Jeszcze raz Bieszczady

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
BAT
Posty: 67
Rejestracja: 06 listopada 2013, 21:42
Motocykl: Virago XV535
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Jeszcze raz Bieszczady

Post autor: BAT »

Witam wszystkich,
Na forum już było parę razy o turystyce w Bieszczady nawet ostatnio a ja chciałbym napisać o naszym wypadzie w te piękne góry. Było to w ostatni weekend, który był nie zapomniany i przede wszystkim był jednym z najlepszych jakie ostatnio przeżyłem.

Jakieś dwadzieścia kilka lat temu jeszcze za czasów MZki (motocykl niemiecki NRD z czasów socjalizmu jakby ktos nie wiedział ;P) kiedy robiłem swoje pierwsze kilometry na prawdziwym motocyklu a nie motorowerze, z kumplem gadaliśmy, że kiedys pojedziemy zrobić na moto Dużą i Małą pętlę bieszczadzką. Jak z wieloma sprawami wtedy na gadaniu się skończyło. Potem straciliśmy na wiele lat kontakt a w zeszłym roku w końcu postanowiłem, że warto spróbować odgrzebać dawna dobrą znajomość. Jako, że najlepszym miejscem na inwigilację jest głębia netu szybko namierzyłem mojego zaginionego kumpla i ze zdziwieniem stwierdziłem oglądając jego zdjęcia na fejsie, że ma dokładnie taki sam motocykl jak ja. Niezły przypadek stwierdziłem i zacząłem go bombardować postami, aż się odezwał. I tak od zeszłego roku jeździmy razem na motocyklac. Zaplanowaliśmy w tym roku, że jednak musimy pojechać w końcu w te Bieszczady bo ani ja ani on nie byliśmy tam. Termin wyznaczyliśmy na 9 sierpnia, Dychul bo to o nim mowa był na urlopie a ja miałem startować po pracy, umówiliśmy się na trasie po 14. W piątek od 4 praktycznie nie spałem bo słyszałem jak pada deszcz. Lekka paranoja biorąc pod uwagę, że od 4 tygodni w Polsce mamy Grecję a tu akurat w tak wiekopomnym dniu pada od rana deszcz. Jednak jak wstałem o 5.30 deszcz nie padał. Zapakowałem torbę na ramię, odpaliłem moto i ruszyłem do pracy. W połowie drogi zaczęło padać a jak dojechałem na miejsce spodnie miałem mokre do kolan. Jako, że przezorność to moje drugie imię, właściwe spodnie motocyklowe leżały suche od czwartku w pracy razem z butami :))) Cały dzień w robocie deszcze padał z małymi przerwami. W związku z tym mój kolega z pracy wymyślił, że można owinąć streczem (taka folia) nogi to przynajmniej będę suchy. Tak też zrobiliśmy, torba poszła do wielkiego worka na śmiecie, wszystko zapakowane, zamocowane i w drogę. Wyglądałem z tym streczem do kolan jak kanapka śniadaniowa na dworcu, ale grunt to suchość na moto :) Jak dojechałem na miejsce spotkania okazało się, że droga jest sucha i nawet świeci słońce i to coraz mocniej. Z bananami na twarzy wyruszyliśmy na podbój Bieszczad. Na drodze do Radomia trochę pocisnęliśmy bo to dwupasmówka, potem w Radomiu zaczęły się korki, słońce świeciło coraz mocniej, pot lał się po dupie a od kolan w dół (pod streczem) zaczynały robić się szaszłyki. Na wiadukcie zakorkowanym jak jabol, kumplowi zabrakło prądu w moto. Zjazd z wiaduktu na boczną drogę i szperanie w elektryce, okazało się, że to tylko poluzowany przewód od akumulatora. Oczywiście trzeba było rozkuć się z całego majdanu na grzbietach bo zaczynało się robić pod skórami jak w saunie po 3 godzinach dorzucania węgla. Po przykręceniu przyszła kolej na odpalanie z pychu. Najgorzej było z przyczepnością bo droga była zapiaszczona, kiedy już zaczęlismy tracić wszelkie nadzieje i przede wszystkim siły moto wreszcie zapaliło. Szybkie ubieranie i nagle gdzie są okulary? Wojtek za chwile znalazł je na drodze, niestety nie w jednym kawałku w związku z tym z częściowo zamglona panoramą pojechał dalej :)
Trasa była super, deszcz praktycznie nie padał oprócz kawałka mżawki. 100 kilometrów od miejsca docelowego byliśmy ok 20.00, Wojtek zadzwonił do właściciela pola, że będziemy późno i żeby nie zamykał bramy, na co usłyszał,
że to camping motocyklowy i tu sie nie zamyka i można przyjechać kiedy się dojedzie. Co było już bardzo pozytywnym znakiem. Spokojnie zaczęliśmy odliczać kilometry, które odliczaliśmy jeszcze ponad 4 godziny. Tak dokładnie ostatnie 100 kilosów jechaliśmy aż tyle czasu. Górska droga + nieznany teren + mgła jak w horrorze klasy C = bieszczadzka masakra piłą mechaniczną Czegos takiego jeszcze nie przeżyłem w życiu, prawie nic nie było widać, jechaliśmy tylko dzięki GPSowi, który całe szczęście miałem zamontowany na kierownicy. Gdyby nie on spalibyśmy gdzieś w rowie, bo nigdzie byśmy nie dojechali. O 1.00 dotarliśmy na miejsce gdzie, czekał na nas Marek "Włóczykij" czyli właściciel i pomysłodawca nieprawdopodobnego miejsca w Bieszczadach - Bieszczadzkiej Przystani Motocyklowej, dostaliśmy na wjeździe podkładki pod nóżki motocykli a przy ognisku czekały na nas kiełbaski, boczek i karkówka i do wyboru, kawa, herbata lub browar. Zapłata za comping nie była najważniejsza, można było rozliczyć się przed samym wyjazdem, za kawę czy herbatę można było zapłacic co łaska do słoika albo nie jak kto wolał. Podobnie z mięsiwem i sałatkami na ognisku. Zjedliśmy, rozbilismy namiot i padlismy na ryje. Rano dopiero obejrzeliśmy z bliska jak wygląda to miejsce. Dla motocyklistów są trzy opcje zakwaterowania, pokoje w domu, wiaty w których parkuje się motocykle i po drabinie wchodzi na poddasze gdzie można spać (tak jak kiedyś było w stajniach przy drogach) lub zwyczajnie pod namiotem. Otwarta wiata słuzy jako stołówka i barek, tam są podawane co rano śniadania w formie szwedziego stołu. Prosto, smacznie i domowo i wszyscy razem po prostu zajebiście. Marek po śniadaniu pokazał nam na mapie gdzie warto pojechać i co zobaczyć i ruszyliśmy. Nie będę tu juz streszczał tego co widzieliśmy bo to jest w przewodnikach, powiem tylko, że cały dzień jeździliśmy po Bieszczadach, po serpentynach i totalnych obesranych drogach w sensie, ze słabej jakości :), byliśmy na tamie na Solinie do której dojście wygląda jak Krupówki (stragany, stragany, stragany...) a tłumy ludzi przyprawiają o atak serca połączony z bólem kiszki. Pod wieczór wróciliśmy do Przystani. posiedzieliśmy przy ognisku, zjedlismy i padliśmy na ryje ze zmęczenia mimo doborowego towarzystwa. Niedziela upłynęła pod znakiem powrotu, wyjazd o 10.30 dojazd o 19.00 z dłuższą przerwą na stacji z okazji oberwania chmury.
Podsumowując tą przydługą opowieść. Ten weekend był wyjątkowy z paru względów, po pierwsze wreszcie zrobiliśmy to co planowaliśmy ponad 20 lat temu, po drugie wycieczka była nieprawdopodobnie ładująca akumulatory
chociaż mocno skatowała nam dupy (1100 kilometrów w 3 dni w siodłach) a po trzecie i to najważniejsze chyba, że spotkaliśmy Marka "Włóczykija", człowieka który swoja pasje realizuje konsekwentnie mimo trudności natury
materialnej. Kocha góry i motocykle i stworzył nieprawdopodobnie klimatyczne miejsce w którym nie tylko wierzy się i ufa ludziom bez zastrzeżeń ale będąc tam czujesz się jak u siebie czyli spokojnie, pewnie i bezpiecznie.
Zgromadził wokół siebie ludzi którzy mu pomagają i są tak samo przyjaźni, ale jak mozna nie przyciągnąć innych skoro wysyła się tak pozytywną energię.

Powiem Wam szczerze, dla takich chwil warto żyć bo właśnie takie chwile i tacy spotykani ludzie dają wiarę, że nie jest tak źle w tym dziwnym kraju i świecie i że po prostu warto...


Poniżej link do zdjęć, nie jestem miszczem zdjęć i nie pasjonuję się nimi, zazwyczaj w ogóle ich nie robię, ale tym razem odstąpiłem od reguły bo naprawdę było by głupotą nie zrobienie ich. To są wszystkie zdjęcia moje i Wojtka "Dychula", więc mogą się powtarzać, ale nie będę ich segregował i wybierał, macie wszystko tak jak było :)))

https://plus.google.com/photos/11645095 ... 5uv06ShxAE

Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem.

Pozdrawiam i lewa w górę :chopper:

PS. Tylu motocyklistów ilu spotkaliśmy na drogach w Bieszczadach dawno nie widziałem, lewa ręka mnie juz bolała od machania :rock:
Pozdr

Marcin/BAT
kikol
Posty: 25
Rejestracja: 13 sierpnia 2014, 21:27
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Murowana Goślina k. Poznania
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Jeszcze raz Bieszczady

Post autor: kikol »

Pozazdrościć, sam bym chętnie się wybrał...
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Jeszcze raz Bieszczady

Post autor: al99 »

:motorcycle: i gitara,,,my jeszcze w Krynicy życia używamy,,,możliwe że już jutro zawitamy w Bieszczadach,,,,warto mamlasów nałapać co by lepiej zorganizować sobie te zachlapane wakacje :mrgreen:
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
dychul
Posty: 105
Rejestracja: 31 października 2008, 09:14
Motocykl: Virago 535XV
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Jeszcze raz Bieszczady

Post autor: dychul »

Przyznaje, że tak było w Bieszczadach. Do relacji Bat-a wkradła się pewna nieścisłość. O Bieszczadach gadaliśmy nie 20 lat temu lecz ponad 25 lat temu. Przyznaje i potwierdzam, że Bieszczadzki weekend był bardzo udany. Został pewien niedosyt, że nie było kąpania. Następnym razem zajedziemy na plażę do Polańczyka i wymoczymy się.
BYŁO: MZ ETZ250
OBECNIE: Virago XV535=> JAWA 50 x 2 szt.=> WSK125
Obrazek
Awatar użytkownika
leczmo
Posty: 1295
Rejestracja: 30 kwietnia 2014, 23:22
Motocykl: Virago 535/VTX 1300
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 57
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jeszcze raz Bieszczady

Post autor: leczmo »

Wróciłem dzisiaj z Bieszczad-co prawda byłem puszką z rodziną, ale objeździliśmy parę kąpielisk Solińskich i najfajniej było w Zawozie-mało ludzi a bardzo fajne nie kamieniste, ani niegliniaste dno oraz w Verlasie-tam dno gliniaste, ale jak się popłynie dalej wzdłuż skał to głębina i wspaniała turkusowa woda.
jakubgrabowski
Posty: 6
Rejestracja: 19 sierpnia 2014, 18:59
Motocykl: Kawasaki
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jeszcze raz Bieszczady

Post autor: jakubgrabowski »

Chętnie pojadę w Bieszczady w tym roku, bardzo mi się podobają te okolicy, tylko pozazdrościć.
Chcę iść na studia kosmetologia bo słyszałem, że studia katowice są prestiżowe.
Awatar użytkownika
TOM
Posty: 1434
Rejestracja: 18 sierpnia 2008, 00:47
Motocykl: pies..zły - BT 1100
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jeszcze raz Bieszczady

Post autor: TOM »

pozazdrościć. Będzie do czego w zimie wracać , no i przy owijaniu kanapek do pracy :P ...
SYNU coś Ty qrwa zrobił !!!
Awatar użytkownika
TuMarzena
Posty: 2391
Rejestracja: 04 lutego 2014, 08:05
Motocykl: Viraży jakich mało;)
Lokalizacja: LBI
Status: Offline

Re: Jeszcze raz Bieszczady

Post autor: TuMarzena »

jakubgrabowski pisze:Chętnie pojadę w Bieszczady w tym roku, bardzo mi się podobają te okolicy, tylko pozazdrościć.
Z Wieśkiem (forumowy Wiecho) lubimy powracać w tamte strony, szczególnie :chopper: :chopper:
Byliśmy w lipcu 2x2oo i 1x4oooo ( tzw. dzieciobus :wink: ) na Pogórzu Przemyskim i w Bieszczadach ale tylko udało się nam objechać Wielką Pętlę i podskoczyć nad Solinę , 29.08. wyjeżdzamy by 30.08 . dokończyć dzieła :mrgreen:
Pulpit9.jpg
lipiec 2014.jpg
i kąpiel była :lol:
to dla Wojtka :mrgreen:
ujście Wołosatego do Sanu.jpg
PRZYJACIEL TO KTOŚ,KTO DAJE CI TOTALNĄ SWOBODĘ BYCIA SOBĄ /Jim Morrison/

3098

JEŚLI KIERUJE TOBĄ PASJA POZWÓL ROZUMOWI TRZYMAĆ LEJCE /Benjamin Franklin/
Awatar użytkownika
Izaak
Posty: 406
Rejestracja: 02 maja 2010, 10:37
Motocykl: VIRAGO XV 1100 1994
Lokalizacja: Polska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jeszcze raz Bieszczady

Post autor: Izaak »

[quote="BAT"]Witam wszystkich,
Na forum już było parę razy o turystyce w Bieszczady "
macie wszystko tak jak było :)))"

https://plus.google.com/photos/11645095 ... 5uv06ShxAE
"
No i mam nową pozycję w moim menu na ten sezon... :mrgreen:
Pozazdrościć Wam wypadu, świetna okazja na wspólne wspomnienia, nic tak chyba nie ładuje akumulatorów jak "stary" kumpel, wspólne wspomnienia, piękne widoki i rozmowa o tym wszystkim przy wieczornym ognisku, nawet, gdy pada się na ryj a browara dwoma rękami trzeba podnosić... :D
Ehhh zajebiście

:motorcycle:
izaak

http://www.italtruck.pl


"....grunt to twardo stąpać po ziemi, nie przestając patrzeć w niebo. Zamiast ciągle na coś czekać ? zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później, niż ci się wydaje...."
Ks. Jan Kaczkowski
Romi81
Posty: 3
Rejestracja: 10 lutego 2015, 21:12
Motocykl: Yamaha Virago
Status: Offline

Re: Jeszcze raz Bieszczady

Post autor: Romi81 »

Kocham polskie góry i dobrze znam te miejsca:D chyba w tym roku też w Bieszczady się wybiorę, oby tylko pogoda dopisała:)
ewela90
Posty: 3
Rejestracja: 23 lutego 2015, 13:22
Motocykl: brak na razie
Status: Offline

Re: Jeszcze raz Bieszczady

Post autor: ewela90 »

W Bieszczadach byłam raz. I jak najchętniej tam wrócę. Mimo, że niestety jest to bardzo daleko z północy Polski, to mysle ze warto poswiecic ten czas na podróz tam :)
Dowiedź się czym jest amnezja: https://viqo.pl/czym-jest-amnezja/ Sprawdź!
ODPOWIEDZ