rumunia

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
jjanusz
Posty: 710
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:45
Motocykl: Honda NT 650
Lokalizacja: krasnogliny(dęblin) lubelskie
Wiek: 58
Status: Offline

rumunia

Post autor: jjanusz »

Witam
Wybieram się w niedziele do rumuni na 7 dni bez źadnych planów, na spontana proszę,o jakieś wskazówki , trochę poczytałem ale nie ma jak porady braci motocyklowej, za wszystkie wskazówki serdecznie dziękuje, zaznaczam źe 1 dzien planuje nad moźem czarnym i obie trasy w transylwani
jjjanusz
------------------------------------------------------------------
"Niedość, że masz prace to i pieniądze byś chciał?"
staszek_s
Posty: 225
Rejestracja: 03 września 2014, 21:43
Motocykl: Suzuki DL 650A
Lokalizacja: Radlin, woj Śląskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: rumunia

Post autor: staszek_s »

Ja właśnie wróciłem, jeśli interesują Cię klimatyczne miasteczka to polecam Sighisoarę, fajne i nie za duże. Ciekawa jest Bukowina z malowanymi cerkwiami. Rumunia bardzo nam się spodobała, każdy może znaleźć coś dla siebie, zalezy co Cię kręci...
Awatar użytkownika
jjanusz
Posty: 710
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:45
Motocykl: Honda NT 650
Lokalizacja: krasnogliny(dęblin) lubelskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: rumunia

Post autor: jjanusz »

Jedziemy w 4 osoby zainteresowania podobne ,napewno obie trasy transpina i ta druga ,moźe czarne i pewnie jakiś zamki po drodze
jjjanusz
------------------------------------------------------------------
"Niedość, że masz prace to i pieniądze byś chciał?"
staszek_s
Posty: 225
Rejestracja: 03 września 2014, 21:43
Motocykl: Suzuki DL 650A
Lokalizacja: Radlin, woj Śląskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: rumunia

Post autor: staszek_s »

Ja miałem 2 tygodnie ale moRZe Czarne sobie odpuściłem, za mało czasu na wszystko a chyba ciekawiej w Bułgarii, następnym razem obadamy. Z zamków to nie polecam Branu, tłumy ludzi i komercja. Lepszy chyba w Hunedoarze, chociaż naokoło nic ciekawego to sam zamek warto zwiedzić - tyle, że drogo, 30 lei za dorosłego. Ciekawe są kościoły obronne na południu, koło Braszowa jest kilka, polecam.
Awatar użytkownika
Kargul
Posty: 685
Rejestracja: 23 listopada 2011, 11:44
Motocykl: BMW R1200GS
Lokalizacja: Luboń
Wiek: 43
Status: Offline

Re: rumunia

Post autor: Kargul »

w mojej opinie obowiązkowy też jest wąwóz Bicaz. Przełęcz Prislop też warto przejechać, choć tam drogi rok temu były tragiczne. Fajnie też było w jaskini niedźwiedziej. Natomiast moim zdaniem nie warto jechać do Sapanta do wesołego cmentarzu. Na temat morza Czarnego oraz Bukaresztu się nie wypowiadam, bo tam nie dotarliśmy.
Awatar użytkownika
jjanusz
Posty: 710
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:45
Motocykl: Honda NT 650
Lokalizacja: krasnogliny(dęblin) lubelskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: rumunia

Post autor: jjanusz »

Juź jestem na wlocie transalpiny, jutro przejazd ,a dalej się będzie coś szukać ,z moża chyba zrezygnujemy
Pozdrawiam z Rumunii
jjjanusz
------------------------------------------------------------------
"Niedość, że masz prace to i pieniądze byś chciał?"
staszek_s
Posty: 225
Rejestracja: 03 września 2014, 21:43
Motocykl: Suzuki DL 650A
Lokalizacja: Radlin, woj Śląskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: rumunia

Post autor: staszek_s »

Prislop radzę omijać, droga od zachodu rozkopana, tragicznie się jedzie. Na wschód już trochę lepiej, bo jeszcze nie rozkopali. Jak to zrobią to będzie jedna z fajniejszych tras w Rumunii ale teraz się nakląłem, zwłaszcza w okolicach Borsy.
Za to polecam piękną drogę 2D przez park narodowy Putna Vrancea, super asfalt i winkielki:
https://www.google.pl/maps/dir/T%C3%A2r ... 45.9118413
Niezła też jest droga z Petroszan na Targi Iju, mnie się bardziej podobała niż Bicaz, chociaż kawałek jest remontowany:
https://www.google.pl/maps/dir/Petrosza ... 45.0314279
Powodzenia!
ODPOWIEDZ