Mongolia 2015

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
pero
Posty: 226
Rejestracja: 19 kwietnia 2014, 18:45
Motocykl: Wild Star 1600
Lokalizacja: k. Strzelec Op.
Status: Offline

Mongolia 2015

Post autor: pero »

Trasa mojego znajomego. Jak dla mnie to podstawa lektura dzienna od ponad miesiąca :) trasa niesamowita a i same wpisy bardzo fajnie się czyta. Wrzucam tutaj linka do bloga może kogoś zainteresuje
Http://www.noszczak.com
Awatar użytkownika
stas
Posty: 1353
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 20:48
Motocykl: FJR 1300
Lokalizacja: Krosno
Status: Offline

Re: Mongolia 2015

Post autor: stas »

pero pisze:Trasa mojego znajomego. Jak dla mnie to podstawa lektura dzienna od ponad miesiąca :) trasa niesamowita a i same wpisy bardzo fajnie się czyta. Wrzucam tutaj linka do bloga może kogoś zainteresuje
Http://www.noszczak.com
Fajnie sie czyta.Zazdroszczę wyprawy, przestrzeni i egzotyki.
Mnie zawsze poci?gał Bajkał.ale to chyba na emeryturę, jak zdrowie pozwoli.
Awatar użytkownika
Alicjana
Posty: 664
Rejestracja: 06 stycznia 2012, 00:47
Motocykl: XV535, BMW GS650
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów
Status: Offline

Re: Mongolia 2015

Post autor: Alicjana »

Szacun.
Czytałam całą noc.
Co tam moje małe zwycięstwa, Rumunia czy Chorwacja.
Faceci mają jaja. I lekkie pióro:
" "Nie wspominam o tym często, ale co jakiś czas spotykamy Polaków na swojej drodze. W hostelu już od czterech miesięcy mieszka Polak, który ma zamiar zamieszkać w Mongolii na stałe. Jest także amerykańsko polska para z Connecticut, która odwiedza syna pracującego tu w ramach praktyk studenckich. Widzieliśmy także TIRa na rejestracji BI.
Dziś jednak byliśmy absolutnie zaskoczeni, gdy stojąc wieczorem na światłach, żeby przejść przez ulicę, słyszymy: ?Bieszczady, gdzie was tu chłopaki przyniosło?? Patrzymy, kto to mówi, a mówi to autentyczny Mongoł (przeczytał polski napis na plecach zlotowej koszulki Andrzeja). I mówi dalej ? ?chodźcie za mną, tam jest więcej Polaków?, i za kilkanaście metrów wchodzimy do baru z karaoke, gdzie widzimy jeszcze około pięć osób, które nas witają po polsku. Okazuje się, że wszyscy pracują, a wcześniej studiowali w Polsce, a do Ułan Bator przyjechali na wakacje. Pogadaliśmy kilkanaście minut, wymieniliśmy się numerami i mamy w planach spotkać się w kraju."


Albo:
" Co jeszcze ciekawego zauważyłem i to w całej Mongolii. Mianowicie polskie produkty w sklepach. Ogórki ?Bracia Urbanek?, kompoty ?Kowar?, słodycze kilku mniejszych producentów oraz dżemy. I to wszystko dostępne nawet w takich małych wioskach jak ta tutaj. Jest to naprawdę miły akcent."
Gdzie diabeł nie może tam babę na moto pośle
Awatar użytkownika
rzepik
Posty: 148
Rejestracja: 12 marca 2013, 14:17
Motocykl: Virago1100-był-szuka
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Mongolia 2015

Post autor: rzepik »

Zazdrość to zła emocja ,ale ja zazdroszczę , niestety pewne przygody, marzenia realizujemy zbyt późno, mam to samo....
ODPOWIEDZ