Na podbój Rumunii!

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Na podbój Rumunii!

Post autor: _CioneK_70 »

kris2k pisze:Jak masz teraz żyć? Po prostu, pakuj się i na koń ;)
Zawsze też można umówić się na wrzesień, skrzyknąć forumową grupę, i jechać podbić resztę. Czasu trochę jest żeby ewentualne urlopy pozałatwiać, oręż i konie przygotować. Kilku chętnych pewnie by się znalazło na taką krucjatę.
Ot i tu jest problem...... Niestety nie dostane juz urlopu we wrzesniu.... :cry: nie planowalem tego wiec poszedl w innym terminie .....chyba trza bedzie przelknac śline zacisnac zęby i pomyslec za rok...... :|
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Na podbój Rumunii!

Post autor: tylust »

Super relacja i kosztowo też bardzo zachęcająco... Odpada przynajmniej jedne pretekst żeby nie jechać, bo te 1500 zeta odłożyć to się da bez wyrzeczeń i żona nie będzie narzekać.... szczególnie przy wydatkach młodzieży na poziomie 3000 za niezbędnego do życia iphona 6 :? :wink: :bravo:
Tomek
Awatar użytkownika
Andrzej S
Posty: 5542
Rejestracja: 30 września 2010, 21:43
Motocykl: GSF650S 2007r
Lokalizacja: Przyszowice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Na podbój Rumunii!

Post autor: Andrzej S »

kris2k pisze:Dzięki Andrzeju. Ten gość z malucha też ma takiego Velorexa, strasznie pozytywni goście, niesamowicie zakręceni. Musicie się tam oglądać za takim wynalazkiem, a jak przypadkiem zauważycie, pozdrówcie go ode mnie.
Swoją drogą to dawno już Twojej mordki nie widziałem. Koniecznie trzeba to nadrobić ;)

Yummy, wątek o Gustawie - nie wiem czy to dobry pomysł. Ale zawsze możemy się spotkać, oprócz opowieści live będziesz mogła pomacać, usiąść, przymierzyć się.
Jak tylko będziesz w okolicy to zapraszam :D
Więc chodź pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko...
bongorno
Posty: 105
Rejestracja: 18 czerwca 2011, 01:33
Lokalizacja: Bytom/UK
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Na podbój Rumunii!

Post autor: bongorno »

kris2k pisze:
bongorno pisze:Szkoda ze samotny jezdziec z Ciebie . Z checia po Piasecznie bym na Rumunie poleciał via Bieszczady :)))))
No to pakuj się! Ja będę walczył jak lew aby urlop we wrześniu dostać w terminie 7-18. Mam już nawet wstępny zarys trasy:
dzień pierwszy - typowa dojazdówka do Satu Mare
drugi - wąwóz Bicaz
trzeci - wpadamy do Mołdawii zobaczyć ichniejszą stolicę Kiszyniów
czwarty - Tulcza i delta dunaju
piąty - Bułgaria i złote piaski
szósty - plażing
siódmy - Bukareszt i dojazd do Transfogarskiej
ósmy - Transfogarska, dojazd do drogi 7A, na Petroszany, przez park narodowy do Novaci - tu będzie trochę szutru, ale jak ktos nie czuje się na siłach można się rozdzielić i spotykamy się w Novaci
dziewiąty - Transalpina, kopalnia w Turdzie, i jak najbliżej granicy




To sie rychtuje powoli i bede na wiesci czekac czy urlop zaklepany :)))) Ja byc niekonfliktowy człek do rany przyłóż choć duzy hehe

dziesiąty - powrót do PL

Oczywiście to tylko zarys, trasę można zmodyfikować, nie wiadomo też jakie będą warunki i czy Transalpina i Transfogarska będą przejezdne.


To nie tak że ja tylko sam lubię. Ale wiem że takie wypady trzeba robić z kimś kogo się dobrze zna. Nie jestem zwolennikiem poznawania się w necie przed wyjazdem, a już na pewno nie skrzykiwania się i jazdy w większej grupie. To zawsze prowadzi do nieporozumień bo jeden by chciał zwiedzać zamki, drugi by poleżał na plaży, trzeci się wkurza bo by tylko kilometry chciał nakręcać i w końcu nikt nie wraca w dobrym humorze, a najczęściej grupa się rozpada. Tak więc lojalnie informuję, ja nie mam problemu jechać z kimś, ale zasada jest jedna - gdy coś nie pasuje, nie można się zgrać, każdy jedzie swoim tempem, w swoją stronę, zwiedza, jeździ, plażuje, i ewentualnie można się spotykać gdzieś w ustalonych punktach. Bo każdy chciałby swój urlop i swoją kasę wykorzystać tak jak lubi i nie ma co doprowadzać do spięć.
Straszaq pisze:Super wyprawa i świetnie opisana - fajnie się czytało. Ogólnie zazdraszczam przeżyć i doznań, chociaż wiem, że i ja kiedyś tam zajadę.
Zagaję kiedyś do Ciebie w temacie Gustawa, ale to już na spokojnie poza tematem o Rumunii.
Pytaj śmiało, odpowiem Ci bez ściemniania, bo Gustaw ma co prawda wiele zalet, ale ma też swoje słabe punkty.
bongorno
Posty: 105
Rejestracja: 18 czerwca 2011, 01:33
Lokalizacja: Bytom/UK
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Na podbój Rumunii!

Post autor: bongorno »

To sie rychtuje powoli i bede na wiesci czekac czy urlop zaklepany :)))) Ja byc niekonfliktowy człek do rany przyłóż choć duzy hehe
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Na podbój Rumunii!

Post autor: kris2k »

To tak jak ja, zupełnie niekonfliktowy. Rychtuj konia, ostrz miecz, poleruj zbroję! Mam nadzieję że plan wycieczki Ci odpowiada.
No i czekamy na chętnych, może ktoś zechce jeszcze dołączyć do dwóch zacnych rycerzy? Narobimy bałaganu, krowy przestaną się nieść a kury kwaśne mleko będą dawać. Czy jakoś tak.
Awatar użytkownika
Straszaq
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2008, 13:02
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Konin
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Na podbój Rumunii!

Post autor: Straszaq »

kris2k pisze:Rychtuj konia, ostrz miecz (...).
To może ja jednak pojadę w innym terminie...nie będę wam przeszkadzał wieczorami :)
Nieważne jaki masz motocykl...ważne gdzie nim byłeś.
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Na podbój Rumunii!

Post autor: Cpt. Nemo »

_CioneK_70 pisze:chyba trza bedzie przelknac śline zacisnac zęby i pomyslec za rok...... :|
Nie czujesz nadchodzącej powoli groźnej choroby ?
Taka to może na tydzień powalić człowieka
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Na podbój Rumunii!

Post autor: kris2k »

Straszaq, po nas to tam zastaniesz tylko spalone i splądrowane wioski oraz zgwałcone niewiasty. A z karpat zostanie rozległa dolina. Więc albo teraz, albo nigdy.

Cionek, słuchaj Kapitana bo mądrze chłop prawi. Ja się nie chciałem przed szereg wyrywać ale mnie też coś strasznie zaczyna w krzyżu łupać.

Nie mazgaić mi się tu tylko rynsztunek bojowy szykować!
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Na podbój Rumunii!

Post autor: _CioneK_70 »

kris2k pisze:......Cionek, słuchaj Kapitana bo mądrze chłop prawi. Ja się nie chciałem przed szereg wyrywać ale mnie też coś strasznie zaczyna w krzyżu łupać.
Nie mazgaić mi się tu tylko rynsztunek bojowy szykować!
Hee.. Hee..... Dzieki za naprostowanie krzyża moralnego..... :D
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Awatar użytkownika
grzała
Posty: 739
Rejestracja: 09 listopada 2011, 07:10
Motocykl: XF650 98'
Lokalizacja: Ciechanów
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Na podbój Rumunii!

Post autor: grzała »

Chyba dział "Turystyka" trzeba zrobić tylko dla zalogowanych ;)

Kris, świetna wyprawa i relacja z niej
"białe ręce, czarny blues"
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Na podbój Rumunii!

Post autor: kris2k »

Czasami...
Awatar użytkownika
Straszaq
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2008, 13:02
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Konin
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Na podbój Rumunii!

Post autor: Straszaq »

kris2k pisze:Czasami...
....i po Rumunii we wrześniu :)
Nieważne jaki masz motocykl...ważne gdzie nim byłeś.
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Na podbój Rumunii!

Post autor: kris2k »

Spoko, moja żona jest tolerancyjna.
A myślisz że jak ją zdobyłem? Też sobie przywiozłem ;)
Awatar użytkownika
Katatonia
Posty: 153
Rejestracja: 06 marca 2011, 10:28
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Z piekła rodem
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Na podbój Rumunii!

Post autor: Katatonia »

Hej mam pytanie odnośnie stacji benzynowych na Transfogaraskiej i Transalpinie :) jak to wygląda ? :)
Night Is The New Day !
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Na podbój Rumunii!

Post autor: kris2k »

Na Transalpinie jadąc od północy czyli od strony Sebes jest jedna mała stacja na samym początku. Następna dopiero w Novaci. Na Transfogarskiej nie ma stacji, jadąc od północy trzeba zatankować przed Cortisoarą, przy zjeździe z głównej drogi na Cortisoarę jest o ile pamiętam LukOil, następna jeśli mnie pamięć nie myli dopiero w Cobeni.
Awatar użytkownika
janeckih
Posty: 233
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 20:43
Motocykl: Virago 535,1991;
Lokalizacja: Radom/Sieradzkie
Wiek: 72
Kontakt:
Status: Offline

Re: Na podbój Rumunii!

Post autor: janeckih »

Kris jesteś Gość piękne opisy superanckiej trasy
jako
ODPOWIEDZ