Zieloni a Turystyka

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Zieloni a Turystyka

Post autor: Top Gun »

Ja byłem w 2014, ale jak ktoś planuje to pośpieszyć się trzeba. Władzą zaczyna w dekle walić.

Sella Ronda zamknięta dla ruchu? Taki finał może przynieść procedura wszczęta przez UNESCO. Eksperci zagrozili usunięciem włoskich Dolomitów z listy Światowego Dziedzictwa.

Sella Ronda to kompleks przełęczy zlokalizowany w samym sercu włoskich Dolomitów, między Bolzano a Cortiną d?Ampezzo. W jego skład wchodzą przełęcze Sella, Gardena, Campolongo i Pordoi. Ze względu na charakterystyczne ułożenie przełęczy ? w pętli ? jest to miejsce chętnie odwiedzane przez motocyklistów.

Eksperci z UNESCO są zdania, że Dolomity zagrożone są dewastacją, której źródłem jest właśnie nadmierna popularność regionu. Ich zdaniem lokalne władze powinny przedsięwziąć zdecydowane kroki, by zapewnić temu regionowi szczególną ochronę.
Sella Ronda do zamknięcia(1)Jednym z takich kroków może być ograniczenie indywidualnego ruchu turystycznego, co w praktyce oznaczać będzie możliwość wjazdu na Sella Ronda tylko dla zorganizowanych wycieczek. Z motocyklowego punktu widzenia decyzja taka byłaby katastrofą ? oznaczałaby bowiem zakaz wjazdu dla motocykli.

http://motovoyager.net/2016/02/najpiekn ... e-warunki/
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
ODPOWIEDZ