Czarnogóra - co zwiedzać

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
BozoN
Posty: 316
Rejestracja: 26 marca 2012, 20:35
Motocykl: był :XV 535,
Lokalizacja: Warszawa - Targówek
Wiek: 39
Status: Offline

Czarnogóra - co zwiedzać

Post autor: BozoN »

Witam,
Na prośbę koleżanki z pracy wysyłam zapytanie, czy znacie jakieś fajne i tanie miejsca w Czarnogórze gdzie można pozwiedzać, tanio się przespać i zjeść.

Ogólnie planowany jest wypad puszką na około 2 tygodnie w 2 osoby + dziecko 8 lat.

Wszelkie propozycje mile widziane.
Veni, Vidi, Virago........
Awatar użytkownika
adler
Posty: 796
Rejestracja: 18 lutego 2010, 22:27
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: gdzieś na wsi
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Czarnogóra - co zwiedzać

Post autor: adler »

BozoN pisze:Witam,
Na prośbę koleżanki z pracy wysyłam zapytanie, czy znacie jakieś fajne i tanie miejsca w Czarnogórze gdzie można pozwiedzać, tanio się przespać i zjeść.

Ogólnie planowany jest wypad puszką na około 2 tygodnie w 2 osoby + dziecko 8 lat.

Wszelkie propozycje mile widziane.
polecam Sutomore...
plaża piaszczysta,w dobrej cenie noclegi,gastro spoko.
w miejscowości Bar regionalne targi/ryby,owoce,warzywa,nabiał/.jest co zwiedzać...
Czarnogórę zaliczyłem już siedem razy /dwa razy na moto/.
więc jak jakieś zapytania to proszę...

Adler
dupa nie motór...a ciągnie
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Czarnogóra - co zwiedzać

Post autor: leszekk »

Ja zaliczyłem Ulcinj, Długa na 12 km plaża, piasek, płytka woda - w sam raz dla młodego. Męczące są tamtejsze klimaty - widać wpływy innej religii i niechęci do czystości i porządku. Trzyosobowa rodzina (rodzice circa 50, syn 20-30) w 10 minut potrafi zrobić syf w promieniu 20 metrów od swojego stanowiska (leżaczki i parasolka) mimo, że do pojemnika na odpadki mieli ledwie 5 metrów - nie wyrzucili tam ani jednego śmiecia, wszystko rzucali wokół siebie - pety, butelki, opakowania ...
Nie ma sensu jechać na zarezerwowane - wjeżdżasz do wybranej miejscowości, jedziesz popatrzeć czy plaża Ci pasuje i w ciągu 10 minut masz minimum trzech naganiaczy oferujących noclegi w komfortowych raczej warunkach. Ceny do negocjacji - bliżej plaży drożej, dalej taniej. Apartament, w którym będą żądali poniżej 10 euro od łba jest całkowicie osiągalny.
Zwiedzanie? W lecie? Raczej zapomnij, upał Cię skutecznie zniechęci. No, może w końcówce sierpnia. Trzeba przejechać wzdłuż wybrzeża ale najpiękniejsze ponoć są góry - kanion o głębokości drugiej w świecie (po Colorado), najwyższy szczyt Czarnogóry ...
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Pawlas
Posty: 204
Rejestracja: 03 lutego 2010, 16:35
Motocykl: XV1100/Tiger 900
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Czarnogóra - co zwiedzać

Post autor: Pawlas »

Zgadzam się z przedmówcami. Dodatkowo okolice Zablijaka czyli góry Durmitor - coś jak nasze Tatry ale bardziej przystępne bo można je w poprzek przejechać motocyklem lub samochodem ... i podziwiać wszystko co po drodze.
Jak ktoś lubi adrenalinkę to rafting na rzece Tara i troszkę bardziej extremalnie tyrolka wzdłuż mostu (wys 120m dług. 840m) na tej samej Tarze ale w innym miejscu :-) Na spokojnie to faktycznie okolice Ulcinj - trochę bardziej na południe pod samą granicą Albańską jest tzw. Czarnogórska CopaCabana - dość zadbana, długa plaża z ciemnego piasku (uwaga bo się cholernie nagrzewa...). Nie wiem jak w sezonie ale w maju planowanie noclegu to strata czasu - jest tak jak pisał Adler.
A i jeszcze Monastyr Ostróg - nie daleko drogi z Podgoricy do Zablijaka. Zakręty chyba ostrzejsze niż na Lovcen z Kotoru, który to Kotor uważam za ciekawszy nawet od Dubrovnika.
Awatar użytkownika
yummy
Posty: 1166
Rejestracja: 03 lipca 2009, 13:35
Motocykl: B12 '99
Lokalizacja: Transylwania
Status: Offline

Re: Czarnogóra - co zwiedzać

Post autor: yummy »

Monaster Ostróg odwiedziłam dzisiaj, naprawdę warto choćby dla tej drogi i skusić się na sznycel w niepozornym minisklepie.
Nie jedź szybciej, niż umiesz myśleć.

Były: Virago 125, GSX-S 750 '19
Jest: Bandit 1200 '99
W planach: jakieś lekkie enduro
Awatar użytkownika
BozoN
Posty: 316
Rejestracja: 26 marca 2012, 20:35
Motocykl: był :XV 535,
Lokalizacja: Warszawa - Targówek
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Czarnogóra - co zwiedzać

Post autor: BozoN »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, Wasze propozycję przekazuję dalej i już słyszę że powoli plan wycieczki się kreuje :rock:
Veni, Vidi, Virago........
Awatar użytkownika
lukeswirus
Posty: 588
Rejestracja: 28 marca 2011, 14:18
Motocykl: TRACER 7
Lokalizacja: ZABRZE
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Czarnogóra - co zwiedzać

Post autor: lukeswirus »

Do tego polecam Stary Bar, oczywiście Kotor i cały Boce Kotorską wraz z Jaskinią Błękitną. Wielka Plaża jest rewelacyjna po samą wyspę naturystów Adę.

Ogólnie jak tylko przekroczycie granice bedziecie zadowoleni :)
YAMAHA TRACER 7
ODPOWIEDZ