Alarm

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
ciacho
Status: Offline

Alarm

Post autor: ciacho »

Koledzy zakładam alarm z odpalaniem z pilota i potrzebuje kilku rad. a wiec czy nasz starter sterowany jest masą?? i czy to wszystko znajduje się w prawej serwisówce??
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Alarm

Post autor: wwwolti »

jak jeszcze możesz, to nie zakładaj. z alarmem tylko problem. w dużych miejscowościach i w pobliżu anten które sieją polem elektromagnetycznym możesz mieć duuuuże problemy z rozbrojeniem.
ja w centrum wawki mam kosmiczne problemy :(
lepiej kupić taką blokadę na tarczę z alarmem, efekt odstraszający jest, a moto da się odpalić :)
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Alarm

Post autor: kyller »

ciacho to nie jest najszcześlwszy pomysł, jak to zrobisz to jeszcze bedziesz przeklinał dzien w którym na niego wpadłeś
antykradzieżowo do motocykla najlepsza jest blokada na tarcze
wwwolti ma sporo racji
ja uważam że im mniej elektryki tym lepiej , co to alarmu to moze bym założył
ale bez ingerencji w obwody -czyli zadnych immobilajzerów , odpalań na pilota itp
warto założyć taki z pre-alarmem który zaczyna pipkac cicho jak ktos motonga dotyka a dopiero po ostrezżeniu włacza sie wyjec
ale chodzi mi raczej o to zeby nikt sie nim nie bawił
maciej65
Status: Offline

Re: Alarm

Post autor: maciej65 »

witam i ja wetknę swe trzy grosze do tego tematu Wszystko będzie cacy chodziło pod warunkiem zamontowania przyczepki lub kosza bocznego na dodatkowy aku np z Bizona
pozdrawiam :rock:
rabw
Status: Offline

Re: Alarm

Post autor: rabw »

maciej65, nie jest aż tak tragicznie z nowoczesnymi alarmami. A te kilkanaście amperogodzin powinno spokojnie wystarczyć na działanie alarmu. Trzeba też pamiętać, że aku rozładowuje się samoczynnie, więc jak się nie jeździ to, czy z alarmem, czy bez warto go co jakiś czas podładować czyli zafundować sobie małą przejażdżkę :)
Inna sprawa jest z samą ideą alarmu, który blokuje zapłon. Nie znam się za bardzo na metodach działania złodziei, ale chyba jest mało prawdopodobne, że złodziej będzie chciał tak po prostu odpalić i odjechać na motocyklu. Ja bym obstawiał, że raczej w kilku chłopa będą usiłowali załadować moto "na pakę" samochodu dostawczego albo na siakąś lawetę. Dlatego przyłączam się do zdania wwwoltiego i kyllera, że lepiej zainwestować w zwykłą blokadę na tarczę. Fajną sprawą jest też solidny łańcuch z zajebiaszczą kłódką ;)
ciacho
Status: Offline

Re: Alarm

Post autor: ciacho »

rozumiem ze nikt nie pomoże mi tym przekaźnikiem rozrusznika ??
Teslacoil
Posty: 96
Rejestracja: 06 maja 2008, 10:35
Motocykl: XV 535
Lokalizacja: Czarnów
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Alarm

Post autor: Teslacoil »

Na cewce przekaźnika rozrusznika po włączeniu zapłonu jest plus po bezpieczniku "ignition". Masa podawana jest z przekaźnika kierunkowskazów (pod prawym serkiem jest) niebieskobiałym przewodem. Ty musisz się alarmem wpiąć w niebieskobiały przewód, ale ten między przekaźnikiem kierunkowskazów, a włącznikiem startera na kierownicy. Nie przecinaj tego przewodu, tylko dołącz do niego styk przekaźnika w alarmie (lub dodatkowego, sterowanego alarmem) podający masę.
Tyle ze schematu wyczaiłem, bo nie grzebałem nigdy przy tym.
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Alarm

Post autor: GLIWICKI »

Yamaszka podaje na starter masę i musisz zastosować przekaźnik. A robisz to bardzo prosto - plus idący z centralki powinien zasilać przekaźnik podający masę na starter. Zresztą masz dokładny opis w instrukcji montażu alarmu ...
Ja też mam alarm i podłączam go bez żadnych podpięć do rozrusznika i innych elementów odpowiedzialnych za pracę silnika moto. Jego rola (podobnie jak u kyllera) sprowadza się do odstraszania dzieciaków chcących "tylko sobie na chwilkę usiąść" :???:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
ciacho
Status: Offline

Re: Alarm

Post autor: ciacho »

no dobra tylko ca za przekaźnik musze kupić wie ktoś może ???
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Alarm

Post autor: GLIWICKI »

Najzwyklejszy przekaźnik samochodowy za parę zł np. taki
Podajesz plus z centralki alarmu na styk 85 i masę na 86 (lub odwrotnie) i masz sterowanie podłączeniem masy pomiędzy 30 i 87 lub 30 i 87a. Podłączasz masę (ta która ma iść do rozrusznika) do styku 30 i wyjście z tego styku na którym po pojawieniu się plusa z centralki będzie masa (87 lub 87a).
W razie problemu dzwoń to Ci pomogę ...
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Alarm

Post autor: Szymon »

ciacho pisze:Koledzy zakładam alarm z odpalaniem z pilota i potrzebuje kilku rad. ??
A co ze ssaniem-tez na pilota???
Pewnych rzeczy nie przeskoczysz-na zimnym i tak musisz podejsc zeby zapuscic ssanie- wtedy traci to troche sens- mowie o odpalaniu z pilota.
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
ciacho
Status: Offline

Re: Alarm

Post autor: ciacho »

o ssanie się nie martwie to najmniejszy problem
no jak zimny to się i też obejdzie bo można sobie przed odpaleniem już ustawić

[ Dodano: Czw Cze 18, 2009 1:16 pm ]
już mam działa :rock: dzieki
ODPOWIEDZ