, że niewiele się zmieniło. W tym roku też mieliśmy jechać z niespełna 2 letnim synkiem, ale w jedno konkretne miejsce - nad morze Azowskie. Ze względu na błogosławiony stan żony odpuszczamy sobie taką daleką podróż.
Stan dróg oczywiście gorszy niż u nas, ale czym dalej to się poprawia, albo też człowiek się bardziej przyzwyczaja:)W każdym razie da się jechać. Nie zauważyłem żeby paliwo było gorsze niż u nas, ale też tankowałem na większych firmowych stacjach. Kontrolę drogową mieliśmy 2 razy: 500 m za granicą i 500 przed, oczywiście bez żadnych problemów. Tak całą drogę ani razu nikt nas nie zatrzymał. Nikt też nas nie okradł, nie obił, nie chciał łapówki. W drodze na Krym w każdej większej mieścinie znajdziesz motel za grosze i strzeżony parking. Na samym Krymie zostawiałem obładowane auto byle gdzie i nikt się na nic nie skusił. Po całej wyprawie mam wrażenie, że cała ta negatywna opinia o Ukrainie bierze się z tego, że nie lubią się strefy przygraniczne (przemyt, może zazdrość, próba zarobienia na czym kolwiek). Czym dalej na wschód to mentalność Ukraińców jest jakby inna. Są bardziej serdeczniejsi, gościnni. Na Krymie jak mówiliśmy, że my z Polski to od razu byliśmy DRUZJA. Wódką też chętnie częstowali:) Także jeszcze raz bardzo polecam wyjazd na Krym. Czy motocyklem, czy samochodem, nie ma to większego znaczenia. Ja tam na pewno wrócę!
Awatar użytkownika
Tatar
Posty: 156
Rejestracja: 07 września 2008, 12:56
Motocykl: XV 535
Lokalizacja: Pomorze/Mazowsze
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: Tatar »

frytura pisze:wychodzi na to, że lepiej tam wogóle nie jechać, nie pokazywać się itp itd
Taak... Bo Ukraina to prawie jak Afganistan; nic tylko mafia, promieniowanie i dzikie niedźwiedzie... Chociaż nie zdziwcie się, jak natraficie na Banderowców z UPA. Oczywiście, średnia wieku tychże to 70+ lat, po prostu emeryci pamiętający dawne czasy, ale chodzą z dumą i traktowani są jak bohaterowie. Względem Polaków przyjaźni.

W każdym razie:

Pogranicznicy mają średnie poczucie humoru, więc jeśli już przeciskamy się między samochodami na przejściu granicznym, to róbmy to z wyczuciem... Ale oto i zaczyna się Ukraina:
http://sampler.net.pl/gfx/Stamp/UA0.jpg

Nieco dalej napotkamy trochę zaniedbanych pomników
http://sampler.net.pl/gfx/Stamp/UA1.jpg

I już jesteśmy we Lwowie. Całe miasto tak wygląda. Bardzo tam ładnie, trzeba to przyznać ;)
http://sampler.net.pl/gfx/Stamp/UA2.jpg

Kawałek za Lwowem zaczynają się Karpaty. Szeroko i ruch niewielki
http://sampler.net.pl/gfx/Stamp/UA3.jpg

Po drodze trochę zamków i cerkwi
http://sampler.net.pl/gfx/Stamp/UA4.jpg

I tak aż na Zakarpacie
http://sampler.net.pl/gfx/Stamp/UA5.jpg

Gdybym chciał obfotografować wszystkie widoki, przez dwa dni nie dałbym rady opuścić gór. Rada: aparat na kierownice+taśma klejąca i filmować co się da.
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: Schwartzu »

Tatar pisze:I już jesteśmy we Lwowie. Całe miasto tak wygląda. Bardzo tam ładnie, trzeba to przyznać ;)
Nie takie stare to miasto jak by się wydawało :wink:
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
cezar z miero
Posty: 194
Rejestracja: 21 listopada 2010, 20:53
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Mieroszów
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: cezar z miero »

Byłem w tamtym roku na Krymie na "dziko"czyli pociągiem ze Lwowa do Symferopolu a potem to już spontan.Plecak na plecy i gdzie oczy poniosą :D objechaliśmy pół wybrzeża,o noclegi nie trudno i ceny też znośne tylko trzeba się przyzwyczaić że to trochę niższy standard niż u nas ale karaluchy mnie nie zagryzły :mrgreen: jedzonko i piciu :nazdrowie: tańsze niż u nas w nadmorskich kurortach :D.Miejscowi jak sie dowiadywali że z Polski to nie okazywali wrogości a zdażały się też przypadki jakiegoś poczęstunku :drunksmile: Stan dróg podobny do wałbrzyskich :( byłem we wrześniu a tam jeszcze gorąco więc można też poleżec na plaży jak ktoś lubi :D ,muszę też wspomnieć o pięknych górach po których miałem sposobność połaźić,dużo różnorodnych zabytków i ciekawych miejsc więc każdy znajdzie coś dla siebie :D .Trochę w oczy kuję lekki nieporządek ale nie ma tragedii. Jeśli tylko będę miał sposobność to na pewno tam jeszcze pojadę. A tak na koniec tam jest inna Ukraina niż ta którą nas karmią w TV.
Zawsze pozytywnie do przodu ;)
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: wojok »

Krym zaliczony!

Wyprawa na 1 motocykl, 2 osoby z bagażami na 750 dały radę (choć czasem mocy brakowało) :) Drogi nawet niezłe, ludność miejscowa przyjazna i turyści przyjaźni (bardziej niż "motocykliści" na stacji paliw na A4 w drodze powrotnej). Tankowałem 95 zwykła i patrząc na spalanie i kulturę pracy silnika jest chyba nawet lepszej jakości niż w Polsce . Na 99% stacji da się płacić kartą, ale tam mają inny system - najpierw płacisz potem lejesz, więc czasem nie można zatankować do pełna, tylko trzeba na oko ocenić ile się do baku zmieści.
Aczkolwiek na wyjazd polecam zainwestować w ogumienie i remont zawieszenia, bo potrafi wytrząść, a kierowcy widząc motocykl sunący z prędkością poniżej 80 km/h muszą go wyprzedzić, więc dla własnego komfortu trzeba czasem pognać :) Problemów z policją praktycznie nie było, a 2 które wystąpiły dało się załatwić odpowiednio banknotem 20 i 10 euro (dolary ich tam już nie interesują, w ogóle przelicznik bardziej opłacalny jest w przypadku euro).
Awatar użytkownika
ALBINERO
Posty: 1091
Rejestracja: 21 marca 2011, 19:55
Motocykl: Yamaha Virago XV1000
Lokalizacja: Wrocław/UK
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: ALBINERO »

Niezła podróż :bravo: napisz za co pozbyłeś się tych dwóch banknotów :wink:
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: wojok »

raz za nic (dosłownie). bo pusta droga była i stójkowym się nudziło i zaczęli od stwierdzenia między sobą, że rutynowa kontrola, a potem jak wszystko było w porządku to wyszli z pytaniami czemu po lewej stronie pasa itp.

drugie za wyprzedzanie, co ujrzeli z odległości ok. 600 metrów. nie było tam ciągłej, więc niby chodziło o prędkość, co podobno zarejestrowali suszarką (ale chyba takiego zasięgu ten sprzęt nie ma). a ja nie chciałem się kłócić i mówiąc szczerze, nawet nie wiedziałem ile miałem wyprzedzając, bo obserwowałem ciekawsze rzeczy niż zegary :)
Awatar użytkownika
ALBINERO
Posty: 1091
Rejestracja: 21 marca 2011, 19:55
Motocykl: Yamaha Virago XV1000
Lokalizacja: Wrocław/UK
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: ALBINERO »

I o to mi chodziło , czyli nie wiele się zmieniło , polują żeby zarobić na :drunksmile:
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: Schwartzu »

Podpinam się pod temat, bo nie ukrywam, że ciągnie nas w tamtą stronę. Tylko:
https://www.youtube.com/watch?v=mI9grpo ... ata_player
Co ciekawe porównują swoje drogi do naszych. :)

Faktycznie wszystkie drogi takie są?

Tatar, którędy jechałeś że udało ci się ominąć większość dziur?
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
Celina
Posty: 722
Rejestracja: 30 września 2011, 00:58
Motocykl: XV 535 '99
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: Celina »

hołli szit! Ależ to wygląda! :shock:
Kasia

"I ja mam chwile filozoficznej zadumy.
Staję sobie na moście nad Wisłą, od czasu do czasu spluwam na fale i myślę przy tym: Panta rei." /Lec
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: Schwartzu »

Szukając informacji o stanie dróg trafiłem na takie forum:
http://www.rosjapl.info/forum/viewtopic.php?t=8189
Jest nawet mapka, ale mało dróg oznaczonych na niej.
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: toooomelo »

Schwartzu pisze:... Co ciekawe porównują swoje drogi do naszych...
A my jeszcze narzekamy :wink:
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Damian i Mizi
Posty: 1240
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 03:01
Motocykl: Custom Suzuki VL1500
Lokalizacja: Saint Tropez
Wiek: 52
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: Damian i Mizi »

bosca pisze:opóźnienia wynikały ze strony Polaków.
co za wnikliwosc w obserwacji :)
bosca pisze:znając serdeczność Ukraińców za kilka hrywien Cię przyjmą i wódką jeszcze poczęstują.
jak powiem: "kto bedzie przejazdem przez Piotrków za pare ZŁ zapraszam na nocleg" to czy to bedzie zyczliwosc? :P
:rock: O mój boże, o mój boże, a ja jeżdżę na motorze :rock:
wejdz i zobacz https://plus.google.com/u/0/photos/1035 ... 7713?hl=pl
Awatar użytkownika
Damian i Mizi
Posty: 1240
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 03:01
Motocykl: Custom Suzuki VL1500
Lokalizacja: Saint Tropez
Wiek: 52
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ukraina

Post autor: Damian i Mizi »

bosca pisze: Z tego co zauważyłam nie ma obowiązku kasku!! albo jest tylko większość tam zlewa..W Kijowie 3/4 motocyklistów bez kasków widziałam.
w Lwowie też połowa jezdzi bez kasku co nie znaczy ze nie ma obowiązku jazdy bez niego... rozmawiałem na ten temat z ukraincami jak byłem tam na zlocie :!:
są tanie hotele, hostele i kwatery, wystarczy poszukac w googlach "tani nocleg Lwów" itp
toooomelo pisze:
Schwartzu pisze:... Co ciekawe porównują swoje drogi do naszych...
A my jeszcze narzekamy :wink:
ja byłem i widziałem wiec narzekac na polskie drogi nie moge :)
droga do Lwowa jest nawet OK, ale w samym Lwowie i mniejsze dojazdowe, w imie ojca i ducha :pomocy:
:rock: O mój boże, o mój boże, a ja jeżdżę na motorze :rock:
wejdz i zobacz https://plus.google.com/u/0/photos/1035 ... 7713?hl=pl
ODPOWIEDZ