Strzelin,Srebrna Góra,Droga100zakrętów,zdroje,Henryków

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
CoLdY7
Posty: 479
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 11:23
Motocykl: XV 535 ^ DL650
Lokalizacja: Strzelin
Wiek: 36
Status: Offline

Strzelin,Srebrna Góra,Droga100zakrętów,zdroje,Henryków

Post autor: CoLdY7 »

Cześć wszystkim.

Planuję trasę około 200km ewentualnie połączoną ze zwiedzaniem. Zapraszam chętnych na wspólną wyprawę:
:chopper: :chopper: :chopper:

>>>TRASA<<<

Ze Strzelina przez Ząbkowice Śląskie dojedziemy do
[1]Srebrnej Góry, gdzie możemy zwiedzić Twierdze. Następnie udajemy się do Radkowa, gdzie zaczyna się
[2]"Droga 100 zakrętów""kończąca się w
[3]Kudowie-Zdróju. Jakby komuś zdrojów było mało, to dalej po drodze mijamy
[4]Duszniki-Zdrój i
[5]Polanice-Zdrój. Później
[6]Kłodzko,
[7]Bardo,
[8]Kamieniec Ząbkowicki i
[9]Henryków, skąd juz tylko 16km spowrotem do Strzelina.

Moim celem są 2 pierwsze punkty i jadąc sam nie będę na dłużej zatrzymywał się w pozostałych punktach, ale jeśli ktoś byłby chętny to oczywiście na trasę przeznaczam cały dzień i jestem otwarty na propozycje.

Termin wstępnie ustalam na weekend 4-5 lipca 2015, jeszcze nie wiem czy sobota czy niedziela, wszystko do ustalenia.
:chopper: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.:motorcycle:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Strzelin,Srebrna Góra,Droga100zakrętów,zdroje,Henryków

Post autor: Blunio »

Byłem niedawno ... Zamek Na Skale, Kłodzko, Kamieniec Ząbkowicki, Srebrna Góra, Kletno ... W ogóle jestem pod wrażeniem krajobrazów i architektury. No i ważne że ilość radarów na drogach jest do przyjęcia, nie to co jadąc nad morze jedziesz aleją foto. :chopper:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
muniek
Posty: 142
Rejestracja: 29 listopada 2013, 05:31
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: Strzelin,Srebrna Góra,Droga100zakrętów,zdroje,Henryków

Post autor: muniek »

Jeszcze można dorzucić np. Wambierzyce i pare innych. Kotlina Kłodzka to chyba najładniejszy region w PL! Świetnie pasuje pod motocyklowe wycieczki bo jest b. malowniczy :chopper:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Strzelin,Srebrna Góra,Droga100zakrętów,zdroje,Henryków

Post autor: Blunio »

Na początku wjazdu do Kotliny Kłodzkiej zwiedziliśmy pobieżnie z powodu braku czasu zamek Książ. Rekomendować chyba nie trzeba.

Obrazek

Zamek z przyległościami:

Obrazek

Całość otacza piękny park.

Obrazek

A głównym celem był Lubachów, gdzie za pacholęcych lat szanowna małżonka bawiła na tzw. koloniach. Jest to pojęcie mało znane współczesnym dzieciom, a chodziło o nauczenie dzieci współzycia w grupie oprócz oczywiście aktywnego wypoczynku.

Obrazek

Główny cel to Zamek Na Skale, gdzie będziemy bawić kilka dni:

Obrazek

Obrazek

Zwiedzanie okolicy. Kłodzko.

Obrazek

Kamieniec Ząbkowicki:

Obrazek

Obrazek

Miła niespodzianka:

Obrazek

I memento mori ...

Obrazek

Kopalnia uranu w Kletnie:

Obrazek

Zwiedzanie twierdzy Srebrna Góra:

Obrazek

Widok z dzieła fortyfikacyjnego, tzw donżon:

Obrazek

Kudowa Zdrój. Muzeum zabawek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W muzeum wisi lista darczyńców i jak zdołałem się dowiedzieć, bardzo chętnie przyjmowane są dary. Jak ktoś ma stare zabawki i nie wie co z nimi zrobić ...

Tak że szczerze polecam zwiedzanie Ziemi Dolnośląskiej. Nie będziecie się nudzić a przygoda i rozrywki czekają za każdym zakrętem.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Strzelin,Srebrna Góra,Droga100zakrętów,zdroje,Henryków

Post autor: kris2k »

No i jak już Kudowa to koniecznie Błędne Skały, fajna droga tam prowadzi. I Kaplica Czaszek w Kudowie. W Kletnie jeszcze oprócz kopalni uranu jaskinia niedźwiedzia.
A o Złotym Stoku już było? Bo też warto kopalnie zwiedzić.
Awatar użytkownika
CoLdY7
Posty: 479
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 11:23
Motocykl: XV 535 ^ DL650
Lokalizacja: Strzelin
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Strzelin,Srebrna Góra,Droga100zakrętów,zdroje,Henryków

Post autor: CoLdY7 »

Kotlina Kłodzka ma tyle do zaoferowania, że jeden dzień to stanowczo za mało. Na szczęście mam blisko, więc wkrótce moja Virówka będzie znała na pamięć wszystkie tamtejsze drogi i sama będzie się układała do zakrętów :chopper:
Dzięki za podsuwanie kolejnych punktów, na pewno skorzystam w niedalekiej przyszłości. :motorcycle:
:chopper: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.:motorcycle:
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Strzelin,Srebrna Góra,Droga100zakrętów,zdroje,Henryków

Post autor: _CioneK_70 »

To ja jako rdzenny mieszkaniec tych ziem (Ząbkowice śląskie) ale na wygnaniu w Kaliszu dodam jeszcze ciekawy pkt a mianowicie przejazd "autostradą sudecką" .... mało kto wie ze takowa istnieje. Wjazd albo od strony Międzylesia w stronę na Zieleniec albo odwrotnie, jak kto woli :D . Piękne widoki, kawałek ładnej drogi i kawałek szwajcarskiego sera... możliwość oglądnięcia bunkrów i itp.... Jak kto zainteresowany polecam wujka Google on wszystko opowie... Byłem w zeszłym roku może i w tym się uda....
CoLdY7 mam nadzieje że ze Strzelina planujesz jazdę do Ząbkowic przez Dankowice, Targowice i Ciepłowody? :wink:
Ja uwielbiam tamtędy jechać .. różnice wzniesień, ciasne zjazdy i podjazdy, ostre winkielki w tych wioskach.. a wisienką na torcie jest zakręt w Bobolicach koło kościoła.... 90 stopni może więcej.... :bravo:
Załączniki
Mapa
Mapa
Gdzieś tam hen...
Gdzieś tam hen...
Jak w bajce.....
Jak w bajce.....
Widok na Kotlinę Kłodzką
Widok na Kotlinę Kłodzką
Co zakręt taki widok...
Co zakręt taki widok...
Panorama jedna z wielu
Panorama jedna z wielu
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Awatar użytkownika
CoLdY7
Posty: 479
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 11:23
Motocykl: XV 535 ^ DL650
Lokalizacja: Strzelin
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Strzelin,Srebrna Góra,Droga100zakrętów,zdroje,Henryków

Post autor: CoLdY7 »

_CioneK_70 pisze:CoLdY7 mam nadzieje że ze Strzelina planujesz jazdę do Ząbkowic przez Dankowice, Targowice i Ciepłowody?
oczywiście :D
a ten zakręt w Bobolicach też mam już zaliczony :) bo do Barda z kumplem i z "plecakami" na 2 maszyny pojechaliśmy na spływ kajakowy, który nie był zbytnio emocjonujący bo wody mało i ledwo rzeka się przemieszczała, ale sama droga była warta tej benzyny :rock:
:chopper: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.:motorcycle:
wojtekW
Posty: 148
Rejestracja: 02 września 2015, 23:14
Motocykl: Yamaha virago535 98r
Lokalizacja: Dzikowiec Kłodzki
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Strzelin,Srebrna Góra,Droga100zakrętów,zdroje,Henryków

Post autor: wojtekW »

Witam zaczynam przygodę z motocyklem,co prawda póżno bo po czterdziestce ale mam to szczęście że mieszkam właśnie w okolicach Nowej Rudy i pierwsze jazdy będą po terenie.pozdrawiam i zapraszam tu wszystkich
Awatar użytkownika
Baca
Posty: 3020
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 09:36
Motocykl: 250-535-HD1600-GS750
Lokalizacja: Ujsoły - Tychy-Bieruń
Wiek: 67
Status: Offline

Re: Strzelin,Srebrna Góra,Droga100zakrętów,zdroje,Henryków

Post autor: Baca »

Na motung nigdy nie jest za pozno, jesli sie tylko ma sie na niego chec. Nowa Ruda to piekne miasto,czesto tam bywa jadac do Radkowa gdzie czesto bywam. Moze kiedys bedzie okazja,ze sie spotkamy i pokazesz mi swoje tereny z innej swojej strony. Pozdrawiam. :chopper:
staszek_s
Posty: 225
Rejestracja: 03 września 2014, 21:43
Motocykl: Suzuki DL 650A
Lokalizacja: Radlin, woj Śląskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Strzelin,Srebrna Góra,Droga100zakrętów,zdroje,Henryków

Post autor: staszek_s »

wojtekW pisze:Witam zaczynam przygodę z motocyklem,co prawda póżno bo po czterdziestce ale mam to szczęście że mieszkam
To jesteś lepszy ode mnie o całe 10 lat, ja zrobiłem prawko na 50'kę :) Trzeba realizować marzenia bez względu na wiek, pozdrawiam!
wojtekW
Posty: 148
Rejestracja: 02 września 2015, 23:14
Motocykl: Yamaha virago535 98r
Lokalizacja: Dzikowiec Kłodzki
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Strzelin,Srebrna Góra,Droga100zakrętów,zdroje,Henryków

Post autor: wojtekW »

Jasne zapraszam w te strony,szczerze nigdy ich nie doceniałem.w tym roku zrobiłem 400km wokół komina.prawko zrobiłem w wieku 18 lat tak z przypadku bo szedłem tylko na B.fajnie wspominać jak to się kumpla cezetką 350 śmigało.zawsze były inne wydatki,aż w końcu mówię że od życia też mi się coś należy,no i virażka na początek :D pozdrawiam wszystkich
ODPOWIEDZ