niklowanie na śląsku

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
kalas
Status: Offline

niklowanie na śląsku

Post autor: kalas »

mam pytanko do forumowiczów, może ktos tu na ślasku ma jakis zakład który w miarę tanio robi takie usługi?? :lol: :lol:
jak co to proszę o jakiś namiar :?:
w okresie zimowym trzeba wyszykować maszynke do sezonu :wink:
pozdro
kalas
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: niklowanie na śląsku

Post autor: ayo007 »

A masz na mysli niklowanie czy chromowanie?,bo jesli chodzi o nasze maszyny to w gre wchodzi chromowanie,ja robiłem to w firmie z Zorach,jesli chcesz dam Ci namiary na priv i kilka innych szczegółow z tym zwiazanych..a jesli ktos ma jakies inne namiary to niech tez sie podzieli..pozdrawiam!
Virago 1100,na razie starczy..:)
kalas
Status: Offline

Re: niklowanie na śląsku

Post autor: kalas »

to napisz ten namiar, motorek będe rozbierał dopiero gdzieś za miesiąc, bo narazie pogoda dobra do śmigania - zwłaszcza dziś :grin: :grin: :mrgreen: ale już wole czegoś poszukać , a nie potem wszystko na szybko, z lakiernikiem też się już dogadałem, bo mam małe pęcheże na tylnym błotniku.
pozdro
kalas
Awatar użytkownika
zundapp600
Posty: 285
Rejestracja: 09 września 2007, 12:34
Motocykl: Virago Xv-750
Lokalizacja: Biłgoraj
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Re: niklowanie na śląsku

Post autor: zundapp600 »

Z tego co wiem chromowanie z niklowaniem są procesami wykonanymi łącznie.
Jeżeli do tego dodamy jeszcze podkład z miedzi , mamy pewność że jest to zrobione zgodnie ze sztuką powłok galwanicznych


www.zundapp.net.pl
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: niklowanie na śląsku

Post autor: robson »

Panowie na starym forum była wzmianka. Oto link do chromów :) http://www.virago.fora.pl/hydepark,14/n ... e,388.html
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
marvin
Status: Offline

Re: niklowanie na śląsku

Post autor: marvin »

Ja polecam firmę Toraj z Krakowa. chromowałem oparcie pasażera - było aluminiowe. wykonali polerkę a potem 3 warstwy - miedź - nikiel i chrom. wygląda ok.cena 150.
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: niklowanie na śląsku

Post autor: robson »

Trzeba było odświeżyć temat. http://robson73.fotosik.pl/albumy/351303.html Panowie to są moje gmole jeszcze nie założone,sam je wykonałem i efekt chromowania możecie zobaczyć. 150zł chromowanie w Galuxie w Żorach.Łączna cena gmoli to około 190zł do tego moja praca.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: niklowanie na śląsku

Post autor: GLIWICKI »

No gratulacje sie naleza! Naprawde ladnie wykonane!
:bravo:
Moglbys jeszcze dorzucic garsc informacji jak i z czego je zrobiles?
(chyba, ze bylo juz wczesniej to daj linka)
No i czekamy na fotki po zalozeniu ...
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: niklowanie na śląsku

Post autor: robson »

Hey.Może i coś było ale przypomnę kupiłem 2 rury 1/2 cala (chyba tak to sie pisze) 130cm długości za 15zł :mrgreen: Znalazłem urządzenie do wyginania rur,muszę przyznać ciężko coś takiego znaleźć,ale znalazłem u gościa co bawił się w robienie instalacji CO.Teraz jest szefem dość dużej firmy a owo urządzenie stało zakurzone w warsztacie więc wyciągnął je i mówi możesz sobie powyginać.Czas wyginania około 30min,z przymiarką było gorzej sam bym se nie dał rady ale kolega motocyklista pomógł docięcie poznaczenie flamastrem co i jak pospawać i do kolegi spawacza,koszt spawania 2 piffka.Ciężko było znaleźć te długie szpilki,bo te co są są za krótkie o jakieś 1cm,doszły teraz blaszki co trzymają gmole 2 x 4mm bo takich użyłem blaszek do których przyspawane są rury.Jak widać na fotach można by powiedzieć że są to gmole trzyczęściowe.Zdecydowałem sie na takie z tego względu,że w razie położenia motocykla można dorobić każdą część z osobna,choć co niektórzy twierdzą że to błąd że będą za miękkie,Jak wiadomo gmole maja za zadanie przejąc część siły upadku,jeżeli by były za miękkie dołożę jeszcze po dodatkowej rurce nad silnikiem i połączę je razem wiercąc w nich otwory montażowe oczywiście wcześniej dorabiając odpowiednią dodatkową część nowego gmola :mrgreen: Co do twardości materiałów to niestety nie wiem jaka to była stal na pewno nie nierdzewna w klasie (8) .Foty dołączę po wymianie uszczelek i płynów montując razem wszystko. Mam nadzieję że chyba wyczerpałem temat. :mrgreen:
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: niklowanie na śląsku

Post autor: wwwolti »

ładny chromik... szkoda że spawy nie szlifnięte przed chromowaniem.
mnie też podobna robótka czeka przed sezonem.
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: niklowanie na śląsku

Post autor: robson »

Postanowiłem spawów nie szlifować z tego względu,że trzeba by się z tym trochę bawić a dojście nie jest łatwe,no i trzeba by to prawie wypolerować bo galwanizer pewnie by się nie pokwapił z tym męczyć.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: niklowanie na śląsku

Post autor: GLIWICKI »

Diabel jednak tkwi w szczegolach i jak widzisz wiecej uwagi zwraca sie na drobiazgi ...
Odwaliles jednak kawal dobrej roboty i teraz czekamy na zdjecia z efektem koncowym!
:bravo:
Lego
Status: Offline

Re: niklowanie na śląsku

Post autor: Lego »

Jestes jednak MEGA Robson :) W ramach luzu mozesz zarzucic projekt na forum :)
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: niklowanie na śląsku

Post autor: robson »

Projekt w głowie :mrgreen: a wyginarka u gościa w warsztacie :mrgreen:
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
ODPOWIEDZ