Kask THH

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
raber
Status: Offline

Kask THH

Post autor: raber »

Witam
potrzebuje kupić sobie kask i w jednym z Wrocławskich sklepów sprzedawca zachwalał kaski firmy THH konkretnie ten model http://www.thh-helmet.com/376.htm. Niestety ilość tych kasków na allegro jak i informacji o nich jest śladowa. Czy ktoś z Was spotkał sie z tymi wyrobami ma jakąś opinię na ich temat ? pozdrawiam
Awatar użytkownika
inco
Posty: 1021
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 18:32
Motocykl: Virago 750 94r
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: inco »

Strona którą podałes mi się nie wyświetla - pierwszy raz słyszę o tej firmie
# Automatyczna blokada tekstu
# Jeżeli to widzisz zgłoś komentarz do Moderatora lub Administracji.
raber
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: raber »

sory http://www.thh-helmet.com/ tak będzie lepiej. Włąsnie problem polega na tym, że mi też niewiele choć kask model openface t-376 sprawia pozytywne wrażenie na żywo. Znalazłem ich kasków trochę, ale głównie na crossa.

jeszcze mam dylemat zastanawiam się nad szczękowcem, tylko czy nie będzie to przegięcie, jeździ ktoś z was w kaskach tego typu ?
Awatar użytkownika
mad91K
Posty: 721
Rejestracja: 27 maja 2009, 11:26
Motocykl: Suzuki Bandit 650 06
Lokalizacja: Bishops Stortford
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: mad91K »

Ma atest ACU ?
Szable do boju lance w dłoń? bolszewika goń goń goń !

ETZ 125 88' --> XV 125 99' --> VL 125 01' --> GPZ 500s '00 --> GSF 650S K6 06'
raber
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: raber »

europejski e 22.05
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: Feldek »

Nazwa nic mi zupełnie nie mówi- osobiście bym nie wchodził raczej w ten kask. A ile kosztuje wogóle?
http://profile.imageshack.us/user/Feldek - fotki z motocyklowych wojaży
raber
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: raber »

330 pln
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: Feldek »

http://www.motorhouse.pl/Kask-HJC-CL22- ... p,522.html

Tu masz dla przykładu markowy kask HJC za 300zl. Za 330zl jest HJC Inca z ładnym aerografem. Podaje to jako alternatywę dla Twojego wyboru.
http://profile.imageshack.us/user/Feldek - fotki z motocyklowych wojaży
raber
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: raber »

Tylko widzisz mierzyłem kilka kasków i one wszystkie zazwyczaj są okrągłe i mam w nich łeb jak piłke
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: Feldek »

Hehe ale to przecież normalne. W końcu nie jeździmy na pokazy mody, a kask ma służyć bezpieczeństu przede wszystkim. Mały kask z otwartych masz np. AGV Blade jeszcze- na pewno jak piłka nie będzie wyglądał.
http://profile.imageshack.us/user/Feldek - fotki z motocyklowych wojaży
Awatar użytkownika
Mickey
Posty: 75
Rejestracja: 30 maja 2009, 16:09
Motocykl: Yamaha XTZ 660 '92
Lokalizacja: Chełmek
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: Mickey »

raber pisze:Tylko widzisz mierzyłem kilka kasków i one wszystkie zazwyczaj są okrągłe i mam w nich łeb jak piłke
Zawsze możesz sobie kupić niezastąpionego headcapa :D
klem
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: klem »

aqualopytong pisze:
raber pisze:Tylko widzisz mierzyłem kilka kasków i one wszystkie zazwyczaj są okrągłe i mam w nich łeb jak piłke
Zawsze możesz sobie kupić niezastąpionego headcapa :D
albo knuckleheada ;) będziesz Badassem ;)
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: EDDIE »

Z tańszych, aczkolwiek wygodnych i przyzwoitych kasków śmiało polecam Naxę - http://www.naxa.pl/kask.php?model=S3&foto=S3B_a
Daszek można zdemontować, a szybka jest dość wysoka i nieźle zakrywa twarz.
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
woyo
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: woyo »

http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... _id=136-ja kupiłem ten,ze zniżką 10%-122pLN-spoko,gęba nie wygląda jak bania-polecam!!! :wink:
p.s.
jak ,ma-sorry-,,urwać głowę,,-to cena kasku nie ma znaczenia.. :roll:
Jagna
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: Jagna »

Też zastanawiam się nad modelem kasku, bo ten, który mam jest zupełnie do dupy. Przy 90 km/h mnie dusi (a daszki tak fajnie wygladają)
Brat ma właśnie naxa ale ten http://www.naxa.pl/kask.php?model=S4&foto=S4B_a
jest z niego zadowolony, blenda to świetny pomysł :bravo:
Albo kupię tą naxe albo..sama nie wiem, chyba jeszcze się przemęczę i poszukam na moto bazarze we Wrocku.
3 lata temu widziałam w pewnym sklepie kask z dopinaną szczęką i blendą- zajebisty był cena przeszło 700 zl (firmy nie pamiętam niestety)
Awatar użytkownika
Mani
Posty: 321
Rejestracja: 04 czerwca 2008, 21:01
Motocykl: VT 700 / była: XV250
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: Mani »

A ja mam LAZER BE-BOP. Całkiem przyjemny kask, ma daszek i podnoszoną szybkę, dla mnie wygodny. Dałem za niego 330 zł. Polecam. :wink:
"... ale my to mamy gdzieś. Dokładnie tam..."
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: wwwolti »

Jagna pisze: 3 lata temu widziałam w pewnym sklepie kask z dopinaną szczęką i blendą- zajebisty był cena przeszło 700 zl (firmy nie pamiętam niestety)
jeżeli to był airoh tr1 to daj sobie z nim spokój... nie warto.

ja polecam http://www.schuberth.com/index.php?id=22&L=1 ale jest ten kask kosmicznie drogi nowy to około 2kpln :( miałem taki na głowie w wawce na krótkim teście i rewelacja. bardzo cichy (niespotykane w kaskach otwartych, jechałem na nakedzie bez szyby), wygodny, duże pole widzenia. bezpieczny (pręt).

http://moto.allegro.pl/item710073097_ek ... talik.html
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: rzeznia_numer_5 »

wwwolti pisze: jeżeli to był airoh tr1 to daj sobie z nim spokój... nie warto.
Nie wiem co Wy wszyscy z tym TR1 :) Fakt jest głośny, mi to jakoś nie przeszkadza. Zasuwam w nim już drugi sezon i sobie chwalę.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: wwwolti »

rzeznia_numer_5 pisze:Nie wiem co Wy wszyscy z tym TR1 :) Fakt jest głośny, mi to jakoś nie przeszkadza. Zasuwam w nim już drugi sezon i sobie chwalę.
mam taki kask już 3-ci rok. na początku euforia, wykonanie, wygląd itp... ale z każdym dniem coraz gorzej...
delikatny, znać na nim każdą ryskę, szyba szybko się rysuje, paruje. kask skrzypi, trzeszczy. szczeliny po zamknięciu szyby przez które wwiewa ci powietrze do środka. głośny to za mało :) do 100 km/h da się jechać, ale spróbuj bez szyby polecieć 140. własnych myśli nie słychać :) uszczelka ta cienka pod szyba odkleja się na deszczu... wyściółka się mechaci...
kurcze... tak się cieszyłem z tego kasku jak go kupiłem i pierwsze wrażenia były hurra-optymistyczne, po roku było już średnio, po 2 latach czekałem na to żeby tylko znaleźć powód, żeby go zmienić... dużo jeżdżę, codziennie do pracy na moto, więc może zużyłem go szybciej :) teraz mam HJC (FG15) integrala. zupełnie inna liga. dla mnie ta dopinana szczęka, która na początku jest jego zaletą, w czasie jazdy okazuje się jednak wadą...
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: rzeznia_numer_5 »

wwwolti pisze:
rzeznia_numer_5 pisze:Nie wiem co Wy wszyscy z tym TR1 :) Fakt jest głośny, mi to jakoś nie przeszkadza. Zasuwam w nim już drugi sezon i sobie chwalę.
mam taki kask już 3-ci rok. na początku euforia, wykonanie, wygląd itp... ale z każdym dniem coraz gorzej...
delikatny, znać na nim każdą ryskę, szyba szybko się rysuje, paruje. kask skrzypi, trzeszczy. szczeliny po zamknięciu szyby przez które wwiewa ci powietrze do środka. głośny to za mało :) do 100 km/h da się jechać, ale spróbuj bez szyby polecieć 140. własnych myśli nie słychać :) uszczelka ta cienka pod szyba odkleja się na deszczu... wyściółka się mechaci...
kurcze... tak się cieszyłem z tego kasku jak go kupiłem i pierwsze wrażenia były hurra-optymistyczne, po roku było już średnio, po 2 latach czekałem na to żeby tylko znaleźć powód, żeby go zmienić... dużo jeżdżę, codziennie do pracy na moto, więc może zużyłem go szybciej :) teraz mam HJC (FG15) integrala. zupełnie inna liga. dla mnie ta dopinana szczęka, która na początku jest jego zaletą, w czasie jazdy okazuje się jednak wadą...
Cóż, wszyscy którzy mnie znają mogą potwierdzić, że najmniej tez nie jeżdżę ;) W tym sezonie już 14000 km a dodam że z uwagi na złamanie wyleciało mi z kalendarza półtora miesiąca. Nic mi nie skrzypi się nie mechaci ani nie odkleja. Szybkę w kasku i lakier mam zszargany fakt ale może to dlatego że mi kask upadł tą szybką na asfalt już pewnie z 50 razy ;) Faktycznie nie wiem jak to jest bez szyby przy motorze. Może jakiś dobry egzemplarz trafiłem albo jestem mało wymagający ;). No nie wiem.
To co mnie w nim najbardziej urzeka wizualnie to to, że jest w sumie niewielki. Człowiek nie wygląda w nim jak kosmonauta i widać że ma głowę na karku nie dynię. Może dlatego że to najtańszy kask gdzie numeracja nie jest regulowana grubością wyściółki.

Aha, żona też ma TR1, jedyne na co narzekała to że się długo jej "układał".
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
raber
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: raber »

Każdy chwali co jego. Ja kupiłem sobie szczękowca ls2, stwierdziłem, że przywiązałem się do swoich zębów i może to nie kask najwyższych lotów, ale pozwoli ochronić szczękę. Jak na swoją cenę kask wykonany przyzwoicie, trochę świszcze w nim powietrze,ale jest przyzwoicie. Jedyne co mnie w nim jak na razie wkurza to blenda wykonana z lichego plastiku i potrafi drgać przy większych prędkościach. Pozostaje jeszcze kwestia mniejszego pola widzenia w porównaniu do kasków otwartych, ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: wwwolti »

raber pisze:Każdy chwali co jego. Ja kupiłem sobie szczękowca ls2
moja żona ma taki, lepiej niż przyzwoity. za 30% ceny jest zrobiony lepiej or tr1
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: rzeznia_numer_5 »

raber pisze:stwierdziłem, że przywiązałem się do swoich zębów i może to nie kask najwyższych lotów, ale pozwoli ochronić szczękę.
Tak, posiadanie zębów fajna rzecz. Planuje bezszczękowca za dwadzieścia lat. Będę sobie sztuczną szczękę zostawiał w szklance przed wyjazdem :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Jagna
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: Jagna »

rzeznia_numer_5 pisze:Tak, posiadanie zębów fajna rzecz.

Macie to poczucie humoru haha. Dzięki Wam mam więcej zamętu w głowie :mrgreen:
ale i rozeznania więcej.
wwwolti pisze:mam taki kask już 3-ci rok. na początku euforia, wykonanie, wygląd itp... ale z każdym dniem coraz gorzej...
delikatny, znać na nim każdą ryskę, szyba szybko się rysuje, paruje. kask skrzypi, trzeszczy.
Za taki towar to ja faktycznie podziękowała.. wygląda, że co drugi Tr1 jest robiony po pijaku :shock:
raber
Status: Offline

Re: Kask THH

Post autor: raber »

Planuje bezszczękowca za dwadzieścia lat.
za dwadzieścia lat będą takie protezy, że będziesz zęby zakładał, żeby szczękę ochronić :grin:
ODPOWIEDZ