Poszukiwanie skarbów

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Sebian
Posty: 36
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 19:56
Motocykl: Virago 535 '94
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 43
Status: Offline

Poszukiwanie skarbów

Post autor: Sebian »

Witajcie!
Czy ktoś z Was bawi się w Geocaching? Jest to ogólnoświatowa gra terenowa, polegająca na odnajdywaniu skrzynek, ukrytych przez innych uczestników. Namiary na skrzynki są dostępne są na stronach internetowych ( http://www.geocaching.com, http://www.opencaching.pl ). Dzięki geochachingowi można odwiedzić miejsca nie ujęte w przewodnikach turystycznych, poznać historię miejsc które codziennie mijamy w drodze do pracy lub odkryć takie, o których nie mieliśmy pojęcia że istnieją w naszej okolicy. Jest to też dobry sposób, żeby odciągnąć dzieciaki od komputera i wyruszyć z nimi na poszukiwanie skarbów :bravo:
Dlaczego o tym wspominam na tym forum? Bo pomyślałem, że jest to dobry pretekst na wspólne wypady motocyklem :chopper: Nie trzeba jeździć daleko, bo skrzynek jest poukrywanych cała masa w Waszych okolicach, a dalsze wypady można uatrakcyjnić.
Polecam wszystkim na zasadzie ?Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napier.....ą się magowie? :rock:
Latanie to sztuka, a raczej sztuczka. Dowcip polega na tym, by nauczyć się rzucać na ziemię i nie trafiać w nią.
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Poszukiwanie skarbów

Post autor: Marek73 »

Ja od kilku lat uwielbiam się w to bawić. Tylko nie wiedziałem, że tak to się nazywa. Ale po kolei:
- kupuję skrzynkę piwa,
- chowam ją w spiżarni,
- tak długo szukam, aż nie odnajdę wszystkich butelek.

Ale najlepsze w tym jest to, że można ją powtarzać z dowolną częstotliwością :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sebian
Posty: 36
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 19:56
Motocykl: Virago 535 '94
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Poszukiwanie skarbów

Post autor: Sebian »

Podobnie robili moi rodzice będąc na studiach :D kupowali paczkę fajek i rozrzucali po całym pokoju w akademiku. Potem bawili się w szukanie skarbu :D
Latanie to sztuka, a raczej sztuczka. Dowcip polega na tym, by nauczyć się rzucać na ziemię i nie trafiać w nią.
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Poszukiwanie skarbów

Post autor: Qbeł »

Marek73 pisze: - tak długo szukam, aż nie odnajdę wszystkich butelek.
I pewnie z roku na rok coraz dłużej to trwa :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Poszukiwanie skarbów

Post autor: grzegorzbr2 »

Ja jak mi czas pozwala, szukam, ale w terenie z wykrywaczem metali i można się rrrozerwać :wink: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 13 maja 2013, 22:24 przez grzegorzbr2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szewron
Posty: 832
Rejestracja: 02 lutego 2011, 22:51
Motocykl: była XV750, MS1300
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Poszukiwanie skarbów

Post autor: szewron »

grzegorzbr2 pisze:Ja jak mi czas pozwala, szukam, ale w terenie z wykrywaczem metali i można się rrrozerwać :wink: :mrgreen:
Jeżeli szukasz zgubionej obrączki wszystko jest ok, ale proponuję zapoznać się z tym forum:

https://forum.ioh.pl/viewforum.php?f=64

Można trafić na niezłą "minę" bo ustawa jest tak napisana, że poszukiwania wykrywaczem w naszym kraju są ogólnie rzecz biorąc nielegalne (poza przypadkami, na które masz zezwolenie WKZ).
Z motocyklami jest jak z wódką: prawdziwa jazda zaczyna się od litra

Cierpliwość palcem dół wykopie
Nie ma takiego miasta Londyn... jest Lądek, Lądek Zdrój...
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Poszukiwanie skarbów

Post autor: grzegorzbr2 »

szewron pisze:
grzegorzbr2 pisze:Ja jak mi czas pozwala, szukam, ale w terenie z wykrywaczem metali i można się rrrozerwać :wink: :mrgreen:
Jeżeli szukasz zgubionej obrączki wszystko jest ok, ale proponuję zapoznać się z tym forum:

https://forum.ioh.pl/viewforum.php?f=64

Można trafić na niezłą "minę" bo ustawa jest tak napisana, że poszukiwania wykrywaczem w naszym kraju są ogólnie rzecz biorąc nielegalne (poza przypadkami, na które masz zezwolenie WKZ).
Dzieki za pouczającą lekturę, oświeciło mnie troszkę, chyba wykopany złom zakopie głeboko w ziemi.
Awatar użytkownika
Leonidas
Posty: 15
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, 22:12
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Poszukiwanie skarbów

Post autor: Leonidas »

:cool: Stary,takie fanty zostawia się w banku ziemnym :mrgreen: A nie afiszuje w necie...Chyba że chcesz o szóstej rano wizytę smutnych panów,potem osiem do dwunastu lat na państwowym wikcie.Sława w mediach gratis... :bravo: Kolejny terorysta itp...Poprawisz statystyki policji... :bravo:
Z jaką wykrywką działasz :?: :nazdrowie:
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Poszukiwanie skarbów

Post autor: Cpt. Nemo »

Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
udzin
Posty: 610
Rejestracja: 11 listopada 2010, 00:03
Motocykl: Virago xv750 94r
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Poszukiwanie skarbów

Post autor: udzin »

Sebian pisze:Witajcie!
Czy ktoś z Was bawi się w Geocaching? Jest to ogólnoświatowa gra terenowa, polegająca na odnajdywaniu skrzynek, ukrytych przez innych uczestników. Namiary na skrzynki są dostępne są na stronach internetowych ( http://www.geocaching.com, http://www.opencaching.pl ). Dzięki geochachingowi można odwiedzić miejsca nie ujęte w przewodnikach turystycznych, poznać historię miejsc które codziennie mijamy w drodze do pracy lub odkryć takie, o których nie mieliśmy pojęcia że istnieją w naszej okolicy. Jest to też dobry sposób, żeby odciągnąć dzieciaki od komputera i wyruszyć z nimi na poszukiwanie skarbów :bravo:
Dlaczego o tym wspominam na tym forum? Bo pomyślałem, że jest to dobry pretekst na wspólne wypady motocyklem :chopper: Nie trzeba jeździć daleko, bo skrzynek jest poukrywanych cała masa w Waszych okolicach, a dalsze wypady można uatrakcyjnić.
Polecam wszystkim na zasadzie ?Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napier.....ą się magowie? :rock:

Spotkałem się w tym w luxemburgu - mieliśmy w grupie serba który się w to bawił w właśnie przy nas znalazł jeden fant - dobra zabawa :):):):)
ODPOWIEDZ