Google map dla moto

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 477
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Google map dla moto

Post autor: Marek. »

Może, ktoś coś poradzi...
Gdy chce sobie polatać po bocznych drogach, by coś zobaczyć, czy zwyczajnie się przejechać, wyznaczam trasę na PC w domu, później przesyłam na smartfona i ...

No właśnie, by trasa była taka jak ja chcę a nie taka jak zaproponuje google, całość musi być złożona z punktów A, B, C, D... problem w tym, że google nie odkryło jeszcze, że motocykliści jeżdżą w rękawiczkach a nie każdą rękawiczką da się obsłużyć smartfona i niestety przy dojeździe do każdego punktu, muszę się zatrzymać, ściągnąć rękawiczkę i klepnąć w [Dalej]. Czy jest jakaś możliwość by to wyłączyć, to klepanie. By po dojechaniu, nawigacja nawigowała dalej sama.
A może jest jakaś inna nawigacja, do której mogę taką trasę wrzucić, która by taką opcje miała?
Jakieś inne pomysły?
Ktoś, coś?
:chopper:
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: Piotrek9007 »

Witom

A powieś se chłopie przy smartfonie czy przy uchwycie na telefon taki rysik i masz temat z głowy, oczywiście rysik zamknięty, funkcja długopisu Ci raczej zbędna, dojeżdżasz do punktu, bierzesz rysik w palce w rękawiczkach, pyk pyk i dalej jazda, bez żadnego ściągania rękawic czy zatrzymywania. Koszt operacji sam widzisz na zdjęciu, które dorzucam

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 477
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: Marek. »

Piotrek9007 pisze: 22 lipca 2020, 21:27 ...
Mam coś takiego, długopis z gumką i tym się posiłkuję :mrgreen: Ale to nie najlepsze rozwiązanie i trochę niebezpieczne, bo jak szybko nie klikniesz, to się nawigacja wyłączy o ile pamiętam. A na jakichś drogach co asfaltu już nie pamiętają to trochę niebezpieczne i niewygodne. A po wyłączeniu google map, by wejść z powrotem w trasę, też trzeba trochę nerwów zjeść. :motorcycle:
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: MarcinS »

Map Factor Navigator. Mapy offline, ostrzeżenia o fotoradarach i przekroczeniu prędkości (do wyłączenia w opcjach), asystent pasa ruchu. Tyle, że trasę trzeba ustawić na telefonie. Po dotarciu do punktu tasy informuje tylko o tym i prowadzi dalej. Używam od dawna, bo guglowej navi zwyczajnie nie lubię.
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
Awatar użytkownika
zbródel
Posty: 222
Rejestracja: 11 czerwca 2015, 11:48
Motocykl: Wild Star 1600
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: zbródel »

Ja jeżdżę z Automapą, po dojechaniu do punktu tylko wyświetla na chwilę info, niczego nie trzeba klikać. Trzeba tylko uważać, tam są dwa tryby dla punktu, "w okolicy" i drugi, nie pamiętam jak się nazywa. Ten drugi wymaga przejechania stricte przez punkt - na dużym rondzie kiedyś postawiłem punkt nie zwracając dokładnie uwagi gdzie, okazało się że kliknąłem na część ronda przez którą nie jechałem i navi kazała mi wracać :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur

tłoczno w busie i w pociągu, a ja jadę na motongu... :chopper:
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2987
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: Top Gun »

Dobra navigacja (co oznacza Garmin, Tom Tom, a najlepiej BMW Motoroad) motocyklowa załatwia temat :motorcycle:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: Piotrek9007 »

Top Gun pisze:Dobra navigacja (co oznacza Garmin, Tom Tom, a najlepiej BMW Motoroad) motocyklowa załatwia temat :motorcycle:
Chłop chce szkłem dupe otrzeć a Ty mu mówisz o navi BMW Motoroad za grubo ponad 3000zl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2987
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: Top Gun »

Piotrek9007 pisze: 23 lipca 2020, 12:58
Top Gun pisze:Dobra navigacja (co oznacza Garmin, Tom Tom, a najlepiej BMW Motoroad) motocyklowa załatwia temat :motorcycle:
Chłop chce szkłem dupe otrzeć a Ty mu mówisz o navi BMW Motoroad za grubo ponad 3000zl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zawsze może kupić Tom Tomcia za 1600 :D
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
staszek_s
Posty: 225
Rejestracja: 03 września 2014, 21:43
Motocykl: Suzuki DL 650A
Lokalizacja: Radlin, woj Śląskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: staszek_s »

Wypróbuj np mapy.cz, planowanie na kompie, trasy w chmurze, aplikacja na telefonie - wygodne. Podobnie kurviger.de ale tu apka tylko na androida zdaje się. Jest tego więcej.
Awatar użytkownika
aligator73
Posty: 37
Rejestracja: 19 kwietnia 2019, 22:04
Motocykl: Virago125, Deauville
Lokalizacja: Wlkp
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: aligator73 »

Ja kupiłem na przecenie/wyprzedaży za 99zł navi dokładnie Smart SG742 TT EU https://www.euro.com.pl/nawigacja-samoc ... mart.bhtml
Jest tam wgrana mapa Europy Navigator z bezterminową aktualizacją, ale dokupiłem na alledrogo program polecany m/in przez tirowców:
iGO Primo TRUCK Europa. Koszt na aukcji ok 30zł.
Wgrałem do navi, wszystko działa jak trzeba, zamocowane na kierownicy. Łączny koszt 130zł.
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 550
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: PanG »

No IGO to klasa.

Jam tirowiec ;-)
Żyj i daj rzyć innym.
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 477
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: Marek. »

Dzięki Panowie.
Mapą.cz sie przyjrzę jeszcze raz, chociaż wiem że coś mi w nich nie pasował, no niestety złe przyzwyczajenia do google map robią swoje.
Jeżeli jest możliwość zrobienia trasy na komputerze w domu to tym bardziej, ale to w przyszłym tygodniu, bo ma padać i będzie czas coś... :cool:
O nawigacji też myślałem, no ale nie 3000 :cool:
Tej z euro się jednak przyjrzę bo stóweczka to jeszcze obleci.
Pytanie tak na szybko, bo tego w sklepie nie sprawdzę:
- Jak z jasnością
- Jak z ładowaniem
- Uchwyt, czy są jakieś dedykowane czy trzeba adoptować taki z telefonu
:motorcycle:
Awatar użytkownika
aligator73
Posty: 37
Rejestracja: 19 kwietnia 2019, 22:04
Motocykl: Virago125, Deauville
Lokalizacja: Wlkp
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: aligator73 »

Jasność jak dla mnie ok, ładowanie mam z zapalniczki pod fotelem. Samo navi ma wejście mini usb (to takie troche kanciate), nie pamiętam czy ładowarka była czy sam kabel? Akumulator ma dobry, bo spokojnie parędziesiąt minut może bez prądu działać. Mocowanie jest do szyby, ale ja je odczepiłem i mocuje do uchwytu, który mam na kierownicy po jakimś pokrowcu na komórkę. Łączy sie na taki typowy prostokąt z czterema otworami. I do teka gumka od weka ;-) żeby była pewność, ze się trzyma. Potem mogę fotę wstawić jak to zrobiłem.
staszek_s
Posty: 225
Rejestracja: 03 września 2014, 21:43
Motocykl: Suzuki DL 650A
Lokalizacja: Radlin, woj Śląskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: staszek_s »

Nawigacje samochodowe raczej nie są wodoszczelne (chyba że ta akurat jest), ja bym na moto poszukał albo budżetowego telefonu wodoszczelnego albo jakiejś taniej nawigacji motocyklowej typu Navitel ale tu cudów bym się nie spodziewał. W okolicach 500-700 zł to już bym raczej stawiał na telefon, daje więcej możliwości.
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 477
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: Marek. »

staszek_s pisze: 25 lipca 2020, 17:14 ...
Jeżdżę z Moto x Play, nie wiem czy jest wodoszczelny ale jakoś dał radę parę godzin w naprawdę dużym deszczu . Zresztą nie miał wyboru, bo byłem mokry wszędzie :lol:
Przejdę się juro do euro i obadam co mają, uchwyt mam dość uniwersalny i pewnie też podejdzie:
https://pl.aliexpress.com/item/33041289 ... 5392%23773
Obrazek
Przy okazji polecam, bo naprawdę daje radę ale jakąś nowszą wersje, z lepszym zasileniem,bo z tego co ja mam więcej jak 0,5A nie wyciągnie co w połączeniu ze słaba baterią w smartfonie daje krótki czas działania.

Przy okazji, bo mi to chyba umknęło. Czy posiadając taką nawigacje mogę edytować trasę poza nią a następnie ją na nawi przesłać?
:motorcycle:
Awatar użytkownika
Adi
Posty: 85
Rejestracja: 22 czerwca 2010, 22:43
Motocykl: Virago 1100 '93r.
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: Adi »

Przypomniała mi się śmieszna sytuacja:
Kilka lat temu przed Salonikami padłą mi nawigacja, Telefon nie miał map online (nie znałem wtedy albo nie było map online), roaming wiadomo, koszty.
Trzeba było jakoś dojechać do hotelu.
Syn (jako plecak) rozłożył laptopa, powiększył mapę i krzyczał do mnie " Tato teraz w lewo!!!, potem chyba w prawo !!!! i tak jechałem przez Saloniki z pasażerem z laptopem na kolanach :)
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: skipbulba »

Od lat jeżdże na wszystkie wyprawy z nawigacjami smatfonowymi. Po Polsce Yanosik, po Europie Waze. Awaryjnie google maps. Tyle, że gugiel nie ma prędkościomierza co mi przeszkadza :) Tom tom leży na pólce w szafie :) nigdy go nie użyłem :)
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 477
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: Marek. »

skipbulba pisze: 27 lipca 2020, 12:53 ... Tyle, że gugiel nie ma prędkościomierza co mi przeszkadza :)...

Ma prędkościomierz i chyba nawet ostrzeżenie o przekroczeniu widać.
Waze też czasami używam, podoba mi się opcja, gdy jadę bez włączonego nawigowania po trasie, wówczas wazy pokazuje co jest przede mną. To znaczy krzyżówki i zjazdy, co czasami się przydaje w gugle tego nie znalazłem.

Ps Byłem obadać w euro co maja... i lipa straszna. Trzeba wpierw zamówić.
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: skipbulba »

Marek. pisze: 27 lipca 2020, 13:12

Ma prędkościomierz i chyba nawet ostrzeżenie o przekroczeniu widać.
Ta, nie na Iphone :)
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: _CioneK_70 »

Marek. pisze: 22 lipca 2020, 21:12 Może, ktoś coś poradzi....

No właśnie, by trasa była taka jak ja chcę a nie taka jak zaproponuje google, całość musi być złożona z punktów A, B, C, D... problem w tym, że google nie odkryło jeszcze, że motocykliści jeżdżą w rękawiczkach......
Widzisz.....drogi kolego....zamiast kombinować z nawigacjami zainwestuj w rękawiczki krótkie bez palcow...ja tak zrobiłem i problem się skończył...a i chłodniej....😁
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 477
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: Marek. »

_CioneK_70 pisze: 28 lipca 2020, 19:02 Widzisz.....drogi kolego....zamiast kombinować z nawigacjami zainwestuj w rękawiczki krótkie bez palcow...ja tak zrobiłem i problem się skończył...a i chłodniej....😁
Mam dwie pary, ale mam wielkie opory, by w nich jeździć.
Chyba jestem cykor :lol:
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2987
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: Top Gun »

Marek. pisze: 28 lipca 2020, 23:26
_CioneK_70 pisze: 28 lipca 2020, 19:02 Widzisz.....drogi kolego....zamiast kombinować z nawigacjami zainwestuj w rękawiczki krótkie bez palcow...ja tak zrobiłem i problem się skończył...a i chłodniej....😁
Mam dwie pary, ale mam wielkie opory, by w nich jeździć.
Chyba jestem cykor :lol:
Lepiej bez rękawiczek :lol:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: _CioneK_70 »

Top Gun pisze: 29 lipca 2020, 08:34
Marek. pisze: 28 lipca 2020, 23:26
_CioneK_70 pisze: 28 lipca 2020, 19:02 Widzisz.....drogi kolego....zamiast kombinować z nawigacjami zainwestuj w rękawiczki krótkie bez palcow...ja tak zrobiłem i problem się skończył...a i chłodniej....😁
Mam dwie pary, ale mam wielkie opory, by w nich jeździć.
Chyba jestem cykor :lol:
Lepiej bez rękawiczek :lol:
Idz no do siebie... prześmiewco..... :D Wrocław prostowac... :boks: :boks: :nazdrowie: :nazdrowie:
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2987
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: Top Gun »

_CioneK_70 pisze: 29 lipca 2020, 13:15
Top Gun pisze: 29 lipca 2020, 08:34
Marek. pisze: 28 lipca 2020, 23:26

Mam dwie pary, ale mam wielkie opory, by w nich jeździć.
Chyba jestem cykor :lol:
Lepiej bez rękawiczek :lol:
Idz no do siebie... prześmiewco..... :D Wrocław prostowac... :boks: :boks: :nazdrowie: :nazdrowie:
:lol:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 477
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Google map dla moto

Post autor: Marek. »

Sprawdzam sobie w okolicy różne nawi, niestety mapy.cz z czymś się u mnie gryzą i nie da się na nich jechać bo się wyłączają. Waze do którego podchodziłem parę razy, okazał się bardzo przyjemny i ze względu na grafikę bardzo czytelny. Ale też jest ale, bo on z kolei musi wciąż mieć dostęp do sieci. Ma ponoć jakiś bufor ale trochę za mały, bo wpierw mnie wyprowadził na drogę gruntową bardzo kamienistą https://www.google.com/maps/place/49%C2 ... 22.8081067 https://www.google.com/maps/@49.1142977 ... 200!8i3600
by po 15 minutach jeszcze bardziej mnie wku**** i stwierdzić, że nie ma dalszej mapy bo nie ma sieci, co jest częste w tamtych regionach. No ale z siecią nawi fajne :lol:
Muszę jeszcze obadać maps.me i OsmAnd, no niestety moje założenia z tytułu są nie do spełnienia. Napisałem do gugla, może za 5 lat, coś z tym zrobią :lol:
:motorcycle:
ODPOWIEDZ