czujnik ciśnienia oleju

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
maciek998
Status: Offline

czujnik ciśnienia oleju

Post autor: maciek998 »

Tak sobie przeglądałem dział warsztat i przeraziłem się faktem, że tak łatwo zacierają się silniki w naszych maszynkach. Więc moje pytanie czy nie myślał ktoś z was aby wstawić czujnik ciśnienia oleju w układ smarowania aby wiedzieć co ze smarowaniem. A może już ktoś coś wykombinował to chętnie posłuchamy. A może jakieś pomysły w tej kwestii.
edo
Posty: 98
Rejestracja: 28 listopada 2007, 06:51
Motocykl: virago535 95r
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Wiek: 48
Status: Offline

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: edo »

podpinam sie pod temat ale wydaje mi się że naj więcej to się zacierają 535
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: kyller »

535 jest najwiecej to i najwiecej sie zaciera

a silniki sie zacieraja bo sa zle eksploatowane i żaden czujnik na to nie pomoze
Awatar użytkownika
paelek86
Posty: 172
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 535 Virago
Lokalizacja: Wolsztyn/Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: paelek86 »

kyller pisze:a silniki sie zacieraja bo sa zle eksploatowane
- tak z ciekawości (mały off top:), źle eksploatowane tzn. jak?
Awatar użytkownika
gutek_sm
Posty: 215
Rejestracja: 04 czerwca 2009, 22:21
Motocykl: Sympatyk
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Status: Offline

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: gutek_sm »

Podbijam temat.
maciek998
Czy udało Ci się zamontować ten czujnik ciśnienia oleju? A jeśli tak to gdzie go umieściłeś i czy podłączyłeś go na kontrolkę poziomu oleju czy coś dorobiłeś osobnego?
Pytam bo chcę coś takiego zamontować u siebie w xv750.
Jak każda kobieta tak też i Virago, najkorzystniej wygląda gdy jest prawie nago.
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: elrychu »

Odświeżam temat bo może rzeczywiście to nie byłby problem z tym czujnikiem ciśnienia oleju. Wystarczy chyba wbić się takim czujnikiem w jakiś kanał gdzie przepływa olej pod ciśnieniem, np. w prawym deklu silnika...
Awatar użytkownika
VIKING
Posty: 1765
Rejestracja: 12 października 2008, 12:43
Motocykl: Custom 1400 xt350 DL
Lokalizacja: Wieruszów
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: VIKING »

Ja myślę że zaglądanie do wizjera poziomu oleju i zalanie dobrym olejem typu Castrol (oczywiście typowym dla o2o) jest lepszym rozwiązaniem na pewno droższy olej jak mało to założyć coś takiego http://www.allegro.pl/item910577402_czu ... ct2_5.html

Zasada prosta dbasz o sprzęt to i pojeździsz.
rysiek535
Posty: 1437
Rejestracja: 10 maja 2009, 11:40
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: rysiek535 »

Karol ja dbam i pewnedo razu usłuszłaem dziwny pisk w silniku. Olej wlany jeden z najdroższych. Tylko mi nie pisz że jestem przewrażliwiony :mrgreen: .
Dbanie dbaniem a taka kontrolka nikomu by nie zaszkodziła. Adaś mi pokazywał w swojej 750 że ma kontrolke od oleju, a czy u ciebie też jest? ja ssię dziwie że w 4ro suwie nie ma takiej fabrycznie???????

Jest tu jakiś szpec co rozbierał cylinder i głowice w 535? może wie czy na tym napinaczu występuje ciśnienie oleju. W puszkach jest na tych napinaczach ciśnienie. A tu nie wiem co wykombinowły żółtki, jest sprężyna i czy tylko ona napina ten łańcuch?
Ciekawe jak kontrolują ciśnienie np po naprawie? Wypuszczaja gościa na pałe, może się nie zatrze, czy az tak więżą że pomiar luzów na pompce oleju i całej reszcie wystarczy.

[ Dodano: Nie Maj 23, 2010 9:08 pm ]
A ja sobie podrąże temat, może źimą się zrobi?

Znalazłem miejsce na ten czujnik, proszę o komentaż co o tym sądzicie?
Tu mozna go wpiąć: wygląda na otwór zaciśnięty blaszaną zatyczką. Po wywaleniu tej blaszki powinna być dziurka o średnicy mniejszej niż ten otwór na zewnątrz. Chyba wystarczy tam nagwintować pod przejściówke z rurką, nie wiem jaka średnica.
Obrazek
trzebabybyło dorobić jakąś przejścówke:
Obrazek
A tak widać od środka pokrywy:
Obrazek

Zimą mam zamiar i tak otworzyć ta pokrywe bo może i km nie mam za dużo ale 12 lat
to troche czasu i ten zymering warto by obejżeć. Przy okazji mozna zamontować ten czujnik. Potrzebna bedzie przejściówka z jednej strony gwint zewnętrzny ok fi 8mm,
wkręcana w ten korek w pokrywie. Trzba będzie wywiercić orwór i nagwintować. Z tego gwintu(śruby) powinna wychodzic rurka - trzeba podumać jaka długa i gdzie ma prowadzić aby czyjnik nie przeszkadzał i nie szpecił motorka. Na końcu jakiś króciec z gwintem wewnętrznym aby wkręcić czyjnik.
Nie wien jakiego ciśnienia sie tu spodziewac żeby poszukać odpowiedniego czujnkia. Elektryczne czujniki samochodowe (akutat mam VAG) mają cisnienia - 0,15 do 0,45bar, 1,2 do 1,6bar, 1,6 do 2bar. Pierwszy parametr wyłącz drugi załącz. Tu chyba ten pierwszy bedzie.

Co Wy na to?

Adaś w 750 ma czujnik ale POZIOMU a nie cisnienia - dopatrzyłem się na schemacie elektrycznym (oczywiście jak u mnie wszystko z prądem związane).
Awatar użytkownika
gangster
Posty: 642
Rejestracja: 13 lipca 2008, 09:57
Motocykl: Była Virago 1100
Lokalizacja: Kluczbork
Wiek: 52
Status: Offline

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: gangster »

rysiek535 pisze:ja ssię dziwie że w 4ro suwie nie ma takiej fabrycznie???????
Moje zdanie jest takie że : Gdyby była potrzebna takowa kontrolka to pewnie by była . Copper ma to do siebie z nazwy że powinien miec jak najmniej wszelakiego ustroistwa i w tym cały jego urok. Czyli mniej pierdół które mogą się popsuc.Ale pewnie można też jeżeli ktoś ma chęc zamontowac takowy czujnik wszystko jest do zrobienia . Tak więc Rysiek jeżeli czujesz taką potrzebe to trzeba działac . Z przejściówkami teraz w tych czasach niema problemu jak nie jakieś gotowce to zawsze można coś dorobic . Jednak poczekaj chwile przejedziesz się pare razy 750 lub 1100 to na następny sezon trzeba będzie myslec inaczej :mrgreen:
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.
Hałas nie z tego świata, ogień nie z tej ziemi.



EMZ-TS 250 =>JUNAK M-10 =>XV-535 =>XV1100 => BMW F 650 => HONDA CBF 600 S OBECNIE
rysiek535
Posty: 1437
Rejestracja: 10 maja 2009, 11:40
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: rysiek535 »

Następny to conajmiej DragStar chyba będzie :mrgreen: Dzięki za odpowiedź na razie się z tym przesypiam. Walki tocze z przerywaczem do kierunków.
Pozdrówka
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: kyller »

ehhh....kombinatorzy
przerost formy nad trescia
rysiek535
Posty: 1437
Rejestracja: 10 maja 2009, 11:40
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Re: czujnik ciśnienia oleju

Post autor: rysiek535 »

Gdyby nie tacy kombinatorzy to cała nasza rasa by jeszcze banany prostowała na drzewach :mrgreen: :rock:
ODPOWIEDZ