co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Mirosław
Posty: 129
Rejestracja: 07 marca 2010, 12:53
Motocykl: Yamaha Virago XV750
Lokalizacja: Zarębiec
Wiek: 57
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: Mirosław »

Zapraszam na Mazury,warto zobaczyć klasztor w Świętej Lipce oraz bunkry Hitlera w Gierłoży
Awatar użytkownika
StesiU
Posty: 1244
Rejestracja: 04 września 2007, 15:10
Motocykl: WSK 125
Lokalizacja: Trzebnica
Wiek: 40
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: StesiU »

VIKING pisze:Polecam wszystkim podróżującym miejscowość Kobyla Góra dzwon Papieski super punkt widokowy na Kępno Syców i okolicę trochę trudno znaleźć ale jak co to dzwońcie.
kolego a powiedz jak trafić na ten punkt?? w Kobyłce byłem kilka razy ale na dzwon nie trafiłem :mrgreen:
Nie ma pogody nie na motocykl sa tylko zle ubrani motocyklisci.
Awatar użytkownika
VIKING
Posty: 1765
Rejestracja: 12 października 2008, 12:43
Motocykl: Custom 1400 xt350 DL
Lokalizacja: Wieruszów
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: VIKING »

KIMBA pisze:VIKING, o zalewie zapomniałeś :wink:
Fakt na zalewie można się zalać :nazdrowie: kąpać nie radzę, super Zajazd Misoni w Żetni polecam. :rock:

Mariusz zaraz zrobię opis fak jest taki że naprawdę ciężko tam trafić ale widoki wynagradzają wszystko.
Ostatnio zmieniony 17 marca 2010, 21:22 przez VIKING, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
VIKING
Posty: 1765
Rejestracja: 12 października 2008, 12:43
Motocykl: Custom 1400 xt350 DL
Lokalizacja: Wieruszów
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: VIKING »

A więc tak z Kobyłki jedziesz na Ignaców potem na Parzynów i tu uwaga skręcasz na Mostki nadal asfalt :mrgreen: jedziesz jakieś dwa km. Zaczyna się Weronikopole i zaraz jakieś 20m. po lewej szukaj zjazdu na punkt widokowy teraz zacznie się szlakowa droga przechodząca w polną jakieś 0,5 km. Warto tam pojechać :rock:
Awatar użytkownika
Straszaq
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2008, 13:02
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Konin
Wiek: 45
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: Straszaq »

W Koninie i okolicach wiele ciekawego nie ma. Jest Bazylika Licheńska i jakieś tam zabytki ale o tym każdy może przeczytać w poradnikach turystycznych.
Ciekawie natomiast wygląda nocą Elektrownia Pątnów znad brzegu jeziora Gosławickiego. Ogrom świateł na terenie elektrowni, wysokie i oświetlone kominy rzucające blask na wodę jeziora powodują, że mamy wrażenie jakbyśmy patrzyli na Titanica na pełnym morzu. Oczywiście musi być totalnie ciemno. Jakby ktoś leciał kiedyś późnym wieczorkiem przez Konin w kierunku Bydgoszczy to można skręcić kawałek i zobaczyć. Podczas wieczornych, letnich wypadów lubie tam przejechać, zatrzymać się i na chwilę popatrzeć na to :)
Nieważne jaki masz motocykl...ważne gdzie nim byłeś.
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: hunter of wind »

milkacarlos pisze:To i ja coś z mojego regionu polecę:

Beskid Niski:
-Kościół i Klasztor Franciszkanów w Krośnie
-Największa w Europie kolekcja lamp naftowych - Krosno
-Szlak naftowy: Jasło , Krosno , Sanok , Ustrzyki Dolne , Sambor , Borysław , Drohobycz , Lwów
-Muzeum Naftownictwa w Bóbrce
Dodam do tego jescze: "Prządki" - park krajobrzazowy w Czarnorzekach koło Krosna,
zaraz po sąsiecku zamek "Kamieniec" w Odrzykoniu - na podstawie dziejów którego Fredro napisał "Zemstę".
Magurski Park Narodowy i jego muzeum w Krempnej, "Czarci Kamień", Polany i Jaśliska i kilka innych miejsc, gdzie czas stanął w miejscu.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Filippo
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: Filippo »

A tak wygląda moja okolica w promieniu 150km:

1. Bałtów - Park Dinozaurów
http://www.juraparkbaltow.pl/

2. Baranów Sandomierski
http://www.baranow.com.pl/

3. Chańcza - bardzo fajny zalew
http://www.swietokrzyskie.pl/domki-chancza/

4. Skansen w Kolbuszowej
http://www.muzeum.kolbuszowa.pl/index1a ... ydawnictwa

5. Zamek w Krasiczynie
http://www.krasiczyn.com.pl/

6. Zamek w Łańcucie
http://www.zamek-lancut.pl/pl/

i wiele innych ciekawych miejsc o których już nie pamiętam :)

Tydzień temu byłem w Łańcucie i nie wiedziałem że tam tylu motocyklistów od customów przerobionych z MZtek do naprawdę fajnych dragów. Pozdrawiam WAS :D
bea
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: bea »

A ja zacznę może od tego, że we Wrocławiu znajduje się 90 mostów i 27 kladek. Pod względem ilosci mostów nasze miasto zajmuje czwarte miejsce w Europie po Wenecji, Sankt Petersburgu i Amsterdamie. Przez Wrocław przepływa 5 rzek: Odra, Widawa, Bystrzyca i Ślęza.
Natomiast jeżeli chodzi o miejsca, które warto zobaczyć będąc we Wrocławiu, hmm trochę tego mamy tutaj :wink: ale z takich bardziej znanych i godnych obejrzenia miejsc polecam
- RYNEK, (ponoć bardzo łądny, Ratusz, kamieniczki, przylegające uliczki, Miejskie Jatki -średniowieczna uliczka obudowana drewnianymi kramami z miesem. Założona przez Piastów w XIII w. częściowo przebudowana.
-Plac Solny ( na którym można spotkać wrocławskich motocyklistów :wink: )
-Rotunda w której znajduje sie Panorama Racławicka.
-Ogród Botaniczny
-Ogród Zoologiczny
-Ogród japoński znajdujący się w pobliżu PERGOLI a na PERGOLI jest fontanna, która funkcjonuje od wiosny do jesieni. Odbywają sie tam (godne polecenia zwłaszcza w godzinach wieczornych) pokazy z użyciem wody, świateł i muzyki. Pokazy odbywaja się co pół godziny.
-Hala stulecia i iglica obok
-Można postac w korkach próbując dotrzeć od jednego miejsca do drugiego :lol:
-Mamy bardzo ładne galerie handlowe gdzie można zostawić trochę kaski, iśc do kina i coś zjeść.
Nie będę wymieniała tutaj wszystkich kościołów, muzeów, pomników itp. bo jest tego trochę :wink: jak to bywa w dużych miastach. Zainteresowani i tak zapewne zakupią jakiś przewodnik... Ja ograniczyłam się do minimum. A i tak tego co wymieniłam, nie da się zobaczyć w ciągu jednego dnia. Tak więc jeśli ktoś lubi duże miasta, zatłoczone ulice i wszędzie pełno ludzi zapraszam do WROCKA :mrgreen: Osobiście chętnie uciekam z tego dużego miasta do miejsc mniej zatłoczonych, ja mam to miasto i wszystko co z nim związane na codzień od urodzenia, ale jeśli, ktoś nie był, zapraszam naprawde jest co poogladać. Ogród zoologiczny jest bardzo ładny a z ciekawostek, tak aby zachęcić do zwiedzenia powiem, że np. Tygrysy maja teraz fantastycznie zrobiony wybieg i od zwiedzających osób dzieli je tylko szyba. Olbrzymie koty przechadzają sie więc tuż obok...
Acha no i mamy tu we Wrocku fantastyczna ekipę forumową :wink:
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: Miszczu »

Ja polecam Swiętokrzyskie bo tu są najładniejsze dupcie w polsce :mrgreen:
a tak powaznie zalezy od zainteresowan-pomijając powyzsze mnie przykładowo jarają zomecki i dletego polecam Krzyztopór w Ujezdzie ruiny w Bodzentynie, Chęcinach, Piekoszowie masa starych kosciołow i w ogóle zajebiscie :cool:
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
Awatar użytkownika
bruno-rz
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwietnia 2009, 22:44
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 45
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: bruno-rz »

milkacarlos pisze:To i ja coś z mojego regionu polecę:

[.....]

I w Rzeszowie nowa Trasa Podziemna, i cały Rzeszów piękny jest:).
Z tym pięknym Rzeszowem to bym nie przesadzał... :mrgreen: piękny to jest pomnik :twisted:
milkacarlos pisze:
Jeśli chodzi o II wojnę światową to Tunel pod Górą Żarnowską i umocnienia w jej okolicach.
Tunel pod Górą Żarnowską jest super i dodatkowo trzeba zobaczyć pobliskie bunkry:
http://www.frysztak.pl/index.php?mgid=31

Najlepiej w podjechać pod jakiś sklep GS-u, poszukać kogoś w "odpowiednim wieku" i postawić piwko lub winko (w kartonie :razz: ) i posłuchać opowieści o tym co działo się tam w czasie II WŚ. Sam tak kiedyś zrobiłem i dlatego polecam.
Miszczu pisze:Ja polecam Swiętokrzyskie bo tu są najładniejsze dupcie w polsce :mrgreen:
a tak powaznie zalezy od zainteresowan-pomijając powyzsze mnie przykładowo jarają zomecki i dletego polecam Krzyztopór w Ujezdzie ruiny w Bodzentynie, Chęcinach, Piekoszowie masa starych kosciołow i w ogóle zajebiscie :cool:
Krzyżtopór - byłem 3 razy i za każdym razem jeszcze bardzie mi się podoba , no i spokojnie można :chopper:

http://krzyztopor.org.pl/

Można wybrać się na potyczki rycerskie
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
Awatar użytkownika
custome
Posty: 110
Rejestracja: 28 lutego 2008, 20:27
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 44
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: custome »

zapomniałem napomknąć o ogrodzie botanicznym w Niemczy, koło Dzierżoniowa. Polecam, szczególnie w maju.

http://www.mmwroclaw.pl/5851/2009/9/13/ ... ory=photos
Awatar użytkownika
mad91K
Posty: 721
Rejestracja: 27 maja 2009, 11:26
Motocykl: Suzuki Bandit 650 06
Lokalizacja: Bishops Stortford
Wiek: 32
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: mad91K »

No cóż , okolice Leśnej - Lubania - Miłoszowa i Czeskiego Mesta pod Smrekem obfitują w obiekty po wojenne , średniowieczne oraz punkty widokowe.

W samej Leśnej , miasteczku położonym w dolinie Kwisy , można zwiedzić zamknięty dla ruchu drogowego rynek miasta z malowniczymi kamienicami ( na wieczornych pijaczków tez można się natknąć :wink: ) , w wiosce Czocha ( od niedawna Sucha ) można zwiedzić zamek graniczny książąt Czeskich. Jest to ten sam zamek w którym był kręcony film "Gdzie jest Generał" , "Tajemnice Twierdzy Szyfrów" oraz jeden lub dwa odcinki "Wiedźmina". Jeżeli nie przeszkadza wam odrobina kurzu można wybrać się na punkt widokowy na drodze do tamy / elektrowni wodnej. Punkt widokowy otwiera się na panoramę potoku i doliny Leśnej. Tama która niedawno przeszła renowacje jest popularnym punktem widokowym i miejscem konferencji.

A takim złowróżebnym punkciem miasteczka jest zachowana wieża szubieniczna... już niewiele ich pozostało w Polsce.

http://www.hotelewam.pl/Hotel.aspx?hid=20 -- link Zamek Czocha.

http://lh6.ggpht.com/_h08njLcakk8/SUUN9 ... CN2266.JPG -- pobliska tama.

W Miłoszowie znajdziecie pozostałości filii obozu koncentracyjno - tranzytowego Gross Rosen i Stalagu IVF. A przekraczając granicę RP ( do której nota bene prowadzi zaje*ista droga , dłuuugie zakręty i nówka nawierzchnia ) wjedziecie poprzez malowniczy las do Mesta Pod Smrekem , jadąc od strony miłoszowa , poprzez szpaler licznych sklepów oferujących tani alkohol , frykasy i ciuchy , traficie na Czeskie wioski i wioseczki ,jadąc cały czas lasem , drogą gładką i jedno pasmową.

Sam nie mogę się doczekać kiedy objadę Dolny Śląsk motorem. :bravo: :bravo:
Szable do boju lance w dłoń? bolszewika goń goń goń !

ETZ 125 88' --> XV 125 99' --> VL 125 01' --> GPZ 500s '00 --> GSF 650S K6 06'
dudi
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: dudi »

A ja z kolei polece wam moje rodzime strony - Beskid Niski
Czyli okolice Nowego Sącz itd ( ja pochodzę o okolic Gorlic)

Więc tak przede wszystkim :
1. Szlak architektury drewnianej - piękne stare kościółki - na prawde niektóre sa niesamowite, choć sam mało z nich widziałem, ale mam zamiar nadrobić :)

2. Pieniny - a w nich Zamek w Czorsztynie i Niedzicy, zalew Czorsztyński.
Piękne okolice.

3. Wysowa Zdrój - a po drodze zalew klimkówka - jak ktoś szuka spokoju i ciszy to polecam, są mało znane póki co i nie ma tam tak strasznie dużo ludzi jak nad Solina (dot klimkówki) albo jak w Krynicy (dot. Wysowej)

4. Biecz - małe miasteczko ale bardzo stare - nie zawiele tam moze i jest do zwiedzania ale wpaść warto - min. była tam kiedys szkoła katów :twisted:

5. Inne :
Wapienne, do pochodzenia z rodzinką chwilke po górach i np można zjeść pstąga :)
Ciężkowice - skalne miasteczko - dużo ciekawych skał - można zrobić sobie przystanek w drodze z/ do Krakowa.

Te miejscówki szczególnie się nadają do zwiedzenia na motorze :)
Awatar użytkownika
CARO
Posty: 570
Rejestracja: 28 maja 2009, 11:10
Motocykl: Shadow 750
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: CARO »

a w Warszawce to tylko korki mamy piekne.
Awatar użytkownika
kizes
Posty: 241
Rejestracja: 04 października 2009, 07:41
Motocykl: YAMAHA Virago 535 '97
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 52
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: kizes »

CARO pisze:a w Warszawce to tylko korki mamy piekne.
Trochę przesadzasz, jest u Was co zobaczyć, ale ja osobiście nie przepadam za Stolicą, przetłacza mnie jej wielkość, wspomniane korki i brak świeżego powietrza.

I pewnie strasznie (czytaj niebezpiecznie) jeździ się po Niej motorem.
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: wojok »

polecam zawitać do Rybnika (chyba najbardziej urocze miasto na górnym śląsku), Rudy Raciborskie (uroczy park i klasztor pocysterski)

z Polskich zakątków polecam również Warmię i kanał Ostródzko-Iławsko-Elblądzki, ale to już nie na moto, ale też czując wiatr we włosach :)
klem
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: klem »

Jak ktoś chce pojeździć po fajnych drogach, to od Oświęcimia aż do Krakowa asfalt wymienili i jest super. Jak ktoś jeszcze chciał dobrze zjeść to polecam Zajazd "Magda" w Bobrku
A jak ktoś lubi zakręty to polecam drogę Jaworzno-Chrzanów-Olkusz i dalej na pustynię błędowską i do Ogrodzieńca
Awatar użytkownika
inco
Posty: 1021
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 18:32
Motocykl: Virago 750 94r
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 37
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: inco »

frytura pisze:tak a propos tego tematu (chociaż może w i osobny by wypadało:) nawinął mi się pomysł stworzenia - bazy noclegowej w Polsce. Czyli gdzie spać (tanim kosztem :mrgreen: ) w różnych rejonach Polski. Na pewno każdy ma jakieś sprawdzone miejsca (ja również :mrgreen: ), którymi możemy się podzielić.
Świetny pomysł, na bank się taka baza przyda! Zwykle jak gdzieś jadę to się szuka miejsca do spania na miejscu, a możliwość zaplanowania trochę ułatwi podróżowanie po Polsce :)

frytura, jak masz pomysł i znasz też takie miejesca które warto w takiej bazie umieścić, to załóż nowy temat, jestem pewien, że wkrótce inne osoby tam napiszą swoje miejscówki.
# Automatyczna blokada tekstu
# Jeżeli to widzisz zgłoś komentarz do Moderatora lub Administracji.
unguest
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2010, 13:47
Motocykl: Virago 535 '89-90
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Wiek: 39
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: unguest »

Z mojej strony mogę polecić bunkry w Konewce (2 km od Spały)

Obrazek

i Groty Nagórzyckie, za gnojka ganialiśmy się tam z latarkami, teraz już zamurowane, ale mimo wszystko bajka. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: Schwartzu »

Znalazłem taką ciekawa mapkę z naniesionymi ciekawymi miejscami, może kogoś zainteresuje: http://mapa.polskaniezwykla.pl
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
ODPOWIEDZ