Chorwacja nie tylko na motocykl

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Chorwacja nie tylko na motocykl

Post autor: Marek73 »

Plumek pisze:No to widocznie szukałeś w innych miejscowościach :)

Co prawda - to prawda :mrgreen:
pepe68
Status: Offline

Re: Chorwacja nie tylko na motocykl

Post autor: pepe68 »

Cześć
Ja lecę do Chorwacji 4 lipca samochodem+ moto na przyczepkę. Dzieciaki i Żona będą się moczyć w Adriatyku a tatuś będzie śmigał po Adriatyckiej magistrali i okolicach. Kwatera na wyspie Vir 30km na północ od Zadaru. w planach przejechać adriatycką magistrale od Senj do Dubrownika. W okolicach Makarskiej byłem autem w 2004 polecam widoki zajeb.... Mieszkałem wtedy pod namiotem na campingu Daniel ok. 20km na południe od Omiśia.

[ Dodano: Nie Sty 25, 2009 3:25 pm ]
Mam prośbę do Marka73 o rade jak zainstalować moto na przyczepę. są dwie możliwości albo wypożyczę z wypożyczalni typowa przyczepkę motocyklową, wtedy wszystko będzie proste, tylko cena prawie 400pln za dwa tygodnie, ewentualnie za mniejszą oplatą pożyczę od kogoś zwykłej przyczepki i wtedy pojawia sie problem z przyinstalowaniem do niej motocykla. i jeszcze jedno pytanie nie wiem jak sie ustosunkować do ograniczeń predkości dla pojazdów z przyczepami , troche mi sie nie uśmiecha jechać całą droge z prędkością nie większą niz 100km/h.
Z góry dziękuje za rady.
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Chorwacja nie tylko na motocykl

Post autor: Marek73 »

pepe68 pisze:Kwatera na wyspie Vir 30km na północ od Zadaru.
Napisz po przyjeździe jak Ci się w niej mieszkało i zarzuć proszę jakieś foty.
pepe68 pisze:Mam prośbę do Marka73 o rade jak zainstalować moto na przyczepę.
Nigdy tego nie robiłem, jak dotąd spotkałem się tylko z przewożeniem motocykla w busie. Ale jeżeli nie masz specjalnej przyczepki do przewozu motocykla, to wydaje mi się, że przyczepka musi mieć do bocznych burt przymocowane stelaże ramy, tak, aby można było do nich pasami poprzypinać motocykl.
pepe68 pisze:troche mi sie nie uśmiecha jechać całą droge z prędkością nie większą niz 100km/h.
Z tego co czytałem, to policja za granicą zna trasy turystyczne na kierunkach pn-pd i bezlitośnie wali mandaty za wszelkie możliwe przewinienia :cry:
pepe68
Status: Offline

Re: Chorwacja nie tylko na motocykl

Post autor: pepe68 »

Dzieki ci Marku za za porady, napisałeś gdzies że bedziesz ciągną ogon do chorwacji wiec myslałe żę masz doświadczenia z przyczepami.
A opis tras i fotki po powrocie na pewno będą.
Plumek
Status: Offline

Re: Chorwacja nie tylko na motocykl

Post autor: Plumek »

Moze się przyda niektórym z Was: Moto-kemping nieopodal miejscowości Vodice:

Tutaj więcej na ten temat

5 euro od łebka na kempingu, 10 euro od łebka w pokoju.

Więcej nic na razie nie wiem :)
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Chorwacja nie tylko na motocykl

Post autor: Antek »

Plumek pisze:Moze się przyda niektórym z Was: Moto-kemping nieopodal miejscowości Vodice:

Tutaj więcej na ten temat

5 euro od łebka na kempingu, 10 euro od łebka w pokoju.

Więcej nic na razie nie wiem :)
o super dzięki Plumek będzie gdzie się umyć i wypić w miłej atmosferze po podróży z Balatonu ! :rock:
Obrazek Czy daleko oni....?
Plumek
Status: Offline

Re: Chorwacja nie tylko na motocykl

Post autor: Plumek »

Antek pisze:
Plumek pisze:Moze się przyda niektórym z Was: Moto-kemping nieopodal miejscowości Vodice:

Tutaj więcej na ten temat

5 euro od łebka na kempingu, 10 euro od łebka w pokoju.

Więcej nic na razie nie wiem :)
o super dzięki Plumek będzie gdzie się umyć i wypić w miłej atmosferze po podróży z Balatonu ! :rock:
Napisz potem, jak tam jest :)

A tu jest całe kalendarium motocyklowych imprez - jak się kliknie w pomarańczowy tytuł, to przenosi do szczegółów :)

Kalendarium imprez moto w Chorwacji i okolicznych państwach
Awatar użytkownika
jarecki
Posty: 176
Rejestracja: 16 maja 2008, 23:27
Motocykl: była XV 1000 Gold`88
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Chorwacja nie tylko na motocykl

Post autor: jarecki »

pepe68 pisze:Mam prośbę do Marka73 o rade jak zainstalować moto na przyczepę
Jak Coś ci to pomoże :)
Ja stawiam na centralnej i spinam
Woziłem też w rynie tez na takiej przyczepce wtedy dociagam tak jak stoi na kołach siada na polowie ucisku zawieszenia i jest git :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak jedziesz z przyczepką to nie zapmni o trojkacie dla przyczepki dodatkowym
Mam nadzieję że mogłem pomóc :motorcycle: :rock:
[you] Super Cię widzieć na forum.
Plumek
Status: Offline

Re: Chorwacja nie tylko na motocykl

Post autor: Plumek »

:)

Jako, że już na moto śmigac tam będę, więc poszperałam w necie trochę... Znalazłam serwis, który widziałam w zeszłym roku - wysooooko on jest, ale dobre wrażenie robił z ulicy :) Dostać się tam uszkodzonym moto może być niemożliwe wręcz:

AFRICA MOTO

Piszą, że mają 150-metrowy salon sprzedaży i 160-metrową halę serwisową z 1000-metrowym parkingiem, a wszystko urządzone wg europejskich standardów.

Odpukać - ale gdybyście potrzebowali, to AFRICAMOTO znajduje się w Makarskiej :)
Adres jest na stronie, ale ja tu szybciutko napiszę, jak tam dojechać, choć droga prosta jak drut.
Jadąc od strony Splitu magistralą, po minięciu tablicy MAKARSKA (to będzie jakieś 400 m zaraz za wiaduktem przy tym sanktuarium Vepric) należy skręcić w lewo na VELIKO BRDO (jest duży drogowskaz). I tam już prosto drogą do góry. To znaczy nie prostą drogą, bo krętą :) Ale nie skręcać nigdzie, tylko wspinać sie do góry. I za którymś winklem po lewej będzie właśnie ten serwis - nie sposób nie trafić.

Jadąc od strony Dubrownika - trzeba przejechać przez obwodnicę nad Makarska i już na wylocie z miasteczka, za światłami na skrzyżowaniu gdzie dochodzi droga z centrum miasta, szukać tablicy na Veliko Brdo. W prawo oczywiście trzeba będzie skręcić. Potem jazda jak opisałam powyżej.

Znalazłam namiary wioski Veliko Brdo (a AFRICAMOTO jest właśnie tuż przed tą wioską) na GPS: 43° 19' 11" North, 17° 1' 11" East. Więc wklepać sobie i tam jechac :)

--------------------------------------

A teraz coś przyjemniejszego: MOTO PUB Sibenik - mają na stronie mapkę i namiary GPS, jak do nich trafić :)

--------------------------------------

CRO-MOTO Caffe bar w Splicie - urządzony w stylu "racing" (ale myślę, że i nas będą mile widzieli). Czynny od 7 do 23, w weekendy od 7 do 1 w nocy; dla klientów bezpłatne Wi-Fi - i to jest świetna wiadomość, bo ciężko o taki luksus w Cro jeszcze :) Ma oczywiście ogródek.

Tak wygląda z zewnątrz

Tu jest lokalizacja na mapie

--------------------------------------

Moto-camp na Istrii!
ODPOWIEDZ