Assistance

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Adi
Posty: 85
Rejestracja: 22 czerwca 2010, 22:43
Motocykl: Virago 1100 '93r.
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 55
Status: Offline

Assistance

Post autor: Adi »

Gdzie wykupujecie assistance na Europę dla swoich rumaków? Przypominam że mają już po kilkanaście lat, a niektóre firmy mają ograniczenia przynajmniej na samochody do 10 lat.
Mój ma już 20 lat :shock:

W zeszłym roku PZU skasowało mnie za Assistance 217 pln. Z tego co pamiętam nie mieli opcji tydzień, dwa tygodnia.
Wolałbym opcję zakupu na jakieś 14 dni, tyle co jestem za granicą RP, po kiego mi cały rok !

Adi
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Assistance

Post autor: kris2k »

Wykupujesz na rok, a po powrocie skladasz rezygnację. Nie mają prawa jej nie przyjąć i zwrócić różnicy za niewykorzystany okres.
Awatar użytkownika
Adi
Posty: 85
Rejestracja: 22 czerwca 2010, 22:43
Motocykl: Virago 1100 '93r.
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Assistance

Post autor: Adi »

Gdzieś tak słyszałem że można zrobić taki myk :lol:
Awatar użytkownika
mientowy
Posty: 735
Rejestracja: 24 września 2008, 16:25
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Szczecinek
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Assistance

Post autor: mientowy »

Zapytaj w Warcie - przed urlopem wykupiłem u nich coś takiego, z tym że na auto.
Okres ubezpieczenia właśnie 2 tygodnie.
(nie wiem tylko, czy nie jest to opcja dostępna tylko dla tych, który mają OC w Warcie)
Jak mawiają daltoniści: życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe...
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Assistance

Post autor: DAREK.S »

Ja kupuję za 130zł roczną kartę sos pzmotu na Polskę, a do tego na wybraną liczbę dni dokupuję assistance zagraniczny w cenie 2,50zł/dzień. Zaletą jest to, że w kraju assistance można wykupić na osobę i niezależnie jakim pojazdem się poruszasz powinni udzielić pomocy. Szczęśliwie nie miałem potrzeby korzystać z pomocy, więc nie powiem jak działa, ale raczej nie znalazłem w sieci jakichś negatywnych opinii .
Tak wiele miejsc, tak mało czasu...
:chopper:
Nasze podróże:
Słowenia, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Alpy-AT,CH,IT, Alpy-DE,CH,FR, Norwegia
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Assistance

Post autor: al99 »

bardzo cenna uwaga, trzeba wypróbować
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
Szwagier
Posty: 356
Rejestracja: 11 listopada 2009, 23:24
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Assistance

Post autor: Szwagier »

Ja osobiście w tym roku zakupiłem Asistance z PZU - koszt chyba 270zł. ( niezależnie od rocznika i wartości moto )
Na pełny rok i na całą Europę.( laweta do 150km, hotel dla kierowcy i pasażera, złapanie gumy itd itd )
Nie korzystałem także nie wiem jak działa.
No women - no cry,
No Virago - no fly.
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Assistance

Post autor: al99 »

No to Ci Szwagier współczuję , Buła miał na Norwegię , i jak już się stało i zadzwonił do pzu po pomoc to powiedzieli że niestety ,ale jedynie mogą powiedzieć jak żarówkę wymienić, 3 świadków było, żenada, NIGDY Z PZU
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
Szwagier
Posty: 356
Rejestracja: 11 listopada 2009, 23:24
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Assistance

Post autor: Szwagier »

al99 pisze:No to Ci Szwagier współczuję , Buła miał na Norwegię , i jak już się stało i zadzwonił do pzu po pomoc to powiedzieli że niestety ,ale jedynie mogą powiedzieć jak żarówkę wymienić, 3 świadków było, żenada, NIGDY Z PZU
No tak jak pisałem - nic się nie wydarzyło także nie mogę oceniać, A już 14000 w tym sezonie...
No women - no cry,
No Virago - no fly.
kokuru
Posty: 211
Rejestracja: 14 maja 2009, 23:30
Motocykl: st1300
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Assistance

Post autor: kokuru »

ADAC na cala europe,na wszystkie pojazdy ktorymi sie poruszam,lacznie z pasazerami.Mialem nieszczescie sprawdzic jak to dziala w hitlerowie-zadzialalo super.
Awatar użytkownika
Adi
Posty: 85
Rejestracja: 22 czerwca 2010, 22:43
Motocykl: Virago 1100 '93r.
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Assistance

Post autor: Adi »

kokuru pisze:ADAC na cala europe,na wszystkie pojazdy ktorymi sie poruszam,lacznie z pasazerami.Mialem nieszczescie sprawdzic jak to dziala w hitlerowie-zadzialalo super.

Jak zadziałało? Napisz coś więcej.
Mam wrażenie że ADAC byłoby dla mnie dobrym rozwiązaniem. Można kupić w PL?
kokuru
Posty: 211
Rejestracja: 14 maja 2009, 23:30
Motocykl: st1300
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Assistance

Post autor: kokuru »

Dzwonisz do siedziby adac ,podajesz swoj numer karty adac,miejsce zdarzenia,co sie wydarzylo i czekasz az przyjada.Probuja dokonac naprawy na miejscu, a jak sie nie da, to wioza ciebie i wspolpasazerow do najblizszego warsztatu,ewentualnie jak sobie zazyczysz,do wskazaneg miejsca w kraju w ktorym miales tego pecha.Jezeli zdecydujesz sie na naprawe w warsztacie,i to bedzie troche trwalo,zawioza do motelu gdzie beda na ciebie juz czekac[wszystko organizuje adac]Bedziesz tam mogl przebywac wraz ze swoimi pasazerami do momentu az naprawia auto.Jezeli naprawa jest niemozliwa-odcholuja do Twojego miejsca zamieszkania.Zero stresu.W Polsce dzwonisz do Poznania.Kazdy kraj w europie ma swoj numer adac.Koszt roczny okolo 80 euro.Policja w hitlerowie po okazaniu ubezpieczena chetna do pomocy ze az glupio.
kokuru
Posty: 211
Rejestracja: 14 maja 2009, 23:30
Motocykl: st1300
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Assistance

Post autor: kokuru »

Adi-mode Ci podac namiary na goscia z ktorym zalatwisz to telefonicznie.Zaplacisz przelewem dopiero jak dostanies karte ubezpieczenoiwa do domu.Jak zaplacisz to sie uaktywni.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Assistance

Post autor: leszekk »

No to by jeszcze brakowało tego, żebyś mógł takie ubezpieczenie wykupić w jednym bycie dla wszystkich swoich pojazdów - wiadomo - jedziesz na jednym z motocykli, drugi jeść nie woła a puszka kwitnie w garażu ...
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
kokuru
Posty: 211
Rejestracja: 14 maja 2009, 23:30
Motocykl: st1300
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Assistance

Post autor: kokuru »

Leszszek-ubezpieczenie adac dotyczy mnie i wszystkie pojazdy ktorymi jezdze,nawet nie moimi.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Assistance

Post autor: leszekk »

Właśnie doczytałem
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 3713
Rejestracja: 15 maja 2008, 22:01
Motocykl: niemiecki
Lokalizacja: Augsburg(Bawaria)
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Assistance

Post autor: Winnetou »

kokuru pisze:Dzwonisz do siedziby adac ,podajesz swoj numer karty adacZero stresu.W Polsce dzwonisz do Poznania.Kazdy kraj w europie ma swoj numer adac..
Teoretycznie masz racje...ale sprobowac mozesz o 3 rano zadzwonic do siedziby ADAC w Poznaniu :frustrated:
Ja musialem bedac w Stargardzie Szczecinskim(sic!)dzwonic do Monachium gdyz poniewaz bo ADAC Polska biuro Poznan pracuje od 8 do 18-tej.
(tlumaczenie telefonistce niemieckiej:Stargard Szczecinski ul Szubinska...bezcenne) :mrgreen:
Jedni umieją drudzy"umią"...

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój"
Awatar użytkownika
Adi
Posty: 85
Rejestracja: 22 czerwca 2010, 22:43
Motocykl: Virago 1100 '93r.
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Assistance

Post autor: Adi »

kokuru pisze:Adi-mode Ci podac namiary na goscia z ktorym zalatwisz to telefonicznie.Zaplacisz przelewem dopiero jak dostanies karte ubezpieczenoiwa do domu.Jak zaplacisz to sie uaktywni.

Poproszę o ten numer, chociaż niepokojące jest to co mówi Winnetou.
Muszę wybadać temat w tej kwestii.
Dotychczas brałem Assistance w PZU. Musiałem skorzystać w Austrii. Odbyło się wszystko jak należy. Awaria była w nocy kilka kilometrów za Brnem. Na lawetę czekaliśmy może 30-40 min. Dostaliśmy hotel, a auto odwieźli do warsztatu.
Powiem szczerze, że nie szukałbym alternatywy mając na uwadze to moje zdarzenie, gdyby PZU sprzedawało to ubezpieczenie na krótsze odcinki czasu.
ODPOWIEDZ