Skąd ten wyciek?

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
azrael88
Posty: 82
Rejestracja: 26 maja 2009, 14:34
Motocykl: DragStar 1100 Custom '02
Lokalizacja: Kielce
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

Skąd ten wyciek?

Post autor: azrael88 »

No i mam zagwozdkę.
Parę dni temu w miejscu parkowania pojawiła się mała tłusta plama, nie robiłem z tego afery bo wcześniej moto było pucowane i WD40 było w użyciu, pomyślałem że pewnie położyłem tam tłustą szmatke.

Dziś rano wychodzę ze zwierzem na spacer i widzę kolejną plamę, a motonga wczoraj nie myłem po jeździe. Bankowo jestem pewien że zaraz po brykaniu nic nie kapało, widocznie zaczęło kiedy silnik ostygł.

Obrazek

Plama jest w dość dziwnym miejscu, prawie dokładnie pod wężykiem od aq. Moto od wczoraj nie było przestawiane.

I co to może być?
woyo
Status: Offline

Re: Skąd ten wyciek?

Post autor: woyo »

może poprostu zagotowało ci aku,a wylało sie na postoju,skropliło,czy co,sam nie wiem,może sprawdzić prad ładowania,w tym miejscu wyciek wydaje sie tylko z akumulatora!!! :roll:
p.s. moze ktoś mądrzejszy wypowie sie w temacie...
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Skąd ten wyciek?

Post autor: elrychu »

Bardzo blisko miejsca tego wycieku znajdują się małe dziurki w wydechach, których zadaniem jest odprowadzenie skroplonej pary z tłumików. Jeśli wczoraj nie robiłeś długiej trasy i silnik nie był porządnie rozgrzany przez dłuższy czas to możliwe, że to woda wymieszana z sadzą ściekła i stąd taka plama
Awatar użytkownika
azrael88
Posty: 82
Rejestracja: 26 maja 2009, 14:34
Motocykl: DragStar 1100 Custom '02
Lokalizacja: Kielce
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

Re: Skąd ten wyciek?

Post autor: azrael88 »

woyo: ładowania nie sprawdzę bo nie mam czym... Qrna "mechanik" ze mnie jak z koziej rzyci waltornia, coraz częściej żałuję ze się nie znam na tym co trzeba.

elrychu: możliwe, wczoraj jeździłem dookoła komina.

Plamę zaznaczyłem kredą, będę codziennie sprawdzał po jazdach co i jak, dziwne bo jak pisze woyo w takim miejscu nie za bardzo ma co kapać.
W każdym bądź razie dzięki za sugestie, w najbliższych dniach będe obserwował czy problem się utrzymuje

EDIT:

Po chwili zastanowienia, ja często brykam po mieście dość krótkie odcinki - na trening, do pracy, do klubu. I do tej pory po takich kilkunastokilometrówkach nic nie kapało.
ODPOWIEDZ