Chorwacja 2009 - lipiec

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 3713
Rejestracja: 15 maja 2008, 22:01
Motocykl: niemiecki
Lokalizacja: Augsburg(Bawaria)
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: Winnetou »

marko373 pisze:
Marcin pisze:Most na wyspę KRK !!!!!
:shock: ciekawe czy z moimi wydechami mnie wpuszczą na ten most :mrgreen:
Pewnie nie...BO SIE ZAWALI! :mrgreen:
Jedni umieją drudzy"umią"...

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój"
Plumek
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: Plumek »

marko373 pisze:
Marcin pisze:Most na wyspę KRK !!!!!
:shock: ciekawe czy z moimi wydechami mnie wpuszczą na ten most :mrgreen:
Spoko - on nie takie rzeczy widział :D
Awatar użytkownika
Kożuch
Posty: 3443
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:11
Motocykl: Virago 750,VL 1500,CB1300,XV1900, FJR1300
Lokalizacja: Poznań Góra
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: Kożuch »

Plumek ja rozumiem, że Ty jako mieszkanka zjawisz się podczas naszego pobytu. Lepszej okazji na poznanie chyba nikt Ci z forumowiczów nie da :)
Do zobaczenia
Obrazek
Plumek
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: Plumek »

Kożuch pisze:Plumek ja rozumiem, że Ty jako mieszkanka zjawisz się podczas naszego pobytu. Lepszej okazji na poznanie chyba nikt Ci z forumowiczów nie da :)
Do zobaczenia
:)

Na Krk mam z 500 kilometrów... Może Wy wpadniecie na południe bardziej? Hehe wtedy bardzo chętnie...

Morda właśnie dotarł...
Jasiek
Status: Offline

witam

Post autor: Jasiek »

ja odnośnie tego wypadu, bo strasznie się wznieciłem ale nie wiem czy nie ostygne zaraz, więc mam takie pytanie wstępnie ile wyjdzie km i ile plus minus potrzeba by było na samo paliwko i na reszte uciech tak żeby sobie człowiek za dużo nie odmawiał, wybaczcie te pytania ale nie chce marzyć, tylko bardziej przymierzyć się realnie więc stad te pytania, zgóry dziękuję
Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 3713
Rejestracja: 15 maja 2008, 22:01
Motocykl: niemiecki
Lokalizacja: Augsburg(Bawaria)
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: Winnetou »

Jasiek pisze: ile plus minus potrzeba by było na samo paliwko i na reszte uciech tak żeby sobie człowiek za dużo nie odmawiał
Ze 20 tys PLN-na 2 tygodnie powinno wystarczyc :mrgreen: :twisted:
Jedni umieją drudzy"umią"...

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój"
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: Marcin »

tyle ile na koncie. I tak płacisz kartą :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kożuch
Posty: 3443
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:11
Motocykl: Virago 750,VL 1500,CB1300,XV1900, FJR1300
Lokalizacja: Poznań Góra
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: Kożuch »

Ja licze ok 3-4 tyś ale tydzień wcześńiej jadę dookoła Polski :)

Aha dosżły mi w środę torby. Moto-akcesoria mnie trochę wkurzyły ale zamówiłem gdzie indziej :)
Już się przymierzałem do pakowania. Tylny właek, namiot, śpiwór, materac, kuchenka gazowa, żarówki, kamizelka, klapki, apteczka, podręczne narzędzia.
Dwie boczne po 22l i tang bak 35l na ciuszki :) Nie muszę brać nic więcej.
Teraz Arnette wygląda jak prawdziwy turysta:)
Aha kolega radził aby zamiast szpilek do namiotów wziąć gwoździe długie i młotek bo czasem nie można wbić nic w ziemię.
Obrazek
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: Marcin »

Kożuch pisze:Ja licze ok 3-4 tyś ale tydzień wcześńiej jadę dookoła Polski :)
Czyli to wszystko na dwa tygodnie?
Kożuch pisze:Aha kolega radził aby zamiast szpilek do namiotów wziąć gwoździe długie i młotek bo czasem nie można wbić nic w ziemię.
Jutro przejadę się do żelaznego sklepu.


Ja w kufer centralny wszystkie rupiecie (namiot, kuchenka, naczynia, apteczka, namiot, materacyk, podusia :mrgreen: , kufel :nazdrowie: młotek- jeden starczy nie bierzcie więcej :mrgreen: ) w boczne - części, buty, klapki, śpiwór. Żarełko na drogę. W torbę na tylnym siedzeniu ciuchy w torbę na bak nie wiem co włożę. Zabiorę ją ze sobą może się przyda he he.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kożuch
Posty: 3443
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:11
Motocykl: Virago 750,VL 1500,CB1300,XV1900, FJR1300
Lokalizacja: Poznań Góra
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: Kożuch »

Marcin pisze:Czyli to wszystko na dwa tygodnie?
Tak liczyłem ale jak to będzie to zobaczymy :) Biorę oczywiście karty :)
Obrazek
Jasiek
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: Jasiek »

mnie zwiedzenie delikatne z trasą od Kielc na Mazury potem morze, przez Kartuzy kończąc na woodstocku pochłonęły dwa tyś zł wzeszłym roku, ze wszystkim, łacznie z paliwem<kilkoma dniami na Mazurach i morzem> łacznie z sikowatym piwem na woodstocku, tak więc stawiam że sam wypad na Chorwację może wciągnąć ok 2 do 2,5 tyś zł
Awatar użytkownika
StesiU
Posty: 1244
Rejestracja: 04 września 2007, 15:10
Motocykl: WSK 125
Lokalizacja: Trzebnica
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: StesiU »

Jasiek pisze:wypad na Chorwację może wciągnąć ok 2 do 2,5 tyś zł
mysle ze masz racje
co nie znaczy ze nie mozesz iśc za radą Tomka i zabrać 20 tys :mrgreen:
Nie ma pogody nie na motocykl sa tylko zle ubrani motocyklisci.
Plumek
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: Plumek »

Po co Wam młotek? Mało kamieni?
klem
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: klem »

Na Chorwacji śledzie mogą być, o ile nie są z biedronki, ale za to młotek obowiązkowo, kamieniami ciężko
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: kyller »

Jasiek pisze:mnie zwiedzenie delikatne z trasą od Kielc na Mazury potem morze, przez Kartuzy kończąc na woodstocku pochłonęły dwa tyś zł wzeszłym roku, ze wszystkim, łacznie z paliwem<kilkoma dniami na Mazurach i morzem> łacznie z sikowatym piwem na woodstocku, tak więc stawiam że sam wypad na Chorwację może wciągnąć ok 2 do 2,5 tyś zł
znaczy bogaty z domu jestes :mrgreen:
mi 21 dni w dwie osoby do grecji wzieły 3,7 tys przy czym na samo paliwo poszło 1,4
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: Marcin »

W tamtym roku koleżanka była Transalpem w Chorwacji. 9 dni i spanie na kwaterach wraz z paliwem 1800 zł.
Obrazek
Awatar użytkownika
HEKTORIAN
Posty: 685
Rejestracja: 14 sierpnia 2008, 21:42
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: HEKTORIAN »

Marcin pisze:Ja w kufer centralny wszystkie rupiecie (namiot, kuchenka, naczynia, apteczka, namiot, materacyk,
Po co Ci dwa namioty :mrgreen:
"Witaj tak, jakbyś pierwszy raz witał
Żegnaj tak, jakbyś widzieć już nie miał"


KAZIK
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: Marcin »

HEKTORIAN pisze:Po co Ci dwa namioty :mrgreen:
Jeden dla Hondy :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: Antek »

właśnie jak z jedzeniem? bo czytałem gdzieś, że nie można do Chorwacji wwozić.. a ja mam już zakupiony cały karton makaronów sosów zupek itp:P słyszeliście coś na ten temat ? niektórzy pisza że to martwy przepis i że jak wyglądasz na turystę to nie kontrolują, może Plumek się wypowie pewnie jest w temacie
Obrazek Czy daleko oni....?
Plumek
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: Plumek »

Antek pisze:właśnie jak z jedzeniem? bo czytałem gdzieś, że nie można do Chorwacji wwozić.. a ja mam już zakupiony cały karton makaronów sosów zupek itp:P słyszeliście coś na ten temat ? niektórzy pisza że to martwy przepis i że jak wyglądasz na turystę to nie kontrolują, może Plumek się wypowie pewnie jest w temacie
Się wypowiem, że wybieracie się jak sójki za morze :)

Przepis wszedł w maju 2008 roku. Jak szybko wszedł - tak szybko przestał obowiązywać. Nie ma żadnego zakazu. Nie wiem, czy jest taki wielki sens wozić makaron (objętościowo wielki i ciężki) w bagażu, skoro wybrzeże Dalmatyńskie obfituje we wszelkie jego rodzaje w normalnej cenie :) W końcu kuchnia włoska się tu ma dobrze...
Awatar użytkownika
Kożuch
Posty: 3443
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:11
Motocykl: Virago 750,VL 1500,CB1300,XV1900, FJR1300
Lokalizacja: Poznań Góra
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: Kożuch »

Antek a Ty z nami w objazdówkę i do Chorwacji jedziesz?
Obrazek
Awatar użytkownika
marko
Posty: 1309
Rejestracja: 04 czerwca 2008, 19:56
Motocykl: Było Virago 535 i 1100 jest ROAD STAR 1700
Lokalizacja: Bielawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: marko »

Marcin pisze:W tamtym roku koleżanka była Transalpem w Chorwacji. 9 dni i spanie na kwaterach wraz z paliwem 1800 zł.
Marcin mój smok tyle pożre na samo paliwo :mrgreen: o jedzeniu już nie wspomnę tudzież innych używkach :nazdrowie: :drunksmile: :bikersmile: dlatego cieszę się jak diabli że wszyscy zabieracie karty kredytowe :twisted: :lol: :bravo:
''Nie trzeba okazywać brawury tam,gdzie wystarczy inteligencja''
Obrazek
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: Marcin »

marko373 pisze:Marcin mój smok tyle pożre na samo paliwo
he he co co ile mamy zjeżdżać na stacje benzynową?
Obrazek
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: Antek »

Plumek pisze:Się wypowiem, że wybieracie się jak sójki za morze :)

Przepis wszedł w maju 2008 roku. Jak szybko wszedł - tak szybko przestał obowiązywać. Nie ma żadnego zakazu. Nie wiem, czy jest taki wielki sens wozić makaron (objętościowo wielki i ciężki) w bagażu, skoro wybrzeże Dalmatyńskie obfituje we wszelkie jego rodzaje w normalnej cenie :) W końcu kuchnia włoska się tu ma dobrze...
Dzięki ! :smile:

i od razu kolejne pytania: do parku narodowego Plitvicka jezera (na zdjęciach widziałem taka ładna kładkę do zwiedzania, pewnie jest tam wyznaczona trasa) to od której strony mam do jechać i do jakiej miejscowości ? i kolejna sprawa za którą bym był bardzo wdzięczny: czy mogłabyś sprawdzić ceny promu Dubrovnik- Bari w sierpniu? bez kajuty miejsca siedzącego itp. 0 wygód po prostu transport 2 osób dorosłych i motocykl - najtańsza opcja, znalazłam jakaś stronkę z połączeniami promowymi ale niestety słabo ona działa... może po Chorwackiemu :smile: macie coś lepszego? i ostatnie pytanie czy znasz jakieś ustronne, dostępne miejsce ( jak najmniej ludzi) poza polami namiotowymi, na nocleg na plaży?
Kożuch pisze:Antek a Ty z nami w objazdówkę i do Chorwacji jedziesz?
Niestety nie muszę jeszcze zarobić na ową wycieczkę więc my wyjeżdżamy najprawdopodobniej 1 sierpnia, ale jak wy robicie najpierw objazdówkę po Polsce to kto wie może się spotkamy na jakiejś plaży :rock:
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Chorwacja 2009 - lipiec

Post autor: DAREK.S »

Antek pisze:do parku narodowego Plitvicka jezera (na zdjęciach widziałem taka ładna kładkę do zwiedzania, pewnie jest tam wyznaczona trasa) to od której strony mam do jechać i do jakiej miejscowości ?
Ja byłem na kampingu Korana (http://www.e-camping.net/pl/camping/91.html). Całkiem fajny, dużo zieleni, niezłe zaplecze tyle, że nie najtańszy. Jednym z plusów było to że jak się już raz kupiło bilet do parku to klienci tego kempingu mieli kolejne wizyty za free. Kładka to tylko jedna z nielicznych atrakcji parku - w cenie biletu jest również przejażdżka statkiem i kolejką. Nam udało się zwiedzić park w ciągu jednego dnia ale biegaliśmy od rana do wieczora - dobrym tempem zajęło nam chyba z 10 godzin żeby zobaczyć cały park, ale warto było.

Co do noclegów na plaży (o ile w przypadku Chorwacji można użyć słowa plaża) to raczej trudno będzie znaleźć miejsce na rozbicie namiotu, no chyba że na wybetonowanym nabrzeżu. Jest ciepło więc można spać pod gołym niebem, ale przydałoby się leżak albo coś twardego pod plecy, bo spanie na kamieniach może nie być zbyt wygodne. :-)

[ Dodano: Wto Cze 16, 2009 12:29 pm ]
Jeszcze mi się przypomniało - z kempingu Korana do parku kursują busy więc nie trzeba się fatygować własnym transportem i płacić ekstra za parking.
ODPOWIEDZ