co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
custome
Posty: 110
Rejestracja: 28 lutego 2008, 20:27
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 44
Status: Offline

co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: custome »

witam. Pomyślałem, ze w tym sezonie pojeżdżę troszeczkę po naszym pięknym kraju i pozwiedzam kilka miejsc przez Was rekomendowanych. Chciałbym, żeby każdy z Was napisał gdzie warto pojechać i zwiedzić ciekawe miejsce.
Niestety miasto, w którym mieszkam, jest w czołówce najbrzydszych miast w Polsce. Jest przepiękny zamek Książ oraz palmiarnia, jednak nie polecam specjalnie jechać kilka set kilometrów żeby to obejrzeć. To co mogę polecić to:
1. park miniatur, warto obejrzeć, jeśli ktoś ma ochotę pozwiedzać zabytki Dolnego Śląska.
http://www.park-miniatur.com/miniatury.php?lang=pl

2. Szczeliniec Wielki, również kawałek od Wałbrzycha ale każdy kto lubi góry musi tam zajrzeć.
http://www.atlas.pl/szczeliniec-wielki.html

proponowałem wyjazd na szczeliniec w zeszłym roku w Kletnie, niestety zanim doszedłem do siebie już wszyscy się rozjechali. Pozdrawiam i proszę o podobny opis Waszego regionu.
Awatar użytkownika
GRISZKA
Posty: 433
Rejestracja: 24 października 2009, 23:59
Motocykl: VIRAGO XV 1000 GOLD
Lokalizacja: Ogorzelec-Kamienna Góra
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: GRISZKA »

Zapomniałeś kolego custome, o wspaniałej Bazylice w Krzeszowie (niedaleko Wałbrzycha) którą warto zwiedzić.
http://www.sudety.it/index/obiekty/ID,573
Awatar użytkownika
custome
Posty: 110
Rejestracja: 28 lutego 2008, 20:27
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 44
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: custome »

własnie dla tego polecam najpierw park miniatur, jest tam większość zabytków naszego regionu, również Bazylika w Krzeszowie. Po zwiedzeniu parku każdy będzie już wiedział co w pobliżu warto zwiedzić już w normalnych rozmiarach.
Awatar użytkownika
kizes
Posty: 242
Rejestracja: 04 października 2009, 07:41
Motocykl: YAMAHA Virago 535 '97
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: kizes »

Fajny temat.
Zapraszamy do kujawsko-pomorskiego.
A jest co zobaczyć: Bydgoszcz (miasto przez które płynie kanał bydgoski,miasto na wodzie z bydgoską Wenecją, Toruń perła zabytków, szlak Piastowski ( Biskupin,Żnin,Wenecja), Kruszwica ( mysia wieża) Tuchola miasto z klimatem i słynne Bory Tucholskie ( polecam zajazd w Fojutowie ( największy akwedukt w Polsce) najlepsze żarcie na Świecie ( w wielu restauracjach jadłem, ale Fojutowo to poezja smaku) Wspaniały zalew koronowski gdzie często zjeżdzają się moto z całego kraju. Ludzie gościnni, żarcie regionalne wspaniałe.
Przyjedź to zobaczysz. ( to tylko kilka propozycji, o wielu nie napisałem)
Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 3713
Rejestracja: 15 maja 2008, 22:01
Motocykl: niemiecki
Lokalizacja: Augsburg(Bawaria)
Wiek: 57
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: Winnetou »

W moim regionie...warto zobaczyc WSZYSTKO! :mrgreen:
Jedni umieją drudzy"umią"...

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój"
Awatar użytkownika
Greg66(Diesel)
Posty: 771
Rejestracja: 20 listopada 2009, 22:58
Motocykl: XV535->VStar 1100
Lokalizacja: Piastów
Wiek: 57
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: Greg66(Diesel) »

Skąd taki pesymizm kolego custome? Polska jest piękna w całości. Okolice Wałbrzycha są bardzo ciekawe. Spędziłem tam tydzień i nijak się nie nudziłem. Polecam: kompleks poniemieckich sztolni RIESE (ciekawa trasa w Osówce), wycieczka do kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie, bardzo fajny kompleks rekraacyjny Harenda, kopalnia węgla kamiennego w Wałbrzychu, podjeżdżając kawałek mozna zrobić wycieczkę w góry na ruiny jednego z zamków Paistów Śląskich i przy okazji zobaczyć kopalnię kruszywa drogowego w Rybnicy Leśnej (przez którą przebiega droga!!!) i wiele innych atrakcji. Region pełen ciekawych miejsc, nie wspominając od dalszych wycieczkach, np. Karpacz. Pozdrawiam :rock:
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: sart »

custome pisze:Niestety miasto, w którym mieszkam, jest w czołówce najbrzydszych miast w Polsce
a gdzie ma się znajdować, jak sami jego mieszkańcy wystawiają taką opinię :twisted:
?Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.?

ObrazekObrazek
klem
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: klem »

W moich okolicach jest Auschwitz :mrgreen: I opuszczona kotłowniaw oświęcimiu - fajne miejsce, zbiornik w Imieliniu, zamek Lipowiec, hałdowe góry w Jaworznie, A4, kupę fajnych dróg do polatania i... mój garaż :bravo:
Awatar użytkownika
frytura
Posty: 2385
Rejestracja: 04 stycznia 2009, 14:57
Motocykl: Fajzer / Von z Ton
Lokalizacja: ZK / ZS / RLS
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: frytura »

Ja zapraszam nad morze do siebie i podróż wzdłuż wybrzeża! Koło Koszalina są na prawdę ciekawe rejony i trasy z fajnymi zakrętami. A do zwiedzania polecam: Kołobrzeg, Gąski, Darłowo - to nad morzem:) obok samego Koszalina - Góra Chełmska, dalej wedle uznania albo obrać trasę południowo-wschodnią przez Polanów, Miastko do Bytowa i na Kaszuby. Albo północno-wschodnią czyli Ustka i Łeba i dalej wybrzeżem do 3-miasta bądź na Hel.

W zachodnim kierunku zdecydowanie polecam trasę nadmorską od Kołobrzego do Międzyzdrojów a dalej w dół na Szczecin. Ewentualnie stroną południową - ale jeszcze do końca jej nie przerabiałam. Odradzam natomiast główną trasę wylotową Szczecin - Gdańsk (bodajże krajowa 6). Fakt jest fajna i szeroka można się rozpędzić, ale nie ma co po dordze zwiedzać. Chyba, że chodzi jedynie o nadrobienie kilometrów. Ja osobiście preferuję raczej boczne trasy i takie wam przedstawiam:)

Oprócz tego warto odwiedzić Borne Sulinowe (czy jak to się odmienia :mrgreen: ) - rejony Wału Pomorskiego. Oraz znajdujące się obok - opuszczone osiedle. Na prawdę ciekawe miejsce. Do tego polecam Wałcz i tutejsze bunkry z Wału Pomorskiego.
1 metr to droga jaką pokonuje światło w próżni w czasie 1/299792458sek.

http://motocyklemprzezzycie.pl/
http://smazalniastron.pl

GRUPA ŚLĄSK oddział Koszalin :D
żurek
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: żurek »

Ja zapraszam do Grodu Kraka o tym co można zobaczyć w Krakowie i okolicach nie będę się rozpisywał bo można by pisać godzinami a poza tym każdy chyba wie co można tu zobaczyć i pozwiedzać.
Ja ze swej strony mogę zapewnić miejce na zaparkowanie motocykla i rozbicie namiotu.
Awatar użytkownika
jacek71
Posty: 365
Rejestracja: 13 sierpnia 2009, 20:53
Motocykl: DS 1100
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 52
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: jacek71 »

A ja polecam wszyskim zwiedzenie pięknych zakątków Jury Krakowsko Częstochowskiej ,jest tu wiele pieknych ruin zamków Olsztyn ,Mirów ,Bobolice ,Morsko ,itd,krajobrazy super polecam :rock:
Bulgotanie to piekny dżwięk i doznanie.

Było Virago 535 , Drag Star 650 Classic , Yamaha Road Star 1700 ,XVS 950 MS ,Shadow 600, DL 650 V-STROM , DS 650 Custom ,znów XVS 950 ,Drag Star 1100 i Virago 125 żony
Awatar użytkownika
frytura
Posty: 2385
Rejestracja: 04 stycznia 2009, 14:57
Motocykl: Fajzer / Von z Ton
Lokalizacja: ZK / ZS / RLS
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: frytura »

tak a propos tego tematu (chociaż może w i osobny by wypadało:) nawinął mi się pomysł stworzenia - bazy noclegowej w Polsce. Czyli gdzie spać (tanim kosztem :mrgreen: ) w różnych rejonach Polski. Na pewno każdy ma jakieś sprawdzone miejsca (ja również :mrgreen: ), którymi możemy się podzielić.
1 metr to droga jaką pokonuje światło w próżni w czasie 1/299792458sek.

http://motocyklemprzezzycie.pl/
http://smazalniastron.pl

GRUPA ŚLĄSK oddział Koszalin :D
Awatar użytkownika
custome
Posty: 110
Rejestracja: 28 lutego 2008, 20:27
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 44
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: custome »

Greg66 pisze:Skąd taki pesymizm kolego custome? Polska jest piękna w całości. Okolice Wałbrzycha są bardzo ciekawe. Spędziłem tam tydzień i nijak się nie nudziłem. Polecam: kompleks poniemieckich sztolni RIESE (ciekawa trasa w Osówce), wycieczka do kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie, bardzo fajny kompleks rekraacyjny Harenda, kopalnia węgla kamiennego w Wałbrzychu, podjeżdżając kawałek mozna zrobić wycieczkę w góry na ruiny jednego z zamków Paistów Śląskich i przy okazji zobaczyć kopalnię kruszywa drogowego w Rybnicy Leśnej (przez którą przebiega droga!!!) i wiele innych atrakcji. Region pełen ciekawych miejsc, nie wspominając od dalszych wycieczkach, np. Karpacz. Pozdrawiam :rock:
Masz rację Polska jest piękna. Rzeczywiście zapomniałem o sztolni, jeśli nikt nie był w żadnej sztolni to jest to jeden z ciekawszych kompleksów w naszym regionie. Co do Harendy, odradzam tamtejszą kuchnię, już kilka razy nadziałem się na paskudne jedzenie.

[ Dodano: Wto Mar 02, 2010 4:21 pm ]
sart pisze:
custome pisze:Niestety miasto, w którym mieszkam, jest w czołówce najbrzydszych miast w Polsce
a gdzie ma się znajdować, jak sami jego mieszkańcy wystawiają taką opinię :twisted:
Sart, myślisz że jak napiszę inaczej to miasto zrobi się piękne. Tak opisała nasze miasto ogólnopolska gazeta.

Wałbrzych jest bardzo pięknie położony. Niestety, kiedy ostatnio odwiedzili mnie znajomi z Lublina, stwierdzili że miasto wygląda jak opuszczone, tuż po wojnie. Jest to odrębny temat. Tak wybieramy nasze władze. Możemy podyskutować przy :drunksmile:
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: hunter of wind »

Jakby ktoś wybierał się w Beskid Niski (najdziksza obecnie kraina w Polsce) lub Bieszczady i szukał noclegów, to zapraszam do Wrocanki (8 km od Krosna w kierunku na Duklę). Okolica ciekawa, jest co pooglądać i pozwiedzać. Dysponujemy 27 miejscami noclegowymi w łóżkach i drugie tyle na materacach w sali gimnastycznej przebudowanej ze starej stodoły. Niedługo będą też dodatkowo 4 namioty. Ceny atrakcyjne. 2 domy z kominkami, kuchniami z pełnym wyposażeniem, telewizja satelitarna, łazienki, dostęp do internetu (wifi). Domy stoją nad rzeką Jasiołką. Do dyspozycji boisko do siatkówki, kort tenisowy, stół do ping-ponga, piłkarzyki, dart, sala sportowa, grill, miejsce na ognisko.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
bruno-rz
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwietnia 2009, 22:44
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 45
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: bruno-rz »

hunter of wind pisze:Jakby ktoś wybierał się w Beskid Niski (najdziksza obecnie kraina w Polsce) lub Bieszczady i szukał noclegów, to zapraszam do Wrocanki (8 km od Krosna w kierunku na Duklę). Okolica ciekawa, jest co pooglądać i pozwiedzać.
Podpinając się pod post:

Bieszczady - reklamować nie trzeba, choć osobiście nie polecam takich miejsc jak Solina, Polańczyk itp, tłum i komercja (no chyba, że jest się pierwszy raz to warto po zaporze się przejść)
Przemyśl - Twierdza, Krasiczyn, i dla fanów botaniki arboretum w Bolestraszycach i wiele innych
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: Marek73 »

bruno-rz pisze:choć osobiście nie polecam takich miejsc jak Solina, Polańczyk itp, tłum i komercja
Święte słowa. Wiałem szybciej, niż przyjechałem. Ale po drugiej stronie jeziora w miejscowości Zawóz jeszcze można w spokoju posiedzieć. Polecam, bo przetestowane na sobie:
http://zawoz.eu/
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: hunter of wind »

Marek73 pisze:Święte słowa. Wiałem szybciej, niż przyjechałem. Ale po drugiej stronie jeziora w miejscowości Zawóz jeszcze można w spokoju posiedzieć. Polecam, bo przetestowane na sobie:
To prawda, choć w sezonie też różnie z tym bywa. Czasmi biorę z tamtąd jacht by sobie w weekend popływać. Jakby ktoś miał chęć pożeglować, a sam nie potrafi to zapraszam. W każdej chwili możemy wyskoczyć nad Solinę. Emerytem jestem, to mam czas... :mrgreen:
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
custome
Posty: 110
Rejestracja: 28 lutego 2008, 20:27
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 44
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: custome »

hunter of wind pisze: Jakby ktoś miał chęć pożeglować, a sam nie potrafi to zapraszam. W każdej chwili możemy wyskoczyć nad Solinę. Emerytem jestem, to mam czas... :mrgreen:


zawsze kręciły mnie żagle. Nawet zdawałem na patent żeglarza na omedze, niestety jak to w życiu bywa, praktyka opanowana, teoria oblana. Miałem 12 lat i nie miałem okazji poprawić egzaminu, mieszkam w górach.
Słyszałem.że wiek emerytów mają podnieść a nie obniżyć :smile:
Awatar użytkownika
kizes
Posty: 242
Rejestracja: 04 października 2009, 07:41
Motocykl: YAMAHA Virago 535 '97
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: kizes »

Polecam żagle dla każdego, ja żegluję od 10 roku życia, a teraz będę jeszcze na jacht sobie jechał motorkiem.
Awatar użytkownika
mientowy
Posty: 735
Rejestracja: 24 września 2008, 16:25
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Szczecinek
Wiek: 49
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: mientowy »

frytura pisze:Ja zapraszam nad morze do siebie i podróż wzdłuż wybrzeża! Koło Koszalina są na prawdę ciekawe rejony i trasy z fajnymi zakrętami. A do zwiedzania polecam: Kołobrzeg, Gąski, Darłowo - to nad morzem:) obok samego Koszalina - Góra Chełmska, dalej wedle uznania albo obrać trasę południowo-wschodnią przez Polanów, Miastko do Bytowa i na Kaszuby. Albo północno-wschodnią czyli Ustka i Łeba i dalej wybrzeżem do 3-miasta bądź na Hel.

W zachodnim kierunku zdecydowanie polecam trasę nadmorską od Kołobrzego do Międzyzdrojów a dalej w dół na Szczecin. Ewentualnie stroną południową - ale jeszcze do końca jej nie przerabiałam. Odradzam natomiast główną trasę wylotową Szczecin - Gdańsk (bodajże krajowa 6). Fakt jest fajna i szeroka można się rozpędzić, ale nie ma co po dordze zwiedzać. Chyba, że chodzi jedynie o nadrobienie kilometrów. Ja osobiście preferuję raczej boczne trasy i takie wam przedstawiam:)

Oprócz tego warto odwiedzić Borne Sulinowe (czy jak to się odmienia :mrgreen: ) - rejony Wału Pomorskiego. Oraz znajdujące się obok - opuszczone osiedle. Na prawdę ciekawe miejsce. Do tego polecam Wałcz i tutejsze bunkry z Wału Pomorskiego.
Ta miejscowość to Borne Sulinowo - dawna baza wojsk radzieckich. Fajna okolica, lasy i w miarę dobre drogi. A ta opuszczona miejscowość to Kłomino (domyślam się, że o nie właśnie chodziło). W B.S. latem odbywa się zlot wielbicieli militariów.
Oprócz tego w mojej okolicy "do zobaczenia" oczywiście jeziora - można podziwiać z siodła bo drogi idą nad brzegami. W samym Szczecinku mamy najdłuższy w Europie (podobno) wyciąg do nart wodnych. W pobliżu, również głębiej w lasach, resztki umocnień Wału Pomorskiego, a nieco dalej na północ Bałtyk, jak wspomiała już Frytura.

(Chętni lub zbłąkani znajdą u mnie w razie "wu" miejsce w garażu i kąt do przekimania się).

pzdr.
Jak mawiają daltoniści: życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe...
Awatar użytkownika
frytura
Posty: 2385
Rejestracja: 04 stycznia 2009, 14:57
Motocykl: Fajzer / Von z Ton
Lokalizacja: ZK / ZS / RLS
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: frytura »

ta właśnie Borne Sulinowo:) a skoro mowa o zlotach militarnych, to jest także zlot militarny w Darłówku - a nawet 2 - letni i zimowy. Letni w okolicach końca czerwca a zimowy w lutym. To tak z atrakcji turystycznych regionu :mrgreen:
1 metr to droga jaką pokonuje światło w próżni w czasie 1/299792458sek.

http://motocyklemprzezzycie.pl/
http://smazalniastron.pl

GRUPA ŚLĄSK oddział Koszalin :D
terus
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: terus »

Ja zapraszam w okolice Kotliny Kłodzkiej ;) chyba jedno z najpiękniejszych miejsc do jazdy w Polsce. Jak ktoś kocha piękno przyrody, drogi przez las i góry na pewno mu się spodoba :lol: zapraszam na moją stronke jest tam opisanych wiele tras gdzie można pojeździć :P www.sudeckie-przygody.cba.pl
Awatar użytkownika
VIKING
Posty: 1765
Rejestracja: 12 października 2008, 12:43
Motocykl: Custom 1400 xt350 DL
Lokalizacja: Wieruszów
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: VIKING »

Polecam wszystkim podróżującym miejscowość Kobyla Góra dzwon Papieski super punkt widokowy na Kępno Syców i okolicę trochę trudno znaleźć ale jak co to dzwońcie.
Obrazek
Awatar użytkownika
visvitalis
Posty: 46
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 20:28
Motocykl: virago 535 xv
Lokalizacja: Chludowo k/Poznania
Wiek: 72
Status: Offline

Zaproszenie ...do Pyrlandii!

Post autor: visvitalis »

Witam!
A ja zapraszam do Poznania i okolic. Poza Poznaniem z jeziorem Malta (tory wioślarskie i całoroczna możliwość pojeżdżenia na nartach), Kiekrz, Strzeszynek godne polecenia Gniezno z katedrą, obok Lednica (kolebka polskości) i wiele, wiele innych atrakcji np. katedra w Licheniu k/Konina. Mogę służyc jako przewodnik-amator.

...no i oczywiście moja hacjenda z odrobiną browaru (nie koniecznie marki LECH)...

Pozdrawiam i zapraszam!

:nazdrowie: :bikersmile:
... pies pokazuje zęby w złości; człowiek w uśmiechu...
Awatar użytkownika
KIMBA
Posty: 576
Rejestracja: 06 października 2008, 14:39
Motocykl: Triumph675R
Lokalizacja: Bystra k. Gorlic
Wiek: 50
Status: Offline

Re: co warto zobaczyć w Waszym regionie?

Post autor: KIMBA »

VIKING, o zalewie zapomniałeś :wink:
ODPOWIEDZ