Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Ghost
Posty: 25
Rejestracja: 01 marca 2008, 00:42
Motocykl: 535/XV 1900 Raider
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiek: 34
Status: Offline

Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: Ghost »

Witam

Napiszcie jekies ciekawe miejsca które warto odwiedzic , z plecaczkiem<lub bez> :grin:
z góry dzieki , pozdr
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: Adam »

Wrocław, Agencja Towarzyska " Jutrzenka" :razz:
Awatar użytkownika
Redneck
Posty: 1412
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 23:09
Motocykl: Yamaha XTZ750 ST
Lokalizacja: UK, Coventry
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: Redneck »

to raczej miejscowka do odwiedzenia bez plecaczka :rock:
Awatar użytkownika
Ghost
Posty: 25
Rejestracja: 01 marca 2008, 00:42
Motocykl: 535/XV 1900 Raider
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: Ghost »

Ta jutrzenka to oklepany pomysł .... :rock:
Postarajcie sie hehehe
Awatar użytkownika
gangster
Posty: 642
Rejestracja: 13 lipca 2008, 09:57
Motocykl: Była Virago 1100
Lokalizacja: Kluczbork
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: gangster »

Zaproponuje taką trase z Jeleniej lecisz na Bolków zwiedzasz zamki
obok pobliski na Świnach. Póżniej uderzaszna do Gross Rosen po drodze
przez Roztoke za nią odbijasz na Borów ,Kostrze . Piękne kamieniołomy
popytaj ludzi wskarzą jakieś do obejrzenia .Naprawde niezłe dziurki
kopią ciężarówki na dole wygladają jak autka zabawkowe. Nastepnie na
Dobromierz tam znów można chwilę popatrzec z tamy na wielki
zbiornik retencyjny ,jadąc wzdłuż niego np. Dalej na Książ z niego na
Kamienną i Kowary w Kowarach Miasteczko miniatur . No chyba dnia by
wystarczyło by wszystko obejrzec. Co jeszcze napewno druga trasa na
Kłodzko i okolice też ciekawostek co niemiara .
:rock:
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.
Hałas nie z tego świata, ogień nie z tej ziemi.



EMZ-TS 250 =>JUNAK M-10 =>XV-535 =>XV1100 => BMW F 650 => HONDA CBF 600 S OBECNIE
terus
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: terus »

To ja powiem coś o Kotlinie Kłodzkiej :)

- w samym Kłodzku polecam zwiedzanie twierdzy i tras podziemnych, co jest dosyć ciekawe :mrgreen: warto się przejść po moście Wita Stwosza, który jest kopią mostu Karola w Pradze, no i ogólnie pochodzić po rynku, porobić kilka fotek przy unikalnym ratuszu i barokowych kościołach

- co do okolic, polecam Kopalnie złota w Złotym Stoku, zahaczyć o twierdze srebrno-górską w Srebrnej Górze, przespacerować się po unikalnym deptaku w Polanicy Zdroju, zobaczyć jaskinie niedźwiedzia w Kletnie, pochodzić po świetnych szlakach w okolicach Międzygórza i Czarnej Góry, odwiedzić muzeum papieru w Dusznikach i zobaczyć piękny park zdrojowy w Kudowie Zdrój

To tylko takie najbardziej popularne i najczęściej odwiedzane rzeczy, chociaż jest jeszcze więcej do zwiedzania. Jeśli lubisz chodzić po górach a nie jeździć to wybierz się w góry stołowe, świetne ścieżki i szlaki.

No i jak nie szkoda Ci paliwa to z chęcią mogę Cie oprowadzić po różnych ciekawych górskich trasach typowo dla Virago :razz: czyli: las, ładna droga, góry, cisza, spokój no i ładne widoki. Szukam akurat ludzi na motorku żeby pojeździć gdzieś więc jeśli byłbyś w okolicy to możemy razem gdzieś pośmigać :smile:

Zapraszam na moją stronke, na której opisuję właśnie mój region ;)

www.sudeckie-przygody.cba.pl
Łukasz
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: Łukasz »

Uzupełniając trasę gangstera - proponuję wybrać się do Zagórza Śląskiego, gdzie mamy jezioro Bystrzyckie, tamę z lat '50 i zamek Grodno. W pobliżu sztolnie walimskie - kopane przez więźniów obozu Gross Rosen. Kilka dni temu otworzyli w Jedlinie Zdrój park linowy - przednia zabawa :) A obok parku linowego - letni tor saneczkowy.
Awatar użytkownika
Ghost
Posty: 25
Rejestracja: 01 marca 2008, 00:42
Motocykl: 535/XV 1900 Raider
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: Ghost »

I własnie o t o mi chodziło
Dzieki :nazdrowie:
Awatar użytkownika
Ewcia
Posty: 106
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 17:54
Motocykl: Antka :P
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: Ewcia »

Chciałabym bardzo zwiedzić Śląsk tak dokładnie, te wszystkie miejsca które opisujecie, a przede wszystkim zamki, których tam jest dużo... może w wakacje gdzieś się tam spotkamy ;) :mrgreen:
"W życiu piękne są tylko chwile"
terus
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: terus »

do mnie śmiało możecie pisać bo znam wiele takich miejsc, także mogę oprowadzić, do 20 lipca mam czas i jestem w Polsce :grin: niestety jednak nie znam osób na motorku chętnych do zwiedzania i dlatego szukam nowych twarzy na 2 kółkach... więc śmiało pisać :bikersmile:
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: Szymon »

terus pisze:zobaczyć jaskinie niedźwiedzia w Kletnie
no i w Kletnie nie zapomnij o Biker's Choice- ...
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
Awatar użytkownika
visvitalis
Posty: 46
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 20:28
Motocykl: virago 535 xv
Lokalizacja: Chludowo k/Poznania
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: visvitalis »

Witam!
Swego czasu w "...planach wyjazdowych..." pisałem o swych planach na ten rok i podałem, iż mam zamiar przejechać m/in przez teren kotlin: Kłodzkiej i Jeleniogórskiej. Plany jak narazie są aktualne więc zapraszam "Ewcię", "terusa", "Ghost'a" i innych do "współpracy" w tym zakresie. Wspomniane okolice troszkę znam ale nie pogardzę wiedzą i pomocą innych. Oferuję również pomoc w tym zakresie przejeżdżającym przez Wielkopolskę, a także np. noclegiem z "małym conieco" lub możliwością rozbicia namiotu. Proponowany termin to: przełom czerwca i lipca lub druga połowa sierpnia. Inne propozycje do uzgodnienia.

Pozdrawiam!

:nazdrowie: :motorcycle:

[ Dodano: Sro Mar 31, 2010 1:59 pm ]
...moje gg nie działa! Wszystko pozostałe jest OK!

Pozdrawiam!

:motorcycle: :drunksmile: :nazdrowie: :rock:
... pies pokazuje zęby w złości; człowiek w uśmiechu...
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: Balwi »

Ja osobiście polecam drogę 100 zakrętów w okolicach Kudowej Zdroju. Sama Kudowa to wg. mnie porażka na dłuższy okres czasu. W zeszłym roku byłem ze znajomymi na urlopie w Kudowej. Jedynie wypad na Czechy, Szczeliniec i droga powrotna przez Rzeczkę, Sztolnie Walimskie, Riese, Wałbrzych na nasze rodzinne strony Kujaw dały więcej emocji niż kilka dni w Kudowej... miasto emerytów i rencistów :lol: . Jedynie Park zdrojowy wypada w miarę na tle innych atrakcji tej mieściny. Wracając do drogi 100 zakrętów- momentami mógłby być lepszy asfalt.... Na moje nieszczęście byliśmy tam Oplem Vectrą Be 1.6 16V :lol: . Cały czas $%^&*(%$$, że nie pojechałem moto. Vectra dała radę w samych górach Stołowych. Na dróżce 100 wywijasów się nieźle spociła nie powiem, lecz wrażenia uszne bezcenne- w ciągu kilku minut pokonaliśmy dużą różnicę wzniesień.. bynajmniej dla kogoś z terenu płaskiego :drunksmile: . Polecam Sztolnie Walimskie, Włodarza, zamek Książ...... dnia na zwiedzanie nie starcza..... Ja tam powrócę na moto :chopper: .... może nawet po rozpoczęciu w Częstochowie :roll: ....
Awatar użytkownika
Ewcia
Posty: 106
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 17:54
Motocykl: Antka :P
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: Ewcia »

Balwi, ale z ciebie krytykant :) Przecież Kudowa to miasto pełne sanatoriów i uzdrowisk, więc wiadomo, że raczej dla starszych ludzi, a jeśli chodzi o młodsze roczniki, albo te nadal w pełni sił, to Kudowa pełni właśnie rolę bazy wyjściowej do tych wszystkich miejsc które opisałeś... Ja bym jej tak nie krytykowała, ma swój urok :wink:
"W życiu piękne są tylko chwile"
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: Balwi »

@Ewcia fakt faktem jako wypadówka wypada dobrze ale reszta to przereklamowanie miejscowości :wink: . Bynajmniej takie mam zdanie o Kudowej...
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: Antek »

Balwi pisze:Ja osobiście polecam drogę 100 zakrętów w okolicach Kudowej Zdroju.
jechałem tą drogą na motocyklu i rowerem , polecam choć na virago trzeba bardzo uważać bo droga nie jest najlepszej jakości, na rowerze było chyba nawet fajniej 12 km praktycznie bez pedałowania a na dole spalone klocki i tarcza na której można było robić jajecznicę :bravo:
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
Wojo
Posty: 28
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 18:13
Motocykl: Szerszeń - 535
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: Wojo »

To i ja się dorzucę z fajną traską:)

Przekraczamy granicę z Czechami w Głuchołazach-Konradowie i wjeżdżamy pięknym asfaltem do miasteczka Zlate Hory u podnóża Biskupiej Kopy... Miasteczko jest bardzo urokliwe i mi osobiście przypomina miasteczka ze starych westernów. W knajpkach spokojnie siedzą Czesi i popijają tamtejsze lokalne piwko.... ;-)

Jedziemy dalej i skręcamy na drogę do Jesenika. Tuż za Zlatymi Horami jest skręt w lewo i wjeżdżamy do lasu. Kierujemy się do Rejvizu i jego pięknych torfowiskowych jeziorek. Wioska jest zbudowana na wzór alpejskich miejscowości. Polecam restaurację tuż przy szlaku do Mechovych Jezirek - właściciel przedwojenny jak i jego spadkobiercy-rzeźbili w oparciach krzeseł twarze gości... Polecam:)

Wracamy do Zlatych Hor i na wspomnianym wcześniej skrzyżowaniu znowu odbijamy lecz tym razem do Jesenika. Po 2-3 km znajdziemy parking i drogowskaz "Zlatorudne Mlyny" Zostawiamy moto i po kilkuminutowym spacerze w górskim lesie docieramy do zrekonstruowanych młynów, które w średniowieczu za pomocą siły górskich strumyków kruszyły złotonośne skały... Piękne miejsce na ognisko:)

Polecam wycieczkę:) Jak ktoś do mnie przyjeżdża z Polski to zawsze tam jedziemy. Z Wrocławia około 140 km. Jak kogoś nie interesują historyczne pamiątki może odbić w stronę Karlovej Studanki (piękne sanatorium) i Pradziada (najwyższy szczyt Jeseników).

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nax
Posty: 32
Rejestracja: 23 maja 2012, 12:40
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Katowice/Bielsko
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: Nax »

Od kiedy pogoda w miarę dopisuje szukam ciekawostek na dolnym śląsku.
Miejsca dotychczas odwiedzone:
Srebrna Góra - Ciekawa twierdza, jeśli się trafi na grupę rekonstrukcyjną to sporo strzelania z zabytkowej broni palnej, armat itd.
Twierdza Kłodzko - zwiedzanie podziemnych chodników minerskich.
Riese - komplesk Włodarz-Walim-Osówka, góra przekształcona na jeden wielki bunkier z którego szacunkowo połowa na rasie jest znana/dostępna i w zasadzie nie wiadomo do czego miał służyć. Tajemnicze konstrukcje naziemne i sporo spekulacji na temat zastosowania. Jak chodzi o Włodarz to dojazd niestety drogą gruntową, ale za to umożliwiają dojazd motocyklistom pod sam kompleks.
Zamek w Bolkowie - sympatyczna ruina z knajpą w środku w której odbywa się niedlugo festiwal Castleparty .
Nysa - forty - niektóre stare i zaniedbane, jeden odremontowany z całkiem niezłą restauracją.
Zamek Książ - ładne ogrody, ładna okolica, zdzierają przyjezdnych za wstęp do zamku w którym nic nie ma oprócz współczesnych wystaw. Byłem też bardzo zawiedziony zwiedzaniem podziemi, które to sprowadzało się do wejścia w jeden wąski korytarz i tyle. Pod samym zamkiem jest mnóstwo podziemi, niestety okupowane przez naukowców z PAN.
Ogólnie radzę omijać Wałbrzych. Takich dziurawych dróg i takiego pesymizmu w powietrzu dawno nigdzie nie widziałem.
Zamek w Kamieńcu Ząbkowickim - trafiliśmy na to miejsce przypadkowo. Bardzo ciekawe z zewnątrz, niestety niedostępne do zwiedzania bez wcześniej rezerwacji.
Jest tez w samym Wrocławiu muzeum motoryzacji. http://www.muzeum.topacz.pl/
Sam tam jeszcze nie bylem ale myślę że tutaj mogło by to kogoś zainteresować.

Znacie gdzieś jeszcze jakieś podobne miejsca w regionie? Zwłaszcza bunkry, podziemia i fortyfikacje
Awatar użytkownika
DARKMAN
Posty: 899
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 00:39
Motocykl: Virago 535 '90
Lokalizacja: Legnica
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: DARKMAN »

Yamaha Virago 535

SZUKASZ NOWYCH OPON DO SWOJEJ YAMAHY?? NAPISZ PW A BĘDĄ TAŃSZE NIŻ W NECIE! ;)

Wymiana opon motocyklowych - LEGNICA i okolice. Przystępne ceny!
Awatar użytkownika
Nax
Posty: 32
Rejestracja: 23 maja 2012, 12:40
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Katowice/Bielsko
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: Nax »

Tak jak napisałem powyżej, odwiedziłem wszystkie trzy kompleksy udostępnione do zwiedzania. Walim - najmniejszy, z niedorzeczną inscenizacją nalotu w którym wewnątrz bunkra wiać rozbłyski bomb i odgłosy samolotów, Włodarz - z wystawą sprzętu wojskowego (głównie zdaje się radzieckiego), bodaj największy z nich oraz Osówkę - wraz z kompleksem naziemnym i pozostałościami nazistowskiej elektrowni atomowej jak plotka głosi. Temat Riese nadawał by się spokojnie na osobny wątek na forum. Rozmach całego przedsiemwzięcia robi wrażenie. Podobno nawet było bezpośrednie połączenie kolejowe z podziemiami Książa oraz podziemne w planach.
Awatar użytkownika
cezar z miero
Posty: 194
Rejestracja: 21 listopada 2010, 20:53
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Mieroszów
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: cezar z miero »

Nax pisze: Ogólnie radzę omijać Wałbrzych. Takich dziurawych dróg i takiego pesymizmu w powietrzu dawno nigdzie nie widziałem.
no niestety to prawda :(
ale za Wałbrzychem jest granica i Czechy a tam
http://www.skalnemiasta.republika.pl/teplickie.html
http://www.skalyadrspach.cz/pl/skalnimesto.html
polecam te miejsca :mrgreen:
i oczywiście czeskie piwko :nazdrowie:
a po polskiej stronie też są fajne miejsca do obejrzenia więc tylko wsiadać na :chopper: i w drogę :rock:
jak coś to zawsze służę pomocą
Pozdrowionka :rock:
Zawsze pozytywnie do przodu ;)
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: sart »

Nax pisze:Ogólnie radzę omijać Wałbrzych. Takich dziurawych dróg i takiego pesymizmu w powietrzu dawno nigdzie nie widziałem.
Z tym pesymizmem,to trochę przesada. Jak bywam we Wrocku, to też mnie kwiatami nie witają :P . Co do dróg, to zgoda, ale u Was też rewelacji nie ma - torowiska tramwajowe, wiecznie jakieś objazdy (oznakowane do dupy) i niekoniecznie optymistyczne nastroje mieszkańców, stojących w korkach.
?Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.?

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Nax
Posty: 32
Rejestracja: 23 maja 2012, 12:40
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Katowice/Bielsko
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: Nax »

Ja we Wrocku rezyduję od roku mniej więcej dopiero i jeśli chodzi o różnicę jaka mi się rzuca w oczy to debile w puszkach wyprzedzający slalomem. Może to domena większych miast, nie mniej nie spotkałem się wcześniej z takim agresywnym zachowaniem na drodze.
Awatar użytkownika
MI_maly
Posty: 250
Rejestracja: 13 września 2009, 15:50
Motocykl: Virago XV 1000 GE
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: MI_maly »

Nax pisze:Ja we Wrocku rezyduję od roku mniej więcej dopiero i jeśli chodzi o różnicę jaka mi się rzuca w oczy to debile w puszkach wyprzedzający slalomem. Może to domena większych miast, nie mniej nie spotkałem się wcześniej z takim agresywnym zachowaniem na drodze.
Sorki jeżeli mój styl jazdy przyprawia cię o dreszcz emocji :twisted:
Jako rekompensatę dorzucę kilka ciekawych do oglądnięcia miejsc w obrębie Kotliny Kłodzkiej i nie tylko. Na początek Kotlina: Dla lubiących ciemne zakamarki warta zwiedzenia jest kopalnia złota w Złotym Stoku, lubiących podziwiać zaskakujące formy skalne zapraszam w Błędne skały oraz na Szczeliniec Wielki. Tych nie stroniących od popijania zainteresują tamtejsze miasta zdrojowe ze swoimi leczącymi wszystkie dolegliwości źródłami i ich klimatyczną atmosferą (Lądek, Polanica, Duszniki). Dla lubiących polatać oprócz wspomnianej trasy 100 zakrętów, moim zdaniem ciekawsza i dłuższa jest trasa: Złoty Stok - Lądek Zdrój - Kletno następnie za Biker's Choice odbić w prawo na Sienne, potem przez Idzików do Bystrzycy Kłodzkiej, tam odbijamy w dół do Międzylesia, a następnie tzw. autostradą sudecką w stronę Zieleńca. Za Zieleńcem dojeżdżamy do drogi krajowej nr8, i kończymy emocje zjeżdżając do Dusznik na kawkę oraz pogaduchy z trasy.
Poza Kotliną Kłodzką warto wdepnąć do Karpacza i Szklarskiej Poręby, dla koneserów pięknej architektury polecam Dolinę Pałaców w kotlinie jeleniogórskiej, warte zwiedzenia są zamki Chojnik i Czocha. Natomiast obok Wrocławia w Lubiążu, znajdziecie największy zespół klasztorny w tej części europy. Jest on częściowo udostępniony do zwiedzania, możemy tam zobaczyć wspaniale odrestaurowaną salą książęcą. Zresztą na terenie dolnego śląska jest cała masą ciekawych zamków, dla preferujących latanie ze zwiedzaniem zabytków, proponuję ściągnąć z sieci ich mapkę i robić trasy pomiędzy nimi w różnych konfiguracjach. :chopper:
Do zobaczyska na trasie
πj πvo QufLove
Awatar użytkownika
fynfeuro
Posty: 446
Rejestracja: 25 lipca 2011, 15:54
Motocykl: była Miotła -535
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Ciekawe miejscówki na dolnym śląsku

Post autor: fynfeuro »

No i archiwalny wątek, gdzie też coś niecoś podpowiedziano na temat zwiedzania :)
viewtopic.php?f=5&t=6201
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na adrenalinę a wzrasta na spokój
Nie młody i gniewny, ale stary i wqrw...y. Czasami zgryźliwy, bo tetryk.
Obrazek
ODPOWIEDZ