Chorwacja gdzie jechać??

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
lukeswirus
Posty: 588
Rejestracja: 28 marca 2011, 14:18
Motocykl: TRACER 7
Lokalizacja: ZABRZE
Wiek: 44
Status: Offline

Chorwacja gdzie jechać??

Post autor: lukeswirus »

Witam.

Wybieram się w sierpniu na Chorwację chyba na Dalmację. Planuje dojechać nad Balaton, przespać się i dalej ruszyć w kierunku Splitu.

I stąd moje pytania:

Gdzie warto tanio przespać się (kwatery, domki - nie namioty)
Co warto zwiedzić
Gdzie dobrze karmią
....
....

Dzięki za pomoc
YAMAHA TRACER 7
Awatar użytkownika
leczmo
Posty: 1295
Rejestracja: 30 kwietnia 2014, 23:22
Motocykl: Virago 535/VTX 1300
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 57
Kontakt:
Status: Offline

Re: Chorwacja gdzie jechać??

Post autor: leczmo »

Ja trzy lata temu byłem w miejscowości Rozenak, niedaleko Zadaru. W tym roku też tam się wybieram.
Plusy-morze to wiadomo, krajobrazy-wiadomo,pogoda wiadomo, zabytki wiadomo.
Ale największym plusem jest luz na plaży w porównaniu z innymi kurortami Chorwackimi, gdzie plaża jast przeludniona jak w Międzyzdrojach.
Awatar użytkownika
krzycho1978
Posty: 1238
Rejestracja: 19 lutego 2010, 16:07
Motocykl: BMW1200 LT
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Chorwacja gdzie jechać??

Post autor: krzycho1978 »

zasada jest prosta =im mniejsza miejscowosc tym lepiej=mniej ludzi mniejszy handel mniejsza komercja=za to przytulniej taniej i lepsze zarcie..unikaj metropolii i duzych skupisk ludzi=zatrzymuj sie w okolicy 10=20km od takich miejsc a pomieszkasz taniej ciszej i lepiej i przy okazji zwiedzisz wazniejsze miejsca....nie zapomnij o jeziorach plitwickich i wodospadach krka...
Obrazek
motory nurkowanie narty
667-402-281
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Chorwacja gdzie jechać??

Post autor: Marek73 »

krzycho1978 pisze:zasada jest prosta =im mniejsza miejscowosc tym lepiej=mniej ludzi mniejszy handel mniejsza komercja=za to przytulniej taniej i lepsze zarcie..unikaj metropolii i duzych skupisk ludzi=zatrzymuj sie w okolicy 10=20km od takich miejsc a pomieszkasz taniej ciszej i lepiej i przy okazji zwiedzisz wazniejsze miejsca....nie zapomnij o jeziorach plitwickich i wodospadach krka...
Dokładnie tak jak Krzysiek pisze.

Zajrzyj na cro.pl

Pewnie jak zaczniesz czytać to dopiero zgłupiejesz ale co Ci w pamięci zostanie to Twoje :mrgreen:

W sumie to jak jedziesz pierwszy raz to wszędzie Ci się będzie podobało.
Awatar użytkownika
SoH
Posty: 400
Rejestracja: 28 maja 2014, 21:25
Motocykl: FJR1300
Lokalizacja: Warszawa oraz okazjonalnie Lublin/Świdnik
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Chorwacja gdzie jechać??

Post autor: SoH »

W sumie trochę inny kierunek niż Zadar, ale gdyby komuś przyszło do głowy jechać na południowy zachód w okolicy RIjeki, to zamiast autostradą polecam to: https://goo.gl/maps/ScNe9 Definicja szczęścia, czyli niekończące się winkle :shit:

PS. Na Krk'u, w Baśce, (https://goo.gl/maps/Evwoq) jest piaszczysta plaża z super widokiem.
3076
Awatar użytkownika
Miśka
Posty: 536
Rejestracja: 12 maja 2013, 18:19
Motocykl: Virago1100
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Chorwacja gdzie jechać??

Post autor: Miśka »

Przy Balatonie musisz skupić uwagę, za pierwszym razem wiele osób krąży wokół, znaki są pokrętne.
możesz zrobić nawet 100 km więcej lub 50km. Autostrady płatne na Węgrzech i w Chorwacji.
Musisz mieć gotówkę, na bramkach nie mają czasami terminali.
Sprawdź czy za pobranie z bankomatu nie zapłacisz dodatkowej prowizji :) miła niespodzianka po powrocie na wydruku z konta :)


w Chorwacji szczyt turystyczny mają określony 28lipca-28 sierpnia. Najwyższe temperatury też wtedy (i ceny). Jazda w upale wątpliwą przyjemnością.

Szukaj pokoi z klimą. Zresztą same Cię znajdą. Miejscowi na skuterkach latają i oferują komnaty :)
Do kąpieli (kamienie na plaży) buty gumowe możesz wziąć ze sobą lub kupić na miejscu- są wszędzie

Jedzenie... najlepiej i ekonomicznie zrobisz sam. A przy tych upałach to schabowego nie bedziesz szukać.

Restauracje.. jak restauracje.Wszędzie to samo jak się przyjrzysz:) Standardowe menu.

Na Plitwickie (tak na spokojnie) potrzebujesz 1 dzień

Udanego urlopu.

PS my byliśmy w pierwszej połowie czerwca- skwar 30stopni i wysoka wilgotność.
Miejscowy u którego spaliśmy powiedział krótko - od 15 kwietnia do 30 maja, potem wrzesień - to czas dla motocyklistów.
Awatar użytkownika
HEKTORIAN
Posty: 685
Rejestracja: 14 sierpnia 2008, 21:42
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Chorwacja gdzie jechać??

Post autor: HEKTORIAN »

Pisz do Waldiego, Chorwacja to jego drugi dom :mrgreen:
"Witaj tak, jakbyś pierwszy raz witał
Żegnaj tak, jakbyś widzieć już nie miał"


KAZIK
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Chorwacja gdzie jechać??

Post autor: Blunio »

lukeswirus pisze:Wybieram się w sierpniu na Chorwację
Musisz określić sobie priorytety. Czy chcesz się pobyczyć nad wodą, czy pozwiedzać, czy przejechać Chorwację wzdłuż ? Ciekawe w zasadzie jest wybrzeże, ale za to długie. Plaż w naszym pojęciu poza nielicznymi wyjątkami w Chorwacji nie ma, są kamienie. Ceny kwaterunku są odwrotnie proporcjonalne od odległości kwatery od morza. BTW kwatery do wynajęcia oznaczone są tabliczkami SOBE albo APARTMAN. Z obiektów do zwiedzania na mnie największe wrażenie zrobił pałac Dioklecjana w Splicie i Dubrownik.
Jak libisz sporty ekstremalne polecam wjazd na górę św. Jura koło Makarskiej.
Na koniec dodam, jak na pierwszy raz to wszędzie będzie Ci się podobało. Z tym że jak stwierdzili przedmówcy, lepiej celować w miesiące poza ścisłym szczytem, czyli czerwiec albo wrzesień. I taniej jest i chłodniej. I luźniej :uklon:

BTW powrót sobie organizowałem przez Wenecję, po drodze warto obejrzeć na Słowenii Skocjanske Jamy, czyli wspaniałe jaskienie (okolice Koziny). A potem na przełęcz Brennera i już prawie w domu :mrgreen:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Dredd
Posty: 142
Rejestracja: 14 czerwca 2009, 23:57
Motocykl: H-D, kiedyś Virago 750
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Chorwacja gdzie jechać??

Post autor: Dredd »

Mogę polecić Ci trasę jaką zrobiliśmy 2 lata temu:
http://virago.com.pl/viewtopic.php?f=5& ... 61#p449961
Nie jest to co prawda relacja, lecz jedynie plan, ale zrealizowany i mogę go polecić z czystym sumieniem!
W drodze powrotnej zahaczyliśmy o Grossglockner i Węgry.
Faktycznie przełom lipca i sierpnia jest ciepły, i na magistrali adriatyckiej trochę zatłoczony.
Ale przecież po słońce tam jedziemy - czyż nie?? :D
Co do cen - nie ma tragedii. Nam bez większego stresu udawało się znaleźć kwatery za max. 13 Euro za osobę/noc - a było nas 7 osób, więc nie wszędzie dało się nas upchnąć :)
Radzę wjechać na sv Jure (wrażenia niezapomniane), zamiast Plitvickich Jezer wybrać Krka (można się tam kąpać).
Życzę udanych wakacji!!
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Chorwacja gdzie jechać??

Post autor: -waldi- »

Hektoś nie przesadzaj,,,,, właśnie tam jadę :D coś na wakacje załatwić :mrgreen:

Któredy chcesz jechac ? bo jeżeli nie autostradą to polecam dolecieć do Keshtely (86-tką) masz tam camp Zala Balaton Tourist, https://www.google.pl/maps/place/Zala+K ... 09391491b5
pojesz za "darmo", ale z domkami bez rezerwacji to zapomnij w tym terminie
do granicy z Chorwacją masz 80km

Kiedy w sierpniu jedziesz ?
ja lecę ale puszką około 16 ale zawsze mozna na moto zmienić pojazd... jak dzieci gdzieś upchnę :D
Lecę na Ciovo - wyspa połączona z Trogirem http://www.dalmacija.net/trogir/webcam.html

jak chcesz jakieś info - dzwoń
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Chorwacja gdzie jechać??

Post autor: leszekk »

Jedna uwaga co do lokali do wynajęcia: będziesz chciał wynająć tuż przy plaży - licz się z kosztami 100 Eur za apartament/dzień. Będzie Ci się chciało przejść 200-300 metrów do plaży - znajdziesz noclegi po 30 Eur w miasteczku. Wybierając małą osadę może jeszcze taniej. Jeśli dom stoi w przewiewnym miejscu można wytrzymać bez klimatyzacji - sprawdzałem 2 razy i było OK.
Zwyczajowo za noclegi płaci się w eurach (chociaż raz zupełnie bez problemów zapłaciłem w kunach).
Dla osób nie posiadających walut podpowiadam praktyczne i relatywnie opłacalne rozwiązanie: można zabrać ze sobą większą ilość polskiej gotówki i wymieniać na miejscu w miarę potrzeb. Przelicznik jest na pewno lepszy niż kupując kuny w Polsce. Na autostradę koniecznie zaopatrzyć się w karty płatnicze - w kasach, gdzie można płacić gotówką kolejki są powalające.
Gdybyście wracali autostradą przez Zagrzeb rekomenduję zlokalizować zjazd przez Zagrzebiem i jechać lokalnymi drogami. W sobotę można w kolejce do bramek stracić życie na słoneczku a przepychanie się między samochodami nie jest witane radosnym machaniem z okien ...
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Pawlas
Posty: 204
Rejestracja: 03 lutego 2010, 16:35
Motocykl: XV1100/Tiger 900
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Chorwacja gdzie jechać??

Post autor: Pawlas »

Zdecydowanie potwierdzam info o płaceniu kartą na bramkach autostradowych - bez kolejek (ale w maju to jeszcze nie był sezon :-) a przede wszystkim to były najszybsze czytniki kart jakie spotkałem, karta wyskakuje jakgdyby była błędnie odczytana a szlaban się otwiera ...
Mocno polecam okolice i sam Dubrovnik, choć w sierpniu to może być już bardzo tłoczno.
Na pewno przejazd trasą 8 wzdłuż wybrzeża jest więcej niż polecany.
Co do ostrych podjazdów to zabawa zaczyna się w Czarnogórze .. ale to inna historia.
Awatar użytkownika
lukeswirus
Posty: 588
Rejestracja: 28 marca 2011, 14:18
Motocykl: TRACER 7
Lokalizacja: ZABRZE
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Chorwacja gdzie jechać??

Post autor: lukeswirus »

ja lecę 02.08 i staram się jakoś ogarnąć noclegi
YAMAHA TRACER 7
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Chorwacja gdzie jechać??

Post autor: Blunio »

lukeswirus pisze:ja lecę
Tylko uważaj na druty :mrgreen:
lukeswirus pisze:staram się jakoś ogarnąć
Wcale się nie dziwię, ale napisz chcociać co wybrałeś z chorwackich atrakcji :motorcycle:
Ja przyznam się że jak jechałem indywidualnie to zawsze "na pałę". I na ziemi nie spałem. Jak nie na wybrzeżu, to zdarzyło się we wiosce za śmieszne pieniądze. Za to cisza i spokój - bezcenne.
Tak więc melduj, co i jak :P
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
SoH
Posty: 400
Rejestracja: 28 maja 2014, 21:25
Motocykl: FJR1300
Lokalizacja: Warszawa oraz okazjonalnie Lublin/Świdnik
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Chorwacja gdzie jechać??

Post autor: SoH »

Blunio pisze:(...)
Ja przyznam się że jak jechałem indywidualnie to zawsze "na pałę". I na ziemi nie spałem.
Myśmy rok temu z Sybillą musieli niestety przespać 2 dni na plaży. Nie mniej tragicznie nie było a i przygoda zaliczona.
3076
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Chorwacja gdzie jechać??

Post autor: Blunio »

SoH pisze:tragicznie nie było a i przygoda zaliczona
Jak Sybilla zadowolona to wszystko OK. :bravo:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ