Wskażnik AFR - czy to ma sens ???

Tematy związane z gażnikami
Sergiusz
Status: Offline

Wskażnik AFR - czy to ma sens ???

Post autor: Sergiusz »

Ostatnio pokazało się sporo wskaźników AFR składu mieszanki ,również na Aledrogo.
Zastanawiam się nad sensem dodatkowego wmontowania jakiejś sondy lambda i podłączenia na stałe w Virażce wskaźnika AFR do regulacji składu mieszanki, może to pozwoli optymalnie wyregulować i na bieżąco kontrolować gaźniki i zapobiec m.inn. wypalaniu zaworów.

Czy ktoś już tego próbował w motocyklach z gaźnikami, w puszkach się to nawet sprawdza np. przy amatorskiej regulacji BLOS`a. Na benzynie też hula bezproblemowo i pokazuje skład mieszanki. Nawet całkiem fajnie się z tym jeździ. Od razu widać co się dzieje z silnikiem.

http://video.google.pl/videosearch?q=AFR+ze+zdwojonym#
Awatar użytkownika
mad91K
Posty: 721
Rejestracja: 27 maja 2009, 11:26
Motocykl: Suzuki Bandit 650 06
Lokalizacja: Bishops Stortford
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Wskażnik AFR - czy to ma sens ???

Post autor: mad91K »

Ojciec miał podobne cudo w Starze 266 tylko tam chodziło o przepływ paliwa. Ale obiło mi się o uszy że w puszkach jest to często używane przez ludzi którzy jeżdżą osobówkami w długie trasy np. kurierskie usługi.

A na motongu mogło by to być całkiem przydatne , tylko było by poręczniej gdyby można to było montować na zasadzie "plug & play". Żeby uniknąć montowania puszki kontrolnej.
Szable do boju lance w dłoń? bolszewika goń goń goń !

ETZ 125 88' --> XV 125 99' --> VL 125 01' --> GPZ 500s '00 --> GSF 650S K6 06'
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wskażnik AFR - czy to ma sens ???

Post autor: kyller »

Sergiusz pisze:Ostatnio pokazało się sporo wskaźników AFR składu mieszanki ,również na Aledrogo.
Zastanawiam się nad sensem dodatkowego wmontowania jakiejś sondy lambda i podłączenia na stałe w Virażce wskaźnika AFR do regulacji składu mieszanki, może to pozwoli optymalnie wyregulować i na bieżąco kontrolować gaźniki i zapobiec m.inn. wypalaniu zaworów.

Czy ktoś już tego próbował w motocyklach z gaźnikami, w puszkach się to nawet sprawdza np. przy amatorskiej regulacji BLOS`a. Na benzynie też hula bezproblemowo i pokazuje skład mieszanki. Nawet całkiem fajnie się z tym jeździ. Od razu widać co się dzieje z silnikiem.

http://video.google.pl/videosearch?q=AFR+ze+zdwojonym#
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
jedno małe pytanie po co ?
te wszystkie komputery to nie sa montowane po to zeby monitorowac prace silnika tylko w ramach walki z zanieczyszczeniem srodowiska
poza tym montowanie afr w gaznikowym silniku to jak montowanie spoilerów w maluchu
technicznie wykonalne ale bez sensu
generalnie ja jestem zwolennikiem wywalania wszytkiego co jest niepotrzebne
wiem wiem jest masa ludzi którzy montuja dodatkowe rzeczy (szczególnie w puszkach)
ODPOWIEDZ