RUMUNIA NA PYCH

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

RUMUNIA NA PYCH

Post autor: pisior »

Zatytułowalem temat tak , bo już pierwszego dnia strzelił mi stycznik rozrusznika ,lecimy na 3 motocykle tdm900solo Pomidor,bmvgs800solo Piotrek,no i ja swoją kawa 1500już nie solo :(,wyjazd 8 rano ,kierunek poludniowy -wschod , plan byl ,zeby dojechać do Roberta pseudonim ( misiekxxl2005)w Krosnie . Udało sie :),zajechaliśmy pod dom Obrazek,Robert ugoscil nas na bogato ,za co mu chwala :)rozbiliśmy namioty na jego posesji ,pojedliśmy i popiliśmy ,z racji ,że rano wstajemy ,dośc szybko polegliśmy :) (ok 1) byla gorąca noc , to nawet z Gośką nie zamykaliśmy namiotu , no i niespodzianka , Goska mnie budzi o 3 w nocy ,ze ktos kolo niej śpi :)pomyślalem ,ze ktoryś lunatykowal i wprosil ,ale ku mojemu zdziwieniu ,to nie byl zaden z moich wyposzczonych kolegów ,a pies Brylant ,wielki dlugowlosy wilk Roberta , tak sie wkomponował w namiot ,ze za cholere nie szlo go wygonic , ale sie udało :) Rankiem jeszcze Robert poczestował nas śniadankiem i ruszyliśmy na Rumunie Obrazek
https://goo.gl/maps/5Lp2D tą trasą dojechaliśmy do Morza Czarnego , pierwszy przystanek zrobiliśmy w Satu Mare ,dojechaliśmy już wieczorem , znaleźliśmy camping i penny market :) byl 100 m od namiotu :) Micha sie cieszy ,że już w Rumuni ,ale jeszcze nic nie zobaczone :( utopiliśmy smutki w butelce Wegierskiego wina ,jak z tytułu wynika ,rano na zaprawe chłopaki z Gośką pchają zapakowaną kawe :) tylko 520kg :) raz zapomniałem przelączyć przycisku RUN ,ale to im wyszło na zdrowie :) (wino wyszło )
lecimy na Sapante gdzie ,mieści sie Wesoly Cmentarz , prowadzący to Pomidor , ja na samym końcu , widoki super , slychać świstające kule od Ukrainy :) (żart) Robimy przystanek w Borsa i pytam jak jeszcze daleko do cmentarza ? bez jaj ,przejechaliśmy przez Sapante nawet nie odwiedzajac go :( nasz pilot dostaje pierwsza zjebe i ostatnią szanse :)
Jedziemy dalej , drogi kręte i gory :) to co lubie , ale moja radość sie kończy ,zaczyna lac dość mocno ,dzień kończymy w Vatra Dornei , jak zawsze wieczór przy rumuńskiej stacji w radyjku i kubku zimnego piwa :)ObrazekPo pierwszej wpadce Pomidora robimy plan , Pomidoro ma wydrukowane ,co warto zwiedzić w Rumuni , DRUGA WPADA POMIDORA , zagladam w te jego wydruki ,a tam 150 kościołów i 2 trasy :shock: , po wszystkim Pomiodor spada na 3 pozycje i ciągnie sie jakby miał focha , ale nic plan jedziemy dalej na północ mamy jeszcze 11dni :)( to byl zły wybor )droga 17A do Sucevity byla katastrofa dziura na dziurze , w dodatku padało :( Ale sie nie poddajemy i lecimy dalej ,widoki zapierają dech w piersiach podobnie jak wlewający sie deszcz do ust .I tu zaczynają sie problemy z Pomidora tdmką ,zaczyna przerywać , siadł czujnik przepustnicy , Pomidor zatrzymuje sie co chwila , jak na złośc przy samych cygańskich obozowiskach ,skladających sie z drewnianego stelaża pokrytego folią , ogrzewanego koza , cyganie widząc stojących motocyklistow gnają w naszą strone , wygląda to tak jakby chcieli nas przepedzic , no i zawsze sie jakos udawalo umknąc im .Po przejsciach z tdmką Obrazek,i mokrym dniu w pieknych gorach ,lądujemy w PIATRA_NEAMT , nocleg w domku i suszonko Obrazek.Pomidor leci do serwisu w BRASOV ,a my powoli kulamy sie w jego kierunku ,jadąc przez przepiekny wąwóż Bicaz ,wieczorem mamy sie spotkać w Brasov , i tu 3 wpada Pomidora , nie czeka na nas tylko obiera kierunek dom ( za chiny nie szlo go przekonac do dalszej jazdy ,a tylko mu przerywala na niskich obrotach , dopiero nazajutrz dał znac ,że dojechal do domu ,po 19 godzinach w siodle )Ale nic , niech teraz płacze co stracil . Jedziemy dalej , widoki coraz piekniejsze , pogoda tez , nawet az za bardzo 38stopni ,zwiedzamy zamek w Bran < niby kwatera Drakuli Obrazek,bardzo ładny i wart odwiedzenia , z niego kierujemy sie na trase 7C zwana TRANSFOGARASKĄ , i jestem zaskoczony co to czlowiek nie wymyśli , asfalt 1 klasa , wdrapaliśmy sie na 2034 m i droge zaslala mgłaObrazek , mielismy już sie zbierac , bo nic nie bylo widac , ale jak szybko zaszła mglą ,tak sie szybko odsłonila Obrazek, nacieszyliśmy oczy , i naladowaliśmy bateryjki w pieknym miejscu i w cieplym sloneczku . Jedziemy nad morze :) , no ale jest jeszcze Bukareszt , gdzie mamy nocowac :) Zajechalismy na pole w Bukareszcie zostawiliśmy graty i rura na miasto :) To byl dobry pomysl , bo naprawde W MIEŚCIE wolna amerykana , tam też był mój pierwszy styk rumun mało mnie nie przejechal :( walił z pasa na prawo ,do kierunku na wprost ,ale sie wszystko dobrze skończyło) . Pojechaliśmy zwiedzac Bukareszt , moto zostawiliśmy pod komenda PolicjiObrazek i ruszyliśmy pieszo Obrazek.Zwiedziliśmy starówke , palac Obrazeki troche km na pieszo zrobiliśmy :) Przy wieczornym piwku stwierdziliśmy ,ze wskakujemy na autostrade ( bezpłatna dla motocykli )
Rankiem jak zaplanowaliśmy tak zrobiliśmy , Goska jak zawsze na autostradach , przysypiała dlatego ku jej zdziwieniu szybko zajechaliśmy do Konstancji :) Też próbowalem sie kimnąc ,ale nie szło :) Wjechaliśmy w Konstancje iii , i nic ciekawego , jedziemy wybrzeżem i dojechalismy do MAMAIA tam super camping z wyjsciem na plaze :)Obrazek
Po rozbiciu sie , ruszyliśmy w piach , a ty lipa ,plaza muszelkami usłana :) ale były tak drobno pozgniatane ,ze przypominały piasek , dobre dla gruboskórnych , bo mogą darmowy piling zrobić , co uczyniłem :) woda goraca 28 stopni , powietrze jeszcze bardziej ok 17 pokazywało 38 stopni , ale co dobre sie szybko kończy ,tu pierwszy zgrzyt z Gośką ( sam go wymyśliłem ,żeby samemu wieczorem uciec na plaze i poogladać te Rumunskie cuda natury w toplesie ) obieramy kierunek dom , MAMAIA byla najdalszym miejscem od domu .Ruszamy wiec w droge powrotną , na której zostala nam Transalpina i pominiety wesoly cmentarz :P
Niemusze opisywac ,ze caly czas jedziemy wsród pieknych widokow , Meldujemy sie na domku tuz obok transalpiny Obrazek, dojechaliśmy doś późno , dlatego tylko browarek i nyny z świadomoscią ,że jutro robimy Transalpine szybko zasypiamy :) Poranek , wstajemy z uśmiechami na twarzy i ruszamy na slynną traske , myślałem ,że transfogaraska to był szczyt pokrecenia , ale Alpina nie odbiega jej urokowi , dzika i nieprzewidywalna , wloski na lapkach sie jeżyły :) zwiedzamy zamek Alba LULIa i gnamu do kopalni soli w TURDZIE . Kopalnie soli już jedną zwiedziliśmy , w mieście PRAID Obrazek,tam zjechaliśmy autobusem na jej dno , w Turdzie już tak łatwo nie bylo , byla winda ,ale kolejka tez byla duża Obrazek, postanowiliśmy zejść schodami , tylko 13 pięter plus 10 pięter dodatkowych , do pomostu z łódkami na dnie kopalni :)Obrazek
Po jeździe w 40 stopniach to był lek na wszystko , super chłodno , no ale tez trzeba wyjść z kopalni , i szukać noclegu :( ku mojemu zdziwieniu ,200m od kopalni widze namioty , podjeżdzamy i co ? kupa rumunów rozbita przy sadzawce ,jak później zobaczylismy to bagienko solankowe , rura do marketu po kolacjie i wracamy nad tą sadzawke :) Rozbijamy namioty , Grześ jako stary harcerz leci po drewno na ognisko ,Obrazek ale jak można sobie wyobrazic , w takich miejscach jest już wyzbierane , no ale conieco zostawili , patyki grubości szprychy były , no i na tym sie kielbaske usmażylo :) Spotkalismy tam tez rumuna ktory poczestował nas cujka, to rozcieczona PALINKA ktora kosztowalismy w VATRA DORNEI ,ale też dobra , po rozmowie z rumunem :lol2: zalegliśmy w namiotach z planem na pominiety cmentarz :P Rankiem jeszcze bylo czuc troszke ta CUJKE w ustach , ale po obfitym śniadaniu ( bulka z paprykarzem szczecińskim ) opuścilismy Turde i ruszylismy w strone Sapanty , dojechaliśmy do cmentarza Obrazeki wygląda jak na fotkach w necie :) kolorowy i kazdy inny , nagrobki drewniane , rzeźbione i malowane ręcznie , bardzo fajnie to wyglada , wychodząc z cmentarza zaczepia mnie starszy panObrazek i chce żebym mu odsprzedal Gośke , ale jak twierdzi kasy nima , może ją na alkohol wymienić , niestety byłem motocyklem , i powiedziałem ,że nie mam gdzie tyle alkoholu zapakowac :), zaczyna znowu padac , pożegnaliśmy sie z przemilym panem i zbieramy sie do Satu Mare ,gdzie mamy już sprawdzony camping , jak codzień kolacja browarek i z uśmiechem na twarzy do wyra . Wstajemy rano , już nie z takim entuzjazmem jak w pierwsze dni , bo co , zostały ostatnie 20km Rumuni i jazda do doma , obralismy kierunek zakopane i ruszylismy . Rumunia pozegnala nas pikną pogoda , ale już Węgry i Słowacja no i nasza Polska nie byly takie litosciwe , droge do Gliwic przejechalismy caly czas w deszczu , W Gliwicach przygarnol nas ROMEK AUTOSAJDER , gdzie sie wysuszyliśmy , najedliśmy i opiliśmy . Droga z Sląska też nie byla ciekawa do lubuskiego padało , sloneczko widzieliśmy dopiero 100km przed domem :) Tak wracaliśmy https://goo.gl/maps/Q5wyn, razem 5100km ,Koniec , filmiki i fotki w linkach :) ZA DYKCJE I BŁEDY PRZEPRASZAM :p
https://picasaweb.google.com/1157402219 ... directlink
https://picasaweb.google.com/1157402219 ... directlink
https://picasaweb.google.com/1157402219 ... directlink
https://picasaweb.google.com/1157402219 ... directlink
https://picasaweb.google.com/1157402219 ... directlink
https://picasaweb.google.com/1157402219 ... directlink
FOTKI Z 3 APARATÓW , MOGA SIE POWTARZAĆ MIŁEGO OGLĄDANIA :)
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: grzegorzbr2 »

No to fajnie mieliście :) też myślimy o Rumunii
Awatar użytkownika
misiekxxl2005
Posty: 747
Rejestracja: 11 czerwca 2013, 12:41
Motocykl: 535,1100,GS1200
Lokalizacja: Krosno
Wiek: 46
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: misiekxxl2005 »

Relacja super , ubawiłem się pierwszą częścią :mrgreen: ,jak będziemy się wybierać to będzie od kogo zebrać doświadczenia :rock:
Pozdrawiam
Robert
Był xv 535 , xv 1100 , honda xl700 VA jest R 1200 GS
Awatar użytkownika
leczmo
Posty: 1295
Rejestracja: 30 kwietnia 2014, 23:22
Motocykl: Virago 535/VTX 1300
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 57
Kontakt:
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: leczmo »

Fajna relacja i cudowna wyprawa Pisior. Zazdroszczę.
Awatar użytkownika
gregm
Posty: 204
Rejestracja: 07 września 2012, 17:05
Motocykl: wszystkie bordo
Lokalizacja: Whitestok
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: gregm »

Gratulacje super jeżdżonka :chopper: Ile floty przeznaczyłeś na taką wycieczkę? Może w przyszły roku też tam się wybiorę.
Awatar użytkownika
stazbig
Posty: 897
Rejestracja: 22 maja 2011, 21:36
Motocykl: Virago 535DX '96
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Wiek: 74
Kontakt:
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: stazbig »

:bravo:
Zbyszek
Obrazek

https://picasaweb.google.com/1012771924 ... 010/Virago

Szkoda życia na spanie, lepiej go poświęcić na etyliny spalanie !!!
Awatar użytkownika
Pawlas
Posty: 204
Rejestracja: 03 lutego 2010, 16:35
Motocykl: XV1100/Tiger 900
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 54
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: Pawlas »

Gratuluję super wyprawy - z opisu i zdjęc widać, że gębuchy uśmiechnięte i więcej niż zadowolone :mrgreen:
Brawo !
Awatar użytkownika
Alicjana
Posty: 664
Rejestracja: 06 stycznia 2012, 00:47
Motocykl: XV535, BMW GS650
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: Alicjana »

A czy od Gochy jakaś rumunka nie chciała cię kupić?
Świetna relacja, masz talent.
Pozdrawienia dla kolegi Pomidora.



Oj popularna ta Rumunia, popularna. Aż dziw Pisiorku, że się tam nie spotkaliśmy.
Gdzie diabeł nie może tam babę na moto pośle
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: toooomelo »

Ale dupa z Pomidora, hi hi ;-)
Wspaniała wyprawa. Nie ma jak wakacje na moto :-)
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
tyfuz
Posty: 806
Rejestracja: 08 listopada 2008, 09:30
Motocykl: xv750 '97 i krówka
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: tyfuz »

Zacna przygoda! Gratulacje! :)
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: HaCaT »

toooomelo pisze:Ale dupa z Pomidora, hi hi ;-)
dupa, nie dupa - jazda po Transalpinie czy Transfăgără?an niesprawnym moto na pewno nie należy do przyjemności, co więcej może być niebezpieczna.

Rumunia jest super, odwiedziliśmy z Winchesterem i Olą większość tych miejscówek w tym roku, tyle że w 8 dni :D

moja TDM'a dała radę, nie licząc kapcia którego wyłapałem na Transfăgără?an
Awatar użytkownika
Makar
Posty: 484
Rejestracja: 01 lutego 2008, 14:02
Motocykl: VN 1600 NOMAD
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 50
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: Makar »

Super wyprawa. Ile dni w jedną stronę ?
wolfi
Posty: 85
Rejestracja: 07 września 2012, 18:19
Motocykl: virago535 bolt950
Lokalizacja: piekary śl
Wiek: 49
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: wolfi »

Pisior super wyprawa aż ci zowisca pozdro
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: DAREK.S »

Fotorelacji nigdy za wiele - fajnie pooglądać i chociaż wirtualnie przenieść się na chwilę na rumuńskie dróżki. :rock:
Tak wiele miejsc, tak mało czasu...
:chopper:
Nasze podróże:
Słowenia, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Alpy-AT,CH,IT, Alpy-DE,CH,FR, Norwegia
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: pisior »

Makar pisze:Super wyprawa. Ile dni w jedną stronę ?
wszystko w 13 dni ,
Obrazek
KarlSand
Posty: 4
Rejestracja: 05 września 2014, 08:24
Motocykl: honda
Kontakt:
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: KarlSand »

Super wyprawa i pomysł.Aż się teraz chce wyjechać.
Co robicie jak wyskoczy wam awaria hydrauliczna? Ja wyzwam hydraulika.
Awatar użytkownika
TOM
Posty: 1434
Rejestracja: 18 sierpnia 2008, 00:47
Motocykl: pies..zły - BT 1100
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: TOM »

hee... a rumuńskie placki jedli ??

Weź no pisior coś z Makłowicza zapodaj co tam żarli , bo ino jazda i alkoholizacja :P
SYNU coś Ty qrwa zrobił !!!
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: pisior »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: pisior »

po nieprzespanej nocy udalo sie mi sklecic filmik z rumuni :) milego odladania , końcowka najlepsza :P
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: grzegorzbr2 »

Grześ gdzie ten film ?
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: pisior »

Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2014, 20:36 przez pisior, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: grzegorzbr2 »

Fajnie :) Piękne górskie widoki.
Hamulce trza zrobić przed taką wyprawą i po powrocie chyba też. :?

:bravo: Grześ
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 705
Rejestracja: 14 grudnia 2008, 16:46
Motocykl: MG California, Norge
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 57
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: Maćko »

Ech, łza się w oku kręci. My "zdobywaliśmy" Transfogarską w odwrotnym kierunku. Byle do wiosny. SUPER :rock:
Awatar użytkownika
aurumcantus
Posty: 198
Rejestracja: 18 października 2012, 14:27
Motocykl: TDM 900
Lokalizacja: Sochaczew
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: aurumcantus »

Dobry filmik, obejrzałem prawie w całości.
W przyszłym roku się tam wybieram ale rowerem :)
Obrazek
kuna117
Posty: 1
Rejestracja: 03 grudnia 2014, 18:13
Motocykl: suzuki
Kontakt:
Status: Offline

Re: RUMUNIA NA PYCH

Post autor: kuna117 »

Wow troszkę długi film ale warty obejrzenia, super wyprawa! pozdrawiam ;)
Czy takie markizy jak markizy Poznań dostanę także w Olsztynie?
ODPOWIEDZ