Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
MAD
Posty: 117
Rejestracja: 19 lutego 2011, 02:04
Motocykl: Drag 1100 CL
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: MAD »

Miałem trzy dni wolne. Stąd ten pomysł. Trasa jak na rysunku.
trasa_.jpg
Dojazd do Hrubieszowa sympatyczny i spokojny. Drogi dobre i luźne. Czysta przyjemność. Z Hrubieszowa przez Zosin drogą 816 do Terespola. Wszędzie asfalt, ale od Zosina do Dubienki trochę dziwny - żadnych dziur, łatane na bieżąco lecz bez wyrównywania. Jedzie się jak po bruku - starym, przedwojennym, zrobionym z otoczaków. Na liczniku 60km/h. Turystyk poszedłby chyba szybciej. Albo to sprawa wieku. Za Dubienką nieporównanie lepiej. Wręcz normalnie - 7/10. Widziałem drogowców reperujących drogi konewką: cysterna z płynnym asfaltem nalewanym do zwykłych konewek i panowie tymi konewkami zalewali pęknięcia nawierzchni.
Droga przez łąki, lasy, pola, wsie. Wsie fascynujące - takie pamiętam z przed pół wieku. Zabudowania stare, różnorodne stylowo, drewniane, z ławeczkami (obserwacyjno-towarzyskimi) przy drodze. Jechałem wolno i chłonąłem tę atmosferę. Głodny nie byłem, gdyż w każdej wsi jest Sklep Przemysłowo-Spożywczy. Im dalej na północ tym więcej dzisiejszych czasów. Na trasie raczej pustki. Spotkałem z dziesięć małych Fiatów (126p) i zaledwie kilku motocyklistów. Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem dlaczego. Trasa naprawdę jest sympatyczna, a widoki świetne. Faktem jest, że dla lansu to nie ma co tam jeździć.
Za Terespolem pojechałem do Gnojna, aby przeprawić się przez Bug promem na prawą stronę. Tak mi się spodobało, że kilka kilometrów dalej w Mielniku wróciłem innym promem na lewy brzeg. Dalej to już właściwie Mazowsze, które znamy.
Jak zwykle właściwie nie robiłem zdjęć. Kilka jest tutaj.
Polecam. Nad Bugiem nie spieszyć się!! Zużyć cały dzień. Jest na co patrzeć.
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2014, 04:24 przez MAD, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sylip
Posty: 60
Rejestracja: 13 września 2013, 22:57
Motocykl: Było XV 250 jest TDM
Lokalizacja: Łęczna
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: sylip »

Polecam innym razem poświęcić dzień lub 2 na samo Polesie Lubelskie. Niektóre wioski jak saknasen sprzed 100 lat. Malownicze łąki, bagna, jeziora i coś co jest może moją fanaberią zapach torfu - bardzo go lubię. Bardzo fajne jest teraz po remoncie muzeum Poleskiego Parku Narodowego z Zauczu Starym. Na sam park warto zarezerwować dzień. Jeżeli tylko miałbym wolny czas służę pomocą jako przewodnik po tych okolicach. :mrgreen:
Noclegi, agroturystyka w Łęcznej na Lubelszczyźnie. Tel: 81 752 24 03
Awatar użytkownika
Paweł Włóczykij
Posty: 1443
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 23:49
Motocykl: nieco ułomny
Lokalizacja: Józefów
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: Paweł Włóczykij »

...piękna trasa. Przemyśliwam o podobnej.
Gdzie nocowałeś?
...via ad meta - metam est!
Awatar użytkownika
MAD
Posty: 117
Rejestracja: 19 lutego 2011, 02:04
Motocykl: Drag 1100 CL
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: MAD »

Pawle,
Hrubieszów - "u Chłopa". Normalny standard EU. Dobra kuchnia. Polecony na miejscu przez miejscowych. Mają salę weselną, więc ostrożnie z sobotami. Chyba, że chcesz się bawić. Ja byłem w piątek - całkowity spokój.
Borsuki - "Dwór Zaścianek". Przypadek. Z trasy zadzwoniłem gdzie indziej. Nie mieli miejsca i dali namiar. Rewelacyjna kuchnia. Fantastyczna obsługa. Świetna atmosfera.
Nad całym Bugiem i na Podlasiu dużo takich miejsc. Według mnie nie ma problemu z noclegiem

Sylip,
jesteś na miejscu więc wiesz co mówisz. Miejscowi w Hrubieszowie przy kolacji sugerowali trasę nad granicą, na południe w kierunku Przemyśla. Popatrzyłem w sieci i trasa jest opisywana jako atrakcyjna motocyklowo. Sądzę, że w ciągu dwu tygodni pojadę jeszcze raz w tamte okolice, tym razem zahaczając o Zamość i jego szerokie okolice. Tym bardziej, że Zamość był pierwotnym celem wyprawy mojej i znajomej Hondy CB1100. Honda nie mogła, a ja zmieniłem plan na Hrubieszów. Zamość nadal pozostaje nieodkryty.
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: robson »

Chelm podziemia :) Okuninka jezioro :)
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
Paweł Włóczykij
Posty: 1443
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 23:49
Motocykl: nieco ułomny
Lokalizacja: Józefów
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: Paweł Włóczykij »

..dzięki MAD
Sylip - będziesz pociągnięty za odpowiedzialność ;)
...via ad meta - metam est!
Awatar użytkownika
Wolf_88
Posty: 827
Rejestracja: 28 kwietnia 2013, 17:51
Motocykl: była 535, jest 1100
Lokalizacja: Oleśniki - powiat Świdnik
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: Wolf_88 »

MAD pisze:Zamość nadal pozostaje nieodkryty.
Okolice Zamościa to okolice, które lubię motocyklem odwiedzać. Najlepiej jechać tam trasą przez Frampol, Szczebrzeszyn, gdzie można sobie odpocząć na rynku i zrobić fotkę z chrząszczem. Piękna droga.
Krajową 17 to można sobie samochodem jechać, a motocyklem nuda. Za Zamościem warte obejrzenia są też Józefów, gdzie jest do zwiedzenia kamieniołom piaskowca z basztą widokową, Zwierzyniec, gdzie jest przyjemny park i dobre jedzenie oraz Krasnobród, gdzie również jest fajna wieżyczka widokowa, a i można odpocząć nad zalewem (tylko, że tam jest tłok w upalne niedziele). Ogólnie tereny roztoczańskie są atrakcyjne krajobrazowo, co jest ważne przy motocyklowych wojażach.
"It's Not a Motorcycle Baby, It's a Chopper"
Przemek
https://www.facebook.com/profile.php?id=100003581985894

https://www.facebook.com/budynki.z.konopi Polecam polubienie strony ;-)
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 977
Rejestracja: 31 sierpnia 2009, 11:13
Motocykl: Virago 535 93r. 2YL
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: Forest »

Ciekawa trasa - 800 km to dużo. Uderzyło Cię potem ile nagle zrobiło się samochodów na drodze już tak bliżej Warszawy? Bo tam na wschodzi to spokój i cisza zupełna.
Ja tam często bywam, więc te 100 letnie wsie mnie nie zaskakują ale ogólnie to żywy skansen.
Ciekawa wycieczka, gratuluję :)
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ruC2kSql0c#!
Blues Boy Dan - The Ballad of Hollis Brown - Newar Blues Festival 2012 (6:50)
Awatar użytkownika
MAD
Posty: 117
Rejestracja: 19 lutego 2011, 02:04
Motocykl: Drag 1100 CL
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: MAD »

Forest,
niby dużo, ale jak podzielić przez 3 (dni) to standard.
Masz rację - to żywy skansen. I dlatego ciekawy. I jak Wolf_88 pisze krajobrazowo atrakcyjny. Bywasz tam motocyklem, mam nadzieję.
Awatar użytkownika
Mariusz3
Posty: 485
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 01:08
Motocykl: 1000
Lokalizacja: Pobiedziska
Wiek: 62
Status: Offline

Re: Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: Mariusz3 »

Trochę na południe: Bełżec - niesamowite muzeum na terenie dawnego obozu KL. Robi wrażenie, polecam.
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: al99 »

MAD pisze:Pawle,
Hrubieszów - "u Chłopa". Normalny standard EU. Dobra kuchnia. Polecony na miejscu przez miejscowych. Mają salę weselną, więc ostrożnie z sobotami. Chyba, że chcesz się bawić. Ja byłem w piątek - całkowity spokój.
Borsuki - "Dwór Zaścianek". Przypadek. Z trasy zadzwoniłem gdzie indziej. Nie mieli miejsca i dali namiar. Rewelacyjna kuchnia. Fantastyczna obsługa. Świetna atmosfera.
Nad całym Bugiem i na Podlasiu dużo takich miejsc. Według mnie nie ma problemu z noclegiem

Sylip,
jesteś na miejscu więc wiesz co mówisz. Miejscowi w Hrubieszowie przy kolacji sugerowali trasę nad granicą, na południe w kierunku Przemyśla. Popatrzyłem w sieci i trasa jest opisywana jako atrakcyjna motocyklowo. Sądzę, że w ciągu dwu tygodni pojadę jeszcze raz w tamte okolice, tym razem zahaczając o Zamość i jego szerokie okolice. Tym bardziej, że Zamość był pierwotnym celem wyprawy mojej i znajomej Hondy CB1100. Honda nie mogła, a ja zmieniłem plan na Hrubieszów. Zamość nadal pozostaje nieodkryty.
Zrobiłem tam traskę razem z Bacą ,nie pamiętam już dokładnie jakie miejscowości ,ale na bank byliśmy w Horyńcu, MIEJSCOWOŚĆ UZDROWISKOWA i dalej polecieliśmy zadupiami na bieszczady kierunek Przemyśl trasą przy samej granicy. Okazało się że to była traska w cięzkich bulach i nie przewidywalna z powodu braku asfaltów w niektórych miejscach,CHOĆ PIĘKNA I Z MASĄ ATRAKCJI,Polecam serdecznie . Orłów pokazał bu Daro ,coś urokliwego i nie do opisania, miejscowość widokowa i z ciekawą historią , oby się nic nie zmieniło to za dwa tydnie też tam się zjawię celem nacieszenia oczu :motorcycle:
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
MAD
Posty: 117
Rejestracja: 19 lutego 2011, 02:04
Motocykl: Drag 1100 CL
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: MAD »

al99,
który Orłów? Pokaż na mapie.
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: al99 »

ło rany julek,,,,sorkki wielkie nie orłó ino ARŁAMÓW
https://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8& ... dg=feature


OSTATNIO MI CHYBA PAMIĘĆ SIADO :mrgreen: starość nie radość,
jeszce roz o wybaczenie proszę :motorcycle:
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
sylip
Posty: 60
Rejestracja: 13 września 2013, 22:57
Motocykl: Było XV 250 jest TDM
Lokalizacja: Łęczna
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: sylip »

al99 pisze: Zrobiłem tam traskę razem z Bacą ,nie pamiętam już dokładnie jakie miejscowości ,ale na bank byliśmy w Horyńcu, MIEJSCOWOŚĆ UZDROWISKOWA i dalej polecieliśmy zadupiami na bieszczady kierunek Przemyśl trasą przy samej granicy. Okazało się że to była traska w cięzkich bulach i nie przewidywalna z powodu braku asfaltów w niektórych miejscach,CHOĆ PIĘKNA I Z MASĄ ATRAKCJI,Polecam serdecznie . Orłów pokazał bu Daro ,coś urokliwego i nie do opisania, miejscowość widokowa i z ciekawą historią , oby się nic nie zmieniło to za dwa tydnie też tam się zjawię celem nacieszenia oczu :motorcycle:
Dokładnie to samo i mnie korci, tylko jeszcze czasu mi brakuje. Być może w połowie sierpnia pośmigam tamtędy. :chopper:
Noclegi, agroturystyka w Łęcznej na Lubelszczyźnie. Tel: 81 752 24 03
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: al99 »

ja tam się wybieram,jak coś to możemy się ugodać i razem część traski przemaglować
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
sylip
Posty: 60
Rejestracja: 13 września 2013, 22:57
Motocykl: Było XV 250 jest TDM
Lokalizacja: Łęczna
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: sylip »

Bardzo chętnie. Jak będziesz się wybierał daj cynk na PW.
Noclegi, agroturystyka w Łęcznej na Lubelszczyźnie. Tel: 81 752 24 03
Awatar użytkownika
TuMarzena
Posty: 2391
Rejestracja: 04 lutego 2014, 08:05
Motocykl: Viraży jakich mało;)
Lokalizacja: LBI
Status: Offline

Re: Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: TuMarzena »

MAD pisze:Miałem trzy dni wolne. Stąd ten pomysł. Dojazd do Hrubieszowa sympatyczny i spokojny. Drogi dobre i luźne. Czysta przyjemność. Z Hrubieszowa przez Zosin drogą 816 do Terespola. (...) Za Terespolem pojechałem do Gnojna, aby przeprawić się przez Bug promem na prawą stronę. Tak mi się spodobało, że kilka kilometrów dalej w Mielniku wróciłem innym promem na lewy brzeg. Dalej to już właściwie Mazowsze, które znamy.
Jak zwykle właściwie nie robiłem zdjęć. Kilka jest tutaj.
Polecam. Nad Bugiem nie spieszyć się!! Zużyć cały dzień. Jest na co patrzeć.
Byłeś w Terespolu i nas nie odwiedziłeś ( Wiecha i mnie )
My to byśmy Ci dopiero pokazali :wink:
:bravo: trasa super , wiekszosc znam - y :lol: tez na :chopper:
al99 pisze:ło rany julek,,,,sorkki wielkie nie orłó ino ARŁAMÓW
https://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8& ... dg=feature


OSTATNIO MI CHYBA PAMIĘĆ SIADO :mrgreen: starość nie radość,
jeszce roz o wybaczenie proszę :motorcycle:
A Arłamów odwiedziliśmy w ub. tygodniu zwiedzjac Pogórze Przemyskie i Bieszczady :chopper:

Tu wyjazd z Arłamowa - rajd pojazdów zabytkowych
20140726_095144.jpg
20140726_095154.jpg
a to Bieszczady w trakcie przemierzanie Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej
100_6229.JPG
100_6293.JPG
100_6312.JPG
PRZYJACIEL TO KTOŚ,KTO DAJE CI TOTALNĄ SWOBODĘ BYCIA SOBĄ /Jim Morrison/

3098

JEŚLI KIERUJE TOBĄ PASJA POZWÓL ROZUMOWI TRZYMAĆ LEJCE /Benjamin Franklin/
Awatar użytkownika
MAD
Posty: 117
Rejestracja: 19 lutego 2011, 02:04
Motocykl: Drag 1100 CL
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: MAD »

TuMarzena pisze: Byłeś w Terespolu i nas nie odwiedziłeś ( Wiecha i mnie )
My to byśmy Ci dopiero pokazali :wink: ...
Teraz oczywiście żałuję. Ale to się chyba da odrobić w przyszłości?
W sobotę (19.07.2014) w Terespolu widziałem kawalkadę motocykli jako asystę ślubu. Braliście w tym udział?
Awatar użytkownika
TuMarzena
Posty: 2391
Rejestracja: 04 lutego 2014, 08:05
Motocykl: Viraży jakich mało;)
Lokalizacja: LBI
Status: Offline

Re: Polesie nad Bugiem (krótkie info)

Post autor: TuMarzena »

MAD pisze:
TuMarzena pisze: Byłeś w Terespolu i nas nie odwiedziłeś ( Wiecha i mnie )
My to byśmy Ci dopiero pokazali :wink: ...
Teraz oczywiście żałuję. Ale to się chyba da odrobić w przyszłości?
W sobotę (19.07.2014) w Terespolu widziałem kawalkadę motocykli jako asystę ślubu. Braliście w tym udział?
Na pewno nadrobimy :lol: :nazdrowie: :lol:
a 19.07. ok.10 wyruszyliśmy na południe PL także na ślubie nas nie było,pozdrawiam i do zobaczyska :chopper: LwG
PRZYJACIEL TO KTOŚ,KTO DAJE CI TOTALNĄ SWOBODĘ BYCIA SOBĄ /Jim Morrison/

3098

JEŚLI KIERUJE TOBĄ PASJA POZWÓL ROZUMOWI TRZYMAĆ LEJCE /Benjamin Franklin/
ODPOWIEDZ