Podróż motocyklem w upałach

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Podróż motocyklem w upałach

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Idzie lato zbliżają się wakacje więc mam nadzieję że temat przyda się nie tylko mi.
Kolega zaproponował mi pobyt na Krecie w połowie lipca.
Jechać mamy oczywiście motocyklami.
Osobiście przeraża mnie to że fatalnie znoszę temperatury powyżej 30 stopni ;)

Liczę na dobre rady ludzi najlepiej wiedzących z autopsji co piszą odnośnie wielogodzinnych podróży motocyklem pod prażącym słońcem a w szczególności: co na głowę co na ciało co pić jeść i w ogóle jak to przeżyć :neutral: Mam mętlik bo widzę dużą sprzeczność pomiędzy bezpieczeństwem a możliwością przegrzania organizmu w ciągu 30 minut ;)

Z góry dziękuję za wszelkie sensowne (przydatne) i bezsensowne (zabawne) odpowiedzi. :mrgreen:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
michael
Status: Offline

Re: Podróż motocyklem w upałach

Post autor: michael »

na pewno bardzo dobra kurtka tekstylna z wypinaną membraną i sporymi wywietrznikami, ew są kurtki z siatki, przewiewne. i na pewno brak skóry na sobie. poweraid jest super, bo się wchłania szybko i zapobiega odwodnieniu.
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Podróż motocyklem w upałach

Post autor: Marcin »

Obrazek

Ja na Chorwację szykuję coś takiego. To co pozostanie po obdarciu kurki z Cordury Po prostu protektory na siatce. Pod to termo koszulka i powinno być ok.
Znajomy w takim czymś podróżował po południu Europy i chwali sobie.
Obrazek
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Podróż motocyklem w upałach

Post autor: leszekk »

Mam dość mało doświadczenia jeśli chodzi o śmiganie pod greckim słońcem na motocyklu - zwykle robiłem to skuterkach z wypożyczalni. I wtedy jako pełne wyposażenie wystarczyć musiały szorty, jeansowa kurtka i szmatka na głowę. Co do odbycia dłuższej trasy to sądzę, że nie ma sensu jakoś szczególnie zmieniać swoich preferencji - jeśli będziesz jechał te 2000 km to przecież nie z prędkością 30 km/h (jak to może mieć miejsce na Krecie, w górach) tylko normalnie, 80-110 a przy takiej prędkości z wyposażenia dodatkowego to poleciłbym dobre okulary przeciwsłoneczne i plecaczek z popitką (w decathlonie czy innym go sporcie dostaniesz taki na wycieczki rowerowe i piesze o dowolnej pojemności). Nie zapomnij o zabezpieczeniu części ciała, które mogą być nieosłonięte choćby przez chwilkę, dobrym kremem do opalania z bardzo mocnym filtrem i pamiętaj, że asfalt też dobrze odbija światło słoneczne więc pysk też warto posmarować mimo, że za szybą, okularami ... Co do tego czy skóra czy tekstylne ubranie - Twój wybór - ja w skórze czuję się podczas jazdy w trasie komfortowo nawet przy 35 st. Ubranko tekstylne łatwiej skompletować jako wielowarstwowe i w zależności od chwilowych warunków możesz sobie zakładać lub zdejmować kolejne warstwy
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Podróż motocyklem w upałach

Post autor: Antek »

Marcin pisze:Ja na Chorwację szykuję coś takiego. To co pozostanie po obdarciu kurki z Cordury Po prostu protektory na siatce. Pod to termo koszulka i powinno być ok.
Znajomy w takim czymś podróżował po południu Europy i chwali sobie.
Marcin to jest całkiem klawe wdzianko :rock: ile kosztuje takowe ustrojstwo?
Obrazek Czy daleko oni....?
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Podróż motocyklem w upałach

Post autor: Marcin »

Antek pisze:Marcin to jest całkiem klawe wdzianko :rock: ile kosztuje takowe ustrojstwo?

Na allegro jest tego od cholery. Koszt od 180 wzwyż. Najlepiej szukać takiego z odpinanym żółwiem. Zawsze można sam żółwik założyć.
Obrazek
Plumek
Status: Offline

Re: Podróż motocyklem w upałach

Post autor: Plumek »

rzeznia_numer_5 pisze:Idzie lato zbliżają się wakacje więc mam nadzieję że temat przyda się nie tylko mi.
Kolega zaproponował mi pobyt na Krecie w połowie lipca.
Jechać mamy oczywiście motocyklami.
Osobiście przeraża mnie to że fatalnie znoszę temperatury powyżej 30 stopni ;)
Nie wiem, czy już czytałeś założony przeze mnie wątek i dywagacje w nim:

Ubranko - w czym jeździć w upały?

Ja na razie jeżdżę w dżinsach z nakolannikami skórzanymi, kurtka skórzana (pod spodem koszulka jakaś zwykła), buty kowbojki krótki, chustka na szyję, rękawiczki bez palców i kask.
Jest znośnie. Najlepiej jest rankiem i wieczorem oczywiście. W ciągu dnia da się przeżyć. Jednak w moich okolicach wiaterek jest dość częstym zjawiskiem i przyjemnie chłodzi :) Zobaczymy, jak temperatury przekroczą 30 stopni w cieniu (dziś było 28)... No i jak człek będzie stawał a to na światłach, a to w korku, a to po wino...
ODPOWIEDZ