Montaż bagazu, namiotu itd

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Straszaq
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2008, 13:02
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Konin
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Montaż bagazu, namiotu itd

Post autor: Straszaq »

Top Gun pisze:Można smarowanie założyć
Miałem, ale wg mnie to półśrodek. Ma zalete ale i wadę, nie wiem czy nawet nie większą niż ta zaleta. No i nie likwiduje konieczności czyszczenia, naciągania itp. Także zdecydowanie kardan.
Dla mnie V-Strom (650) był motocyklem prawie idealnym. Torchę większa moc i kardan, no i właściwie nic więcej nie było mi potrzeba. Duże moto, na maksa wygodny i uniwersalny. Gdyby duży DL (1000 cm) był z kardanem to miałbym naprawdę klina w wyborze między nim a BMW. Prócz tych dwóch spraw, niczego mi w tym motocyklu nie brakowało. Może też dlatego, że był stosunkowo nowy (miał niewiele ponad 3 tys km przejechane) więc przesiadka z wiekowej Virażki była jak przeniesienie się do innego świata. Także polecam spróbować, bardzo udany sprzęt wg mnie.
Nieważne jaki masz motocykl...ważne gdzie nim byłeś.
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Montaż bagazu, namiotu itd

Post autor: Top Gun »

Straszaq pisze:Gdyby duży DL (1000 cm) był z kardanem to miałbym naprawdę klina w wyborze między nim a BMW. P
Niestety DL1000 nie był tak udany jak 650 :( Co widać po ilości tych motocykli na rynku wtórnym :nazdrowie:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 705
Rejestracja: 14 grudnia 2008, 16:46
Motocykl: MG California, Norge
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Montaż bagazu, namiotu itd

Post autor: Maćko »

Pozwolicie, że i ja swoje trzy grosze dołożę...
Zadzior jak mniemam jest dopiero na początku swojej drogi motocyklowej. Swój motocykl kupił bardziej sercem a nie rozumem i mam tu na myśli funkcję jaką ma pełnić (dojazdy do pracy, krótkie trasy weekendowe a dopiero później dłuższe wycieczki) i dopiero wyrabia sobie zdanie na temat wygody,pakowania, ergonomi itd.
Nie ma sensu namawiać kogoś do zakupu konkretnego modelu, bo po co mu "okufrowana beemka" jak np. pojedzie raz w roku na zlot a reszta to dojazdy do pracy i z powrotem. Do pewnych tematów trzeba dojrzeć i krok po kroku do nich dochodzić.
Dla większości z nas Virka to był pierwszy poważny motocykl a dopiero później zmienialiśmy w zależności od preferencji. Nie odbierajmy Mu radości z cieszenia się każdym kolejnym motocyklem dobieranym do swoich potrzeb.
P.S. Tematem był: Montaż bagażu, namiotu..., a nie jakim moto jeździć.
LwG
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Montaż bagazu, namiotu itd

Post autor: _CioneK_70 »

Maćko pisze:Pozwolicie, że i ja swoje trzy grosze dołożę...
Zadzior jak mniemam jest dopiero na początku swojej drogi motocyklowej. Swój motocykl kupił bardziej sercem a nie rozumem i mam tu na myśli funkcję jaką ma pełnić (dojazdy do pracy, krótkie trasy weekendowe a dopiero później dłuższe wycieczki) i dopiero wyrabia sobie zdanie na temat wygody,pakowania, ergonomi itd.
Nie ma sensu namawiać kogoś do zakupu konkretnego modelu, bo po co mu "okufrowana beemka" jak np. pojedzie raz w roku na zlot a reszta to dojazdy do pracy i z powrotem. Do pewnych tematów trzeba dojrzeć i krok po kroku do nich dochodzić.
Dla większości z nas Virka to był pierwszy poważny motocykl a dopiero później zmienialiśmy w zależności od preferencji. Nie odbierajmy Mu radości z cieszenia się każdym kolejnym motocyklem dobieranym do swoich potrzeb.
P.S. Tematem był: Montaż bagażu, namiotu..., a nie jakim moto jeździć.
LwG
Brawo Ty......i pod tym się podpisze... :nazdrowie:
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
ODPOWIEDZ